Vzkaz evolucionistům: když už lžete, tak lžete pořádně nahlas

Dinosauří žebro vydalo zbytky nejstarší měkké tkáně
21. ledna 2017

Z https://phys.org/news/2017-01-dino-rib-yields-evidence-oldest.html výběr přeložil Pavel Kábrt - 2/2017

Děkuji všem, kteří modlitbou, slovem, vlastní prací i financemi pomáhají ostatním vybřednout z evolučních slátanin a zrůdné darwinistické mytologie.

Když rozumný a slušný člověk pozná fakta, která popírají jeho názor, změní názor.
Evolucionista popře ta fakta a toho, kdo s tím přišel, začne nenávidět a pronásledovat!


Tenký podélný řez žebrem 195 miliónů let starého dinosaura
Lufengosauruse, kde je cévní kanál s částicemi hematitu. Ty
zřejmě pocházejí z krevních buněk živého dinosaura, které jsou
bohaté na železo a poskytly vnitřní prostředí k uchování
kolagenu. Štěrbiny, kde by byly dospělé kostní buňky, jsou rovněž
uchované s tmavými hematitovými částicemi uvnitř.
Credit: Robert Reisz

Žebro dlouhokrkého býložravého dinosaura, který žil před 195 milióny let, vydalo něco, co může být nejstaršími pozůstatky měkkých tkání, jaké byly dosud odhaleny, podle úterního sdělení vědců. Tým vědců napsal v časopisu Nature Communications, že tento nález slibuje zajistit zřídkavé biologické a evoluční stopy zvířat, která jsou dávno vyhynulá.

Takové informace většinou chybí v tvrdých zachovalých kostrách, které tvoří hlavní objem zkamenělého záznamu.

"Ukázali jsme přítomnost proteinu zachovalého ve 195 miliónů let starém dinosaurovi, nejméně 120 miliónů let starším než jakýkoliv podobný objev," řekl AFP spoluautor studie Robert Reisz z univerzity v Torontu, Mississauga.

"Tyto proteiny jsou stavebními kameny měkkých tkání zvířat a je vzrušující porozumět tomu, jak byly zachovány," dodal.

... ... ...

Předchozí nejstarší nález něčeho, co se jevilo jako červené krvinky a kolagenové tkanivo, byl hlášen roku 2013 u dinosaura, který žil před asi 75 milióny let.

Proteiny a jiné organické zbytky se obvykle rozkládají brzo po smrti zvířete. Během fozilizace jsou místa uvnitř kosti zaplněna zbytky minerálů unášených spodní vodou.

A tak najít zkamenělou měkkou část je opravdu velmi zřídkavé.

Celý článek v angličtině najdete zde.

******************************

Vědci z jedné velké kreacionistické organizace dodávají:

Když už evolucionisti lžete, lžete pořádně a hodně nahlas.

Skutečnost, že měkké tkáně mohou přežít jen maximálně několik tisíc let a ne více (jak tomu také evolucionisté dlouho věřili než z toho museli pro zachování svého mýtu velmi neochotně vycouvat), najdete v těchto českých článcích a videu:

Problém velmi starých, nejen dinosauřích, měkkých tkání, nadále přetrvává
Stále měkké po půl miliardě let?
Dinosauří měkké tkáně
Univerzita umlčuje vědce po jeho objevu dinosauří měkké tkáně
Měkká tkáň v rohu triceratopse

Průměr: 1 (1 vote)
Obrázek uživatele JHK

Re: - Telesto.

Ale chápu potřebu z vaší strany vědu relativizovat. Příjde mi to však velmi pokrytecké, kde na jednu stranu vědecké poznání haníte a relativizujete a na straně druhé využíváte veškeré její vymoženosti. Ale patrně pracujete na počítači, který byl sestaven jen na základě čiré filozofie a na pouhých tvrzeních bez jediného důkazu

Nejspíše nechápete Telesto. Ale vyvracet to nehodlám. Nejspíše by Jste stál i tak na svém. Jinak by Jste to, co píšu - nějak vzal a pochopil. Ovšem jinak, ne takhle.

Já vám nevytýkám vykrucování kvůli tomu jestli vám věřím nebo ne. Za vykrucování považuji pouze to vaše filozofování nad mou otázkou.

Podle mě je to třeba se zamýšlet nad otázkami. Podle Vás možná ne. Dobře. Mějme každý ty své postoje, nic nikomu přeci nebrání je ve svých životech zastávat. Myslím ale, že nejen zastávat, ale i znát dobře pravdu - je pro člověka dost důležité. Opravdu dost důležité. Díky pravdě totiž člověk může dělat správné kroky ve svém životě a také může být dobrým kritikem toho, co se děje ve světě a okolo něj. V.S.

Re: Vzkaz evolucionistům: když už lžete, tak lžete pořádně ...

No, to je teda ubohost. Laughing out loud Používat počítače jako "důkaz" že "věda" je vždy správná a ty jejich "testy" také. Smile

To že nějaká skupina vědců vyhodí na internet článek který se zdá být logický a je založený na "faktech" a "pozorování" přírody, neznamená že to není naprostý blábol co si ta parta vědců vymyslela jen proto že v dnešním světě mají všichni správně věřit jen na evoluci a cokoliv jiného je potřeba zničit a pošpinit.

