Stanovena horní mez stáří DNA

(Z Creation Matters, Volume 17, Number5, September/October 2012, přeložil M. T. – 12/2012)

Zapomeňte na Jurský park; badatelé říkají, že DNA nemůže v žádném případě vydržet celých 65 milionů let. Za použití kostních úlomků z vymřelých ptáků moa, kteří vymřeli před 600 až 8000 lety, propočítali dánští a australští badatelé poločas rozpadu pro DNA ve fosiliích na 521 let. I když je takové tempo pomalejší, než jaké uváděly dřívější odhady, musela by i při takovém tempu rozpadu zmizet poslední stopa DNA za 6.8 milionů let; poté by už neexistovaly žádné chemické vazby. O objevu referovaly Nature News (1), LiveScience (2), New Scientist (3) a PhysOrg (4), který konstatoval:

Tato hodnota je neslučitelná s tvrzením o nálezu neporušené DNA ve zbytcích dinosaura starých 80 milionů let, na což, jak všichni víme, narážel film Stevena Spielberga Jurský park, ale je daleko vyšší než dnes běžně přijímané tvrzení o nálezu 450 000 až 800 000 let staré DNA z vrtů v grónském ledu.

Někteří vědci stále trvají na tom, že je možné, aby DNA vydržela trochu déle za odlišných podmínek, řekněme v jeskyních či v permafrostu. „Propočty z nejnovější studie mluví jasnou řečí, ale zůstává mnoho otázek“, píše se v Nature News. Za nejstarší DNA se pokládá DNA pocházející z vrtů v grónském ledu, považovaná za 800 000 let starou.

Odkazy

1. Kaplan, M. (2012, October 10). DNA has a 521-year half-life: Genetic material
can’t be recovered from dinosaurs — but it lasts longer than thought. Nature
News. Retrieved October 13, 2012, from
www.nature.com/news/dna-has-a-521-year-half-life-1.11555
2. Gannon, M. (2012, October 10). ‘Jurassic Park’ may be impossible, but dino
DNA lasts longer than thought. LiveScience. Retrieved October 13, 2012,
from www.livescience.com/23861-fossil-dna-half-life.html
3. Barras, C. (2012, October 10). DNA’s half-life identified using fossil bones.
NewScientist. Retrieved October 13, 2012, from
www.newscientist.com/article/dn22359-dnas-halflife-identified-using-foss....
html
4. Murdoch University (2012, October 10). Fossilised Moa bones help scientists
unravel the mystery of DNA decay. PhysOrg. Retrieved October 13, 2012,
from http://phys.org/news/2012-10-fossilised-moa-bones-scientistsunravel.
html

Průměr: 3.7 (3 votes)

pro George

Přeji pěkný den,

Vaše: "Tento text tedy i nadale vyhodnocuji tak, ze na tech par posetilych hlupcu jsi narazila az tady" - Ale ne v této diskusi. Pod tím, co jest zde viditelné, se odehrává i něco jiného - a tak se Smrt zapojila, aby na sebe upozornila.

Vaše: "Pokud je problem v tomto (spatne jsem to pochopil), tak OK." - OK.

Vaše: "Opravdu si myslis, ze jde jen o nejaky pokec?" - Tak uděláte už to své grandiózní BAF a nebo to tu budete okecávat rok co rok? Nudaaaaa.

Vaše: "Jestli nebude problem v tom, ze o me osobnosti vubec nic nevis." - Jak tu Smrt již psala - stylizujte se - jak je Vám jen libo. Smile

DEATH333

DEATH333

A opět se projevila chyba ve Vaší fotografické paměti, neboť takto to Smrt nepsala. Ti lidé totiž nebyli (až na jeden či dva náhodné komentáře) přispěvateli a se Smrtí na tomto webu nikdy nekomunikovali. Ti lidé se projevovali jinak.

Nechapu co je na me formulaci spatneho. Napsal jsem, ze slo o lidi, kteri sem prispivali, byt velmi malo. Ty jsi to sama potvrdila, kdyz jsi uvedla, ze alespon nejake komentare sem obcas vlozili.
Dale jsem vubec netvrdil, ze se Smrti komunikovali onim "originalnim zpusobem" primo tady. Nevim, kde to ctes. Jestli ve vete "..pricemz jsi to zduvodnila mj. tim, ze jeden z nich byl velmi originalni v tom co Ti psal", tak to si tam pridavas uz sama.
Pochopitelne si pamatuju, ze podle toho co jsi psala Ti posilali e-maily - nebo takto jsem to alespon puvodne pochopil (na dopisy si uz opravdu nevzpominam, ze bys o nich tekrat mluvila) proto take uz v predchozim prispevku jsem uvedl "pokud by sis ale opet zacala vybirat ten e-mail, mohl bych specialne pro Tebe nejake takove fantazie stvorit, abych Ti nepripadal tak nudny".

