„Nejvíce tvůrčí a nejvlivnější mikrobiolog ve Francii“ je zuřivým pochybovačem o Darwinovi

David Klinghoffer

(Z http://www.evolutionnews.org/2012/03/the_most_produc057081.html přeložil M. T. - 3/2012. Vyšlo 5. března 2012.)

V biologii a ostatních oborech je rozsah antidarwinovských názorů velmi podhodnocen, protože se pozornost soustřeďuje jen na hnutí Inteligentního plánu (ID). Jenže také existuje značný počet badatelů, kteří odmítají konvenční evoluční učení, přestože odmítají i ID. Podíváme-li se do vydání Science z 2. března 2012, tak zjistíme, že „nejvíce tvůrčí a nejvlivnější mikrobiolog ve Francii“, Didier Raoult z univerzity v Aix-Marseille, je zuřivým pochybovačem o Darwinovi.

Kontroverzní přímočarý Raoult zveřejnil minulý rok populárněvědeckou knihu, která bez obalu prohlašuje, že Darwinova evoluční teorie je chybná.

Kniha se jmenuje Dépasser Darwin (Po Darwinovi):

„Darwin byl knězem“, říká Raoult, a tvrdí, že koncepce stromu života, kterou Darwin navrhl, je inspirována Biblí. „Je stejně tak simplicistní“. Raoult zpochybňuje také některé další principy moderní evoluční teorie včetně důležitosti přírodního výběru. Konstatuje, že moderní objevy v genetice ukazují, jak dochází k výměně genů nejen mezi různými druhy mikroorganizmů, nýbrž i mezi mikroby a složitými organizmy, například v lidském střevě. Raoult tvrdí, že to znamená, že stvoření zcela nových druhů de novo je možné, a že by měl být Darwinův rodokmen života nahrazen sítí vzájemně propojených druhů.

Jeden jeho kritický kolega má strach, že Raoult dává „střelivo kreacionistům“, zatímco jinde je citován šokující názor Eugene Koonina, že Raoult „zachází trochu daleko“. Jak to zjistíte? Protože „Darwinova teorie platí, ale není úplná. Nevztahuje se na evoluci mikroorganizmů.“

Ale mikroorganizmy jsou po většinu dějin převládající formou života na zemi. Prohlášení o tom, že darwinizmus neumí vysvětlit jejich evoluci, z úst evolucionisty, to je přiznání, které vám bere dech.

Není tedy divu, že se o Raoultových názorech pochybuje. To jenom v Americe se Bratrstvu darwinistů tak skvěle daří vynucovat si vnějškovou jednotu vyjadřovaných názorů, takže pochyby si lidé sdělují většinou sotto voce (tlumeným hlasem) či v přísně profesionálních kontextech, kdy, jak se předpokládá, veřejnost neposlouchá. V naší zemi (míněno USA, pozn. edit.) vládne Bratrstvo tak, že rozsévá strach a vyvolává pocity viny, sdruží-li se lidé za účelem kritiky Darwina, ale - - počkat. Může tohle opravdu pokračovat donekonečna? Zdá se, že nikoli. Přinejmenším ve Francii nezmůže Bratrstvo tolik jako u nás (v USA), a tak se setkáváme se situací, kdy je přední mikrobiolog země zároveň Darwinovým kritikem.

Kdysi jsme si mysleli, že do konce života nezažijeme pád Sovětského svazu. Jeden kolega se právě vrátil z výletu na Kubu a vypráví o předzvěstech změny i tam.

Co to vypovídá o vyhlídkách inteligentního plánu, není jasné, ale pro evolucionistickou ortodoxii to každopádně nevěstí nic dobrého.

PřílohaVelikost
00498-16._3._2012_-_nejvice_tvurci_a_nejvlivnejsi_mikrobiolog_ve_francii_je_zurivym_pochybovacem_o_darwinovi.doc36 KB
Průměr: 4.3 (6 votes)
Obrázek uživatele Bahnour

retroviry

"„Nejvíce tvůrčí a

"„Nejvíce tvůrčí a nejvlivnější mikrobiolog ve Francii“ je zuřivým pochybovačem o Darwinovi"

Je to jeden z vedcov co ma iny pohlad na evoluciu. Snad ale nemusim pripominat ze zmienovany vedec pohrda kreacionistickymi myslienkami o 6000 rokov starej zeme, velkej celosvetovej potope alebo zivot dinosaurov spolu s ludmi.