Celá ta vaše "Věda" dělá pouze tohle. Nic víc.

Obrázek uživatele Telesto

Vlastovi

Tudíž věda jako taková je čirá filosofie postavená na pouhých lidských tvrzeních, která nejdou jakkoli dokázat, pouze nějakým dalším tvrzením, že tomu tak je.

To se Vlasto hrubě pelete. Zapomínáte na velmi důležitou součást a tou je verifikace. Pokud by to opravdu byla jen prostá tvrzení, která nejdou dokázat, tak by z verifikca nikdy nic nevzešlo. Ale v rámci vědy se dá opravdu hodně věcí verifikovat. A vychází to. Takže to nebudou jen tvrzení...

Ale chápu potřebu z vaší strany vědu relativizovat. Příjde mi to však velmi pokrytecké, kde na jednu stranu vědecké poznání haníte a relativizujete a na straně druhé využíváte veškeré její vymoženosti. Ale patrně pracujete na počítači, který byl sestaven jen na základě čiré filozofie a na pouhých tvrzeních bez jediného důkazu Wink

Víte Telesto - proto, že mi nevěříte, musíte pak říkat, že se vykrucuji.

Já vám nevytýkám vykrucování kvůli tomu jestli vám věřím nebo ne. Za vykrucování považuji pouze to vaše filozofování nad mou otázkou. A jistě si povšimnete, že jste na ni opět neodpověděl. Ale budiž... Nemusíte odpovídat. Jen nechápu, co tímto filozofováním chcete vlastně dokázat nebo i říct.

„Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.“
– Jan Werich

Obrázek uživatele JHK

Víte Telesto.......

.. základní lidský poznatek není ten, že 1+1=2. Základní lidský poznatek je ten, že člověk je stvořen k Božímu obrazu. To je základní lidský poznatek - ten, který nám ukazuje Genesis. Na tomto základním lidském poznatku je pak nutné budovat lidskou vědu. Nic jiného nemá cenu.

Ale to stačí. Není to příliš k článku. V.S.

Obrázek uživatele JHK

Re: RE: - Telesto.

Takové lidi skutečně moc neznám. Dokonce i echt ateista Dawkins možnost existence boha připouští.

Asi začínám více chápat, co to vlastně ve skutečnosti znamená, to Dawkinsovo - připouštění "boha".

Vezmu evolucionistická fakta. Fakta jsou tato. Svět se dá poznávat. Dogmatem poznávání je, že člověk je schopen poznávat a poznat pravdu. To vše je založeno na určitých filosofických principech. To nelze z ničeho jiného odvodit, než z toho, že si to jako lidé prostě jen definujeme, že to tak je. Tudíž věda jako taková je čirá filosofie postavená na pouhých lidských tvrzeních, která nejdou jakkoli dokázat, pouze nějakým dalším tvrzením, že tomu tak je. Takže základ je postaven na pouhých tvrzeních, nic více - nic méně. Ono je to jednoduché - všechno je založené na lidském přemýšlení - a přemýšlení je filosofická činnost. Bohužel, či bohudík - se člověk o nic jiného opřít nemůže. A je to bezvadně vymyšleno, aby to tak bylo. Je to velmi mistrně vymyšleno. Je to velmi dobrým důkazem Stvořitele Telesto. Smile

Z těchto tvrzení a z těchto pohledů pak vychází veškeré "vědní" obory - např. fyzika, matematika, chemie, astronomie, veškeré přírodní vědy a spousta dalších - např. i společenských.

No nic. Když člověk, jako např. Dawkins - je tzv. od přírody ateista - je to sice protimluv, ale musím přistoupit v určitém ohledu na tuto mluvu...... tak mu nezbývá, než přijmout jako vědec jisté skutečnosti a to takové - že věda nadpřirozené věci nezahrnuje do svého výzkumu. Už tím porušuje základy a principy těchto věd. Nebudu vysvětlovat proč si to myslím. Bere tedy tento svět jako produkt pouhé hmoty. Protože to je jistým piedestalem, na kterém spočívá, pak mu nezbývá nic jiného, než na tomto piedestalu tvořit svoje další teorie. Tyto teorie tedy nemohou z jistého principu popírat existenci boha - to je taková jistota pro jistotu. Je to prostě výmluva. U někoho může být v jistém slova smyslu upřímná a pravdivá, u někoho už ne.

Dawkins je takovým "příkladem" těch vědeckých ateistů. Myslí si, že pro Boží existenci nejsou žádné důkazy. Myslí si, že původ člověka je možné interpretovat pouze vývojem. Proto má takové postoje a názory jaké má. A to ostatně všichni evolucionisté/ateisté. V pořádku - ok.

Tímto to samozřejmě nekončí. Evolucionistická "věda" se nezastavila u tvrzení, že člověk je potomkem prvních buněk. Přijdou další věci. Počkám si na to, co všechno lidé, zabývající se tímto "postupem" vymyslí. Mám za to, že to nebude trvat zas tak dlouho.

