Žádná shoda okolností

Materialisté nadávají na důkazy o stvořiteliWikimedia.org, Luc Viatour

total-solar-eclipse

Úplné zatmění Slunce

Z http://creation.com/no-coincidence přeložil Pavel Kábrt - pavelkabrt@seznam.cz – 3/2016. Článek vyšel na stránkách CMI 10. března 2016. Translation granted by Creation.com - Přeloženo s povolením od Creation.com. /CMI/, která je vydavatelem časopisu Creation. Anglickou verzi časopisu je možné si objednat zde. Na stránkách CMI jsou i další české články zde. CMI – Creation Ministries International /Mezinárodní kreacionistická služba/ je celosvětovou organizací, která se řadí ke kreacionistickým organizacím mladé Země a doslovného výkladu Bible /jako jsou např. ICR, CRS, AiG aj./. Zabývá se rozšiřováním vědecké pravdy o stvoření světa Bohem v protikladu k evolucionistickým nevědeckým báchorkám, jak svět stvořil sám sebe.

Největší vinu má ten, kdo nechce slyšet pravdu
Marcus Tullius Cicero (106-43 př. Kr.)

Mnoho lidí v Británii sledovalo částečné zatmění Slunce, které bylo viditelné po celé zemi 20. března 2015. Šestnáct let předtím, v srpnu 1999, jsem byl v severní Francii, kde jsem se mohl více jak jednu minutu těšit z pohledu na úplné sluneční zatmění. Asi dvacet minut před tímto úkazem se mraky protrhly a my jsme mohli plně všechno zpracovat: zachytit sluneční koronu (to je ta světélkující ‘koruna’), Bailyho perly (‘perly slunečního svitu’ prosakující měsíčními údolími na měsíčním povrchu) a nádherné rudé ‘sluneční výbuchy’ (erupce plynu tryskajícího ze slunečního povrchu). To vše je pochopitelně možné sledovat jen proto, že Měsíc má právě tu správnou velikost a je právě v té správné vzdálenosti od Země, což vede k tomu, že pokryje Slunce, a právě přesně jen to Slunce. Když toto komentoval fyzik profesor Brian Cox,1 tak pro BBC poznamenal, že “ Je to taková shoda okolností, že se přihodilo, že Měsíc má právě 400krát menší průměr než Slunce, a dále se také přihodilo, že je Měsíc 400krát blíže Zemi než Slunce. Absolutní shoda okolností … ” (zdůraznění je původní).2 Člověk by se mohl zeptat, jaký asi ‘druh vědy’ tenhle pán svým výrokem chtěl podepřít.

Příliš mnoho ‘shod okolností’

Naneštěstí pro pana profesora Coxe a jeho ateistický světonázor to vypadá, že takových ‘shod okolností’ je tu mnoho dalších. Například poloha Země ve sluneční soustavě zajišťuje, že se naše planeta nikdy příliš neohřeje ani neochladí, což umožňuje kapalný stav vody. Kdyby byla naše oběžná dráha jen o něco bliž Slunci, všechna voda by se vypařila; kdyby byla o něco dále, všechna voda by zamrzla. V obou případech by tu nemohl existovat život. Také naše atmosféra je právě ta vhodná, sestavená hlavně z dusíku a kyslíku s malým množstvím argonu, oxidu uhličitého a jiných stopových prvků. To zajišťuje mírné klima a tato kombinace plynů je potřebná pro složitý život a průhlednost oblohy, což nám umožňuje pozorovat okolní vesmír. Země je součástí planetárního systému, který nás chrání před dopady komet; Země má příhodné magnetické pole, které je štítem proti škodlivému slunečnímu záření; je také ideálně umístěna v Galaxii, což umožňuje astronomický výzkum; a je toho ještě mnohem víc. Toto ‘jemné vyladění’ pro potřeby života můžeme též vidět na atomární úrovni. Kdyby třeba poměr hmotnosti elektronu k hmotnosti protonu nebyl takto správný, nemohly by se tvořit základní molekuly života, jako třeba DNA; kdyby vazebná energie jader uhlíku a kyslíku neměla tu správnou hodnotu, nemohli bychom existovat. Jak připustil jiný (nikoli křesťanský) profesor fyziky, Paul Davies, “Silný pocit plánu je ohromující.”3

