Skoro bez mozku (to není narážka na nikoho)

Američanka s půlkou mozku postavila lékařskou vědu na hlavu

Američanka Michelle Macková se vzepřela lékařské vědě a navzdory tomu, že se narodila jen s pravou polovinou mozku, normálně mluví a vystudovala střední školu. O jejím případu informovala stanice CNN.

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/181479-americanka-s-pulkou-mozk...

úterý 13. října 2009, 15:45 - Washington

Lékaři zjistili, že se pravá strana mozku sama „přeinstalovala“. Tím se obnovily funkce, o něž mozek přišel zřejmě během nárazu před narozením. Mackové se dospívalo obtížně, protože o její indispozici nikdo nevěděl.

Její rodiče prý tušili, že něco není v pořádku, ale nevěděli, na koho se obrátit. „Michelle neměla mozkovou obrnu ani Downův syndrom, to jsem věděla. Nebylo se na koho obrátit,“ uvedla její matka Carol Macková. Teprve když bylo Michelle 27 let, diagnostikoval problém Jordan Grafman z národního zdravotnického institutu.

Zjištění, že chybí téměř celá levá polovina mozku, všechny šokovala. „Některé hluboké struktury byly zachovány, ale mozková kůra byla z 95 procent pryč. Chyběla centra pro pohyb, poznávání a chování,“ uvedl Grafman.

Jediným vysvětlením bylo, že se mozek Mackové přeprogramoval a zbývající polovina převzala některé jeho funkce. Zatímco však Michelle dokáže porozumět větám a najít správná slova pro odpověď, ztratila některé funkce pravé hemisféry spojené s vizualizací a prostorovým myšlením. Za posledních deset let se lékařům podařilo některé funkce zlepšit, Michelle má ale stále problém myslet abstraktně a špatně se orientuje v neznámém prostředí.

Mackové je 37 let, žije s rodiči a pracuje z domova pro církev, které zpracovává data.

Další případy:

1-Bez mozku.jpg

2-Bez mozku.jpg

3-Bez mozku.jpg

PřílohaVelikost
Skoro bez mozku - to není narážka na nikoho.doc21.5 KB
Průměr: 2.4 (5 votes)
Obrázek uživatele Ondra.

RE: Orangutan

palec nahoru pro orangutana za záchranu!

Orangutan

http://www.novinky.cz/koktejl/235934-orangutan-z-americke-zoo-vyresil-ne...

Snad se to sem hodí. V jediném příspěvku vidíme orangutana, jak používá nástroj (tuto skutečnost kupodivu nezdůraznil autor článku) pro dosažení na první pohled altruistického cíle.

BZE

Já v biblické době nežil.Každopádně dle archeologických nálezů se historicky nerozchází s ději v Bibli popsanými.Tudíž je-li Bible zde věrná nálezům,tak není důvod ji nevěřit.Potom ,kdybych uznal Tvé námitky,tak bychom mohli rezignovat na kroniky a dějiny až do počátku 17.století.Genesis je pravdivá ,díky svědectví Ježíše Krista.Každopádně Genesis ,ale i potopa nejlogičtěji popisuje nejen vznik života na Zemi,ale i vytvoření geologických vrstev s fosiliemi rostlin a živočichů.

Evě

Vitas říkal, že o něčem takovém Bible nikde nemluví. Vy říkáte, že učení o trojici z veršů vyplývá. Trit píše, že trojjedinost neuznává.

Říkal že nemluví o Trojjedinosti Boží (tzv. Svaté Trojici) a měl pravdu, pokud to ovšem myslel takto přímo.
Já jsem napsal:
"Učení o Boží Trojici vyplývá z jednotlivých veršů v bibli, vyjadřujících se k Otci, Synu a DS. Proto bylo toto učení přijato formou doktríny a takto to uznávají téměř všechny církve/společenství ke Kristovu učení se hlásící. Za ty, které tuto doktrínu (výklad některých veršů) neuznávají mohu jmenovat SJ a mormony."
Trituruss patří k těm, kteří tuto doktrínu nepřijímají, já ano a v tom se lišíme.

