Mizící obr


vanishing-giant


Z http://creation.com/the-vanishing-giant přeložil Pavel Kábrt - pavelkabrt@seznam.cz – 1/2017. Permition granted by Creation.com - Přeloženo s povolením od Creation.com. Článek vyšel v časopisu Creation 24(4):56 v září 2002. Anglickou verzi časopisu je možné si objednat zde. Na stránkách CMI jsou i další české články zde. CMI – Creation Ministries International /Mezinárodní služba stvoření/ je celosvětovou organizací, která se řadí ke kreacionistickým organizacím mladé Země a doslovného výkladu Bible /jako jsou např. ICR, CRS, AiG aj./. Tisíce vědců se dnes zabývají rozšiřováním přírodovědeckých faktů o stvoření světa Bohem v protikladu k evolucionistickým nevědeckým báchorkám, jak svět stvořil sám sebe.

*****************************************

Některé populární názory se velmi pevně a podvědomě drží, takže je nutné vyvracet je znovu a znovu. Jedním takovým je domněnka, že zkameněliny vznikají tehdy, když je tvor pomalu pohřbíván ‘písky času.’ Někteří lidé vidí proces zkamenění /fosilizaci/ jako dlouhodobý proces doprovázející běžné uhynutí.

To je například i důvod, proč lidé často předpokládají, že pokud byli na Středním východě klokani (historie popsaná v Bibli nás informuje, že tam na krátký čas skutečně byli), tak bychom tam měli nacházet jejich zkameněliny. Nebo alespoň na místech mezi pohořím Ararat a jejich současným domovem v Austrálii.

Odpovědí je, že ke zkamenění dochází jen zřídka, je to v současném světě velmi ojedinělá událost. K běžnému průběhu událostí patří, že zvířata, která dnes zemřou netvoří zkameněliny. Každým rokem jsou na australských silnicích zabity milióny klokanů, určitě však nejsou předními kandidáty na zkamenění. Rozloží se.

Tato sloní zdechlina je nám dramatickou ilustrací. [Podívejte se do časopisu Creation 24(4):56, kde je ještě více fotografií.] Obrázek vlevo v časopisu ukazuje slona jeden den po smrti, fotografie vpravo byla pořízena 7–8 dní později.1 Biologické procesy (ponejvíce působení hmyzu) tak zpustošily struktury sloního těla, že je jasné, že zakrátko zůstane jen pár rozházených kostí.

Většina takových zkamenělin se nachází v obrovských pohřebištích, často mezi horninovými vrstvami.

Ty také velmi pravděpodobně podlehnou silám eroze a destrukce, pokud nebudou pohřbeny v usazeninách nějaké místní zátopy a nedojde-li k rychlému ztvrdnutí těchto usazenin, aby se tak zabránilo dalšímu rozkladu vlivem kyslíku a činnosti bakterií.

Samozřejmě, že ne každý rozklad je tak očividně rychlý, jako byl tento příklad. Pokud však tomuto procesu dáme několik měsíců, je jasné, že za normálních současných podmínek prakticky jakýkoliv uhynulý jedinec se spíše rozloží než zkamení.

Když tedy někdo najde třeba relativně neporušenou dinosauří kostru, pak mějme na paměti na prvním místě to, že musela být pohřbena rychle. Dále si uvědomme, že většina takových zkamenělin je nalézána v obrovských pohřebištích, často mezi horninovými vrstvami (jako jsou třeba pískovcové skály v Dakotě v USA), které pokrývají stovky tisíc čtverečních kilometrů. Položte si pak otázku, zda na současné zemi pozorujeme, že k podobným událostem dnes dochází.

Biblická zpráva popisující masivní vodní celosvětovou katastrofu je mnohem logičtějším vysvětlením existence těchto ‘miliard mrtvých organizmů, nanesených vodou po celém světě.’

Odkaz

  1. NERC News, Natural Environment Research Council, p. 4, Spring 2002. Zpět.

Podobné články v angličtině

Pro další četbu v angličtině

Odkaz

  1. NERC News, Natural Environment Research Council, p. 4, Spring 2002. Zpět

PřílohaVelikost
994-18.1.2017-mizici_obr.doc112.5 KB
Průměr: 3 (2 votes)

Pazdera

Tak copak nám řekne pan Kábrt?
Od Skeptika dostal svou odpověď na "teď" vznikající fosilie - spočítanou přesně dle dříve uvedené kreacionistické metodiky...

Tipl bych si:
1/ ticho po pěšině
2/ "Ale to přece není odpověď na mou otázku!"
3/ "Já jsem se na nic takového neptal!"
nebo za 4/ Obvyklá sprška hrubostí a urážek

Takže bod 1/ je správně - ticho po pěšině

Pane Pazdero, pan Kábrt zvolí pátou možnost: jestli ještě nadále pod článek vložíte to, co se netýká jeho obsahu: Váš komentář vymaže a Vaši IP zablokuje. Počítejte s tím na 100 %. Na výsměch a urážení mne máte dostatek prostoru na OBECNÉ DISKUZI, tam si poslužte. Děkuji za pochopení. PK

Re: Mizící obr

Takže bod 1/ je správně - ticho po pěšině.
Smile

Že by šel PK do sebe a začal se řídit základními morálními zásadami, které tak rád propaguje - nelhat a nebýt hulvát?
Snad se blýská na časy ........