Křest

Bohužel "křest" se také požívá pro uvedení nové věci (CD, DVD, lodi, knihy, atd.). Původní význam se tím posouvá.
Křest vodou v kterékoli křesťanské církvi je viditelné znamení uvedení konvertity nebo dítěte ke Kristu. Kromě toho existuje křest Duchem svatým, kterýžto křest ovšem probíhá většinou skrytě. Může tedy existovat člověk, který už patří Kristu (je křesťanem), ale nebyl pokřtěn vodou před shromážděním už pokřtěných křesťanů. Takový člověk ovšem nebude dlouho váhat, zda se má nebo nemá nechat viditelně pokřtít.

Obrázek uživatele Eva

george

Zamotané to asi je...
např. "křtít" = všeslovanské přejetí ze starohornoněmeckého "kristjan" = pokřtít, učinit křesťanem.
Tzn. podle toho by ses stal křesťanem až pokřtěním.

Odpovídaly by tomu i násilné křtící ceremoniály u domorodců - ti se tímhle stávali křesťany, aniž o tom co věděli...samozřejmě je na místě otázka, nakolik tohle všechno má smysl vůbec řešit...vždyť je to jen karneval masek...

Kdyby byly dveře vnímání očištěny, bylo by vidět všechno takové, jaké to je...

Eva

Ono je to jeste trochu slozitejsi - pravda je, ze i to "kristovec" se da pouzit a podle nekterych nazoru by to z christianos (Χριστιανός) bylo i vhodnejsi, jenze v cestine je to... Nicmene znam lidi, kteri to pouzivaji, protoze jim to proste pripada presnejsi s ohledem na doslovny Biblicky termin.

Oldřich

Tak to pak ale nejak nechapu, proc resis ze Ondra neni pokrteny. Jak rekl jeden muj znamy: "Krestan je ten, kdo vyznava Jezise svym jedinym Panem a Spasitelem a ne ten, kdo je zapsan v nejake kartotece pokrtenych."

Obrázek uživatele Eva

George, Oldřich

Křesťan - etym. původ zřejmě přes starohornoněmecké christ(j)jani z lat. Christianus - křesťan, křesťanský, patřící Kristu.

Křest - všeslovanský původ "kříž", převzato zřejmě ze starohornoněmeckého jména Krista - Krist - Crist - Christ, to pak přes lat. Christus z ř. Christós...
Význam "kříž" se drží v pravoslaví a vychází asi z iniciálního ř. X (Ch) jako symbolu ukřižovaného Krista.

Slovo "kristovec" je zmutovaný novotvar, který v etymologickém slovníku vůbec není uvedený.

Čau...Smile...

Kdyby byly dveře vnímání očištěny, bylo by vidět všechno takové, jaké to je...

George

Kristovci se také vyznačují tím, že nemají rádi katolíky a jejich přisluhovače z řad církve anglikánské a zaujmou je stránky Haruna Yahyi.
Smile

George

Nee,
to jen hledáš chyby tam, kde nejsou... Vím o co Ti jde a jak to myslíš, ale nenachytáš mě:-)
Křesťan je odvozené od christos, ale přesnější překlad je "kristovec", nic víc, nic míň. A první kristovci (hůře přeložené- křesťané - pochopitelně ne od slova křest) byli označováni jako následovníci "té cesty".
Pokoj Tobě George,¨
já pádím na noční.

(Aleš)

Smile

Oldřich II

Jinak receno, zda se, ze ne zcela stastne zamenujes "krestan" (ve smyslu krestanskym zivotem zijiciho vericiho) s tim, kdo je pokrteny... ale to jsou pokud vim znacne odlisne veci.

Customize This