Krvavé "století evoluce"

Úvodník

Carl Wieland

(Vydala společnost CMI – Creation Ministries International, z http://creation.com/the-blood-stained-century-of-evolution#f3 přeložil M. T. – 11/2010)

Lidé napadající křesťanství poukazují někdy na tu spoustu náboženských válek a zvěrstev spáchaných ve jménu Krista a církví. Zapomínají však na to, že ne každý, kdo se označí za „křesťana“, kráčí opravdu v Kristových stopách. Nelze též pominout, že ve 20. století bylo zabito mnohonásobně více lidí než ve všech náboženských konfliktech dohromady, většina z nich svými vlastními vládami (1). A k těmto jatkám došlo navíc ve jménu filozofií otevřeně nepřátelských vůči biblickému křesťanství a čerpajících přímo z evolucionistické víry.

Například nacizmus se otevřeně hlásil k Darwinovu učení (2). Přežití nejsilnější rasy se pokládalo za správné a morální; naopak soucit se slabými znamenal popření přírodních zákonů. Je otázkou, zda by byla tahle brutální ideologie tak zachvátila národ, který nám dal Bacha a Luthera, kdyby se nebyla mohla opřít o „vědeckou“ evoluční teorii.

Také komunizmus pracoval při své indoktrinaci s evolučním učením. Vyvinulo-li se všecko prostě podle „zákonů přírody“, pak je to lidský názor, nikoli Boží Slovo, co určuje, co je správné a co špatné. Dostane-li se tedy dělnická třída k moci ozbrojeným bojem, pak je to „správné“ bez ohledu na to, kolik lidí musí položit život za nastolení socialistického ráje na zemi. Počet obětí komunizmu daleko převyšuje počet obětí nacistického řádění – na celém světě mu padlo za oběť patrně více než 90 milionů lidí (3).

Někteří lidé namítají, že hrůzné Stalinovy činy byly pouhou „úchylkou“, vzdálením se od revolučních ideálů. Byl to však už Lenin, „otec“ ruské revoluce, kdo „dovedl k dokonalosti vědu o masovém vraždění“ i totální, nelítostnou brutalitu jako hlavní metodu politické kontroly (4). Evoluční teorie přitom byla hlavním nástrojem k vymývání mozků a následnému vštěpování „vědeckého ateizmu“ řadovým občanům komunistických totalit. Vzniklo-li všecko díky pouhým rozmarům přírody, pak i vše v politice ovládají choutky těch nejmocnějších a neexistuje Tvůrce, kterému bychom byli odpovědni. Proto byl třeba takový Stalin přesvědčen, že zabití milionů lidí nepředstavuje nic horšího než pokosení trávníku (tráva je přece podle evolučního učení také naším bližním).

Za Maovou vládou teroru a lží zůstaly rovněž desítky milionů mrtvých. Nikoli náhodou byly Maovými oblíbenými knihami práce evolucionistů Darwina a Huxleyho. Když umíraly miliony lidí za hladomoru, který zavinil, řekl prý Mao svému osobnímu lékaři: „Máme přece tolik obyvatel, že si můžeme dovolit jich pár ztratit“ (5). Jeho nástupci od té doby perzekvovali a pozabíjeli statisíce dalších lidí.

Vinou takového otevřeného „státního“ teroru lidé snadno zapomínají na to, co Bible učí o zlu přítomném ve veškerém padlém lidstvu. Navzdory pádu komunizmu zůstává základní filozofie evolučního učení (tedy že nejvyšší autoritou je lidský, nikoli Boží, názor) pevně u vesla. Už se sice nestřílí po lidech přelézajících berlínskou zeď, ale i v „demokratických“ zemích jsou ještě stále trhány na kusy v lůně své matky miliony lidí.

