Podmořské nálezy jsou důkazem potopy

potopa

V historii ale i dnes byl biblický popis událostí potopy brán jako pohádka, legenda, která se nedá doložit. Dnes je ale historicita potvrzena mnoha fakty, viz. např. http://kreacionismus.cz/content/nejlepsi-kreacni-novinky-roku-2013-stari...
Ti, kdo věří v pravdivost Bible a tedy i potopy, mohou být nadšeni z nových nálezů podmořské archeologie. O některých jsme již informovali http://www.kreacionismus.cz/content/zahada-podmorske-cesty-bimini-road a http://kreacionismus.cz/content/podmorsky-monolit-svedci-o-genialni-tech...
Níže uvádím přehled nálezů, které jsou podmořskými objekty a jsou všechny prokazatelně starší než 3.500let, nemají přímou návaznost na žádnou známou starověkou civilizaci. 5 z těchto nálezů má průměrnou hloubku 27,1m, nález na Kubě je v tomto unikátní – v hloubce 750m. Všechny svědčí o vyspělé technické zručnosti a velice těžko to mohou být útvary vytvořené přirozenými přírodními procesy. Podle mého názoru to jsou důkazy předpotopní civilizace, protože nemají žádnou návaznost na starověké kultury (Egypt, Mezopotámie, Indie, Čína, Izrael, ….).

O Atlit Yam a o dalších budu postupně informovat podrobněji v samostatných článcích.
Uvádím také mapu světa s označením míst, kde se tyto zajímavé nálezy objevily.


Podklad obrázku tvoří Google maps, do mapy jsou vkresleny místa nálezů a také elipsy, které ohraničují 2 oblasti – oblast s vyšší pravděpodobností nálezů předpotopní civilizace a oblast s nižší pravděpodobností nálezů. Nicméně nemáme mnoho údajů o předpotopní civilizaci a nelze dělat v tomto případě nějaké kategorické závěry a stanovovat přesné hranice kam předpotopní civilizace zasahovala.
Mnoho vědců ale všechny tyto úžasné archeologické objevy považuje jen za záhadu a nejsou ochotni o pravdivosti potopy ani uvažovat.

Současná společnost se té před potopou velmi podobá - přestože měli jasné informace, že potopa přijde, byli zcela neteční. I dnes je to podobné - stále více informací mluví o pravdivosti Bible, ale společnost je netečná.

V Bibli je v Petrův 3:18-20: Vždyť i Kristus jednou provždy trpěl za hříchy, spravedlivý za nespravedlivé, aby vás přivedl k Bohu. V těle byl sice usmrcen, ale v Duchu obživen. V něm také přišel a vyhlásil zvěst duchům ve vězení, kteří kdysi neuposlechli, když Boží trpělivost ve dnech Noemových vyčkávala, zatímco byl stavěn koráb, v němž jen několik, to jest osm duší, bylo zachráněno skrze vodu.

I dnes s námi má Bůh trpělivost, ale to, co Bůh pro lidstvo skrze Ježíše udělal, nikoho moc nezajímá, společnost je k tomu netečná.

Průměr: 3 (6 votes)

Re:PK

Kedze stokrat vyslovene ,vysvetlene pre vas nema ziadnu hodnotu, je preto ziaduce vysvetlenie dalsie.
Ano teoreticky by to tak byt mohlo, ako tvrdite, ze po celom svete su zaznamy o tej istej potope s tou istou rodinou, v tom istom case.
Cisto teoreticky, ale aj dogmaticky.
Vsetko nasvedcuje proti, ci uz tym, ze neopisuju rovnaku rodinu a rovnaku lod.
Uz len opis stvorenia ludi spoza humna, zvany Sumeri, ti mali rovnaky opis s inymi menami, v inom case.
Ludia Ameriky, Oceanie,ci Azie, nevysli v rozkaze, pochadzaju z tej istej tlupy, ktora sa vyvinula v Afrike, a mozte si hovorit co chcete, nezmenite to. Preto poznatky akehokolvek naroda sa odvijaju od poznatkov tej tlupy menene tym ,ako sa tlupa rozdelovala, ako pokracovala dalej a osidlovala planetu.
Ak ale v Amerike do konca 15.st. nechyrovali o krizi ,Kristovi a Noe, Mojzisovi, je lahke predpokladat, ze ta americka tlupa dorazila do Ameriky skor, ako tlupa na blizkom vychode prelozila sumerske texty.
Povedomie o potope mali ,alebo mohli mat z rozpravvania svojich predkov a mohli opisovat tu istu potopu v tej istej dobe, ale len na tom istom uzemi, lebo satelity a dr. Ilko este nehlasili pocasie celeho sveta.

