Původní zvířecí proteiny ve fosiliích? Ano!

**

Dinosauři, mořští plazi, pterodaktylové, ptáci, hmyz, ještěrky, žáby, mloci, savci, olihně, ryby

Brian Thomas

(Z časopisu Creation 35(1) 2013 přeložil M. T. – 1/2013.)

Poprvé jsem se dočetl o původních fosiliích měkkých tkání v časopisu Creation roku 1997 (1). To, co vypadalo jako červené krvinky a krevní cévy z kosti dinosaura Tyrannosaurus rex nezapadalo do obrazu, který mi líčili – že fosilie jsou staré mnoho milionů let. Ihned jsem pochopil, že fosilie, a tedy i hornina, ve které se našla, nemohou být starší než několik tisíc let.

V oné době moudří vědci varovali, že další výzkumy by mohly buď vyvrátit či potvrdit tento zarážející nález. Nyní bylo objeveno ve zvláštních dutinách po celém světě mnoho podobných původních fosilií zvířecích tkání.

Někdy se jako fosilie „měkkých tkání“ uvádějí otisky v hornině, které zaznamenávají obrys zvířecího těla, třeba těla olihně, řasy nebo těla červů, či stopy dinosaurů nebo otisky jejich kůže. Vědci také někdy hovoří o tom, že měkká tkáň byla nahrazena nerosty jako třeba fosfáty, pyrity či uhlíkem – i tento jev se označuje za „zachování měkkých tkání“. Pevné materiály jako horniny a nerosty se mohou zachovat po velmi dlouhou dobu, to však neplatí o původních zvířecích biochemikáliích.

**

Spolehlivé techniky prokázaly v různých fosiliích chitin, chitin vázaný na protein, elastin, fibrin, osteokalcin, keratin, hemoglobin, DNA i kolagen, a mnoho dalších podobných proteinů. Srovnání stupně integrity fosilních biochemikálií a týchž biochemikálií z tkání moderních zvířat odhaluje, že se fosilní materiál rozpadl jen zčásti. Za údajné miliony let by se měly tyto biochemikálie rozpadnout úplně na nepatrné molekuly jako je kysličník uhličitý, voda či čpavek. Paleontologové však stále nalézají v nitru hornin původní biochemii – jako by šlo o mumifikované zbytky uzavřené v hornině.

Tak například kolagen. Je to pružná proteinová molekula složená z čehosi jako pramínků, která zpevňuje tvrdé minerálie v kostech i mořských (měkkýších) ulitách, a vyztužuje kožní a pojivovou tkáň. Tuhost kolagenu vysvětluje, proč je kůže (a tedy i pergamen) trvanlivá. Ale pergamen přesto nevydrží ani celých půl milionu let. Víme to díky zkoumání pergamenových svitků od Mrtvého moře. Po dvou tisících let se rychle mění v prach.

Koneckonců propočty založené na ověřených vědeckých zákonitostech nám říkají, že kolagen by mohl vydržet stovky tisíc let, a víme, že by nemohl vydržet několik milionů let. V roce 2011 napsali angličtí archeologové a odborníci na rozpad kostního kolagenu, že „potrvá 0.2 až 0.7 Ma (milionů let), než se při 10 stupních Celsia kolagenové vrstvy sníží na 1% původního objemu při pohřbení v optimálních podmínkách“ (2). Takže kolagen by mohl vydržet průměrně zhruba 450 000 let. Pokud by se uchoval v ledu, je možné si představit, že by vydržel maximálně jeden až dva miliony let. Evolucionisté se však shodují v tom, že dinosauři žili ve velmi teplém podnebí, takže podle jejich scénáře by to značně zkrátilo jeho trvanlivost – při dvaceti stupních Celsia by se kolagen rozpadl pod množství, které ještě lze přístroji zaznamenat, za zhruba 15 000 let (3, 4).

Objevil jsem však mnoho zpráv o fosiliích obsahujících kolagen, jejichž stáří bylo stanoveno na desítky milionů let. Některé fosilie mají dokonce kolagen kůže či chrupavek, který není chráněn ve fosilizované kosti či ulitě. Mnoho těchto zpráv je uvedeno v tabulce zveřejněné online na webových stránkách Institute for Creation Research (5). Nalézám však také stále další a další.