Na druhe strane jsem ale ten Tvuj prapuvodni prispevek skutecne pochopil tak, ze jsi je "poznala" az tady na Kreacionismu. Ten kontext na to totiz proste ukazoval:

A ohledně toho diskutování tady - už kdysi dávno jsem Vám psala, že zde je to opravdu o ničem - sekta v sektě, co se snaží jiné sektáře přesvědčit o své "pravdě" - tady žádného "boha" nenajdete. Já kdybych tu nebyla pracovně, tak bych si těch pár náboženských exotů klidně odpustila - jsou totiž daleko horší obludy, co si pozornost Smrti zaslouží více.
I když nezastírám, že možnost seznámit se s některými názory lidí jako je Telesto, George, Stoura a spol. (ty co jsem nejmenovala - sorry) bylo pro Smrt velmi inspirující.


Ale zdá se, že mám kliku - těm pár pošetilým hlupcům, co se, se Smrtí chtěli fakt moc setkat, jsem to už umožnila (dost se jim to nelíbilo - slibovali si od toho rozhodně něco jiného a tak jen svého "boha" proklínali, že je nevaroval), takže už si to tu převzala Ryba (taková milá a hodná věřící osůbka) a Smrt teď loví jinde.

Tento text tedy i nadale vyhodnocuji tak, ze na tech par posetilych hlupcu jsi narazila az tady a protoze uz jsi jim setkani umoznila, lovis jinde nez tu. Proste to beru tak, ze byli odsud. Pokud je problem v tomto (spatne jsem to pochopil), tak OK.
Zbytek uz je ale jen obycejne rypani a domysleni si veci, ktere v mem textu vubec nejsou. Tongue

George už se z toho probuďte - o slova přeci Smrti nejde.

Uvedla jsi tenkrat, ze to jak byl jeden z nich originalni Te (mj.) vedlo k tomu, ze mu tedy v jeho prani vyhovis? Nijak to v tomto svem prispevku nepopiras (pouze upozornujes na to, ze to nepsal sem, coz ja ovsem vim), takze predpokladam, ze si to pamatuju dobre.

Opravdu si myslíte, že se někomu takovému bude Smrt na něco vymlouvat? Proč? Takových jako Vy - zajímavých diskutujících - kteří by se rádi se Smrtí sešli a pokecali - je tolik, že kdyby měla Smrt s každým absolvovat nějaké to setkání, tak by nedělala nic jiného.

Opravdu si myslis, ze jde jen o nejaky pokec? Shock

Rozsah potřebného je zcela mimo Vaší osobnost.

Jestli nebude problem v tom, ze o me osobnosti vubec nic nevis. Tongue

pro George

Přeji pěkný den,

Vaše: "A co je na tom tak podivneho?" - Dřívější George by jistě pochopil podstatu a správně vyhodnotil text. A proto je podivné, že nyní to George nedokáže. A to dokonce - i když se mu to zopakuje.

Vaše: "Vzdyt Ty sama jsi tu psala o tom, jak ses udajne setkala s par lidmi, kteri sem prispival (byt velmi malo)." - A opět se projevila chyba ve Vaší fotografické paměti, neboť takto to Smrt nepsala. Ti lidé totiž nebyli (až na jeden či dva náhodné komentáře) přispěvateli a se Smrtí na tomto webu nikdy nekomunikovali. Ti lidé se projevovali jinak.
Dřívější George by to věděl.

Nenávistný "štěkot" některých lidí, který je tu uveřejňován a který občas překračuje zákon, Smrt může jen evidovat a upozornit na něj. Další krok je pak na Vašich úřadech. Nacházíte se totiž v demokratické Evropě a jistá omezení, a to i přes částečné "rozvázání rukou", tak pro Smrt pořád platí.