Dnes je na vzestupu do krajnosti hnaná ideologie tržního hospodářství související bezprostředně s darwinovským „moc je právo“. Bible samozřejmě schvaluje soukromé vlastnictví i svobodnou a poctivou výměnu zboží. Současně však prosazuje myšlenku vlády občanské společnosti jako nutných mantinelů pro hříšnou povahu lidstva. Dokonce i miliardář-spekulant George Soros varuje před kapitalistickým absolutizováním zásady „přežití nejschopnějších“. Říká: „To, co bývalo pouhým směnným prostředkem, zaujalo nyní místo základních hodnot. Být úspěšný ještě neznamená mít pravdu“ (6).

Sorosovy komentáře dávají smysl pouze tehdy, existují-li takové věci jako neměnné hodnoty a nezcizitelná práva. Ty však nemohou existovat, aniž by existoval Bůh Stvořitel, který spolehlivě zjevil podobné pravdy Svému stvoření.

Takže otázka stvoření/evoluce se netýká pouze původu života; její zodpovězení je klíčové také pro volbu autority, která bude rozhodovat v našem životě – Bůh, skrze Své zjevené Slovo, či lidské mínění. Kéž Bůh dá, aby časopis Stvoření i nadále šířil tyhle zásadní, důležité pravdy evangelia.

Odkazy na literaturu a poznámky

1. Zhruba 130 milionů lidí (bez dalších stovek milionů zabitých při potratech) bylo zmasakrováno ve 20. století ve jménu ateizmu, zatímco lidí zabitých ve „jménu Krista“ bylo v celých psaných dějinách nejvýše zhruba 17 milionů. Viz knihu Jamese Kennedyho a Jerryho Newcombea Co kdyby se Ježíš nikdy nebyl narodil?, nakladatelství Thomas Nelson, Nashville, 1994.
2. Evolucionista Sir Artur Keith napsal: „Německý Führer je, jak jsem mnohokráte zdůraznil, evolucionista; vědomě se snažil o to, aby byla německá politika v souladu s evoluční teorií“. Evoluce a etika, nakladatelství Putnam, New York, str. 230, 1947.
3. Black Book of Communism, The Courier-Mail Weekend, Brisbane, p. 8, 13 December 1997.
4. Men who taught the world to hate, The Sunday Mail, Brisbane, p. 67, 6 July 1997.
5. The Great Dying, The Sunday Mail, Brisbane, pp. 59–60, 2 February 1997.
6. G. Soros, in News Weekly, p. 24, 8 February 1997.

PřílohaVelikost
Krvavé století evoluce.doc38 KB
Průměr: 2.5 (2 votes)

George

V zájmu diskuze, i nás obou bych se nepouštěl do výroků, zda existuje, nebo ne. V důsledku bychom se poté bavili o existenci boha, a možnosti, že by něco takového formuloval, čímž by se celkově změnilo téma diskuze. Raději se Tě zeptám na tuto otázku. Když hypoteticky uznáme existenci, nějaké metafyzické vyšší inteligence (boha), je možné, že pokud existuje absolutní zákon fyziky, který empiricky postupně poznáváme, a názorem lidí se nepozmění (dle mého zůstává neměný, pouze jeho popis se zpřesňuje), je také možné uvažovat o něčem, jako je absolutní morálka? V případě existence boha, by mi nepřišlo, až tak nelogické o něčem podobném uvažovat. Jasně a přesně fungující zákony světa okolo nás stanovené stvořitelem, nejsou až tak daleko od jasně a přesně stanovených morálních hodnot. V této úvaze by pak jedinou otázkou byla právě existence, nebo neexistence stvořitele, a to už je záležitostí víry. Když na tuto úvahu navážu s Tvým výrokem, že názory na dobro se mění, opět se střetnem ve stejném bodě. Já samozřejmě musím uznat, že názory na morálku se u konkrétních lidí měnili v minulosti, i v dnešní době. Přesto, pokud existuje bůh, který zákony stanovuje, jde "pouze" o názory lidí. Pokud neexistuje, je nutné na morálku nahlížet jinak. Například dle evoluce, by morálka musela být přestavěna. Neexistuje možnost výroku zabíjet je špatné, protože je to špatné. Platný by byl výrok, zabíjet je špatné, jen tehdy, pokud mi by mi z toho plynuly, nějaké negativní následky. Uznáš pravdivost těchto výroků? Případně pokud se Ti nezdají reaguj protiargumenty.