Re: Mizící obr

Tak copak nám řekne pan Kábrt?
Od Skeptika dostal svou odpověď na "teď" vznikající fosilie - spočítanou přesně dle dříve uvedené kreacionistické metodiky...

Tipl bych si:
1/ ticho po pěšině
2/ "Ale to přece není odpověď na mou otázku!"
3/ "Já jsem se na nic takového neptal!"
nebo za 4/ Obvyklá sprška hrubostí a urážek

===============================
Jinak - na článku je především zajímavé sledovat, jak se kreacionistům někdy hodí vyjímečný vznik fosilií a jindy zase tvrdí, že vznik fosilií je běžný jev a měli bychom je mít od všeho (např. při diskuzi o tzv. "přechodných článcích")

Anonymous Two

Odpověď na obecné diskuzi. PK

Obrázek uživatele Anonymous Two

Re: filtered word

To je divné, pane Kábrte, nemýlíte se? Byl mi zablokován účet Jarek z důvodů, které z ohledu k vám nebudu rozvádět. Po tomto malicherném blokování jsem si založil účet A n o n y m o u s Two, což je název odlišný od slova A n o n y m.

+

Re: filtered word

Nevíte někdo, proč je A n o n y m "filtered word"

Systém od Forpsi to tak nastavil poté, co byl dlouhodobě blokován Ano_nym 2. Je to trochu přiblblé, ale nevím, co s tím dělat, nechce se mi kvůli tomu jim psát. PK

filtered word

Nevíte někdo, proč je A n o n y m "filtered word"

Hrabě Monte Cristo 2011

Anonym: otazku podle ceho usuzujete ze podle tradicni paleontologie bychom meli dnes a denne pozorovat vznik pohrebist plnych fosilii

muhehehehehehe

A kdo tady šermoval s osmiset miliardami zkamenělých tvorů...???

Takže to máme 800 000 000 000

Děleno 4 500 000 000let, co údajně existuje Země

Takže to dělá cca 177 fosilií ročně.

Kde je máš ???

V Karoo bylo zatím nalezeno odhadem 40000 fosílií.
http://www.rae.org/pdf/800Billion.pdf

Kde se dnes v přírodě hromadí a vzniká 40 000 fosilií pohromadě ? Zdá se ti to málo? Na celosvětovou potopu a pro jedno naleziště to bohatě stačí. Protože dnes máš velký kulový. To jest nulu.

800000000000
40000

Já v tom vidím docela velký rozdíl. 40000 fosílií není podle vaší logiky mnoho.

Pojďme si to přepočítat se správnými daty.

Takže to máme 40 000

Děleno 4 500 000 000let, co existuje Země

Takže to dělá cca 0,0000089 fosilií ročně.

To je přibližně jedna fosílie za 112 500 let.

Přesně jsem se držel vašeho postupu.

Příkladem vzniku "fosílií" "v nedávné době" jsou Pompeje, kde mylo nalezeno 1150 zkamenělých těl.
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3253660/Peering-inside-Po...

112 500 krát 1150 je 129 375 000. To znamená, že 1150 fosílií vznikne za 129 375 000 let.

Abychom byli přesní, erupce Vesuvu, která pohřbila Pompeje nastala v roce 79. To bylo před 1938 lety.

Pokud od 129375000 odečteme 1938 získáme 129373062 let.

Tak jsme zjistili, že ještě dalších 129 373 062 let nemusí vzniknout ani jedna fosílie a stále nebudeme pod průměrem, který činí 0,0000089 fosilií ročně.

Alespoň to tak říká vaše logika.

Re: anonym

nevznikly, protoze zadna celosvetova potopa se nikdy nekonala a ani se konat nemohla. kdybys nebyl z te tve bible tak priposrany, tak bys to vedel taky.

Anonyme plný ateistické zášti, schovávající ve strachu své jméno..
Zcela jistě ve své sofistikované mysli trýznějící si ji dnem i nocí ve snaze nalézti pravdu ať to stojí co to stojí, třebas i svůj vlastní život nám možná osvětlíš jak se například Noemova archa dostala do pohoří Araratu stovky a stovky kilometrů od nějakého toku.
http://neuveritelnaodhaleni.cz/filmy-a-videa/odhalovani-boziho-pokladu-n...
Nebudeš-li se tedy ihned chňapat díky chození ve tmě blábolů o přírodním útvaru a vše si ve své spravedlnosti a moudrosti řádně ověříš.
Blábolů z dílny blábolistů v nichž pravdy není, což prokázali na své
víře v to, že něco lze vzniknout samo od sebe z ničeho..

Bojíš se pravdy, ale nadávkami to nezlepšíš..
Není to dlouho co jsem kopal podobně a věz a poznej, že co je nad Bibli je ze zlého..
Dnes a denně to můžeš vidět budeš-li míti oči k vidění a uši k slyšení..

Ahoj..

Re: Mizící obr

Customize This