Vyprávění pohádek

**

Jak evolucionisté „spřádají“ svůj příběh

(Přeloženo z časopisu Creation, Vol. 35, No. 1., 2013, str. 46, 47. Přeložil M. T. – 2/2013.)

David Catchpoole

Objev fosilií „spodněkambrických“ členovců vykazujících „mimořádně dobře zachované oči“ s „moderní optikou“ by měl evolucionistům otevřít oči – oni se však uchylují i nadále ke „spřádání“ svých pohádek.

Ona „moderní optika“ členovců nalezených jako fosilie ve „spodněkambrické“ jihoaustralské břidlici přesně odpovídá biblické zprávě o tom, že existuje Designér (Genesis 1, Římanům 1:20 – 1). A skutečnost, že jsou tyto fosilizované oči „mimořádně dobře zachované, svědčí o rychlém pohřbení organizmů, které bychom očekávali jako dědictví katastrofické povodně za Noemových dnů (Genesis 6-9). Ale „celá série pohádek“, které evolucionisté opírají o tyto fosilie, když se snaží je využít jako důkazy pro evoluční teorii, svědčí jak o drzém podvodu, tak o obdivuhodné kreativitě evolucionistů.

Následujícími slovy začal redaktor časopisu Nature svůj souhrn jednoho odborného článku (1) o „moderní optice“ a „složitém vidění“ u členovce starého údajně 500 milionů let:

„Charles Darwin si myslel, že oko, které nazýval „mimořádně dokonalým orgánem“, představuje pro evoluční teorii závažnou výzvu – ale mýlil se. Teorie předpovídá, že se oči mohou vyvinout velmi rychle, a tady máme ve fosilním záznamu objev, který podporuje tuto předpověď. Z dobře zachovaných fosilií nalezených ve spodněkambrických břidlicích v Jižní Austrálii vyplývá, že někteří z nejstarších známých členovců měli oči velmi podobné očím některého dnes žijícího hmyzu…“ (2).

Vskutku chytré – udělat z problému evolučního původu oka, problému „náhlého objevení se“ složitých plně funkčních očí skoro na samém počátku „fosilního záznamu“, a z problému evoluční staze (věcí zůstávajících dlouho takovými, jaké jsou) po údajné miliony let zdánlivou podporu myšlenky, že složité formy života mohly vznikat snadno a rychle. Jinými slovy, kdybychom měli parafrázovat evolucionistické „spřádání pohádek“:

„Darwin dobře věděl o úskalí své teorie, na které narazí, má-li vysvětlit původ oka (a věnoval celou jednu kapitolu svého díla Origin pokusu o vyrovnání se s tímto problémem – pozn. autora). Ale evoluce říká, že se oko vyvinulo – a je dokázáno, že evoluce má pravdu, protože nejenže ve fosilním záznamu oči nalézáme, nýbrž dokonce velmi záhy! Stejně jako oči dnešní. Evoluce to zvládla, a zvládla to rychle. Bylo to tak snadné. A hotovo.“

Druhý článek o jiném fosilním členovci z téže vrstvy břidličnaté horniny publikovaný rovněž v časopisu Nature mnohými členy téže výzkumné skupiny se musel vyrovnat s týmiž problémy – designem (jak jsme se o něm již zmínili - 3) a „mimořádně dobrou zachovalostí“ (4,5). Fosilizovaný členovec byl vymřelý obří tvor podobný garnátu určený jako Anomalocaris (6) a popsaný jako zvíře mající „přinejmenším 16 000 šestiúhelníkovitě spojených omatidiálních čoček (v jediném oku), čímž může směle soutěžit s nejdokonalejšíma složenýma očima moderních členovců“ (4). Takže opět složitost a staze – plně funkční oči členovců takto vypadaly vždycky. A evoluční badatelé zaznamenali i dvě další „překvapení“. Za prvé, evolucionisté předpokládali, že se složené oči vyvíjely zároveň s exoskeletony – ale Anomalocaris měl tělo bez krunýře, což přinutilo vědce k závěru, že se nejdříve vyvinuly oči. (I když jiní evolucionisté varují, že by tento závěr „mohl být zdrojem rozepří“ - 7). Za druhé, objev „posunuje původ složených očí v rodokmenu členovců hlouběji do minulosti“ (4).

