´Živý ozubený převod´ by mohl dohnat evolucionisty k šílenství

*

Brian Thomas, M.S.

(Z http://www.icr.org/article/7711/ přeložil Pavel Kábrt – 10/2013. Článek vyšel 23. září 2013 na stránkách ICR.)

Když skokani skáčou z rostliny na rostlinu, opravdu je to jak zjevení. (Pozn. překl.: jde o hmyz druhu Issus coleoptratus neboli kornatka hnědá, patřící do podřádu křísů.) Tato drobná stvoření s sebou mrsknou tak prudce, že by se zcela jasně všechno pokazilo, kdyby jejich skákací mechanizmus nebyl perfektně vyladěn. Kdyby třeba jedna noha hupsla o maličko dřív nebo s trochu větší razancí, hmyzí stvoření by sebou mrsklo někam jinam, než kam by chtělo. Nádhernou věcí jsou však jemné ozubené převody synchronizující jejich zadní nohy.

*

Ovšem po technické stránce je tento skokan mladíkem – nymfou. Přesto s naprostou jistotou našel bristolský biolog Greg Sutton dvě drobounké řady do sebe zapadajících zoubků na základní liště hmyzích noh. Když hmyz skočí, zoubkování do sebe zapadne a tím je navzájem aretován i posun nohou. Sutton použil vysoce rychlostní kamery a těmi zachytil ozubení v akci, což je proces trvající několik milisekund.

Zde to je v pohybu:
http://www.npr.org/2013/09/13/219739500/living-gears-help-this-bug-jump

Tento pozoruhodný mechanizmus napomáhá vymrštit se skokanovi jedním odrazem do vzdálenosti delší, než by bylo několik stovek jeho těl vedle sebe na délku.

Podle NPR Morning Edition, Sutton řekl, že „toto je první ozubený mechanický převod nalezený kdy v přírodě.“ (1)

*

Možná jde skutečně o první pozorovaný ozubený systém, ale není to první systém, o kterém víme. Už nějaký čas vědci zkoumají účinky molekulárního ozubení.

Kupříkladu bakteriální bičík používá ozubený systém fungující v rozličných rychlostech – dopředu i dozadu, a dokonce je tam i spojka, která rozpojí motor od pohonu bičíku. (2) V roce 2008 biochemici také referovali o nalezených molekulárních ozubeních, které slouží při sbalování DNA v motoru bakteriálního viru. (3)

Tyto věci všechny vypadají, jakoby vypadly z nějakého miniaturního obchodu s mechanickým zbožím. Jasně ukazují na úzkostlivě pečlivý a promyšlený plán (design), který stěží mohou evolucionisté nějak vysvětlit. Je jasné, že tyto živé ozubené převody mohly být jen a pouze stvořeny.

Odkazy

1. Cole, A. Living Gears Help This Bug Jump. NPR Morning Edition. Posted on npr.org September 13, 2013, accessed September 14, 2013.
2. Thomas, B. Bacterial Clutch Denotes Design. Creation Science Update. Posted on icr.org July 1, 2008, accessed September 16, 2013.
3. Thomas, B. Virus Motors Impossible for Evolution. Creation Science Update. Posted on icr.org January 9, 2009, accessed September 16, 2013.

Níže je odkaz na jiný článek se stejnou tématikou, avšak prošpikovaný evolučními kecy. Stojí za to si ho přečíst, aby se člověk mohl těm zoufalcům z Darwinovy ideologické lžiparty alespoň od srdce zasmát:

Hmyzí mechanické soukolí: Vědci „naprosto ohromeni“ novým objevem.

http://www.velkaepocha.sk/2013091821574/Hmyzi-mechanicke-soukoli-Vedci-n...

Vědci jsou ohromeni, Darwinovy ideology a tlučhuby však neohromí vůbec nic. Ti se vylžou ze všeho, nezapomínejme, že to jsou Darwinovi darebáci - http://kreacionismus.cz/content/darwinovi-darebaci.

PřílohaVelikost
00595-2.10.2013-zivy_ozubeny_prevod_by_mohl_dohnat_evolucionisty_k_silenstvi.doc493.5 KB
Průměr: 3 (4 votes)

To bolo dobré Pietere

Bodka pre Teba. V.S.

Bohužel to je jen jedna z mála těch několika milionů, kteří polykají prášky a chodí k psychiatrům.

Odp: Vlasta

Byla dokonce schopná po krátkém čase jít k tomu vrahovi a říci mu, že mu odpouští. Život se jí změnil.

Citát z filmu Ostře sledované vlaky: "církev svatá má už 600 let psychoanalýzu v malíčku"

Odp: Již mnoho příspěvků uplynulo,

Juro, děkuji za odpověď.
Odpověď hledám v genetických manipulacích. Snad bude možné najít vztah mezi změnou genů a vlastností organizmů a z toho odvodit možnosti i omezení nahodilých mutací ve vývoji. Jevy, jako je "živý převod" a vámi uvedené křídlo vážky jsou spíše pravidlem než výjimkou. Ověření role a možností nahodilých mutací ve vývoji jsou proto pro existenci ET naprosto klíčové.