Preto dogma vyzera tak pravdivo, ked sa nezacne rozpitvavat, preto vedecka teoria nema taketo medzery, lebo ma verifikacie.
Ale to je ako mlatenie prazdnej slamy.

Pavel Kábrt

A jak, vy velký evoluční mudrci, vysvětlíte, že se ty záznamy o celosvětové potopě velmi sobě podobají v tom, jaké přičiny a průběh ta celosvětová potopa měla, že byla stavěna loď jednou rodinou?

Jako vždy nahrazujete argumenty hrubostí.
Záznamy jsou si podobné ze dvou důvodů. Jednak se ústně i písemně tradovaly a také potopy se sobě podobaly. Příběh Noemův je pohádka pro malé Pavlíky Kábrty.

stavěli megalitické stavby, které bychom my dnes nepostavili, měli dalekohledy a techniku, o které se nám ani nesnilo.

Ale postavili. A stavíme mnohem gigantičtější a sofistikovanější díla. Nenechte se mást nevědeckou literaturou typu von Dëniken.

Takže žádní primitivové Vaší imaginace, kteří si místní zátopy vysvětlovali celosvětovou potopou.

Chcete říct, že stavitelům pyramid byla známa kulatost Země? A co vy na to, že egyptská civilizace je prokazatelně starší než stvoření světa? To už se vám do krámu nehodí, že?

Otrava

Tyto záznamy jsou velmi snadno vysvětlitelné. Lidé té doby neměli představu o tom, jak je svět veliký natož o tom, že má tvar koule. Celý svět pro ně znamenal celý jim známý svět. Přišla-li tedy potopa a zaplavila jim známý svět, byla to pro ně celosvětová potopa.

Kecy, kecy a jen blbé, ničím nepodložené kecy. Jak tímhle kecáním, Vy darwinistický mudrouši, vysvětlíte, že ve všech národech světa nejsou záznamy o celosvětové epidemii, celosvětové válce nebo celosvětovém hladu, ale právě jen o vodě? Kecy a jen evoluční kecy! A jak, vy velký evoluční mudrci, vysvětlíte, že se ty záznamy o celosvětové potopě velmi sobě podobají v tom, jaké přičiny a průběh ta celosvětová potopa měla, že byla stavěna loď jednou rodinou? Jste Kecal z Prodané nevěsty, který sežral i s naviákem darwinistickou báchorku o tom, že lidé byli kdysi hloupí a tupí a my jsme už ti chytří a vzdělaní a pokrokoví - chachacha - tihle "hloupí a tupí lidé" stavěli megalitické stavby, které bychom my dnes nepostavili, měli dalekohledy a techniku, o které se nám ani nesnilo. Přečtěte si laskavě něco o přesnosti a vyhlazení povrchu kvádrů v pyramidách - bez diamantových elektrických okružních pil se to nedá udělat! Jaké je to Vaše evolucionistické vysvětlení? Takže žádní primitivové Vaší imaginace, kteří si místní zátopy vysvětlovali celosvětovou potopou.

Přečtěte si knihu "Ztracené technologie stavitelů pyramid" - Christopher Dunn, nebo "The Puzzle of Ancient Man" - Donald E. Chittick, Ph.D. - ať načerpáte nové informace a odpočine si Váš mozeček od darwinistických srágor. PK

Pavel Kábrt

.....stovky záznamů ze starověku o celosvětové potopě,...

Tyto záznamy jsou velmi snadno vysvětlitelné. Lidé té doby neměli představu o tom, jak je svět veliký natož o tom, že má tvar koule. Celý svět pro ně znamenal celý jim známý svět. Přišla-li tedy potopa a zaplavila jim známý svět, byla to pro ně celosvětová potopa. Různé civilizace měly různé povědomí o velikosti světa také proto, že žily v různých koutech světa. Pro ty, které existovaly kolem Středozemního moře, bylo to moře středozemní právě proto, že bylo ve středu jim známého světa. Číňané by ho jistě středozemním nenazvali. Stejně tak by pro ně nebyl Ararat tou nejvyšší horou. Lidé uvažují v intencích svých vědomostí. Pokud čerpají jen z jednoho zdroje, který považují za jediný zdroj pravdy, pak výsledky jejich úvah jsou tím determinovány. Zkuste tedy, při vší úctě, i jiné zdroje Pavle Kábrte.

Re: Podmořské nálezy jsou důkazem potopy

Kratkodoba pamat je u kreacionistov ich zakladnou povahovou crtou.
Niekolkokrat vysvetlene nezmysly treba znovu vysvetlovat a aj tak sa to minie uzitku.
Preto ak niekto z nich pouziva vyraz klamar, podvodnik, ci gauner, z hladiska ich pamati a vedomosti si nie je clovek isty, ci nemaju na mysli seba.

