Mořské želvy z neželv? O tom nejsou žádné důkazy

Z http://www.evolutionnews.org/2016/12/sea_turtles_fro103384.html přeložil Pavel Kábrt - 12/2016, /pavelkabrt@seznam.cz/. Článek vyšel na stránkách EVOLUTION NEWS AND VIEWS 22. prosince 2016. Na webové stránky Evolution News and Views píší vědci, kteří ve svém výzkumu vycházejí z myšlenky inteligentního designu (ID) v přírodě (Discovery institute). Nepatří k tzv. fundamentálním či biblickým kreacionistům „Mladé Země“, jsou však v opozici vůči darwinismu a materialistické teorii evoluce. Protože vědecky popírají evolucionistické báchorky, jak svět stvořil sám sebe, některé články z ID zde občas uvádíme.

Nedávno jsme vám sdělili novinky o keporkacích (velryba hrbatá či plejtvák dlouhoploutvý, kytovec). Nyní pro vás máme nová zjištění o jiné hvězdnaté skupině z produkce filmů Illustra´s film Living Waters (Živé vody): karety, mořské želvy. V dnešním světě existuje sedm druhů mořských želv, všechny jsou nádherně konstrukčně vyprojektovány, a bohužel, ohroženy. Zvažme nejprve náležitě záhadu jejich původu.

Zkameněliny

Vidíme nějaký postupný vývoj mořských želv ve zkamenělinách? Nikoli; podle vyjádření Univerzity Alabama v Birminghamu (UAB), byla nejstarším předchůdcem moderních mořských želv - mořská želva. Globální oteplování jim zřejmě šlo k duhu.

  "Oteplování klimatu během střední křídy vyústilo ve zvedání mořských hladin a teplot, což zase umožnilo hojnost nových útočišť, které obsadily mořské želvy", řekl biolog, doktorand a vedoucí výzkumný pracovník na tomto projektu, Drew Gentry z UAB. "Mořské želvy, dnes zastoupené už jen sedmi žijícími druhy, byli kdysi jednou z nejrozmanitějších linií mořských plazů. Před katastrofou, která připravila o život dinosaury, mohly existovat desítky specializovaných druhů mořských želv žijících v rozličných mořských lokalitách po celém světě."

Toto prohlášení asi nezmění mínění ochránců želv ve prospěch lidmi působené změny klimatu. A poněkud pochybně vypadá, že by byla evoluční rozmanitost funkcí teploty.

  "Existuje silný důkaz, který naznačuje, že se v některých dobách v minulosti mohly sladkovodní želvy vyvinout tak, že začaly obývat mořská prostředí," řekl Gentry. Ale většina těchto linií od předků vymřela, takže přesný původ živých nebo ´pravých´ mořských želv je poněkud tajemstvím."

Evolucionisté si mohou vždy vycucat z prstu nějaký ten příběh, aby vysvětlili jakékoliv pozorování. Gentry z UAB však nechce, aby toto tajemství zůstalo nevyřešeno, a tak jeden takový příběh nabízí:

  "Data týkající se C. acris (želva Ctenochelys acris) nám nejen říkají, že mořské želvy mohou obývat specializované oceánské lokality, ale také to, že mnoho současných mořských želv mohlo začít svůj evoluční start jako něco podobného nadrozměrné kajmance dravé, jak se to nakonec stalo na jihovýchodě Spojených států."

Webový portál Phys.org nám říká o dobrovolnících, kteří nalezli podchlazené želvy na mysu Cape Cod (Massachusetts) a vypustili je do teplejších vod. To je 54 kusů "zimou omráčených želv", které byly zachráněny tento rok, a 600 želv zachráněných minulý rok. Pokud tedy jsou mořské želvy "schopné obývat specializované oceánské lokality," měli by se lidé vměšovat do jejich evoluce?

Mořské a suchozemské želvy obývají nejvlhčí a nejsušší místa na zemi, nicméně my lidé cítíme potřebu jim z toho pomáhat. Phys.org také vypráví o místních vědcích, kteří pomáhají zachraňovat australské suchozemské želvy od vymření, i když je to v rozporu s faktem, že "Jediná sladkovodní želví samička může žít déle jak 100 let a vyprodukovat během svého života více jak 2 000 vajíček." Ale zřejmě se nevyvíjejí dostatečně rychle, aby přelstili lišku, kterou do Austrálie zavezli lidé v 19. století. Jenže evoluce je chytrá. Vyvinula si na to lidi, aby tu práci udělali za ni:

  "Modely na našich počítačích ukazují, že z jedné snůšky želvích potomků může být tolik mláďat, že to pokryje 25 podobně velkých populací, které se v této hustotě nacházely dřív v Evropě."
  "Když vytvoříme nízkonákladové ´farmy želv´ po celé zemi, umožní nám to přelstít lišku bez jediné jedovaté pasti či kulky."