Reakce materialistů je stejně tak bez skrupulí jako je ohromující. Když dr. Guillermo Gonzalez vytvořil dokumentární film, Privilegovaná planeta,4 ve kterém tvrdí, že shoda okolností je chybné vysvětlení pro tolik pozorování ukazujících na plán, způsobilo to vřavu.5 Smithsonův institut ve Spojených státech nejprve souhlasil, že poskytne svoje soukromé vysílání, ale pak se to na široké protesty pokusil zrušit. Ateistické skupiny organizovaly kampaně a nabádaly lidi, aby posílali emaily, psali dopisy a telefonovali proti vysílání. Na celé oddělení antropologie univerzity George Washingtona byly rozeslány emaily, které každého varovaly, aby se na tento dokument nedíval. Dokonce byly Smithsonovu institutu nabídnuty peníze za souhlas tento dokument nevysílat. Sám dr. Gonzalez obdržel množství kritiky, což nakonec vedlo k rychlému ukončení jeho slibné kariéry na státní univerzitě v Iowě (USA) a odepření definitivy — to je situace, která může v akademickém světě zcela pohřbít něčí kariéru.

Skutečný zápas

Ve svém dopise Římanům varoval apoštol Pavel před těmi, kteří “potlačují pravdu svojí bezbožností ” (Římanům 1:18). Existuje ohromné, šokující množství důkazů ukazujících na nadpřirozený čin stvoření a existenci stvořitele Boha; mnozí to však jednoduše odmítnou, nevěří. Co je ještě horší, jsou lidé, kteří se rozhodnou zabraňovat druhým, aby zvážili tyto důkazy. Např. Britská humanistická asociace je velmi úspěšná v přesvědčování vlády, aby uplatňovala cenzuru ohledně toho, jaké informace mohou být prezentovány mladým lidem ve školách. Učitelé ve státních školách musí být nyní velmi obezřetní, aby je někdo nepřistihl naznačovat, že pro ‘inteligentní plán’ mohou existovat důkazy — a to ani ve třídách, kde se vyučuje náboženství.6 Tato drakonická opatření ve skutečnosti vědu nechrání, jen to vlastně odrazuje používat kritické myšlení, což je dovednost hrající v dobré vědě klíčovou roli. Cenzura spíše jen odráží to, co zakladatel moderního kreacionistického hnutí, Henry Morris, popsal jako “dlouhotrvající válka proti Bohu”.

V naší organizaci CMI si uvědomujeme, že se na prvním místě účastníme spíše duchovní než intelektuální bitvy. Víme přece, že “hříšná mysl je vůči Bohu nepřátelská. Nepodřizuje se Božímu zákonu a ani nemůže. Ti, kteří jsou ovládáni hříšnou podstatou se Bohu líbit nemohou” (Římanům 8:7–8). Jen když Bůh svým svatým duchem pracuje na hříšných lidských srdcích, budou lidské mysli vyměněny. Z tohoto důvodu si naprosto jasně uvědomujeme, jak velkou potřebu modliteb od našich podporovatelů máme — a jsme za to velmi vděčni.

Podobné články v angličtině

Pro další četbu v angličtině

Odkazy a poznámky

  1. Cox se zabývá částicovou fyzikou na univerzitě v Manchesteru, UK, a je zpravodajem BBC.
  2. Stargazing Live, BBC 1, 20 March 2015.
  3. Davies, P., The Cosmic Blueprint, Simon and Schuster, p. 203, 1988.
  4. I když to nebylo vytvořeno biblickými kreacionisty, většina obsahu podporuje biblický rámec ‘mladé země’.
  5. Bergman, J., Slaughter of the Dissidents, vol. 1, Leafcutter Press, ch. 13, 2008. Available from creation.com store.
  6. Statham, D.R., Evidence for Creation now banned from UK religious education classes; creation.com/creation-religious-education.
PřílohaVelikost
927-11.3.2016-zadna_shoda_okolnosti.doc57 KB
Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)
Obrázek uživatele Route 66

Re: Foton

Největší "prča" ovšem je, že to svoje bonzování zpětně tady nabonzoval sám na sebe Big smile
Za bolševika lidé z jeho okolí museli mít opravdu "radost"

Znal jsem jednoho(to už je jako ve Švejkovi Smile )estébáka o kterém se vědělo, že "oznamuje", až se hory zelenaly. Tak ten po velkém listopadovém kotrmelci tvrdil, že "ano, udával jsem, ale jenom ty, co si to zasloužili" Big smile

Aby to tak ještě někomu někoho nepřipomínalo....že. Big smile

Co se týče oné paní, no, klidně to mohla být i křestanka, jakéhokoliv vyznání a udavačův mail u ní mohl vyvolat reminiscence dob minulých.
Ono ztratit teplé místečko a chytat se potom pouze někde u mašiny v nadnárodní otrokárně, s platem "za byt a za stravu, za oděv děláme"(sorry Monte), to každý také nedá.
Jeden, dva úderné maily na ta správná místa a paní si shání mundůr s modrým límečkem ráz-dva.
To by tak hrálo, aby osoba podezřelá ze sympatií ku kreacionismu mohla mít vliv dokonce i na děti půjčující si deníky kocourka Modroočka. Demogracie-nedemogracie.
Tož asi tak.

