Milé děti

Pohádka z dílny anglického romanopisce, pohádkáře a evoluzionisty Káji Darvína.
Pro dětskou mysl převyprávěl

Pavel Kábrt

Milé děti,

jak jsem vám slíbil, dnes před spaním vám povím jednu dojemnou krásnou pohádku. Pochází od romanopisce a mistra pohádek, anglického studenta bohosloví, evoluzionisty Káji Darvína a lidé si tu pohádku vypráví už 150 let. Je tak úchvatná, že se do ní mnozí lidé zamilovali a někteří ji dokonce začali brát jako skutečnost, jako historickou pravdu a ne jen jako pohádku. Ale to se lidem občas stává, že uvěří pohádkám. Tak zde je jedna taková pro vás:

Bylo nebylo, dávno tomu, dávno, existovalo jedno moře a v něm mnoho ryb. A bylo jim tam dobře, pak ale spadnul z nebe velký kámen, až do toho moře, a bylo mnoho hoře, vyšplouchla voda a pryč byla všechna ta pohoda. Vody málo, rybám v moři těsno, prostě bylo běsno. A tak se jedna parta ryb, říkejme jim lalokoploutvé nebo jen zoufalé průzkumnice, jakési rybí údernice, rozhodla vyplácat se na pevninu, suchou zem, jen tak rybím výlezem.

To víte, děti, žádné nohy, žádné plíce a nedostatků ještě více, také špatně viděly, krkem točit nemohly, neboť žádný neměly. No, a za čas, nebylo to hned, trvalo to, bratru, milióny let, se z těchto ryb stali rybáři, ale co to povídám, také krásní princové a princezny i kuchaři. A od té doby jsou tu lidi, loví ryby, smaží si je na chuťovku, pečou a marinují, až jim sliny tečou, pochutnávají si na nich přeci, jako by to ani nebyli jejich vlastní předci - trochu morbidní pohádka, milé děti, že? Ale on pan Kája Darvín byl takový morbidní báchorkář, rád si z lidí utahoval a zabíjení zvířat ho velmi bavilo, až se to i jemu samému, trochu hnusilo.

Tak, dětičky, šupito do postýlek, zítra vás z té pohádky budu zkoušet, protože až vyrostete, budete se tuto pohádku učit ve škole v hodině biologie jako tak zvanou evoluční vědu a také v hodině dějepisu vám to budou vykládat jako zaručeně pravdivou historii lidského rodu.

Dobrou noc, sladké evoluzionistické sny.

Váš Kája Darvín a velký ctitel jeho pohádek
Pavel Kábrt

Průměr: 2.3 (3 votes)
Obrázek uživatele JHK

Ano.....

https://www.novinky.cz/koktejl/434504-vtipek-vysokoskolskeho-vyucujiciho...

- mnozí lidé se stále snaží dokázat - že vše, co se na plátně stalo - se stalo naprosto běžnými procesy běžícími v počítači při spuštěném programu. Inteligentního tvůrce - v tomto případě člověka - prostě popírají, nebo ignorují fakta, která pro takového "stvořitele" svědčí. Nic více - nic méně. V.S.

K tomu si samozřejmě ustanovili jako základní dogma - že neexistuje jiná realita než ta "počítačová".

Prosba

Přátelé diskutující, prosím, abyste přešli do obecné diskuze. Článek, pod kterým diskutujete zde, není sice odborný, nicméně není ani určen pro přesun obecné diskuze sem. Děkuji za vstřícnost. Pavel Kábrt

Obrázek uživatele A-darwinista

Queek

Možno to tak vyzerá. Ale na tom nezáleží. Veď skús aspoň z brucha povedať, čo by som tým stratil? Smile

Foton :-)

No Fotone, aby ses ty sám mohl zasmát, je opravdu velmi důležité…
____________________________________________________________

Ale - z (neúplného) záznamu tvé diskuze s SSK spíše vyplívá to – že jsi své „falešné předem připravené stopy“ – sám zjistil až po ukončení oné diskuze s SSK …

(tedy především to - že tam nějaké vůbec jsou.. – před tím jsi o nich neměl ani šajnu že…) Wink
__________________________________________________________

Ale – co já vím – měl jsi to již – dávno - dopředu důkladně připravené - že…
___________________________________________________________


Tak to ti pak přeju pěkné sny – a – ačkoliv jsem sám agnostik - dokonce i Boží požehnání …

Obrázek uživatele A-darwinista

Queek

Máš ji popsanou (jak jsi si - asi již všiml) zde:

Odkaz na tvoj neúplny súhrn našej diskusie nie je lož... Wink

Tak si té své „srandy“ do sytosti užij – zasměj se tomu nejlépe před spaním ještě třeba třikrát...

Vodíte sa za nos inak sami... Niečo si vymyslíte o oponentovi a ten sa bude buď brániť (čo obyčajne nemá ten správny efekt), alebo vás bude vo vašom výmysle ešte viac podporovať falošnými stopami. Ja väčšinou volím tú druhú možnosť. Smile

Foton

Pri akej lži?
...
Máš ji popsanou (jak jsi si - asi již všiml) zde:

http://kreacionismus.cz/comment/reply/2213/199397
______________________________________________________________

SSK som odkázal trošku mimo. Z chuti som sa nasmial, keď prišiel na to, že to bol oblb.

...

Tak si té své „srandy“ do sytosti užij – zasměj se tomu nejlépe před spaním ještě třeba třikrát, nebo pětkrát...