Zřejmě je tedy evoluce schopna vytvořit bytosti, které mohou použít inteligentní projekt k řešení problémů, do kterých by se byly nedostaly, kdyby je samy nezpůsobily.

Tragedie prostého lidu

Lidské bytosti se zdají být jedinými tvory na této zemi, kteří zcela záměrně upadají do situace, která se nazývá tragedie obecní pastviny -- případně tvorové, kteří mohou použít svůj rozum k rozpoznání tragedie a k jejímu odvrácení. Mořským želvám se pravděpodobně bude dařit i bez špatných lidských aktérů, kteří je vězní pro vejce, maso a ničí jejich lokality. Zvažte takový případ v Indonésii. Opět jde o článek z Phys.org, který popisuje dobrovolníky, jak vypouštějí mladé želvičky na pobřeží:

  Skupina želv utíkala dolů po břehu a klouzala do moře, těšíce se z nově získané svobody poté, co o tyto želvy pečovalo Indonéské centrum ochrany přírody.
  Tyto mořské želvy byly propuštěny místními turisty z města Pariaman, na západě ostrova Sumatra, přímo před technickou operační jednotkou ochranářů. [zdůraznění dodáno]

Jde o kuriózní případ, kdy jedni lidé chrání přírodu před ochranou jiných lidí.

  Ze sedmi želvích druhů na světě se jich šest najde v Indonésii, což je souostroví více jak 17 000 ostrovů, které jsou domovem závratné škály exotického života.
  Téměř všechny želví druhy jsou v ohrožení. Jejich vejce jsou považovány za pochoutku a želvy jsou zabíjeny také pro maso, kůži a krunýře.

Zde vidíme další znak lidské jedinečnosti: morální odpovědnost za živý svět. Bez něčeho takového by těžko někdo označil zabíjení želv za špatné. Prostě by šlo jen o přežití nejzdatnějšího a tím by želvy jednoduše prohrály svůj boj.

Kareta pravá

Na druhé straně zeměkoule má Belize dobrou zprávu: Fox News hlásí, že díky záchrannému úsilí, se mají karety pravé, mořské želvy, které byly "kriticky ohrožené", dobře a "daří se jim výborně". A opět, lidé je vybíjeli pro jejich krunýře, maso a vejce, ale úsilí za jejich ochranu na skalnatých pobřežích přineslo ovoce: Společnost pro ochranu volné přírody říká, že mořské želvy se vzpamatovávají k životu jako odezva na ochranářské úsilí na skalnatých pobřežích. Poté, co došlo k ponorům, odchytům, značkování a vypouštění želv po mnoho let, mořští biologové odhadují, že se v dané oblasti vyskytuje tisíce mladých želviček, což je model i pro jiné záchranářské programy. Phys.org ukazuje obrázek jednoho mořského vědce, jak se věnuje karetě, a další fotografii, jak je želva vyzdvižena na palubu lodi pro značkování. Stephen Dunbar, kterého vidíme v Living Waters, byl po mnoho let součástí programu pro záchranu karet, mořských želv, poblíž Hondurasu.

Kožatky velké

Mořská želva kožatka velká patří k největším současně žijícím plazům na světě. V Cornell Chronicle čteme:

  Kožatky velké, největší světoví plazi, nemají tvrdý krunýř jako jiné želvy. Místo toho mají měkčí, kůži podobný krunýř. Tyto želvy mohou vážit až 680 kg a jsou to takové stroje na konzumování jídla - jedna si denně pochutná až na stovkách kilogramů své oblíbené potravy -- medúzách. Mořské kožatky a medúzy najdeme ve všech světových oceánech, ale autoři této studie mají za to, že kožatky oblibují především hojnou zásobu medúz v Mosambickém průlivu.

A zde autoři uhodili na další evoluční hlavolam: proč se vyvinula migrace na dlouhé vzdálenosti?

  Ohrožené mořské želvy kožatky velké jsou známé svou přirozenou potřebou migrovat do otevřeného oceánu a zvykem kočovat za pastvou -- tisíce kilometrů. Avšak podle vědecké studie publikované v časopisu Nature přírodovědec Cornell a jeho kolegové objevili oblast podél pobřeží Mosambiku, kterou si učinily želvy jako svůj trvalý domov.