Odp:

Ano je to jasný důkaz kreace, bůh Thor svým kladivem a sekáčem vyrobeným ze zubu vlka Fenrira vysekal křísům ozuby nohách.

Dnes ve sboru se při díkůvzdání sdílel jeden příběh z Ethosu

Ethos - velmi zdařilý křesťanský časopis.

Jedna žena, měla jedno z dětí, které někdo brutálně zavraždil. Nedokázala se s tím smířit a tomu vrahovi odpustit. A kvůli tomu měla deprese a neuměla se z nich dostat. Zkoušela vše možné, doktory, psychology, prášky, různé jiné metody, ale nic. Po dlouhé době, když už si říkala, jestli se z toho nezblázní, jí kolegyně z práce - tuším, řekla jen jednu věc. Jestli chce, ať požádá Ježíše Krista, aby Jí pomohl. Protože už vyzkoušela všechno možné, řekla, že to tedy zkusí. Kolegyně se s ní tedy modlila, aby jí Kristus naplnil svojí milostí a aby jí ukázal, jak se z tohoto problému dostat. A ta žena říkala, že se stalo to, že po té modlitbě získala zpět tu jistotu toho, že ačkoli to byla hrozná tragedie, přece jen to není konečné a dostala vědomí toho, že to všechno je v Božích rukou. Byla dokonce schopná po krátkém čase jít k tomu vrahovi a říci mu, že mu odpouští. Život se jí změnil. Prostě jeden z důkazů, že si Bůh nevymýšlí a skrze Krista působí v našich životech. V.S.

Pro Pacák

Otázku bych zadal znovu, až bude aktuální diskuze v prvním příspěvku. Tedy osoby na zodpovězení této otázky On-line. George, KTE, Drsoňman, Telesto, Ti by měli mít alespoň možnost na nějaký článek dát odkaz, na nějaký relevantní článek. V.S.

Obrázek uživatele Nosotonda

Vlasta

Zdravím a přeji Boží požehnání. Do svého profilu jsem zadal nedostižného filosofa, který dal základ všemu poznání na základě obecných pojmů, metodické pochybnosti a principu sporu. Bez těchto základních pojmů by věda nemohla ani definovat jednotlivá jsoucna. Bohužel nominalismus a empirismus způsobily kolaps vědy a únik od poznání a současná postmoderna zlikvidovala pro jistotu pojem pravdy, ať už ve formě agnosticismu, relativismu či partikularismu. Drobné variace na toto téma jsou zde na tomto diskusním fóru četné a mohly by nést názvy po svých propagátorech sriberismus či anonymismus, georgismus atd.

Nosotonda
................................................................................................................ Lepší jest muž trpělivý než silný; a kdo panuje nad myslí svou, lepší jest než ten, kterýž dobývá města /Kniha Přísloví/

Odp: Již mnoho příspěvků uplynulo,

Pacáku, a chcete spekulace, hypotézy nebo seriozní informace.

Evoluční biologie nedisponuje žádnou takovou příručkou, jakou má křesťanská ideologie, aby stačilo nalistovat správnou stránku, na které je nalezena jediná správná odpověď. Pokud mluvíme o poměrně čerstvém objevu, bude třeba studia, kterému se bude někdo věnovat a publikovat výsledky. Bude třeba, pokud možno, získat k tomuto druhu fosilní záznam. Tedy vám můžu doporučit, abyste sledoval odbornou literaturu. Ale neočekávejte výsledky zítra ani pozítří. Napojte se na RSS kanály odborných webů a obrňte se trpělivosti.

BTW
myslíte si, že tento orgán je zajímavější nebo složitější než jiné tělesné orgány? Například křídlo vážky s celým systémem uchycení a ovládaní letu? Nebo jde jen o kuriozitu připomínající lidské řešení?

Již mnoho příspěvků uplynulo,

ale stále jsem nedostal odpověď na otázku:
Jak se živý ozubený převod mutacemi vyvíjel, tak aby každá vývojová fáze poskytovala výhody pro vyšší pravděpodobnost rozmnožení? Jak se mutace zafixovala v potomstvu?

Napsal uživatel Pacák (neověřeno) dne Pá, 10/04/2013 - 22:18.

Umí někdo z vás odpovědět, nebo poslat odkaz? Snad toho nechci mnoho, vždyť existují složitější evoluční problémy, například vývoj mozku.

muhehe

to je opravdu neskutečný grafoman a nemocný člověk ten Anonym. Celý den se třese, jak to tady všem na diskusi nandá Laughing out loud Jdi se léčit člověče!

Customize This