Každý má hold jiné techniky usínání před spaním…

jak už jsem psal – je to tvá vizitka…

Obrázek uživatele A-darwinista

Queek

Pre mňa je dôležité, že som "Pôvod druhov" čítal.
Pri akej lži? SSK som odkázal trošku mimo. Z chuti som sa nasmial, keď prišiel na to, že to bol oblb. Smile Tú istú hru, ktorú hráte vy, hrám aj ja. Ste podvodníci... Tak vám vaše podvody obúchavam o hlavu... Wink

Foton

Diskutuj si jak je ti libo Fotone...

je to ostatně tvoje vizitka…

Je ale docela směšné - a poučné - , jak se kroutíš, když jsi přistižen při evidentní lži...

Obrázek uživatele A-darwinista

Queek

Skúsim to ešte raz: Spor bol o tom, či som čítal pôvod druhov.
...SSK veľmi rád prekrúca slová oponenta (skúsenosť z minulosti), určuje čo oponent robil/nerobil, preto sa s ním trochu hrám. Trošku mu podhadzujem polienka. Smile Tak sa do toho nepleť. S neserióznymi jednám neseriózne. Ja som vám nesľúbil, že s vami budem jednať košér... Jednám s vami rovnako, ako vy s nami...

Foton - Spor rozhodně nebyl o tom, o čem byl...

Spor bol o tom, či som čítal pôvod druhov. (Hentá kniha prináša aktualizovaný pohľad na Darwinovu knihu. Nie je nutné, aby tam boli presné citáty z nej.)
____________________________________________________________

Hmmm. - ehm… –

____________________________________________________________
Foton:
On z toho cestopisu ale neskôr spravil román "On the Origin of Species".
...
SSK:
To bohužel ne . Možná by sis měl ty knihy přečíst, aby ses konečně jako první zdejší kreacionista dozvěděl, co to ten Darwin vlastně napsal.
...
Foton:
Už sa stalo.
https://uloz.to/!Lgd3TUFt/charles-darwin-and-the-origin-of-species-pdf

--- poznámka Queeg: odkaz je na (Charles Darwin and
The Origin of Species
KEITH A. FRANCIS)... ---

Viem, že máte radi cestopisné romány, ale my kreacionisti máme radšej pozorovanú skutočnosť.
...
SSK:
Najít si odkaz na uloz.to neznamená přečíst. Legrační na tom, že Darwina nečetl ani jeden zdejší kreacionista. Smutné, že Kábrt to nedokázal ani po padesáti letech intenzivního studia.
...
Foton:
Lenže v tomto prípade to znamenalo i přečíst. Nie je to len odkaz. Máš tam celú jeho knihu i s rozširujúcimi poznámkami od Keitha Francisa a ďalších autorov...
-Nie, neokecáš to. Je to proste román. (Podobne, ako Verneovky...)

http://kreacionismus.cz/comment/reply/2213/199377

...
SSK:
Kouknout dovnitř, něco tam najít a postnout to sem neznamená přečíst.

UPDATE: Teď jsem kouknul na ten odkaz. Vždyť to ani není ta Darwinova kniha, ale nějaké komentáře od jakéhosi Francise. Neuvěřitelné. Ty si přečteš (a kdoví, jestli jsi to fakt četl) knihu o Darwinovi a původu druhů od zcela jiného autora a prohlašuješ, že jsi četl Darwinovu knihu O původu druhů. To myslíš vážně?

Nejspíš jsi udělal to, co vždycky. Rychle něco vygooglil a honem sem plácl první zdánlivě relevantní odkaz, který ti to vyplivlo, ale který tvá tvrzení vůbec nepodporuje nebo s debatou ani nesouvisí. No a tady sis nevšiml, že to není odkaz na Darwinovu knihu O původu druhů, ale na knihu Keitha Francise o Darwinovi a jeho knize. Pěkně to ilustruje tvůj styl diskuze.

(Foton) -Nie, neokecáš to. Je to proste román. (Podobne, ako Verneovky...)

Vzhledem k tomu, že jsem to na rozdíl od tebe četl, vím, že to román není. A pokud ano, tak je zarážející, jak moc se to románu nepodobá a jak moc to má strukturou blízko k vědecké práci. Ale třeba v tvém světě používáte termín "román" jinak než my.
...
Foton:
Ne, ne, nebylo to len koukáni dovnitř, a ty to dobře víš....
… … …
Vôbec si tú knihu nečítal. Len kecáš... Poznať názov knihy nie je to isté, ako čítať knihu. -Pokiaľ pôvod druhov považuješ za vedeckú prácu, tak to toho o vede veľa nevieš...
...
SSK:
V té Francisově knize prostě Darwinova kniha O původu druhů není. Já jsem si fakt myslel, že to nebudeš zkoušet tvrdit a vysvětlovat, ale zdá se, že na tom, že tam ta kniha je, fakt trváš. Můžeš mi tedy říct, na které straně v té Francisově knize se nachází např. tato pasáž z úvodu knihy O původu druhů?:

This abstract, which I now publish, must necessarily be imperfect. I cannot here give references and authorities for my several statements; and I must trust to the reader reposing some confidence in my accuracy.
..
Foton:
Ble.. ble... ble…
...
Queek:
Odpovědět na konkrétní otázku v příspěvku SSK:
http://kreacionismus.cz/comment/reply/2213/199383
tedy nedokážeš. Nic překvapujícího…

...

Foton:
Spor bol o tom, či som čítal pôvod druhov. (Hentá kniha prináša aktualizovaný pohľad na Darwinovu knihu. Nie je nutné, aby tam boli presné citáty z nej.)

Quest

Customize This