Vaše: "Pricemz jsi to zduvodnila mj. tim, ze jeden z nich byl velmi originalni v tom co Ti psal (pokud si dobre vzpominam, ted uz se mi to vazne hledat nechce)." - To však bylo až v korespondenci, kterou zasílal a i se snažil osobně předávat, když "chybou a omylem" Smrti, získal Smrti adresu. Oups

Vaše: "Nu a z toho co jsi obcas zminila bylo vcelku jasne, co Ti asi tak mohli psat, aby Te to "motivovalo" k setkani s nimi." - George už se z toho probuďte - o slova přeci Smrti nejde. Slova od takových "lidí" následují až poté, co si dotyční celí natěšení myslí, že konečně našli svůj "cíl" a které přitom vůbec nenapadne, že už je o nich rozhodnuto dávno předtím, než jim nějaký ten "cíl" vůbec dovolí, aby na něj narazili a že se tak stane z úplně jiných důvodů, než že někde - něco - někomu napíší.

Legrační na tom je, že i kdyby tu Smrt popsala přesný návod, tak si tací budou stejně myslet, že jim se to přeci nemůže dít a že jim se - ta jejich "požehnaná mise" - plní přesně podle jejich představ. Wink

Vaše: "Takze ja porad vychazim jen z toho, co Ty sama jsi zde tvrdila." - A právě to, že vycházíte z chybných premis - je podivné - protože se minule Smrti zdálo, že jste to už pochopil. No, asi Vás Smrt přecenila.

DEATH333

DEATH333

A co je na tom tak podivneho?
Vzdyt Ty sama jsi tu psala o tom, jak ses udajne setkala s par lidmi, kteri sem prispival (byt velmi malo).
Pricemz jsi to zduvodnila mj. tim, ze jeden z nich byl velmi originalni v tom co Ti psal (pokud si dobre vzpominam, ted uz se mi to vazne hledat nechce).
Nu a z toho co jsi obcas zminila bylo vcelku jasne, co Ti asi tak mohli psat, aby Te to "motivovalo" k setkani s nimi.
Takze ja porad vychazim jen z toho, co Ty sama jsi zde tvrdila.

pro George

Přeji pěkný den,

Vaše: "Presouvam reakce sem, tady uz se zjevne nikdo jiny nebavi." - OK.

Vaše: "Ano, skutecne to tak bylo. Tim "napred" myslim ovsem nez on napsal onu reakci "face to face"" - Znělo to však trochu jinak. Nicméně, nyní je snad jasnější, že jeho otitulování hlupákem nebylo ze strany Smrti (v celé té diskusi "napřed"), ale že to byla pouze reakce na jím "napřed" poměrně dlouho prezentované obrhnusvýlevy oproti jinak smýšlejícím (a to bez rozdílu).

Vaše: "Kdyby se Ondra byval neuchylil k anglictine, melo by to byt formulovano napr. jako "predpokladam, ze do oci byste mi to nerekla"." - Koho zajímá "kdyby"? Ondra prostě, kdo ví proč, češtinu nepoužil a tak byla reakce Smrti zcela úměrná tomu, co z jeho "slangového" výroku pro Smrt vyplývalo.
To, že to potom vysvětloval asi tak stejně, jako nyní Vy - bylo už - pro vše dříve napsané - nepodstatné.

Řeknete-li: "zhasni ho" - nelze se pak (v určitých situacích) vymlouvat na to, že jste myslel jen "světlo". Wink

Vaše: "Hmmm... ze by vymluva?" - Hmmm... že by pravda? Jste prostě jen jeden z tisíců sic zajímavých (to Smrt nikdy nepopírala), ale jinak vcelku (ohledně Smrtipráce) nepodstatných diskutujících. Opravdu si myslíte, že se někomu takovému bude Smrt na něco vymlouvat? Proč? Takových jako Vy - zajímavých diskutujících - kteří by se rádi se Smrtí sešli a pokecali - je tolik, že kdyby měla Smrt s každým absolvovat nějaké to setkání, tak by nedělala nic jiného.

A to Smrt nemůže. Smrt má jinou práci. Není to sice tak osvěžující, jako si osobně pokecat s někým zajímavým, ale i přesto si Smrt osobně "pokecá" s někým, kdo Smrt chce také vidět a přitom je to jen lidská kreatura. Tak to prostě chodí a Vaše pošetilé pochybnosti na tom vůbec nic nezmění.

Vaše: "Nemluve o tom, ze nejde o nic, co by se nedalo lehce zmenit." - Zase se jen opakujete, takže se Smrt bude také opakovat: Nemoudré, ale nikdo Vám v tom přeci nebrání. Chcete-li být lidská kreatura - buďte. Pak ovšem zjistíte, že nejste ani zdaleka tak chytrý, za jakého se máte.

