Přiznáváme, že evoluce je náboženství a doufáme, že Bůh neexistuje

Vyšlo na stránkách CMI

(Z http://creation.com/amazing-admission-lewontin-quote?utm_media=email&utm... a z http://creation.com/michael-ruse-evolution-is-a-religion a z http://creation.com/thomas-nagel-i-hope-there-is-no-god přeložil M. T. - 3/2014.)

Přeložení článku do češtiny stálo 148 Kč.
Děkuji každému, kdo pomáhá šířit Kristovo evangelium bez darwinistických slátanin a evolučních lží!
Pavel Kábrt

1. Udivující přiznání

Profesor Richard Lewontin, genetik (a marxista, jak sám o sobě prohlásil), je určitě jedním z čelných představitelů světové evoluční biologie. Napsal toto následující odhalující doznání (kurzíva byla již v originálu). Dokládá implicitní filozofickou předpojatost proti stvoření podle Genesis – bez ohledu na to, zda je fakta podporují či ne.

„Naše ochota přijímat vědecká tvrzení, která jsou proti zdravému rozumu, je klíčem k pochopení probíhajícího boje mezi vědou a nadpřirozenem. Stojíme na straně vědy navzdory vyložené absurditě některých jejích konstrukcí, navzdory tomu, že nenaplnila mnohé ze svých extravagantních slibů ohledně zdraví a života, navzdory tomu, že vědecká komunita toleruje neopodstatněné hypotézy, protože vycházíme ze zásadní věrnosti, zásadní oddanosti materializmu.

Není to tím, že by nás metody a základní principy vědy jaksi nutily přijímat materialistický výklad jevového světa, nýbrž, naopak, že jsme doháněni svou apriorní orientací na materiální příčiny k vytváření takového badatelského aparátu a pojmové soustavy, které produkují materialistická vysvětlení, ať už jakkoli nelogická ve smyslu přirozené logiky, jakkoli matoucí pro nezasvěceného. Ba co víc, onen materializmus je pro nás svrchovanou a jedinou pravdou, neboť nemůžeme připustit, aby nám do dveří vešel Bůh.

Eminentní kantovec Lewis Beck říkával, že ten, kdo dokáže věřit v Boha, je schopen uvěřit čemukoli. Dovolávat se všemohoucího božstva znamená připouštět, že v kterékoli chvíli mohou být zrušeny přírodní zákony, že se mohou dít Zázraky.

Odkaz

Richard Lewontin, Billions and billions of demons (review of The Demon-Haunted World: Science as a Candle in the Dark by Carl Sagan, 1997), The New York Review, p. 31, 9 January 1997.

2. Čelný antikreacionistický filozof připouští, že evoluce je náboženství

„Evoluce je propagována svými vyznavači jako něco víc než jen pouhá věda. Evoluce je prohlašována za ideologii, světské náboženství – plnoprávnou alternativu ke křesťanství dávající člověku smysl života i mravní zásady. Jsem nadšeným evolucionistou a bývalým křesťanem, ale musím připustit, že v této konkrétní námitce – a pan (sic) Gish je jen jedním z mnoha, kdo ji vznášejí – mají zastánci doslovného chápání Bible plnou pravdu. Evoluce je náboženstvím. Platilo to o evoluci v jejích počátcích, a platí to o evoluci i dnes.

...Evoluce skutečně vznikla jako druh světské ideologie, vědomá náhrada křesťanství.“

Michael Ruse byl profesorem filozofie a zoologie na univerzitě v Guelphu, Kanada (nedávno se přesunul na Floridu). Byl čelným antikreacionistickým filozofem, jehož (pochybné) argumenty, jak se zdá, přesvědčily předpojatého soudce, aby zamítl návrh zákona státu Arkansas o „vyváženém vyučování“ (stvoření a evoluce na školách) v letech 1981/2. U soudu pak on i další antikreacionisté nadutě popírali tvrzení, že evoluce je náboženstvím jdoucím proti Bohu.
(Proč asi pořád opakuji, že evolucionisté jsou lháři prolhaní? – Pozn. Pavel Kábrt)

Odkaz

Ruse, M., How evolution became a religion: creationists correct? National Post, pp. B1,B3,B7 May 13, 2000.

3. „Doufám, že Bůh neexistuje!“

Thomas Nagel

„Mluvím z vlastní zkušenosti, protože mne samého zachvacuje tento panický strach: chci, aby měl pravdu ateismus a zneklidňuje mě fakt, že někteří z nejinteligentnějších a nejinformovanějších lidí, které znám, věří v Boha. Nejde jen o to, že nevěřím v Boha, a tudíž samozřejmě doufám, že se ve svém přesvědčení nemýlím. Jde o to, že doufám, že Bůh neexistuje! Nechci, aby existoval Bůh; nechci žít v takovémhle vesmíru. Řekl bych, že onen problém kosmické autority není ničím výjimečným a že je odpovědný za velkou část scientizmu a redukcionizmu naší doby. Jednou z tendencí, které podporuje, je absurdní nadužívání evoluční biologie k vysvětlování všeho o lidském životě včetně všeho o lidské mysli...Tohle je trochu směšná situace...Je stejně iracionální být ovlivňován ve svých postojích nadějí, že Bůh neexistuje, jako nadějí, že Bůh existuje.“

Odkaz

Nagel, Thomas, The Last Word, pp. 130–131, Oxford University Press, 1997. Dr Nagel (1937– ) is Professor of Philosophy and Law at New York University.