Goran

Gorane, to ze neco jako "absolutni moralni zakon" s nejvetsi pravdepodobnosti neexistuje prece jasne ukazuje historie. A nic by se na tom nezmenilo ani kdyby zadna evolucni teorie nakrasne neexistovala. Pokud sami krestane tvrdi, ze nelze projektovat napr. "moderni humanismus" do starsi doby nebo se pozastavovat nad tim, ze krestane v minulosti nebrojili proti tyrani zvirat a lovu velryb (jinak se pry dopoustis anachronismu), tak to v podstate neprimo sami potvrzuji. Nazory na to co povazovat za "spravne" a co za "spatne" se proste prubezne meni, at si Lewis pise co chce...

Ne do jednoho pytle

Nemám rád spojování církve s křesťanstvím. Kterákoli církev je instituace, v ní jsou různí lidé a ti se nějak rozhodují. To jestli odevzdají život pomoci druhým, nebo začnou upalovat čarodějnice, je pouze na nich, a nevidím tu žádnou spojitost s poselstvím křesťanství. Stejně tak dle mého není přímo na místě odsuzovat "nevěřící" nebo "evoluci". Rozdíl dle mého je v důsledku učení. Evoluce po určitém zamyšlení vede k relativizaci morálky. Tedy to co je správné si určí mocnější(nebo početnější) člověk, skupina, stát. Špatné dle mého je to, že evoluce toto zaštituje, tím, že uznává svrchované právo silnějšího, jako hlavní motor vývoje. Křesťanství oproti tomu podává svědectví o dobru a zlu. Učí lásce a pokoře. Nezaštituje žádné vraždění, ani jiná zvěrstva, naopak vůči těmto činům se staví odmítavě (vycházím z učení bible, především nového zákona). V konečném důsledku zlo dokáže páchat kdokoli, ten kdo si říká křesťan, nebo ateista, evolucionista atd... Tak, jako tak, bych si přál, aby se více lidí chovalo, jako lidé, spíše než jako Homo Sapiens. Některým možná příjde vyjádření nesmyslné, ale právě takto bych vyjádřil nesmiřitelný boj mezi kreací a evolucí.

A s čím kreacionisté přijdou

A s čím kreacionisté přijdou příště? Třeba s nápadem, že nebýt Darwina, nebyla by smrt a nemoci.

Hitler & darwinismus

Například nacizmus se otevřeně hlásil k Darwinovu učení

strucny komentar k tomuto meganesmyslu:

http://massive-error.blogspot.com/2011/11/nazi-racial-ideology-was-relig...

"Například nacizmus se

"Například nacizmus se otevřeně hlásil k Darwinovu učení"
A proto jako darwinovci nosili příslušníci wehrmachtu na přezkách svých opasků nápis „Gott mit uns“ (Bůh s námi)?

krvavÁ staletí

vulgární chápání evoluce ideology, sociology, psychology a intelektuály vedlo k sociálnímu inženýrství, jež přineslo nespočtu lidí nesmírné utrpení a často i smrt. Stejně krvavá však byla i staletí předcházející, kdy dominantní úlohu hrála církev.

Obrázek uživatele Ondra

DEATH333

Máte pravdu. Omlouvám se...

pro Ondra

Přeji pěkný den,

Vaše: "No je to takové ošemetné s tou konferencí... No že by z toho nic nevyplývalo? To se mi moc nezdá..." - Takže jste si nevzpomněl. No, jen pro úplnost tedy vkládám Vaší odpověď k tématu Konference ve Wannsse z 15.9. 2010.:

NE, V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NECHCI SPEKULOVAT, ŽE ZA VŠE MŮŽE DARWIN. Uznávám svoji chybu, že jsem se pouštěl do tohoto tématu, protože jsem v podstatě vycházel z toho filmu podle skutečné události. Vidim, že o tom máte dost informací. - Já prakticky žádné. Čili vše bylo způsobeno mojí zbrklostí a neznalostí (nedostatčném množstí informací o tomto tématu).