Vaše: "Ovsem protoze duvody, proc prave ja nejsem ten, koho by Smrt chtela pripadne najit, jsou podle me ponekud jine, necekam, ze by to zabralo." - No, tak snad abyste se pochlubil, proč že tedy - podle Vás - ne právě Vás? A jestli se opět budete opakovat jako (zhruba) z diskuse před rokem - abyste pak "vítězoslavně" zahlásil, že je to proto, že se Vás Smrt bojí - tak to už bude pěkná nuda. Smrt není malá holka.

Vaše: "Nicmene - netreba diskutovat o necem, co se da lehce vyzkouset. George muze teoreticky byt kymkoliv, kym potrebujes. Nabozenskym fanatikem se sice nestane, ale muze pro Tebe klidne nejake "obstarat"." - A vida alespoň nějaká (byť směšná) změna - minule jste Smrti sliboval, že Vy jste schopen úplně všeho a že budete i tím náboženským fanatikem. Tak jak? Rok se rokem (tak jako i s rokem předtím) sešel a George pořád jen plácá o tom, co by kdyby.
Smrt zívá - nuda.

Vaše: "Georgovi je jasne, ze momentalne neni "vhodny objekt"." - George, George - Smrt už Vám to psala několikrát - Vy pro Smrt vhodným objektem nebudete nikdy. Rozsah potřebného je zcela mimo Vaší osobnost.
A stylizujte se tu klidně - do čeho je Vám jen libo.

Vaše: "George se nicmene omlouva za to, ze nepouziva vyrazy typu "Dablova devka" a barvite Ti nelici, co vsechno by Ti chtel postupne urezat, probodnout ci opalit autogenem, jak jinak pro vetsi slavu sveho Boha (coz by nepochybne na Smrt zabralo o dost vic)." - A další z řady podivných nepochopení. Jste vůbec George? Tak špatného vyhodnocování psaného textu by se George, ještě před půl rokem, zcela určitě nedopustil.
Co Vám bylo nejasného na Smrtí napsaném:
"Cožpak jste se ještě nenaučil, že na nějakém "hodnocení" Vašich či Smrti vlastností od takovýchto lidí - vůbec nezáleží?"
- že jste byl schopen napsat takový blábol?

Vaše: "Pokud by sis ale opet zacala vybirat ten e-mail, mohl bych specialne pro Tebe nejake takove fantazie stvorit, abych Ti nepripadal tak nudny." - Smrt sice neví, který máte na mysli, ale to je jedno, protože ty vznikají a zanikají tak rychle, že "párletá" kreacionistická superturboevoluce všeho z "každého jednoho páru" - je proti tomu jako šnek. Smile

A mimochodem - býval jste opravdu o dost zajímavější.

DEATH333

DEATH333

Presouvam reakce sem, tady uz se zjevne nikdo jiny nebavi.

A skutečně to tak bylo? A opravdu Smrt - "napřed"? A jste si jist?

Ano, skutecne to tak bylo. Tim "napred" myslim ovsem nez on napsal onu reakci "face to face":

A pokud tedy to, co jste sám napsal - ta negativa "SPJATÁ s ateismem" - znamenají to, že jste negativa SEPJAL se všemi, kdo jsou ateisty, tak to je "podsouvání názorů"?

Vy jste tedy opravdu hlupák.

Jelikoz Ondra tim co napsal reagoval prave na tuto Tvoji vetu, tak logicky jsi ji musela napred napsat, jinak by to asi dost dobre neslo, vsak?

A Vaše fotografická pamět opět dostává na frak, neboť přeci bylo jasně vysvětleno, že u Smrti je výraz "face to face" - použitý v této souvislosti něco jako u Vás "pojď si to vyřídit ven" - když všichni vědí, že to "vyřídit" rozhodně neznamená "vyřídit"

Divas se na kontext? Ja Ti prece vysvetlil, jak presne to bylo mysleno. Kdyby se Ondra byval neuchylil k anglictine, melo by to byt formulovano napr. jako "predpokladam, ze do oci byste mi to nerekla". Coz je proste konstatovani toho, ze pri osobnim kontaktu bys nekomu neco spis nerekla nez rekla, protoze by Ti to napriklad strach (ale to nemusi byt jediny duvod) nedovolil. Smile

A proč by to jako Smrt dělala? Vždyť základní podmínkou přeci je, aby se oponent k nějakému tomu "face to face" se Smrtí vůbec dostal.

