Seznamte se s CMI a Dr. Carl Wielandem

(Z http://creation.com/dr-carl-wieland a http://creation.com/who-we-are-the-people-involved přeložil Pavel Kábrt - 12/12).

Creation Ministries International – CMI (Mezinárodní služba stvoření) má svoje pobočky v Austrálii, Kanadě, Novém Zélandu, Jižní Africe, Velké Británii a USA. Níže uvedení lidé jsou jedním takovým veřejným týmem Creation Ministries International (jen z australské pobočky). Ale mnoho dalších pracuje „za oponou“ (včetně některých přednostních). Jsou to jak dobrovolníci, tak i placené kapacity, abychom byli schopni pokrýt naši službu ve všech oblastech. V tomto článku představujeme stručně ředitele CMI, Dr. Carl Wielanda, který vede tým australské pobočky CMI. Pokud se chcete seznámit se životopisy dalších členů týmu (v angličtině), i v jiných pobočkách na světě, klikněte na původní článek v angličtině: http://creation.com/who-we-are-the-people-involved a poté na jednotlivá jména na webové stránce.

Carl WielandCarl Wieland

Dr. Carl Wieland je výkonným ředitelem Creation Ministries International (CMI) v Austrálii od r. 1987 a je zakládajícím redaktorem časopisu Creation magazine, který má dnes předplatitele ve více jak 100 zemích (Též odebírám spolu s CRSQ/CRS a Acts&Facts/ICR – Poz. PK).

Původním povoláním je chirurg a vykonával post prezidenta Křesťanského lékařského svazu v Jižní Austrálii. Medicínu již nepraktikuje, protože se naplno věnuje službě v CMI. Je velmi žádaným řečníkem na téma Stvoření/Potopa ve vztahu ke křesťanství. Je schopen mluvit k akademicky vzdělanému publiku i k laikům, jeho přednášky se konaly ve velmi intenzivní míře v Austrálii i po celém světě a má za sebou řadu veřejných debat s prominentními evolucionisty.

Dr. Wieland je spoluautorem několika kreacionistických knih, včetně The Creation Answers Book. Sám je autorem knihy Dragons of the Deep: Ocean Monsters Past and Present a Stones and Bones.

K současným titulům patří Beyond the Shadows: making sense of personal tragedy a One Human Family: the Bible, science, race and culture. Také je autorem nesčetných článků v časopise Creation a Journal of Creation.

Australská pobočka CMI

Vědci/přednášející:

**
****
******

PřílohaVelikost
00564-15.12.2912-cmi_a_carl_wieland.doc570.5 KB
Průměr: 5 (1 vote)
Obrázek uživatele Šriber

Oldřich

Kolik z nich bylo podle Tebe Juro ozbrojených a krvelačných agresorů?

Kdyby důsledky agrese nesly jen agresoři, bylo by to fajn, jenže realita je prostě jiná. Občané holt musí snášet důsledky činů svých vládců...

Těm bylo asi úplně fuk, kdo byl agresor, nemyslíš?

Je úplně fuk, že jim to bylo úplně fuk...

Vzhledem k tomu, že USA jsou prakticky od svého zakládání agresoři

Bereš-li to takto, tak jsou prakticky všechny státy světa agresoři. V tomto případě však Japonsko napadlo USA, za coč neslo důsledky...

Navíc se agrese USA snad každým rokem stupňuje

Teď je teď, k svržení atomových bomb došlo 1945...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

George,

Tady v té oblasti asi nikdy klid nebude. Projevuje se tam spousta partikulárních zájmů. Samozřejmě, když nějaký režim drží pohromadě krutovládou, dá se těžko předvídat, co se bude dít po odstranění takové vlády, kdy se najednou ty rozdílné zájmy projeví a propukne nový boj o moc. To se nakonec projevilo třeba i v poměrně civilizované Jugoslávii. Pravděpodobně to čeká taky Kubu. Musíme si ale uvědomit, že ty síly existují již v době, kdy systém drží pohromadě silou mocí a právě takovými akcemi, jako byly namířeny třeba proti Kurdům. A já si nedokážu odpovědět na otázku zda jsou Kurdové teroristi nebo vlastenci. Nejsem odborník na zahraniční politiku a nemám jiné informace než z veřejných zdrojů. Mám tedy na věc svůj názor, který jsem ale hotov kdykoliv odvolat. Smile

Jura

Ono to souvisi s tou diskusi o islamu, kterou jsme tu vedli nedavno.
Podle vseho prave diky intervenci USA ted v nekterych zemich kvete fanatismus, kteremu se tam predtim nedarilo. Radikalove jsou najednou slyseni, protoze zivotni uroven mnohych obyvatel je proste horsi.

http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/287687-rusko-pr...

a to je jen stripek...
Husajn je jedna vec, druha vec je ta, ze v obdobi jeho vlady tam byla jista stabilita. Nenavist proti krestanum tam byla "importovan" - Husajnuv rezim padl a behem kratke doby se tam objevila spousta ruznych dzihadistickych fanatiku z okolnich zemi.