PřílohaVelikost
00649-22.3.2014-priznavame_ze_evoluce_je_nabozenstvi_a_doufame_ze_buh_neexistuje.doc38.5 KB
Průměr: 5 (2 votes)
Obrázek uživatele Foton

KTE

Kdypak se z pera Briana Thomase nebo někoho podobného dozvíme, že objev jurských chromozomů tentokrát už definitivně vyvrací dlouhé věky a evoluční teorii?

Bojíš sa čó,? Smile
Vidíš, už aj sám začínaš podvedome prichádzať na to, aká je evolučná teória häbädzina. Big smile

George

Ano, v rámci takto nastavených pravidel ano.. Smile

Trituruss

Šalomounské vykličkování ..

Tak ja vychazel ciste z definice "materialismu" na Wiki. Smile A v tom pripade to vychazi celkem jasne.

George

Veda je "materialisticka" v tom smyslu, ze se o "materii" zajima, netvrdi vsak (a ani tvrdit nemuze), ze krome "materie" uz nic neexistuje.

Ano, na tom by se dalo shodnout. Věda, tak jak je nastavená v rámci své metodologie (teď odhlédnu od toho, jestli je správné se zaměřovat na ryze přirozená vysvětlení, protože to už jsme řešili)může zkoumat jen "materiální" stránku reality. Netvrdí, že krom "materie" nic neexistuje jen proto, že to v rámci takto nastavené metodiky tvrdit nemůže. Šalomounské vykličkování ..

Trituruss

Pokud bych z toho protentokrát vycházel, pak musím poukázat na to - v rámci té variability synonym, že minimálně pro některé vědce či filosofy vědy je přirozené a materialistické vysvětlení takřka jedno a totéž, tedy synonyma.

To je fajn, ale "materialisticke vysvetleni" opet nerovna se "jedina vec, ktera existuje je hmota" (v tomhle smyslu samozrejme onen vysvetlujici muze byt stoupencem materialismu, ale to je asi tak vsechno). Metodologicky naturalismus proste neni dysteologie, k tomu dochazi az urcitou zamernou interpretaci tech kterych poznatku.

Ja jsem psal:

Veda je "materialisticka" v tom smyslu, ze se o "materii" zajima, netvrdi vsak (a ani tvrdit nemuze), ze krome "materie" uz nic neexistuje.

George

Evolucni biologie, potazmo cela veda, souvisi s materialismem tak, ze nijak. Pokud materialismus = filosoficky nazor, ze jedina vec, ktera existuje je hmota, pak zde zadna spojitost neni. Veda je "materialisticka" v tom smyslu, ze se o "materii" zajima, netvrdi vsak (a ani tvrdit nemuze), ze krome "materie" uz nic neexistuje.

Ahoj George,

ona je to tak trochu hra s významem slov - jak píšeš kousek zpět o MS, záleží jakou kdo prošel zkušeností, takže kontexty slov mohou být na základě zkušeností trochu odlišné. Ostatně také proto, když si na slovníku najdeš nějaké slovo, tak existuje řada příbuzných synonym a každé je vhodné v jiném kontextu. Tak je to i s pužitím slova materialismus v kontextu vědy. Je fakt, že někteří materialisticky zaměření vědci v minulosti tam tu spojitost viděli. Ale ne všichni, proto toto použití nelze zcela vyloučit, ale ani nelze tvrdit a podsouvat, že to tvrdí všichni. Kdysi jsme se tady bavili o definicích vědy a jedna z nich byla, že podle většiny (opět ne všech) vědců se věda omezuje jen na PŘIROZENÁ VYSVĚTLENÍ a není v její kompetenci řešit vysvětlení NADPŘIROZENÁ - to je podle většiny vědců mimo oblast vědy. Pokud bych z toho protentokrát vycházel, pak musím poukázat na to - v rámci té variability synonym, že minimálně pro některé vědce či filosofy vědy je přirozené a materialistické vysvětlení takřka jedno a totéž, tedy synonyma. Často jsem se v různých textech setkal s tím, že mezi tyto pojmy bylo kladeno rovnítko, či byly dány do souvislosti. Ale jak říkáš - nelze z toho vyvozovat nic obecného, žádný konsensus. Ale taky nelze tvrdit, že se to neděje či, že se to vůbec nevyskytuje. I ve vědě existovali a existují materialisté. Řekl bych, že ta názorová rozmanitost vědců a jejich filosofií naprosto kopíruje rozmanitost lidských názorů i v jiných oblastech, jinak řečeno : ani vědcům není nic lidského cizí.. Ale je dobře, že ses o tom zmínil, protože i já stále narážím na neschopnost mnoha lidí vidět věci barevně v jejich jedinečné individuální rozmanitosti. Pořád jsou zde sklony k černobílým generalizacím a k stereotypním hodnocením a to je úplně mimo.. ale je to snadnější naházet všechny potřebné do jednoho pytle a pěkně je onálepkovat.

Měj se fajn Smile

Obrázek uživatele Ondra

Re: šťoura

Stránky týkající se Rona Wyatta.

www.b-a-n.cz

Shy

Obrázek uživatele Samain

KTE

Dozvíme se to rychle už z klávesnic zdejších mlaďochů Big smile

Mimochodem, mám puštěné zprávy a hlásí, že se opět bude udělovat "Bludný balvan"
Tak doufám že jako fanklub pana Kábrta mu budem držet palce, aby to tentokrát bylo zlato Cool

Dancing with the moonlight knight.

Obrázek uživatele Samain

šťoura

Zkuste Google a ron wyatt christ blood.

Dík, podívám se.

Dancing with the moonlight knight.

Jurské chromozomy

Kdypak se z pera Briana Thomase nebo někoho podobného dozvíme, že objev jurských chromozomů tentokrát už definitivně vyvrací dlouhé věky a evoluční teorii?
Tongue

Customize This