"Ježíšek je, jenže my to nesmíme říkat, abychom byli připuštěni na vyšší stupeň všeobecně vzdělávacích škol. A zapřeme-li ho docela, možná i na školu vysokou"
Yvonka - sestřenice pionýra Vasila Krátkého

Obrázek uživatele Foton

Pavel Kabrt

Ja mám dosť!!! -Veď ten gestapák Votočka ani nepozná! Tomu sa hovorí xenofóbia. Nech sa nestane, aby sa komunisti opäť dostali do vlády. Lokálne tu a tam síce ešte vládne komunizmus, a choré mozgy ktoré sa ním nechali obalamútiť, ale našťastie tomu bude raz koniec. Mladá generácia totiž Komustov už nemusí. Raz sa bude o komunistoch učiť už len ako o kreatúrach minulosti. (podobne ako dnes o feudalizme)

Foton

Asi jsi Fotone nečetl zuřivou diskuzi pod reklamou na přednášky Libora Votočka v Luhačovicích. Darwinovi darebáci typu KTE a SSK a další začali zuřivě psát do luhačovické knihovny a podělaná knihovnice, která zřejmě je také pomatená ateistka a v hlavě má ubramborovány všechny možné hovadiny typu východních kultů, panu Votočkovi tu přednášku zrušila - samozřejmě KTE zabrnkal na citlivé struny "pravé vědy" a "hulváta kreacionisty Kábrta" - všechno to pěkně propojil a dosáhl svého. Ve skutečnosti si to Bůh použil a dal Liborovi ještě lepší možnosti v Luhačovicích, lepší, než nabídla knihovna. Zde je jen jeden histerický komentář KTE, ten darebák toho tam píše ovšem víc a další z jeho sekty eviluzionistů.

Zdraví Pavel Kábrt

Obrázek uživatele Foton

Pavel Kabrt

KTE a další Darwinovi darebáci zabránili Votočkovi, aby měl přednášku v luhačovické knihovně

Čože??!!!!! To nemyslia vážne!!! -To žijeme zas v totalite, či čo?! ....No jooo, zabudol som: bývalý (?) komunista a eštébák. Niet divu, že tu takto vyvádza. Takých len zatvoriť, aby nenapáchali ešte viac komunistického zla proti ľudskosti. Komunista, terorista. Vždy to platilo, a platiť bude. Raz darmo. Teraz sa mi už lecos objasňuje. Teraz mi už začína svitať, prečo bol pre KTE-ho ten človek s krížom na stanici šialenec.

Pouze bych to Fotone trochu doupřesnil - že

Tento obsah popisuje práve prírodu, ktorá je zázrak

nechci říkat, že stvořená příroda jen ten "zázrak" - protože spíše bych asi řekl, že Ten, kdo tu přírodu stvořil je zázračný. Příroda bez Stvořitele by totiž stejně neexistovala, přirodní procesy na to jsou prostě krátké - příroda je zázračná v tom, pokud to dobře vyjádřím, že nám je schopna ukazovat na zázračného Stvořitele, neboli - je zázračně utvořená tak, aby nám tento pohled na Stvořitele uměla dobře vyjádřit, jak jistě dobře znáš - na co poukazoval apoš. Pavel že - Ř 1,20 Jeho věčnou moc a božství, které jsou neviditelné, lze totiž od stvoření světa vidět, když lidé přemýšlejí o jeho díle, takže nemají výmluvu - velmi důležité je tu však poukázat na tu podstatnou věc, že - k tomu, abych toto Boží dílo mohl poznat, musím o něm přemýšlet a uvědomovat si, že to je opravdu velmi mistrně toto všechno učiněno a to právě díky tomu přemýšlení.