Víte Telesto - proto, že mi nevěříte, musíte pak říkat, že se vykrucuji. Asi ale nepochopíte, proč Vám to takhle říkám. Vy na víru nevěříte a myslíte si, že vědět je lepší. Některé věci ale pak těžko pochopíte. V.S.

Obrázek uživatele Telesto

Re: RE: - Telesto.

No Vlasto, netýká se to sice tématu, ale klidně odpovídm:

Myslíte Telesto, že je správné a rozumné na Genesis první kapitolu - naroubovat miliardy let vývoje?

Pokud jste věřící, tak ano. Myslím, že je to rozumné. Nezávislé poznávání přírody by mělo být nadřazeno jakokoliv knize. Pokud totiž apriori prohlásíte knihu a své interpretace za jediné pravdivé, tak se skutečné pravdy, jak to bylo, nikdy nedopátráte. Z principu to není možné.

Totiž i při té nejlepší vůli nemůžete vědět, jestli autor nelhal, nebo to nemyslel obrazně, nebo prostě nepsal mýty, příběhy. Na druhou stranu fakta a evidence lhát neumí.

A faktem Vlasto je, že bez Bible by nikoho ani ve snu nenapadlo z jakýchkoliv faktů, že Země je stará cca 6000 let. Prostě toto číslo z žádných faktů ani důkazů prostě vyvodit nelze. A pokud si stanovíte cíl - zjistit stáří Země, tak jeho stanovení před samotným výzkumem je zcela nesmyslné. Pak už stáří Země zkoumat opravdu nebudete.

jinak nevím, kde vidíte, že bych se já nějak vykrucoval? Já to tam nevidím.

Hm... Zajímavé. A zase jste neodpověděl. Nezlobte se na mě, ale podle mě to vykrucování je. I odpověď - nechci na to odpovídat - je odpověď, kterou bych přijal. Vy však kroužíte od začátku, kolem mé otázky, ani jednou jste neodpověděl přímo, tak pak nevím jak jinak to nazvat, než vykrucování Smile

Někteří jsou trochu odvážnější - říkají rovnou, že žádný Bůh není.

Takové lidi skutečně moc neznám. Dokonce i echt ateista Dawkins možnost existence boha připouští.

Kdo z Vás je Telesto pak upřímnější a kdo potom kličkuje?

Upřímnější je ten, kdo skutečně opovídá na položené otázky. A ten kdo kličkuje je ten, kdo na ně neodpovídá Wink

„Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.“
– Jan Werich

Re: Vzkaz evolucionistům: když už lžete, tak lžete pořádně ...

Defacto odpovídáte stylem:
Vědí to z teoretických odhadů tvrdě vyselektovaných článků, které podporují kreacionistický názor!
...
Už jsem Vás jednou poslal do řitě a posílám Vás tam znovu, Darwinův kašpare a prolhanče. PK

______________________________________________________________

No tolik roků jsem ti Kábrte vykal, ale dnes jsem důvod k vykání definitivně ztratil. Ale jasně, vím, co ti můžu políbit nebo snad dokonce vylízat…

Telesto a lhář… no to je opravdu vrchol kreacionistického poznání.

Obrázek uživatele JHK

Re: RE: - Telesto.

Můžu se vás zeptat, proč se snažíte pořád točit a kličkovat okolo mé otázky, když je přece tak jednoduché říct "nevím". Je vážně potřeba tolik kličen a vykrucování se?

Máte pravdu Telesto - měl jsem se zeptat jinak.

Myslíte Telesto, že je správné a rozumné na Genesis první kapitolu - naroubovat miliardy let vývoje?

P.S. - jinak nevím, kde vidíte, že bych se já nějak vykrucoval? Já to tam nevidím. Já se pouze zamýšlím nad tím, co si myslíte, že víte Vy a co vím já. Nic více - nic méně. Je mi přeci jasné Telesto, že kdyby Jste nějaká fakta, která by svědčila pro Stvořitele našel, už dávno by Jste věděl, že Bůh existuje. Proto to Vaše zdrženlivé odpovídání typu - nevím, zdali Bůh existuje. Někteří jsou trochu odvážnější - říkají rovnou, že žádný Bůh není. Kdo z Vás je Telesto pak upřímnější a kdo potom kličkuje? V.S.

Telesto, Kábrt a všichni

Další komentáře, které se netýkají obsahu článku, pište, prosím, na obecnou diskuzi. Děkuji, PK

Obrázek uživatele Telesto

Re: Telesto

Už jsem Vás jednou poslal do řitě a posílám Vás tam znovu, Darwinův kašpare a prolhanče.

Když rozumný a slušný člověk pozná fakta, která popírají jeho názor, změní názor.
Kreacionista popře ta fakta a toho, kdo s tím přišel, začne nenávidět, nazve ho bezdůvodně prolhancem a pošle ho to řitě!

Laughing out loud

„Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.“
– Jan Werich

Customize This