Žádná inteligence není dovolena

Vyloučen: Žádná inteligence není povolena (2008) je dokumentární film, který režíroval Nathan Frankowski. Hostoval v něm Ben Stein [2] [3] . Film tvrdí, že hlavní proud vědy potlačuje svobodu akademiků, kteří se domnívají, že vidí důkaz inteligentního designu v přírodě a ty, kdož kritizují darwinistické důkazy. Podpora darwinovské evoluce a moderní evoluční syntéza jako klasické spiknutí nepouští Boha do vědeckých laboratoří a učeben. [4] [5]. Vědecká teorie evoluce je zobrazena ve filmu jako přispívající k fašismu, holocaustu, komunismu, ateismu a eugenice. [6] [7]. Tento film zachycuje inteligentní design jako hnutí motivované vědou spíše než náboženstvím, a to i když nepracuje s podrobnými definicemi ID hnutím užívaných výrazů nebo se nepokouší některé věci vysvětlit na vědecké úrovni. Řešení otázek neredukovatelné komplexity vyhozený vědec zkoumá jako politickou otázku. [8] [6] [9] [10]

Film Vyloučen měl premiéru již v 1052 kinech [11]. V červenci byl film znovu vydán a byla umožněna soukromá projekce. [12]

Obecně byly mediální reakce na film velmi nepříznivé. [7] [13] [14] Kladně film hodnotil v USA Křesťan dnes. [16] Americká asociace pro pokrok ve vědě popisuje film jako propagandu, jejímž cílem je zavedení náboženské myšlenky do škol. [17]

Náš server se naopak domnívá, že film byl vynikajícím způsobem velice objektivně zpracován, což potvrdil nebývalý zájem veřejnosti. Bohužel ČT jej v ČR ignoruje a do vysílání nezařadila.

1 Tatania Siegel (February 15, 2008). "New mutation in Darwin debate - Entertainment News, Weekly, Media - Variety". Variety (magazine). Retrieved 2008-02-24.
2 a b "Expelled Press Kit" (doc). expelledthemovie.com. 2008. Retrieved 2008-04-16.
3 a b Shannon Colavecchio-Van Sickler (March 13, 2008). "Politics: State: New legislation to keep debate on evolution alive". St. Petersburg Times. Retrieved 2008-03-15.
4 a b c d e Cornelia Dean (September 27, 2007). "Scientists Feel Miscast in Film on Life's Origin". The New York Times. Retrieved 2007-09-28.
5 a b Lesley Burbridge-Bates (2007-08-22). "Expelled Press Release" (PDF). Premise Media. Retrieved 2007-09-29.
6 a b c Dan Whipple (December 16, 2007). "Colorado Confidential: Science Sunday: Intelligent Design Goes to the Movies". Colorado Confidential. Archived from the original on 2008-03-27. Retrieved 2008-02-16.
7 a b c d Jeannette Catsoulis (April 18, 2008). "Resentment Over Darwin Evolves Into a Documentary". New York Times. Retrieved 2008-12-03.
8 a b c Chang, Justin (2008). Expelled: No Intelligence Allowed (Documentary). Variety (published 2008-4-14). Retrieved 2008-06-10
9 "Ben Stein: No argument allowed". Chicago Sun-Times.
10 Blogs.suntimes.com One spokesman comes close to articulating a thought about Intelligent Design: "If you define evolution precisely, though, to mean the common descent of all life on earth from a single ancestor via undirected mutation and natural selection -- that's a textbook definition of neo-Darwinism -- biologists of the first rank have real questions... "Intelligent Design is the study of patterns in nature that are best explained as a result of intelligence."
11 a b c "Documentary Movies". Box Office Mojo. Retrieved 2009-09-24.
12 Expelledthemovie.com
13 a b "This is propaganda, a political rant disguised as a serious commentary on stifled freedom of inquiry."Claudia Puig (April 18, 2008). "Also opening: 'Bin Laden,' 'Intelligence,' 'Forbidden Kingdom'". USA Today. Retrieved 2008-05-03.
14a b Shermer, Michael (2008-04-09). "Expelled: No Intelligence Allowed--Ben Stein Launches a Science-free Attack on Darwin". Scientific American. Retrieved 2008-04-19.
15 Roger, Moore. "'Expelled: No Intelligence Allowed' (Ben Stein monkeys with evolution)". Chicago Tribune. Retrieved 2007-04-24.
16 Mark Moring (2008-04-18). "Expelled: No Intelligence Allowed". Christianity Today. Retrieved 2008-05-14.
17 a b "New AAAS Statement Decries "Profound Dishonesty" of Intelligent Design Movie". American Association for the Advancement of Science. April 18, 2008. Retrieved 2008-04-20.

