Může být pro naši víru obohacující kreacionismus?

Poslechněte si ze záznamu besedu se šéfredaktorem našeho webu panem Pavlem Kábrtem na rozhlasové stanici Rádio7, kterou bylo možné sledovat pomocí internetu na adrese: http://www.radio7.cz/. Přednášku stáhnete kliknutím na následují odkaz.

Upoutávka:
Tematická sobota 24. září od 9:00 do 11:00 hod. na Rádiu7, bude věnována také jedné krásné otázce: Může být pro naši víru ohobacující kreacionismus? Přijměte pozvání k poslechu i aktivní účasti. Hostem Vlastimila Kolegara bude Pavel Kábrt, člen americké vědecké společnosti Creation Research Society.

Telefonovat nebo psát do redakce lze dle následujících údajů:

Telefon: 515 535 485
E-mail: studio@radio7.cz (redakce prosí o stručné zprávy k vysílání)

Průměr: 3.7 (9 votes)

experimentalni dukaz kreacionismu

Poslechl jsem a odzbrojil me hned ten zacatek:

Evolucioniste vidi a vedi, ze ”zive vznika jen ze ziveho”. Tvrdi ale, ze v minulosti to pry bylo jinak a ”nezive obzivlo” - proste pohadka, nesmysl, lez.
Naproti tomu kreacionista prece vi, ze ”zive vznika jen ze ziveho”. Akorat pred par tisici lety tomu bylo jinak, kdyz zive organismy vznikly stvoritelskym zasahem nadprirozene bytosti. A tak je tedy kreace experimentalne prokazany fakt.

Priznavam, ze chapani podobnych myslenkovych kotrmelcu je nad me sily.

Pavel Kábrt

Uff, oddechla jsem si,čekala jsem, že to bude horší...: -))

1. - Ty dvě záležitosti - beseda v rádiu a stopy v Laetloli spolu opravdu nijak nesouvisí, to nevím, z čeho Vám to vyplynulo...spojila jsem prostě dvě otázky do jednoho příspěvku, z praktických důvodů - nerada mám příliš "rozlítáno."

2. - ad konspirace a využívání Kábrta - ten důvod nemusí být žádná transcendentní paranoia, ale úplně obyčejná prozaika - a ta se nazývá byznys. Nic víc - ale taky nic míň. Prostě prodej produktu. K tomu není třeba nijaké hysterie, ale obchodního ducha a cílové skupiny konzumentů.

3. - ad možné a nemožné souvislosti...OK, to je pravda, když hledám kořen nějaké skutečnosti, začínám se ptát hooodně zeširoka, abych nabídla co největší manévrovací prostor. Postupným vylučováním možností se prostor zužuje.
Vždycky primárně vcházím do prostoru s variantou, že dotyčný dělá určitou - ehmmm - nelogičnost - nevědomě, z neznalosti a se srdcem na dlani.
Tím se vysvětlí spousta věcí a nikdo není tlačen ke zdi.
Ale když se člověk ohradí, že to ne-e, že moc dobře ví, co dělá, pak je to jiná a celá věc se sama staví do jiného světla a do jiné pozice.

ad typická ženská....jiné už to asi nebude a jsem tomu ráda, být ženskou je skvělé a užívám si to.
Nudit se Pavle určitě nebudete - to Vám garantuju...!!!...:- ))

V sobotu jsem byla na otočku v Praze - nechala jsem Vám vzpomínku na Smetanově nábřeží...

Zdraví Vás Eva.

Obrázek uživatele howto

Přednáška Pavla Kábrta v mp3 ke stažení

Přednášku lze celou stáhnout na internetové adrese: http://kreacionismus.cz/sites/default/files/kabrt_twr.mp3

formát mp3
velikost 104 MB

Evě

Zdravím,
moje povídání na Rádiu 7 jde ještě asi po šest dní stáhnout též zde:

Odkaz na zásilku:
http://www.uschovna.cz/zasilka/D1DBHFZV77KLW83J-5I7

Kód zásilky: D1DBHFZV77KLW83J-5I7
Velikost zásilky: 149 MB
Uloženo do: 13.10.2011

Soubory v zásilce:
Tematicka sobota_24_09_2011_Pavel Kabrt.mp3 (149 MB)

Proč to zde nefunguje, nevím, mohu se zeptat administrátora.

To ostatní, co Evo píšete, bych s úsměvem a přátelským gestem nazval "hysterické myšlení básnířky", ale možná bych to mohl nazvat "typická Eva".