Je tedy snad celé to zařízení pro navigaci podle magnetického pole k ničemu? Člověk by si řekl, že skoupý neodarwinismus skončí tam, kde je život dobrý. Ale místo toho některé želvy riskují cestu 10 000 km směrem na jih Atlantského oceánu nebo do Indického oceánu. Novinky z výzkumu nic o evoluci neříkají.

PřílohaVelikost
987-28.12.2016morske_zelvy_z_nezelv_-_o_tom_nejsou_zadne_dukazy.doc49.5 KB
Průměr: 2.3 (3 votes)

Mezičlánky

Mimochodem, jestli si mezičlánek představujete takhle:

http://i1.kym-cdn.com/photos/images/original/000/022/493/Crocoduck.jpg

tak to opravdu nenajdeme.

Pokud ne, prosím o popis mezičlánku.

Skeptik

Slušný inteligentní člověk diskutuje, aniž by urážel.

Řeknu-li o poctivě diskutujícím člověku, který pravdivě reaguje na moje námitky, že je lhář, jsem lhář já, urážím a jsem nespravedlivý.

Řeknu-li o člověku, který na moje námitky nereaguje, mluví o něčem jiném než já, pořád dokola opakuje bezobsažné fráze a lže a vykrucuje se, pak označení lhář je diagnóza, nikoli urážka. PK

Re: Mořské želvy z neželv? O tom nejsou žádné důkazy

Malé shrnutí:

Želvy se vyvinuly z "neželv". Krunýř se vyvinul z žeber. Například, AronRa to prezentuje v jedné ze svých přednášek.
https://www.youtube.com/watch?v=rW6R9RHvVew

Obraz minulosti je sestavován z nalezených dílů. Nechápu jak někoho může napadnout něco jiného.

Vznik fosílií je velice vzácný. Zdaleka nejčastěji fosilizují kosti.

Každý "mezičlánek" byl ve své době konečný druh.

bones decay at varying rates, and some don’t decay at all
Pokud fosilisují.

Slušný inteligentní člověk diskutuje, aniž by urážel.

Skeptik

Doporučuji si článek dočíst

Já jsem článek dočetl hned napoprvé a bylo mi jasné, že autor je sám zmatený jako Vy a sám sobě odporuje, jako Vy.

Vám doporučuji méně lhát sobě i druhým:

"...myslím, že tam o tom [AronRa] vůbec nemluví...AronRa předkládá příklady fosilií, na kterých je možné pozorovat, jak se vyvíjel krunýř. To vyvrací vaše tvrzení...kosti se nezachovávají...proto nikde nenacházíme kosti želvích předchůdců...nejstarší druhy želv se objevily před 220 milióny let...kosti se zachovávají...už je to déle, co jsem se na to video [od AronRa] díval, už si to nepamatuji..."

...už je to dlouho, co jsem nelhal...na tu dobu už se nepamatuji...

PK

The Skeleton Mystery: Why Don’t Bones Decay?

Re: Mořské želvy z neželv? O tom nejsou žádné důkazy

Děkuji za odpověď, nechápu, jak jsem ji mohl přehlídnout, omlouvám se.

Vaše odpověď (ať už je z Vaší hlavy či z toho videa) je typická evolucionistická hrůza, tím myslím lež na lež.

Asi nevíte, že zkamenělý želví krunýř je TAKÉ ZKAMENĚLINA.
Asi nevíte, že zkamenění (přečtěte si něco o tafonomii) si nevybírá podle tvora, je to otázka daných podmínek. Zkamení měkké části i tvrdé, mozek i srdce i kosti a co by bylo ještě lepšího k zachování než je želví krunýř? Snad ocel, ale i kdyby měla některá zvířata ocelové části těl a evolucionisti by je mezi zkamenělinami nenašli, vylhali by se z toho!! Jsou to jen vytáčky, prostě žádné želvy se nikdy nevyvíjely po milióny let před milióny let a proto žádné po milióny let vyvíjející se krunýře nemáte, jen želvy, a želvy a želvy, ty samé nevyvíjející se želvy, a evoluční kecy a kecy a kecy.

