Udivující zkamenělina

Udivující zkamenělina
John D. Morris, Ph. D.
http://www.icr.org/i/pdf/af/af1002.pdf
(Části článku z Acts and Facts/únor 2010, vybral a přeložil Pavel Kábrt - 15. 4. 2010)

Udivující zkamenělina.jpg

Tento zvon byl nalezen v Západní Virginii (USA) v kusu uhlí, datovaném na 300 miliónů let.

Zvon je z bronzu a byl uvězněn ve velkém kusu uhlí. Standardní datování kamenouhelné pánve, odkud kus uhlí se zvonem pocházel, stanovilo pro toto uhelné ložisko období karbonu (prvohory), přibližně 300 miliónů let.

Objevitelem byl chlapec, který doma přikládal lopatou do kotle uhlí (rok 1940). Jeden kus uhlí byl však příliš velký, měřil kolem 40 x 50 x 15 cm. Když tento kus uhlí chlapec rozbil, objevil se kovový předmět. Chlapec velmi pečlivě uhlí odstranil.

V roce 1970 ICR prováděla na zvonu některé testy, až do roku 1984. NAA (Neutron Activation Analysis) zjistila primárně bronzový materiál s velmi kuriózní příměsí zinku. Mikrosonda nezjistila žádná rezidua uhlí. Historici srovnali tento zvon s různými kulturami a došli k závěru, že nejpodobnější artefakty jsou ze starověkého Babylóna, kde podobné figurky představují pohanského boha s rohy (na tomto zvonu jsou ulomeny) a křídly. Tváře jsou si děsivě podobné (ve srovnání s babylónskými zvony a jejich figurkami).

Někteří experti vidí podobnost v podobných starověkých zvonech z Indie. Jejich vysvětlení zní: nějací dávní obyvatelé Ameriky upustili tento cizokrajný zvon do studny, kde se dostal dovnitř kusu uhlí a stal se jeho součástí.

Kreacionisté vysvětlují tento nález celosvětovou potopou, při které se lidské předpotopní výrobky přirozeně dostaly do nánosů dřevin, uložených vodou pod sedimenty, ze kterých vzniklo následkem vysoké teploty v krátkém čase uhlí.

Takovýchto lidských výrobků bylo během let nalezeno v uhlí velké množství po celém světě. Kreacionisté na nich nestaví svoji víru v celosvětovou potopu – je to jen dokreslení celého obrazu naší minulosti, kam velká, celosvětová Noemova potopa, zcela přesvědčivě patří.

Dr. Morris je prezidentem Institutu pro výzkum stvoření (ICR).

PřílohaVelikost
Udivující zkamenělina.doc133 KB
Průměr: 5 (2 votes)

No

před potopu můžeme počítat civilizace bájné a to Atlantidu,Lemurii,a říši Mu.Pokud by tyto civilizace byli,tak by zvonek měl být z této oblasti.P.S.Soška byla často vyobrazena a to jak ve Vesmíru tak v Danikenově knize vzpomínky na budoucnost,ale i v Součkovi-Tušení souvislosti.Jenže je jen částečně podobná.Ta soška od Danikena měla dá se říci velké oči jak okuláry,byla zavalitější,vlastně na ní Daniken ukazoval,zda se nejednalo o kosmonauta,no mohl by to být i potápěč,anebo nějaký zapomenutý šamanský kroj.

Obrázek uživatele Stoura

Ad sranda

nejspíš ano. Od 1. dubna není zase tak daleko, takže společně s článkem o původu života z prvotních planet to mohou být dozvuky tohohle dne bláznů.

Obrázek uživatele howto

Není ten zvon něčí sranda?

KABARET u PREDPOTOPNIHO ZVONU

Máš pravdu, je třeba zvednout kotvy, i tak jsem zde zase zatvrdl mimo plán a k ničemu moc to nebylo, takže kdybych tu nebyl, taky tak.

Jak tu kdysi kdosi poznamenal :

A i navzdory tomu sterace stiraji, klaksony troubi, leky leci ...

KABARET u PREDPOTOPNIHO ZVONU

myslim, ze je cas uzavrit tenhle kabaret. ASi se shodneme, ze to byl takovy kreacionisticky bulvar.

Pokud jde o ten MIKROSKOP a ZVONEK...bral bych OBÉ DVÉ!

Däniken

me ta soska na zvonku vypadá jak vystrizená z jedné obálky Dänikenovy
knízky - je fakt úplne stejná, skoda, ze si uz nepamatuju co to bylo za
knízku a kde se ta soska nasla, ale vím jiste, ze to bylo od Dänikena.

Kde je v Bibli něco o vzniku Babylónu před potopou?

" Pokud je zvonek předpotopní a babylonská kultura popotopní, kdo přenesl kulturu výroby těch zvonků přes biblickohypotetickou potopu?"

Tak to mě taky hned trklo, že tohle nějak nesedí.

Ale zvonek je to hezky!

Ale ten MIKROSKOP by hezčí, co ? Smile

Obrázek uživatele howto

Zkameněliny

Jako kluk jsem rozbil kámen (opuku) a našel tam obtisk větší mušle. Vzhledem k tomu, že to bylo u rybníka ani mě nenapadlo, že mušle by měla pocházet z pravěku. Uhlí mě nenapadlo zkoumat, škoda.

Každopádně, i když jsem kreacionista, tak bych byl přeci jen k nálezu babylonského zvonu v uhlí skeptický. Když jsem navštívil antroposofistické museum ve Vancouveru, byla to nádhera, až do doby, kdy jsem se dozvěděl, že ty indiánské totemy vyrobil někdo ve 20. století podle předloh.

Tím nechci říci, že je to podvrh, ale spíš, že jde o nedostatečně průkazný důkaz. Jiná záležitost byl byla veškerá dokumentace nálezu zvonu ještě v uhlí a jeho vyjmutí za účasti archeologů.

Obrázek uživatele Ondra

prosektor

pošlete tu sekerku někam, kde určí její stáří....

Customize This