Tak pak jsou ovsem nektere Tve reakce pochopitelne jeste mene...

Vy prostě nejste ten, koho Smrt hledá (a bylo Vám to několikráte snad dost jasně napsáno) a tak není, co řešit.

Hmmm... ze by vymluva? Nemluve o tom, ze nejde o nic, co by se nedalo lehce zmenit. Wink Ovsem protoze duvody, proc prave ja nejsem ten, koho by Smrt chtela pripadne najit, jsou podle me ponekud jine, necekam, ze by to zabralo. Smile

Nicmene - netreba diskutovat o necem, co se da lehce vyzkouset. George muze teoreticky byt kymkoliv, kym potrebujes. Nabozenskym fanatikem se sice nestane, ale muze pro Tebe klidne nejake "obstarat". To vubec neni problem, nebot v manipulaci s ostatnimi lidmi vzdy vynikal a presvedcit vybrane osoby k pachani toho, co povazujes za "ZLO", nemusi byt zase az tak extremni problem. A existuji i jine, jeste zajimavejsi zpusoby.
Nemela bys (nejen ve svem vlastnim zajmu) zapominat na to, ze nektere emoce mi uplne chybi a spousta veci je mi tim padem lhostejnych stejne tak, jako onem nabozenskym fanatikum (napr. prijde-li "k urazu" nekdo, kdo s tim nema nic spolecneho).

To, že Vy si tu občas dupete jako chlapeček v hračkárně, protože Vám Smrt nechce dát to, co chcete - je Smrti poměrně fuk - neboť v intencích - "poměříme si kdo je větší kabrňák" - prostě neuvažuje. Takové nesmysly jsou hluboko pod rozlišovacími schopnostmi Smrti.

Vskutku, ale nektere Tve prispevky ukazuji na neco trochu jineho. Tongue
Ale co na tom vlastne zalezi.

Je jasné, že to Vaše ego asi nechápe, protože jste přesvědčen, že prostě musíte být nejlepší, nejchytřejší a určitě i nejkrásnější a domníváte se, že tak asi musí uvažovat i jiní lidé, ale - a s tím se prostě jen budete muset smířit - někteří lidé tak prostě neuvažují.

Ale kdepak. Tongue
Moje skutecna a predevsim ta zdaleka nejsilnejsi motivace je uplne jina.
George uz dlouhou dobu zamerne vyhledava lidi jako Smrt, protoze pouze lidi jako Smrt (prave takovi a zadni jini) jsou teoreticky schopni poskytnout mu tu jedinou posledni vec, po ktere jeste touzi. To ovsem plati pouze za predpokladu, ze Smrt je "skutecna" a jen tak si tu nevymysli, tak jako rada jinych, kteri se prezentovali podobnym zpusobem, ale to bylo soucasne asi tak vsechno, na co se kdy zmohli.
Nemyslim si vsak, ze Smrt by toto pochopila.. i kdyz na tom, ze jsem opravdu i egoista (stejne jako Ty Tongue ) to pochopitelne nic nemeni.

No, když to tu tedy psali, tak to asi musí být "pravda". Jenže - ať už to Smrt čte jak chce - tak pořád nemůže rozlišit, kde že je v tom textu nějaký náznak egoismu Smrti a jak jste z toho textu tedy k tak pomýlenému závěru vůbec mohl dojít.

Samotny ten prispevek byl egoisticky.
Jinak jsi za vetsiho egoistu nez je George byla oznacena i kvuli svemu prispevku z 12/12/2012 - 17:49 (nikoliv mnou). Tongue

Smrt s tím zcela jistě neměla žádný problém, ale z jaké části jakékoli odpovědi Smrti, jste vydedukoval, že by to Smrt udělat chtěla, když Vám přitom asi tak "xxkrát" napsala, že to nikdy neudělá, protože Vy prostě nejste vhodný objekt?

Georgovi je jasne, ze momentalne neni "vhodny objekt". Kdyby "vhodny objekt" byl, Smrt uz by sem s nejvetsi pravdepodobnosti nemohla prispivat (coz by ji jiste nevadilo) ani pokracovat ve sve chvalihodne praci (coz by ji nepochybne vadilo o dost vic).