Vaše:

a) fosilie vznikají za velice specifických podmínek a to velmi vzácně - tato věta

nevysvětluje ani trochu, proč máme miliardy a miliardy zkamenělých ryb a obojživelníků a plazů a trilobitů a medúz a dalších hotových organizmů, a nemáme miliardy a miliardy a miliardy zkamenělých předchůdců ryb a želv a trilobitů a plazů a savců a dalších organizmů. Ti všichni totiž museli dle Vaší mytologie vesele žít po milióny let ve stádech a houfech - kde máme jejich miliardy zkamenělin? Na to Vaše tvrzení o "specifických podmínkách" neodpovídá, proč by si "specifické podmínky" vybraly ke zkamenění jen koncové druhy a ne jejich vyvíjející se předchůdce či potomky? Lež na lež, evolucionisto, žvást na žvást.

b) fosilie nejsou imunní vůči geologickým procesům, mnoho z nich bylo v průběhu milionů let zničeno

Toto je stejná hovadina jako to předchozí: i kdyby to byla pravda, nevysvětluje to, proč by geologické procesy zničily právě zrovna Vaše tak vytoužené evoluční mezičlánky a ne hotové druhy - totiž těch živých mezičlánků muselo být o moc víc než hotových druhů, proč máme víc zkamenělých hotových druhů než mezičlánků? - lež na lež, vytáčka na vytáčku, fígl a klička na fígl a kličku, evolucionisto. Možná Vám ty mezičlánky z těch sedimentů ukradli zlí kreacionisti, co říkáte?

c) existuje mnoho fosilií, které jsem nenašli a patrně nikdy nenajdeme

Nenašli jste je a nenajdete? - a z čeho pak tedy víte, že vůbec kdy existovaly? Chacha! Z čeho to víte? Aha, ze svojí evoluční víry a fantazie. A my zase víme ne z fantazie a víry, ale z faktů, že ty fosílie mezičlánků NEEXISTUJÍ, protože ti tvorové nikdy neexistovali - kromě ve Vaší evoluční fantazii. Jak prosté. Věda je o faktech, ne o tom, co není. Jinými slovy: termín "mezičlánek" je jen evoluční "lžitermín", žádné mezičlánky nejsou a nikdy nebyly, ani v živém světě ani ve světě fosílií. Je to jen evoluční chiméra. PK

Každý mezičlánek je své době konečným druhem.

Další ukázka evolucionistické tuposti a prolhanosti

Článek: Mořské želvy z neželv? O tom nejsou žádné důkazy

SKEPTIK: To není pravda.
AronRa o tom mluví v jedné ze svých přednášek. Začíná to v čase 21:10
https://www.youtube.com/watch?v=rW6R9RHvVew

Kábrt
Skeptiku, mohl bych Vás poprosit sem napsat, jen stručně, co tam pan AronRa o původu želv říká? ... Například by mne zajímalo, zda tam uvádí, proč nenacházíme po celém světě miliardy želvích krunýřů ve stavu postupného vývoje - kam se všechny ty miliardy poděly? Děkuji za ochotu. Pavel Kábrt

Skeptik:
Celé video jsem viděl před delší dobou a každou větu si nepamatuji, ale myslím, že tam o tom vůbec nemluví...

Skeptik jinde: AronRa předkládá příklady fosilií, na kterých je možné pozorovat, jak se vyvíjel krunýř. To vyvrací vaše tvrzení.

Skeptik jinde: Kosti vydrží déle než maso, ale nejsou věčné. I za "ideálních podmínek" (velice suché prostředí) vydrží "jen" několik tisíc let.
https://www.scienceabc.com/humans/skeleton-mystery-dont-bones-decay-deco...

Kábrt: Přečtete-li si článek, který Skeptik uvedl, dočtete se tam: As it turns out, bones decay at varying rates, and some don’t decay at all! Jak se ukazuje, kosti se rozpadají různými tempy, a některé se nerozpadnou vůbec!

Skeptik: Nejstarší druhy želv se objevily před 220 miliony let (Skeptik dává odkaz na Wikipedii).

Skeptik: Proto nikde nenacházíme kosti želvích předchůdců.

Tak co, není rozhovor s evolucionistou k posmání? Dočetl se někdo odpověď na moji otázku, kde jsou miliardy želvích krunýřů po údajných miliónech let vývoje krunýře z nekrunýře?