Badatelé však nesprávně pochopili problémy spojené s fosiliemi, které objevili. Místo toho vidíme opět další příklad kreativního, ale krátkozrakého „bájení“ uplatněného v souvislosti s jejich nálezem. S poukazem na to, že šlo patrně o „velmi důležitého dravce s výborným zrakem“ (4), badatelé uvedli, že Anomalocaris nejenže pro evoluci nepředstavuje rozhodně žádný problém, nýbrž je dokonce zásadním důkazem, který jejich teorii podporuje. Takový predátor s ostrým zrakem ve „spodněkambrickém ekosystému“ totiž „patrně urychlil eskalující ´závody ve zbrojení´ , které začaly před půl miliardou let“ (4). Badatelé tak tento údajný úsek dějin života nazývají „důležitou fází v rané evoluci živočichů“ (4).

Ach ano, ony často zmiňované ´závody ve zbrojení´ , zásadně důležité pro zápletku pohádky o evoluci (Cool. ´Jednou za čas´ prý toto kdo s koho odstartuje evoluci tvorů z moře na souš a do vzduchu s tím, jak se predátoři stanou silnějšími a mazanějšími a jejich kořist rychlejší a hůře polapitelná. Nikdo však neviděl, že by k podobnému přechodu došlo dnes – k takovým změnám, které prý za miliony let přeměnily jednoduché buňky v prodavače mobilů.

A všimněte si, že se tu argumentuje neustále v bludném kruhu – evolucionisté v zásadě říkají: „evoluce je pravdivá, proto by to mělo být zřejmé z fosilií, a ono to z nich zřejmé je (i když se musí dějová linie dramaticky upravit, aby do ní nové poznatky z fosilií zapadly), proto je evoluce pravdivá.“

Dávejte si pozor na pohádky. Takový příběh se může zdát dokonce kreativní - ´opojná myslivecká latina´ - , ale vymyšlená pohádka, ať už ji vypráví sebeobratnější vypravěč, nepředstavuje historii. Biblická zpráva o stvoření jí je.

**

PřílohaVelikost
00578-leden_2013-vypraveni_pohadek-2-creation.doc991 KB
Průměr: 3.2 (5 votes)
Obrázek uživatele Šriber

Standa

Už na to byl upozorněn několikrát, ale jelikož je pomatený ignorant, nechává to tak...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

KLM : Jen aby jste se nemýlili....

Spravne je: "Jen ABYSTE se nemýlili". Když výhružka, tak spisovná. Jinak je ještě směšnější.

Obrázek uživatele KLM

Šriber

Nejen...

Je hromada poetů a lingvistů....

KLM

Obrázek uživatele Šriber

KLM

Nejen...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Obrázek uživatele KLM

Šriber

Rozšířit si ji...

o cizí slova?

KLM

Obrázek uživatele Šriber

KLM

Věř že se snažím nepoužívat cizí slova ,ale mám malou slovni zásobu tak co mám dělat?

Rozšířit si ji...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

KLM

O tom že konstruktér PC nemusí mít ani páru o tom co je tunelový jev. Stačí mu když ví jak tento jev využit.

Ty jsi nepocítil potřebu si najít, co to ten tunelový jev vlastně je?

Obrázek uživatele KLM

KTE

Začínám chápat, že naše diskuse nedává nejmenší smysl. Ty jsi prostě dostal stranický úkol používat v této diskusi cizí slova, abys vypadal jako znalec, ve skutečnosti ale víš prd a já opravdu nemám chuť ani trpělivost tě z tvých omylů léčit. V ignoraci mám Fotona a Hrábě, ve tvém případě budu upozorňovat na chyby, kterých se dopouštíš, ale diskutovat o hloupostech už nehodlám.

Ty si mě odhalil ,Až na to že nevidím rozdíl mezi tvojím a mým stranickým úkolem.Věř že se snažím nepoužívat cizí slova ,ale mám malou slovni zásobu tak co mám dělat?Vím houby ,ale z tebou to neni o nic lépe,věř že dva roky ,na skriptech ti moc nepřidalo.
O tom že konstruktér PC nemusí mít ani páru o tom co je tunelový jev . stačí mu když ví jak tento jev využit.

KLM

Pozdrav od Mefista

KTE se nám asi opravdu zbláznil. Ocas důkazem toho, že pocházíme z opice.
Takže ta víceruká holka, nebo zvíře, nebo co to bylo, co se narodilo v Indii, je důkazem toho, že existuje Krišna?

Ale tak jo, my taky používáme někdy něco, aby to bylo v souladu se stvořením, tak proč ne. Udělejme také radost evolucionistům, aby nebyli tak pořád zklamaní, že jim to nějak pořád nepasuje. Taky bych ještě zmínil to naše ochlupení, že to je taky důkaz toho, že pocházíme z opice, některým lidem by i samotný orangutan mohl závidět. V.S.

Customize This