Ve chvíli však, kdy toto přemýšlení uvodím pouze demagogiemi postupného vývoje a nedám možnost do toho jakkoli zasahovat, stane se tento pohled již od útlého dětství v podstatě nemožným, neboť jako malé dítě si tento zcestný a pomýlený pohled vezmu jako něco, co si každý myslí, že to je pravda, ačkoli to pravda není. To je ten velký problém v těchto časech, že se lidé učí něco, co není ani ověřené, ani dokázané, co se staví na čisté vodě bez jediného jasného důkazu a lidem se házejí před oči vymyšlené a smyšlené věci bez jediné možnosti, aby si to mohl někdo ověřit, že to je pravda a že to funguje. V.S.

P.S. Naštěstí si s tím Bůh umí poradit a není to pro Něj nemožné, aby ten, kdo je svobodný - si mohl své pohledy utříbit sám - bez pomoci těch, kteří si myslí, že by někomu v tomto pomáhat měli. Jejich vlastní zaslepenost jim brání v poznání pravdy.

Obrázek uživatele Foton

Vlasta

Ano. Slovo φυσικός = prirodzený = přírodní. Keď teda povieme "fyzika je zázrak" vlastne hovoríme: "príroda je zázrak". -A to je! Vo fyzike ako vede nás nezaujíma samotný popis, ale obsah toho popisu. Tento obsah popisuje práve prírodu, ktorá je zázrak. Čiže fyzika (veda) popisuje zázraky Najvyššieho Tvorcu univerza. To čo tu evolucionisti často predvádzajú v súvislosti s tým, je čisté odvádzanie pozornosti hrou o slová (inak ako vždy). Nič iné im totiž nezostáva, len hrať sa so slovami. Preto sem aj nasadili Šribera. Smile

Fyzika je určitý obor - který nějakým způsobem

Fyzika není zázrak, je to věda a jeden z největších výdobytků lidského myšlení. Nebyla dána odnikud shůry, je to produkt mysli mnoha velmi inteligentních lidí, kteří se ptali bez předsudků a na svoje otázky nacházeli odpovědi. Fyzika je věda, která popisuje reálný svět. Možná jsi myslel, že reálný svět je zázrak, ale snižovat úsilí vědců slovem zázrak už je skoro urážka těch lidí.

něco chce vysvětlit, či popsat. Jestli je to jeden z největších výdobytků, to nevím, zdali nám byla dána odněkud shůry, to je úhel pohledu, že to je produktem mysli určitých lidí, to je pravda, ano souhlasím, že mimo jiné popisuje reálný svět, reálný svět je skutečně zázrak, a nesouhlasím s tím, že toto slovo by nějak snižovalo úsilí určitých lidí o fyzikální popis tohoto světa. Tento svět je skutečně zázrak, ať si někdo myslí cokoli. V.S.

Obrázek uživatele Foton

koroslav

Poučte se, co to je fyzika

My vieme, čo je fyzika. Zo starogr. φυσικός (fysikos) = "prirodzený" a φύσις (fysis) = "príroda"). -Čiže ako obvykle sa len prieš o slová, ktorým sám nerozumieš.

Re: HMC

Máš takovou potřebu mi oponovat, že si ani nepřečteš, co píšu.

Foton opravdu nemyslel "vědeckou disciplínu", nýbrž to, co je touto disciplínou popsáno.

Já vím, dokonce jsem to tam i napsal. Ale to, o čem píše Foton není Fyzika, stejně jako rovnice není matematika a hydroxid sodný není chemie. Pokud chce brát reálný svět jako zázrak, tak je to jeho svobodná volba a já nemám nic proti tomu.

Ale fyzika opravdu zázrak není, to jsou generace tvrdé lidské práce, v tom není nic nadpřirozeného

Nejhorší den pro vědu bude, až se nebude na co ptát.

Obrázek uživatele Hrabě Monte Cristo 2011

koroslav

Jsem si jist, že výrokem Fyzika je zázrak. Bez nej by tu nebol náš svet a planéty. Foton opravdu nemyslel "vědeckou disciplínu", nýbrž to, co je touto disciplínou popsáno.

Rozluštění písma skutečně není totéž, jako vymyšlení tohoto písma, stejně jako to, co text v neznámém písmu říká.

Řekne-li někdo, že písmo, které jsme právě rozluštili, je "úžasné", připisuje tuto úžasnost především autorům toho písma, nikoliv luštitelům.

A s lidským vědním oborem je to naprosto stejné. Jen tím popisujeme to, co Bůh vytvořil. Popis není autorství. Popis se musí přizpůsobit stvořené realitě, takže nejdřív byla stvořena (sofistikovaná) realita a teprve potom mohl následovat její sofistikovaný popis.
Wink

------------------------------------------------------------
Přehodnocení pekla

Customize This