Pokud jste se to nedočetli, zde jsou citáty ze Skeptika:

"...myslím, že tam o tom [AronRa] vůbec nemluví...kosti se nezachovávají...kosti se zachovávají...proto nikde nenacházíme kosti želvích předchůdců...nejstarší druhy želv se objevily před 220 milióny let...už je to déle, co jsem se na to video [od AronRa] díval, už si to nepamatuji...AronRa předkládá příklady fosilií, na kterých je možné pozorovat, jak se vyvíjel krunýř. To vyvrací vaše tvrzení..."

NENÍ NAD INTELIGENTNÍ ROZHOVOR S EVOLUCIONISTOU

Je jasné, že Skeptik články, které uvádí jako protiargumenty, pořádně nečetl, spíše jim nerozumí. Navíc asi netuší, že želví krunýř jsou kosti! Toto je čítanková ukázka rozhovoru kreacionisty s prolhaným evolucionistou!

Znovu upozorňuji kreacionisty: evolucionisté jsou lháři, lháři, a pak ještě taky lháři. PK

Skeptik

Děkuji za odpověď, nechápu, jak jsem ji mohl přehlídnout, omlouvám se.

Vaše odpověď (ať už je z Vaší hlavy či z toho videa) je typická evolucionistická hrůza, tím myslím lež na lež.

Asi nevíte, že zkamenělý želví krunýř je TAKÉ ZKAMENĚLINA.
Asi nevíte, že zkamenění (přečtěte si něco o tafonomii) si nevybírá podle tvora, je to otázka daných podmínek. Zkamení měkké části i tvrdé, mozek i srdce i kosti a co by bylo ještě lepšího k zachování než je želví krunýř? Snad ocel, ale i kdyby měla některá zvířata ocelové části těl a evolucionisti by je mezi zkamenělinami nenašli, vylhali by se z toho!! Jsou to jen vytáčky, prostě žádné želvy se nikdy nevyvíjely po milióny let před milióny let a proto žádné po milióny let vyvíjející se krunýře nemáte, jen želvy, a želvy a želvy, ty samé nevyvíjející se želvy, a evoluční kecy a kecy a kecy.

Vaše:

a) fosilie vznikají za velice specifických podmínek a to velmi vzácně - tato věta

nevysvětluje ani trochu, proč máme miliardy a miliardy zkamenělých ryb a obojživelníků a plazů a trilobitů a medúz a dalších hotových organizmů, a nemáme miliardy a miliardy a miliardy zkamenělých předchůdců ryb a želv a trilobitů a plazů a savců a dalších organizmů. Ti všichni totiž museli dle Vaší mytologie vesele žít po milióny let ve stádech a houfech - kde máme jejich miliardy zkamenělin? Na to Vaše tvrzení o "specifických podmínkách" neodpovídá, proč by si "specifické podmínky" vybraly ke zkamenění jen koncové druhy a ne jejich vyvíjející se předchůdce či potomky? Lež na lež, evolucionisto, žvást na žvást.

b) fosilie nejsou imunní vůči geologickým procesům, mnoho z nich bylo v průběhu milionů let zničeno

Toto je stejná hovadina jako to předchozí: i kdyby to byla pravda, nevysvětluje to, proč by geologické procesy zničily právě zrovna Vaše tak vytoužené evoluční mezičlánky a ne hotové druhy - totiž těch živých mezičlánků muselo být o moc víc než hotových druhů, proč máme víc zkamenělých hotových druhů než mezičlánků? - lež na lež, vytáčka na vytáčku, fígl a klička na fígl a kličku, evolucionisto. Možná Vám ty mezičlánky z těch sedimentů ukradli zlí kreacionisti, co říkáte?

c) existuje mnoho fosilií, které jsem nenašli a patrně nikdy nenajdeme

Nenašli jste je a nenajdete? - a z čeho pak tedy víte, že vůbec kdy existovaly? Chacha! Z čeho to víte? Aha, ze svojí evoluční víry a fantazie. A my zase víme ne z fantazie a víry, ale z faktů, že ty fosílie mezičlánků NEEXISTUJÍ, protože ti tvorové nikdy neexistovali - kromě ve Vaší evoluční fantazii. Jak prosté. Věda je o faktech, ne o tom, co není. Jinými slovy: termín "mezičlánek" je jen evoluční "lžitermín", žádné mezičlánky nejsou a nikdy nebyly, ani v živém světě ani ve světě fosílií. Je to jen evoluční chiméra. PK

Re: Pavel Kábrt

To už jsem udělal. Pravda, velice stručně.

Skeptik

Četl jste, prosím, níže moji prosbu ohledně AronRa a jeho přednášky, a vyhovíte mi? Děkuji, Pavel Kábrt

Customize This