Průměr: 3.1 (7 votes)

Odp: Host

Áno, je to tak! Presnejšie je však tvrdenie: Pred Ježišom Kristom boli iba dvaja ľudia skutočne slobodní a to Adam a Eva pred pádom do hriechu.

pro všechny evoluční pavědce a ignoranty jako je KTE

Timoteovi 4:3 Neboť přijde doba, kdy lidé nesnesou zdravé učení, a podle svých choutek si seženou učitele, kteří by vyhověli jejich přáním.

Timoteovi 4:4 Odvrátí sluch od pravdy a přikloní se k bájím.

Host

Skutečnou svobodu a lidská práva člověk získá jen a pouze s Ježíšem Kristem.

Znamená to, že před Kristem neexistoval ani jeden skutečně svobodný člověk?

Obrázek uživatele Šriber

Host

Skutečnou svobodu a lidská práva člověk získá jen a pouze s Ježíšem Kristem.

Můžeš skutečnou svobodu a lidská práva definovat, abychom vůbec věděli, co tím myslíš ?

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Taktéž k výše uvedenému videu

Dějiny lidstva a i toto video to potvrzuje,že deklarace lidských práv a svobod je jen utopií . Neexistuje a nikdy neexistovala v praxi lidských civilizací. Skutečnou svobodu a lidská práva člověk získá jen a pouze s Ježíšem Kristem.

Host

George

Kult hákového kříže je také o rasismu v Americe a o vnitřním přerodu jednoho rasisty a nacisticky smýšlejícího mladého muže, který byl před svým zatčením vůdcem bílého nacistickými hodnotami inspirovaného gangu. Zkus to, nené to špatný film, v hlavní roli Edward Norton.

Zde :

http://www.csfd.cz/film/5069-kult-hakoveho-krize/

Černobílý svět jsem viděl a je to opravdu povedený film, i když zahrnuje dobu o nějaké to destiletí mladší.

Jinak zcela bez souvislosti mě dost oslovil film Pan Nikdo a nebyl jsem sám na koho zapůsobil .. mohu fakt doporučit.
Já mám rád dramata, historické filmy, a pak taky dost scifárny + různé dokumenty o Zemi, přírodě, historii a vesmíru.

http://www.csfd.cz/film/237198-pan-nikdo/

S tím Cejlem se to stalo už před pár lety - já měl v Brně přednášku, byla dost pozdě a jeli jsme s manželkou domů a stalo se, že jsme se už nevím proč ještě v Brně dost pohádali a jelikož já neřídím, tak ona mi tehdy řekla ať vysednu a já hrdě vystoupil jen v obleku, bez peněz, kabátu a dokladů (bylo to v lednu, bylo pod nulou), práskl dveřma a řekl, že já na její dopravě závislý nejsem a že těch zhruba 55km do Kyjova klidně dojdu pěšky. A protože jsem moc Brno neznal, tak jsem pokusem a omylem hleda cestu z centra ven směrem na Slavkov, což se mi povedlo asi až na popáté a jen po Brně jsem chodil přes tři hodiny. Ženu to mezitím přešlo, dostala strach a hledala mě po celém Brně. Pak to po půlnoci vzdala a jela domů (maximálně vynervovaná, že se mi něco stane) a dostihla mě až za Slavkovem, jak si to kráčím v polobotkách noční tmou. V tu dobu po staré Slavkovské už ani nikdo nejezdil, takže nebylo koho si stopnout. Hlavně jsem to potřeboval stihnout na půl šestou ráno do práce Smile)