Všichni vycházíte ze stejných textů/zdroje, přesto se dost zásadně rozcházíte a každý máte svoji obhajobu. Jak mám poznat, kdo z vás je blíž pravdě?

To je otázkou, zda v případě vitas (dle jeho dalších vyjádření) se o tom dá mluvit, to já nemohu posoudit.
V případě Trituruss a já tomu tak je.
Evo, na tom dále uvedeném (a mnohém jiném) se s Triturussem shodneme - žádejte a dostanete,tj. rozmlouvejte k tomuto s Bohem a studujte osobně Boží Slovo, porovnávejte/přemýšlejte, buďte v kontaktu společenství biblických křesťanů..., ale jistě to víte sama. Triturussův postoj k tzv. Trojici Boží trochu znám, neboť jsem od něj celkem pravidelně zásobován "materiály" (a jsem za to rád), ale lépe vám to podá samozřejmě on a všimnul jsem si, že už to trochu učinil.

Není tu náhodou někde chyba v exoterickém/vnějším výkladu esoterického/vnitřního učení? Nemíjíme se někde?

Zkuste to pro tento případ nejlépe zjistit osobně. Pokud by tomu tak bylo v tomto případě, vyvozujete z toho nějaký další závěr?
Protože se tímto (dle mne) vracíme trochu opět k tomu co řešíme zde:

http://kreacionismus.cz/content/tak-tam-se-fosilie-dinosauru-necekaly

byl bych rád, kdybychom toto řešili v patřičné návaznosti právě tam.

Ferda

Je zaujímavé, že pri každom zázraku asistuje nejaký príslušník hebrejských kmeňov (Mojžiš, Jonáš, Noe).
Hospodin mohol samozrejme všetky zázraky vykonať inkognito, je predsa všemocný, ale takto dostal vyvolený národ iný šmrnc.

Pepa - St, 05/25/2011 - 14:29.

- Učení o Boží Trojici vyplývá z jednotlivých veršů v bibli
............................
Vitas říkal, že o něčem takovém Bible nikde nemluví. Vy říkáte, že učení o trojici z veršů vyplývá. Trit píše, že trojjedinost neuznává.

Všichni vycházíte ze stejných textů/zdroje, přesto se dost zásadně rozcházíte a každý máte svoji obhajobu. Jak mám poznat, kdo z vás je blíž pravdě?

Není tu náhodou někde chyba v exoterickém/vnějším výkladu esoterického/vnitřního učení? Nemíjíme se někde?

Host

Prosím Vás, nesnažte se mi vnutit, že Bible věrně popisuje historické události. Zejména o Genesis se dá říct, že je stejně věrná historii jako homérské eposy, ne-li méně... ach jo, já vím, že vaši apriorní konstrukci Bible nelze vyvrátit...

Bible-historicky přesný popis dějů

no Bible se nerozchází s historickými ději.Toto už je zcela prokázáno.Takže když k ní budu přistupovat i jako materialistický historik nezaujatě,jako ke kterékoliv historické knize,tak ji nemohu upírat ,že je kronikou lidstva blízkého východu a především lidu Izraelského.Takže fanatismus,ale účelový materialistický bych viděl na straně těch BZE,kteří bezdůvodně toto Bibli upírají.

Bez Božího požehnání

marné lidské konání.Toto staré a známé motto platí od stvoření světa po současnost.Materialisté si to ve své pýše a malého duševního rozhledu ke své vlastní škodě neuvědomují.Takže nejen Noe ,ale každý člověk ,který koná bez Boha vlastně koná bez cíle a aniž si to uvědomuje tak je jak list ve větru.

Ferda

No jistě, všichni ti, kteří berou Bibli jako symbol, jsou pro mě rozumně uvažující Smile Zatímco ti, kteří vidí v Bibli historicky přesný popis minulých dějů, jsou pro mě fanatici... Proč by dle Vás nemohl existovat rozumně uvažující křesťan?

Customize This