V tabulce je uvedena sekvence kolagenového proteinu z T. rex, popsaná roku 2005. O kolagenových vláknech z dinosaura Psittacosaurus se psalo roku 2008. Dosud nejpodrobněji analyzovanou původní fosilní měkkou tkání je stehenní kost hadrosaura z roku 2009. Pochází ze souvrství Hell Creek v Montaně, z téhož souvrství jako T. rex nalezený roku 2005. Hadrosaurovy krevní cévy obsahovaly spoustu původního kolagenu. Našel jsem dokonce zprávu o původním dinosauřím kostním kolagenu, který byl nalezen v poušti Gobi roku 1966 (6).

Máme i dobře zachovalou fosilní rybu s původními kolagenovými vlákny vyobrazenou na stěně kancelářské budovy ICR (viz úvodní obrázek). Pochází ze souvrství Green River ve Wyomingu. Jak víme, že se skutečně jedná o původní rybí kolagen? Za prvé, odlišuje se od okolní horniny barvou, tvrdostí i texturou. Jeden návštěvník prohlásil, že se podobá hovězímu sušenému masu. Za druhé, paleontologové, kteří ho obnažili, napsali, že jde o kolagen. Aby rozptýlili veškeré pochybnosti, použili vědci čtyři nezávislé techniky k přímému zkoumání fosilní ještěrčí kůže z téhož souvrství jako naše ryba (7). Napsali,

„Závěrem lze říci, že všechny analýzy provedené v této studii jednoznačně ukazují na to, že fosilizovaná plazí kůže BHI-102B (fosilie ještěrky) není pouhým otiskem, mineralizovanou náhradou či amorfním organickým uhlíkovým filmem, nýbrž obsahuje částečný zbytek původních chemikálií z živého organizmu, v tomto případě zbytek bílkovinné kůže“ (Cool.

Přestože kolagen nevydrží při normálních teplotách déle než několik set tisíc let, nalézáme ho zde v noze ještěrky staré údajně 40 milionů let a fosilní ryby staré údajně 50 milionů let. A fosilie dinosaurů s obsahem kolagenu jsou prý ještě starší! Je zřejmé, že odhady jejich stáří nejsou správné. Fosilie obsahující kolagen ukazují, že jsou staré jen pár tisíc let, což odpovídá době, kdy tyto organizmy žily, přesně jak nám to říká biblická chronologie.

Odkazy

**

PřílohaVelikost
00583-21.1.2013-puvodni_zvireci_proteiny_ve_fosiliich-2-creation.doc2.16 MB
Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

A-darwinista

Co myslíš, je větší pohádka to, že bílkoviny vydržely miliony let, nebo že existuje nadpřirozená bytost, která stvořila vesmír a vše na Zemi za 6 dní?

Záleží,koho sa spýtaš.

KTE

Pokud to nevíš, tak A-darwinista je jedna z virtuálních variant Fotona Chameleonoviče

Aha. Díky, nevěděl jsem to.

Anonym 2

Pokud to nevíš, tak A-darwinista je jedna z virtuálních variant Fotona Chameleonoviče, podle kterého je Jan Pavel II. v pekle a v ráji je hovno vylučováno pokožkou a líbezně voní.

A-darwinista

Samozrejme echolúčnici nemajú na výber než tvrdiť, že mäkké tkanivá môžu vydržať milióny rokov. Rozpávočka o zakliatych miliónročných proteínoch (...zvlášť telesto je v tejto rozprávočke odborník. Že áááno.....)

Co myslíš, je větší pohádka to, že bílkoviny vydržely miliony let, nebo že existuje nadpřirozená bytost, která stvořila vesmír a vše na Zemi za 6 dní?

