A tak tu zase máme život na Marsu

Datum vydání: 16. 1. 2009
Zdroj: http://creationsafaris.com/crev200901.htm#20090115a
Přeložil Ing. Ivo Kraus, prosinec 2009

Po odhalení metanu nacházejícího se v okolí Marsu, který je známkou života, někteří tvrdí, že je na Marsu život(1, 2) a vysvětlují, proč se vědci z NASA snaží zjistit, zda je metan geologického nebo biologického původu. Některé zpravodajské servery jako je The Sun(3) lámou žebříčky sledovanosti s tvrzením – byl objeven život ve vesmíru. Pouze čtenáři, kteří si přečtou článek až do konce, pochopí, jak je toto tvrzení pochybné. BBC News(4) podává obě varianty, biologickou i geologickou. Viz předchozí zprávy o metanu na Marsu z 30. března 2004(5), 14. listopadu 2004(6) a 14. prosince 2004(7).

To může znamenat jen jedno: znovu je období, kdy se jedná o financování. NASA pomohla odvrátit pozornost od hříchů Clintona v roce 1996 díky výbušné tiskové konferenci o životě na meteoritu z Marsu. To poskytlo dostatek prostředků ke startu vědeckého oboru Astrobiologie /17. dubna 2006(Cool, 6. srpna 2006(9)/. Nyní pravděpodobně potřebují podporu od Obamy. Jde o jisté peníze na geologii /viz příklad polemiky(10)/. Metan na Zemi je biogenní, ale na Titanu je geologický. Nikdo se nebude ptát, zda je geologického původu, protože by to naznačovalo, že Mars není tak starý, jak se tvrdí /28. září 2004(11)/. Klidně se na to ale zeptejte.

Odkazy:

1) http://www.space.com/scienceastronomy/090115-am-mars-methane.html

2) http://www.space.com/scienceastronomy/090115-mars-methane-news.html

3) http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/article2133475.ece

4) http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/7829315.stm

5) http://creationsafaris.com/crev200403.htm#mars66

6) http://creationsafaris.com/crev200411.htm#mars80

7) http://creationsafaris.com/crev200412.htm#mars82

Cool http://creationsafaris.com/crev200604.htm#20060417a

9) http://creationsafaris.com/crev200608.htm#20060806a

10) http://www.reasons.org/siteSearch/node/?keys=mars&x=15&y=15

11) http://creationsafaris.com/crev200409.htm#mars76

PřílohaVelikost
A zase tu máme život na Marsu.doc32 KB
Průměr: 1 (1 vote)

Kauza : život na Marsu

ad proroctvi

Pokud jde o splnění proroctví, můžete mít pravdu jen jednou, ale mýlit se mnohokrát.

censored

A ty časoskokový paradoxy...podle mě to prostě nejde. Nejde změnit současnost změnou minulosti, protože pak bychom to už teď logicky věděli. Kdyby se někdo z budoucnosti přesunul do minulosti a zabránil by třeba světový válce, ta by se nestala a on by se neměl proč vydávat do minulosti.

Pokud se někdy někdo do minulosti dostal, mohlo to být dokonce zdokumentováno, akorát nám to dnes nepřijde, jelikož tehdejší jazyk to prostě zaznamenal jinak. Dejme tomu, že má Danniken pravdu v těch jeho pohádkách...ovšem ti mimozemšťani by podle mě nemuseli být z jiné planety...mohli by to být pozemšťané z budoucnosti. Zrovna tak jako současné létající talíře a další... Třeba i události v bibli jsou popisem lidí z budoucnosti...pokud někdo předal Mojžíšovi nějaké morálni pravidla v podobě desatera, nemusel to být bůh, ale prostě jenom lidi z budoucnosti...

Triturus

No...musíš ho brát tak trochu jako pohádku. Jako mix mezi hvězdnejma válkama a pánem prstenů, přičemž děj je asi nejpodobnější Pocahontas..vlastně bych řek, že je to taková její future verze:-) Jako normální film by mě asi nezaujal, ale hodně udělá to 3D provedení...to je vážně nášup. Byl jsem na tom v Lounech, ale tam je to kino celkem malý a tak po Vánocích vyrazim do Imaxu...chcu to vidět ještě jednou:-)

No ty časoskokový paradoxy

oni vždycky nějak zmotaj. Ale není divu - to je celá věda o tom co by bypo kdybys zasáhl do časovýho kontinua, jestli bys mohl potkat své mladší či starší já takové jaké by bylo, kdybys ho nepotkal = kdo se do toho pustí většinou se zaplete a pak to řeší nějakou lacinou zkratkou jako v Timecop. Ale jestli je Avatar dějově ještě slabší než Terminátoři, tak nevím, nevím ...

Triturus

No..v terminátorovi byl takovym zajímavym prvkem alepoň ten stroj času a nezvratnost osudu. Vlastně tam vyplynulo, že ta robotická budoucnost je důsledkem vyslání prvních terminátorů do minulosti, i když ti se měli pokusit zabít ještě nenarozeného vůdce ligy proti těmto robotům. Vznikl tam jakýsi kruh napříč časem. Určitý zamyšlení tam tak (i když dosti schovaný pod nánosem efektů) bylo. V avatarovi není prakticky nic a od první minuty přesně víš, co e bude dít v těch náledujících. Lepí děj bych sesmolil i já...i když možná to je tím, že jsem zrovna viděl Andělé a démoni, kde ten zvrat je podle mě skvělej (i když poc-corn). Ale co jinýho od Browna čekat. Kdo četl Pavučinu lží nebo Šifru, tak ho asi nic nepřekvapí. jsem zvědavej na tu jeho novou knížku:-)

Namlsal jsi mě

No on Kameron není moc na nějaké light motivy, spíš na efekty, jak ukazuje většina jeho filmů - snad jen u Titaniku se pokoušel o nějakou story.

Viz hluboká myšlenka Terminátorů Smile

Avatar

Dneska jsem na něm byl v 3D kině...skvělej zážitek! I když s mizernym a předvídatelnym dějem. Ale doporučuju každýmu, kdo ještě nic ve 3D neviděl...bomba:-)

Sci-fi

hm

neco se mi mate, ze se pak tak i podepisoval, on je matfyzak a dokazuje boha matematicky Wink

Customize This