George to jen s prihlednutim k okolnostem (viz vyse) porad povazuje za mnohem mensi problem, nez Smrt.
George se nicmene omlouva za to, ze nepouziva vyrazy typu "Dablova devka" a barvite Ti nelici, co vsechno by Ti chtel postupne urezat, probodnout ci opalit autogenem, jak jinak pro vetsi slavu sveho Boha (coz by nepochybne na Smrt zabralo o dost vic). Nemam podobne veci ve zvyku, nebot jsem toho nazoru, ze podobnym zpusobem se takrka vzdy vyjadruji prave ti "virtualni bojovnici", kteri by pri prvnim setkani se Smrti stahli ocas a hodne rychle se vratili zpatky do sve pouste... je-li ovsem opravdu Smrt tim, za koho se tu vydava (jak uz jsem uvedl vyse).

Uznavam, ze podobne barvite liceni muze byt pro Smrt mnohem zajimavejsi nez to co pisu ja, zvlast pokud do toho dotycni vkladaji i nejake ty sexualni prvky. Tongue
George by se zcela spokojil s necim mnohem mene drastickym, co vsak je - na rozdil od techto individui - schopen realizovat, pokud by mel stejnou prilezitost jako oni.
Pokud by sis ale opet zacala vybirat ten e-mail, mohl bych specialne pro Tebe nejake takove fantazie stvorit, abych Ti nepripadal tak nudny. Tongue

pro George

Přeji pěkný den,

Vaše: "Tak ja samozrejme myslel na hypotetickou situaci, kdy by stoupenci kopimismu podali zalobu v jine zemi, kde toto "nabozenstvi" oficialne uznano neni, nicmene plati tam prave nejaky takovy "rouhacsky zakon"." - Jako vždy by nejspíše záleželo na konkrétním soudci, protože dokud nebude jeden "rouhačský zákon" platný pro celý svět, tak má každá země - potažmo každý soudce - v tomto velkou míru volnosti.

Vaše: "A jak tam v tom textu tedy maji definovano prave ono "nabozenstvi"? Nebo vubec nemaji?" - No, a právě že tam žádnou přesnou definici nemají - což ani nemůžou, protože žádná přesná definice není. Volně přeloženo tam jest: "některému (jednomu) z náboženství". Čím totiž širší (vágnější) pojem je, tím se do něj více vejde a tak mají obrovskou volnost v tom, aby - když budou chtít - Vás mohli odsoudit skoro za cokoli.

DEATH333

DEATH333

Třeba v Turecku mají v tomto zákoně popsán stav, který pamatuje na vše - takže: proti "bohu", náboženstvím, svatým knihám, prorokům atd. - takže Vás vlastně můžou dostat za cokoli.

A jak tam v tom textu tedy maji definovano prave ono "nabozenstvi"? Nebo vubec nemaji?

DEATH333

Tak ja samozrejme myslel na hypotetickou situaci, kdy by stoupenci kopimismu podali zalobu v jine zemi, kde toto "nabozenstvi" oficialne uznano neni, nicmene plati tam prave nejaky takovy "rouhacsky zakon".
To prave by mi prislo docela zajimave.

pro George

Přeji pěkný den,

Vaše: "No... to mi prave moc nejde do hlavy. Tongue" - Smrt doufá, že ten smajlík je tam proto, že si děláte srandu, protože jinak by si začala myslet, že jste někdo jiný než ten George z minulého období. Smile

Vaše: "Tak z tohoto mi plyne, ze nabozenstvi, ktera nemaji zadneho "boha" tedy maji smulu a u soudu by jejich pripadna zaloba nemela sanci na uspech." - To vůbec ne, protože pokud bude v takovém zákoně zmínka o náboženství a toto náboženství je tím státem uznáno, tak je úplně jedno, jestli má "boha či bohy" anebo nemá.

Vaše: "Tudiz pokud by kopimiste dospeli k nazoru, ze nekdo urazi jejich "nabozenske citeni" a podali zalobu, jak myslis, ze by se k tomu soud postavil?" - Smrt nezná text žádného švédského rouhačského zákona a tak neví, nicméně - asi viz. výše.

Smrt jste ovšem se svým: Missionerande Kopimistsamfundet" - docela pobavil. Trochu to připomíná to, jak se ve světě hlásí mnoho lidí k jediismu. I v ČR jste měli docela slušná čísla (vyšší, než leckterá církev). Innocent

DEATH333

Customize This