Obrázek uživatele A-darwinista

k článku:

Samozrejme echolúčnici nemajú na výber než tvrdiť, že mäkké tkanivá môžu vydržať milióny rokov. Rozpávočka o zakliatych miliónročných proteínoch Big smile (...zvlášť telesto je v tejto rozprávočke odborník. Že áááno.....) Smile

Pavel Kábrt

(1) Z existence těch kamenů ještě neplyne, že pravdu mají všichni ufologové, kryptozoologové, různí další záhadologové, kreacionisté či ostatní pošuci podobného ražení.

(2) Pokud existují falešné kameny k uspokojení poptávky sběratelů a turistů, pak je sotva vyráběl jeden indián, jak občas argumentujete. Kromě toho se člověk nikde nedočte, jaký je poměr kamenů pravých a falešných, což je symptomatické, také to může být 0:50000.

(3) Kreacionisté považují kameny za důkaz mladé Země. Ufologové za důkaz styku s mimozemšťany. Esoterici za něco nesrozumitelného. Atd. Inspirace je tak silná, že se nikdo z nich v podstatě nezajímá o skutečný charakter těch šutrů a nikdo z nich neřeší závažné otázky zejména jejich pravosti a autentičnosti, což jsou právě atributy, o který je třeba pochybovat.

(5) Je docela jednoduché omatlat čerstvě vyrytý šutr lejnem a vypálit ho na ohni z kukuřičných klasů, to zvládnou i Indiáni.

(6) To ukazuje jen to, že někdy se vám výsledky věhlasných laboratoří líbí, jindy nelíbí. Kritériem líbivosti je pouze soulad s vaší ideologií. Rád bych ovšem viděl zprávu nebo vědecký článek z toho zkoumání. Takový obvykle obsahuje popis použité metody (včetně omezení), výsledky měření a diskusi. Vůbec bych se nedivil, kdyby tam bylo něco v tom smyslu, že výsledky platí jen pokud někdo záměrně neoplácal ty šutry lejnem a nevypálil je na ohni ze suchých kukuřičných klasů. Pokud vůbec k serióznímu zkoumání došlo, o čem mám také jisté pochybnosti.

A co je ze všeho nejdůležitější. Kdo nechápe ani tak primitivní věc, jakou je nepoužitelnost exponenciely pro model populační křivky lidstva za posledních 4000 let, ten z principu nemůže pochopit o něco složitější úlohy, jakou je kupříkladu prokazování pravosti těch indiánských obrázků.

Kábrt

Díky, ideologickou masáž nepotřebuji. Je strašné, jak člověk dokáže zlbnout. Vědec mluví o víře, napřirozených schopnostech nadpřirozených bytostí. Chudák neměl svůj životní cíl, žil chaoticky, až s nástupem víry v boha se dočkal naplnění. Je to k smíchu...

Odp: Informace o přednášce

Dnes (pátek, 19. 7. 2013) večer v 18:00 hod. má Mgr. Libor Votoček přednášku na téma Stvoření a evoluce, bude to živě vysíláno (ze Zvolena či Bánské Bystrici) přes internet zde: http://bb.casd.sk/.
PK

Odp: Ica

Jéje, KTE, ono se ve Vás hnulo svědomí? Ale dost málo, ten Váš závěr je groteskní
(1)- Nějaké takové kameny se našly a zjevně existují??? ...Jeden by stačil pohřbít ET.
(2) ..potvrzuje (1)
(3)...a to je co za argument, že něco inspiruje někoho k něčemu? To je co proti čemu či dokazuje to co?
(5)...takže se přece jen vrátíme k negramotným vesničanům, navíc simulujícím stupeň oxidace, abychom se problému zbavili? Prima závěr.
(6) A to je co proti pravosti kamenů?

Porušil jsem svoje rozhodnutí, že s Vámi nebudu v nejbližší době diskutovat, ale nedalo mi to. Opět ten samý závěr: je mi Vás líto. Jak můžete s takovýmto přístupem k faktům a pravdě existovat? Co Vaši blízcí, nejsou z Vás smutní? Ale do toho mi nic není, samozřejmě. Zdraví PK

Odp: Jsem skutecne v zavesu

Jak to vite Anonyme?

Podle názorů.

Customize This