Re: Co to asi bude?

"Pokud vidím ptáka, který chodí jako kachna, plave jako kachna a kváká jako kachna, tak o tomto ptáku tvrdím, že je to kachna."
Za prvé kecáš, !kachnu! nepoznáš a vydáváš ji za dešťovku a to zcela běžně. Za druhé jsi pěkně popsal princip, díky kterému ti tykám. Když se někdo chová jako mizera, je to mizera.

Oceány vody, - není důkaz, oceány vody jsou i jinde v naší sluneční soustavě.
celosvětová pohřebiště mrtvol - myslíš fosilie? no zrovna ty pěkně vyvrací, že by vše vzniklo najednou
nánosy bahen, jílů, štěrků, písků, uhlí, ropa, zemní plyn - není důkaz celosvětové globální potopy před 3500 lety - vše je naopak pěkně vysvětlitelné pomocí známých geologických procesů
pod vodou pohřbená osídlení jsou důkazem kolísání mořské hladiny nebo pohybu pevniny.
a v uhlí a horninách lidské výrobky už několikrát dokázaný nesmysl
, stovky záznamů ze starověku o celosvětové potopě stejně tak o mořských příšerách, o Zemi jako placce a vůbec o spoustě mýtů
, dinosauří stopy spolu s lidskými v různých horninách měl jsem za to, že tyto nesmysly byby už dostatečně vyvráceny - ale ne - hledač "pravdy" Kábrt přece neopustí své mantry jen pro to, že jsou lživé...

Nicméně stále se mi nedostává odpovědi na mé otázky (jako je u kreacionistů zvykem):
Jak kreacionisté ví, že nějaká zatopená vesnice 12m pod hladinou je předpotopní? Podle čeho to poznají? Nedá se existence zatopené vesnice vysvětlit i bez globální celosvětové potopy? Co geologické procesy a kolísání hladiny moří?
Ale asi to bude na kreacionisty moc těžká otázka - jak to nemá jako odpověď citát z bible, tak se nemají čeho chytit.

Obrázek uživatele Šriber

Pavel Kábrt

"Pokud vidím ptáka, který chodí jako kachna, plave jako kachna a kváká jako kachna, tak o tomto ptáku tvrdím, že je to kachna."

Proč to neaplikuješ univerzálně, ale jen selektivně a ještě k tomu chybně?

nemáme nejmenší tušení, jak bychom toto vše sladili s naší zamilovanou Darwinovou báchorkou

Není třeba to slaďovat...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Co to asi bude?

"Pokud vidím ptáka, který chodí jako kachna, plave jako kachna a kváká jako kachna, tak o tomto ptáku tvrdím, že je to kachna."

Čím to asi bude? Oceány vody, celosvětová pohřebiště mrtvol, nánosy bahen, jílů, štěrků, písků, uhlí, ropa, zemní plyn, pod vodou pohřbená osídlení a v uhlí a horninách lidské výrobky, stovky záznamů ze starověku o celosvětové potopě, dinosauří stopy spolu s lidskými v různých horninách - co asi za tím bude?

Tak to nevíme, pane Kábrte, nemáme nejmenší tušení, jak bychom toto vše sladili s naší zamilovanou Darwinovou báchorkou, proto nevíme.

Když to chodí jako kachna, plave jako kachna, kváká jako kachna a žije u rybníku, kterému místní neřeknou jinak než Kačák, je docela možné, pane Kábrte, že se jedná o netopýry převlečené za kachny. To je běžně ve světě pozorovatelný jev. Vy ale nejste vědec, takže tomu nemůžete rozumět. PK

Obrázek uživatele Šriber

Route 66

Jenže my nevíme o obrovském množství lokálních zaplavení veškerého zemského povrchu ve stejnou dobu, kecko...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Obrázek uživatele Route 66

Re: Podmořské nálezy jsou důkazem potopy

tak ja bych to nasim pratelum shrnul.

dotaz na radio jerevan:
"existovala v historii lidstva globalni svetova potopa?"

"neexistovala! to je vymysl hloupych pambickaru a jejich pavedcu.
vime pouze o obrovském mnozstvi lokalnich zaplaveni veskereho zemskeho povrchu . a to jiste jen cirou nahodou vsechno v jednu stejnou dobu ."
Big smile

a potom, ze nejsou nasi mili pratele Big smile roztomili

"Ježíšek je, jenže my to nesmíme říkat, abychom byli připuštěni na vyšší stupeň všeobecně vzdělávacích škol. A zapřeme-li ho docela, možná i na školu vysokou"
Yvonka - sestřenice pionýra Vasila Krátkého

Customize This