George,

ad) Juro, USA jsou osocovany spis za to, ze obvykle napachaji mnohem vic skody nez uzitku.

Dost často to tak vypadá, jenže není možnost kontrolního pokusu. Tedy, co by bylo, kdyby nejednali.
Vím, že USA nikdo nevyčítá Kurdy, které nechal Kaddáfí zahubit plynem, či já nevím už čím. Ale co ti, kteří to přežili a kterým vyhubil všechny blízké? Neptají se třeba jestli nemohly USA zasáhnout dřív?

Jura DUB

Juro, USA jsou osocovany spis za to, ze obvykle napachaji mnohem vic skody nez uzitku.

Oldřichu,

 1. USA byly do války vtaženy přepadením Pearl Harbouru Japonci
 2. Každá mocnost, která vyvolá válečný konflikt, nese odpovědnost za oběti na obou stranách
 3. Postupné dobývání dobře opevněných ostrovů by stálo životy spoustu vojáků na obou stranách. Japonci se nevzdávají. Popisovali američtí vojáci, jak Japonci v beznadějné situaci ve svých opevněních odpalovali granáty a páchali tak hromadné sebevraždy, jen aby nepadli do zajetí.
 4. Japonci nikdy nedodržovali válečné právo obvyklé v Evropě a ostatním "civilizovaném" světě. Na civilisty a také děti nebrali ohled. Byli vždy považováni za nejkrutější válečníky.
 5. Každý padlý americký i japonský voják byl a je něčí dítě. Matce je v podstatě jedno, jestli její syn zemře v 10 nebo ve 20 letech.
 6. Každý americký i japonský voják je stejně nevinný, jako civilista. Ani jeden z nich konflikt nevyvolal. Ti, co jej vyvolali sedí obvykle v těch nejsilnějších bunkrech.
 7. Nebýt Hirošimy a Nagasaki, Japonci by se nikdy nevzdali. Nagasaki přišlo po tom, co se Japonci po Hirošimě odmítli vzdát.
 8. Kdyby Japonci věděli, že USA v té chvíli už další A-bombu nemá, nevzdali by se ani po Nagasaki.

Pro mě z toho plyne, že obě bomby zachránily na obou stranách více lidských životů, než kolik jich bylo usmrceno v Hirošimě a Nagasaki. Dětských obětí mi je rozumem v podstatě stejně líto, jako kterýchkoliv jiných i když citem je to opravdu jiné.

Agresivita USA
Když bude váš soused tlouci svou ženu a děti,

 1. necháte to tak s tím, že vměšovat se do cizí rodiny je špatné?
 2. Nebo zavoláte policii?
 3. Nebo to půjdete řešit sám, když policie nebude a vy budete mít dostatek sil na zjednání pořádku?

USA jsou často osočovány za to, že se ve světě chovají jako policajti.

 1. Jste tak kvalifikovaný soudce s takovou kolekcí informací, abyste vždy mohl spravedlivě rozhodnout, kdy konají dobro a kdy zlo?
 2. Nebo soudíte jen z veřejných zdrojů informací?
 3. Nebo věříte různým konspiračním teoriím?

Jura

citace z wiki:
"V prvních dvou až čtyřech měsících po shození bomb zemřelo v Hirošimě 90 000 - 166 000 lidí a v Nagasaki 60 000 - 80 000"

Kolik z nich bylo podle Tebe Juro ozbrojených a krvelačných agresorů? Co třeba v každém městě (a teď to pravděpodobně hodně podhodnotím!!!) 15 000 zcela nevinných dětí? 15 000 bezbranných starců? Těm bylo asi úplně fuk, kdo byl agresor, nemyslíš?

A kolik to zachránilo američanů? Vzhledem k tomu, že USA jsou prakticky od svého zakládání agresoři, tak podle Tvojí logiky teď nevím nevím Juro... Navíc se agrese USA snad každým rokem stupňuje...

Olda

Oldřichu,

ad) Nebo jsou "lepší" celkové "výsledky" v Nagasaki a Hirošimě ......

Velmi často se mluví o tom, kolik Japonců ty bomby zabily.
Velmi zřídka se mluví o tom, kolik Američanů ty bomby zachránily.

A agresorem bylo Japonsko. Z toho důvodu nese odpovědnost i za všechny mrtvé na obou stranách konfliktu, který vyvolalo.

Jura DUB

A až na pár výjimek tu křesťané křesťanstvu dělají medvědí službu. Alespoň v mých očích určitě.

Naštěstí si také uvědomuji, že zdejší křesťané jsou většinou jenom "křesťané", tudíž žalostné karikatury křesťanů. Pomáhá taky to, že znám dost křesťanů, kteří to mají v hlavě v pořádku Smile

Obrázek uživatele Šriber

Jura

Zdejší křesťané jsou až na pár jednotlivců výkvětem ignoranstva (původně jsem chtěl použít jiné slova) a naštěstí nemají s běžnými křesťany (alespoň v českých podmínkách) mnoho společného...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Customize This