Konspirace Američanů, kteří Kábrta využívají...k čemu? snad k rozvracení pokrokové evropské společnosti. Další hysterie: Kábrt udělá chybu, přizná ji, vysvětlí, omluví se, a měl by zvážit další svoje setrvání v Parlamentu, pardon, měl by zvážit, zde evoluční experti (nevíte, kteří to tu jsou?) nemají vlastně pravdu ve svých evolučních blábolech. Se stopami v Laetoli moje vysílání v rozhlasu, plánované půl roku předem, možná déle, opravdu nesouvisí. Evo, Evo, Vy jste duše poetická a podle toho vypadají i Vaše argumenty. Říkám to vesele. Myslím, že jste typická ženská, což je pochvala!! Jinou bych si přece nevzal, nějakého babochlapa, ani náhodou. Jen duši poetickou, konspirativní, hysterickou a promýšlející všechny možné i nemožné souvislosti, to je ono, to je to, co mužskej potřebuje, aby nezlenivěl a svět nebyl příliš nudný.

Zdraví Vás Pavel (je možné, že jsem Vaše dotazy a námitky a narážky nepochopil, ale omlouvám se, přečetl jsem to jednou a podruhé nějak nemám sílu, bylo to silné kafe na první pročtení) - Zdravím Vás srdečně, Pavel

Pavel Kábrt

Zdravím Vás, Pavle.
Chtěla jsem si poslechnout záznam besedy, ale na nahrávce je jen část - dostala jsem se jen k místu, kde mluvíte o Hitlerovi. Dělám někde chybu nebo to tak je nahrané?

A ještě bych se ráda zeptala na jednu věcičku, která mi už dlouho leží v hlavě - předem upozorňuju, že Vás nechci rozčílit, doopravdy mě to zajímá:
Je to v kontextu s článkem o stopách v Laetoli.

cit.:
...že jsem si mylně myslel, že obrázek stopy nad článkem "Stopy v Laetoli.." je skutečně stopa z Laetoli. Není. Dnes jsem na to napsal dotaz na ICR a odepsali mi obratem, že jde jen o ilustrační foto. Musím říct, že mě to rozzuřilo. Napsal jsem jim, že toto je nepřijatelné, že jsem byl tím oklamán...

Z naprosto nezaujatého hlediska vidím, že se docela často stává, že v textech článků jsou nepřesnosti, chyby, zavádějící tvrzení....na tyhle skutečnosti upozorňují lidé, kteří se danou odborností profesionálně nebo amatérsky dost podrobně zabývají a jejich názor je nezbytné v rámci objektivity položit na misku vah.

Otázka zní:
Připouštíte aspoň někdy, ve skrytu duše variantu, že Vás "někdo" za velkou louží využívá k šíření a propagaci svých - řekněme - ne zcela čestných a poctivých zájmů?
Já si totiž myslím, že Vy poctivý člověk jste. Ale nemusí být poctiví ti, kterí Vás - možná - využívají - jako - svého - Trojského - koně....?....jinak si totiž neumím vysvětlit to, že se pod firmou Vašeho jména dostávají na světlo Boží věci, ktré nejsou zrovna košer...

Omlouvám se za troufalost, ale dodala jsem si odvahu a prostě se Vás na to chci na rovinu zeptat.

O život přeci jde, když ještě

O život přeci jde, když ještě o život nejde.

V tomhle má velmistr Kábrt pravdu. Svobodu vědeckého bádání je třeba bránit už teď a ne až skutečnou vědu (pochopitelně včetně evoluční teorie) začne ze škol a vědeckých ústavů vypráskávat nějaký pánbíčkář.

Obrázek uživatele howto

Beseda z rádia 7 by si zasloužila mnohem víc pozornosti

Myslím, že slova,které vyjádřil Pavel Kábrt v závěru jednou křesťané ocení jako prorocké. "O život přeci jde, když ještě o život nejde." Dodávám: Ano, právě teď o něco jde. Vposledních časech už bude pozdě.

Pavel Kábrt

A ten hodný člověk, jak je u křesťanů běžné

Zrovna u Vás mi vyznívá mírně vtipně, když mluvíte o křesťanech jako o hodných lidech

Vydloubnuté oko

Pravděpodobně to byl schizofrenik. Sebepoškozování na základě nutkání a ponoukání "hlasy" je strašná věc...je mi toho člověka líto.
Nedávno jsem měla před sebou mladé děvče, které si čas od času koupí žiletky a pořeže si obě nohy, od kyčlí až po kotníky. Nikdo jí v tom není schopen zabránit, prostě to musí udělat. Co to je za peklo pro rodinu - si těžko lze představit. Jí to nevadí.

Obrázek uživatele howto

Poděkování Pavlu Kábrtovi za závěrečná slova rozhlasové besedy

Děkuji zejména za moudrost v reakci na rčení: "Jak nejde o život, tak o nicnejde!", která správně zdůraznila, že o život jde hlavně v době, kdy o něj ještě nejde. Když už pak jde opravdu o život, tak už je pozdě! Naprosto souhlasím.

Customize This