Bývaly to divoké časy našeho italského manželství ala Válka Roseových Smile

Trituruss

Ten film se inspiroval pribehem Burosse, ktery ve skutecnosti spachal sebevrazdu kratce pote, co New York Times uverejnil clanek o jeho puvodu. Kult jsem nevidel, takze nemuzu srovnavat. Ja mam radeji filmy o rasismu v USA, kdyz t posledni doby muzu vrele doporucit vynikajici Cernobily svet.

V obleku na Cejl a jeste v noci, ty mas dobre napady. Tongue

George

Doufám, že je tvá "zločinecká" minulost již promlčena Tongue

Nerad bych, aby můj život byl v ohrožení kvůli tomu, že vím, něco co nemám ..

Koukám, že jsem měl tehdy na planetopii namále Smile

Divím se, že mi ten film unikl, na ČSFD i jinde mám projeto stovky filmů .. a Goslinka jsem nedávno lustroval. Muásel jsem to přehlédnou, takže díky za typ, i když sadomaso není zrovna můj šálek kávy, takže doufám, že se to tam netočí jen kolem toho, ale spíš více okolo té židovské problematiky. Není to něco ve stylu Kultu hákového kříže z Nortonem ?

Jinak až do Harlemu jsem se nedostal, ale stačilo mi jít o půl druhé v noci v Brně přes Cejl a měl jsem fakt strach, že mě gádža někdo podřízne střepem ... měl jsem dost bobky .., ještě navíc jsem tak šel v obleku s kravatou a bílou košilí, takže jsem byl nepřehlédnutelný. Ale sv.Darwin se nademnou asi slitoval Smile

K tomu rasismu naruby :

Tak je fakt, že domorodci likvidovali bílé z nejrůznějších důvodů, ale taky myslím, že rasismus mezi nimi nebyl. Taky se mi to jeví jako čistě evropský, nebál bych se možná i říct "křesťanský" vynález, protože klasický rasismus pokud vím neznala ani otrokářská antika, ačkoli řekové i římané vnímali lidi jako sebe a barbary, ale to spíše z pocitu kulturní nadřazenosti, nežli rasové .. U římanů mělo slovo barbar ještě trošku hanlivější význam než u řeků, kde to znamenalo jen lidi, co mluví nesrozumitelně.

Obrázek uživatele Šriber

George

jsou urcite veci o kterych si uvedomuju, ze bych se za ne asi "spravne" stydet mel

Takže rozdíl je v tom, že ty jsi to uvědomuješ a já ne, protože je mi stud cizí...

proto jsem psal "nanestesti"

Chápu - naneštěstí vzhledem k běžně populaci...

Ja treba fakt moc nemusim lidi, kterym najednou neco "preskoci" v hlave a vrhnou se na charitu atd., protoze je zacnou pronasledovat vycitky svedomi kvuli minulosti

To já taky, ovšem to je nejspíš kvůli tomu, že jsou mi výčitky svědomí rovněž cizí a tím pádem mi takové jednání přijde nelogické...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Sriber

To mame podobne, ale ja mluvim o tom, ze jsou urcite veci o kterych si uvedomuju, ze bych se za ne asi "spravne" stydet mel (i kdyz nestydim) - proto jsem psal "nanestesti".. i kdyz to je samozrejme relativni, pro me samotneho je to pochopitelne spis dobre. Tongue Ja treba fakt moc nemusim lidi, kterym najednou neco "preskoci" v hlave a vrhnou se na charitu atd., protoze je zacnou pronasledovat vycitky svedomi kvuli minulosti, zacnou mit spatne sny atd... svym zpusobem je to docela komicke, treba nekdo vetsinu sveho zivota bohatl obchodovanim se zbranemi, dodaval komukoliv, kdo zaplatil a pak na stara kolena beha a trousi "drobecky" zpatky, ufff.

Customize This