-----------------------------------

Pro lepší pochopení také vkládám svůj příspěvek, na který jste takto (viz výše) odpovídal:

Vaše: "Viděl jste film konference ve Wannsee, kde se domlouvají nacisté na vyvražďování židů....?" - Jistě, ale ráda bych Vás upozornila na to, že je to jen film. A víte z čeho ten film ve skutečnosti vychází?
Z jediné dochované kopie zápisků (protokol) jednoho ze sekretářů, který tam byl. A kdyby jste si ten protokol důkladně pročetl a přečetl si třeba také o norimberských zákonech, tak byste nikdy nemohl dojít k tomu, že to mělo vůbec něco společného s Darwinem či evolucí.
Jednalo se o prostý rasismus a antisemitismus.

A než začnete básnit o tom, že za to vše může Darwin, protože někde něco napsal o rasách, tak si pořádně pročtěte historii středověké křesťanské Evropy před Darwinem a tam zjistíte, že vyvraždování a pogromy Židů, se celou touto historií, táhnou jako dlouhá krvavá nit. Chápu, proč se tu někteří věřící (za židovskou otázku), tak snaží házet špínu na nějakého Darwina, ale (věřte či ne) je to spíše zakrývání aktivní účasti křesťanských institucí na tomto (viz. níže).

Smrt by ráda pokecala o skutečných příčinách 2. světové války a vyvražďování Židů, Slovanů, homosexuálů apod., ale je to tak obsáhlé, že to zde nelze řešit. Takže jen v krátkosti (to si na mě zase nějaký puntičkář smlsne).

Jako vždy šlo hlavně o peníze. Důležité byly ty, které bylo Německo povinné platit jako reparace za 1. světovou válku a které Německo nemělo, a to i díky celosvětové krizi 1929 a následné mohutné hospodářské recesi a které prostě přestalo platit. Víte, že těsně před započetím války, uplynula doba pro vyplacení obrovských částek, které mělo Německo uhradit za různé vydané obligace a dluhopisy? No zřejmě, když nemáte na zaplacení, tak je asi lepší dobít země, ve kterých ty věřitelské banky sídlí a rázem máte po problémech, se splácením dluhu.

Příčin samozřejmě bylo více, ale tato měla velký vliv i na židovskou otázku, protože když se i tak Německu nedostávalo financí, tak se stali Židé nejsnadnějším terčem. Byl oživen zakořeněný křesťanský antisemitismus ve věřící společnosti a prostá závist či nenávist těch nejchudších (a že jich po krizi bylo), neboť majetky některých Židů byly obrovské a jejich součástí byly i největší továrny v zemi, kterých se nacistický státní aparát potřeboval zmocnit. Navíc, získalo Německo obrovské prostředky i ze zahraničí (židovské organizace) a to jen proto, že (pokud došlo k úhradě) umožňovalo se některým Židům vystěhovat. Poplatky byly velmi vysoké a německá státní pokladna, tak získala navíc miliony dolarů.

Bohužel skutečnost je taková, že Německo ty bohaté Židy okradlo a za takzvaný "dar říši", je většinou pustilo ze země, že za pár set tisíc Židů zaplatily židovské organizace a tak jim bylo také umožněno z Německa odejít a že ten zbytek prostě nikdo nechtěl (některé křesťanské země je doslova odmítly) a tak se jich Němci snažili jakkoli zbavit, aby nedocházelo k míchání ras.

A to funguje pořád i dnes, stejně tak, jako před Darwinem. Zkuste si ve středověku jako katolík vzít židovku nebo jako muslim třeba křesťanku (o židovkách radši nemluvit) nebo jako běloch třeba černošku. Měl byste spoustu problémů a i o život by Vám šlo. A dnes to někde není jiné (právní a hlavně společenská tabu), a to dle země, ve které zrovna žijete.

Jistě se shodneme, že způsoby, které Němci zvolili byly strašné a odsouzeníhodné a že byla použita různá zdůvodnění, pro to či ono.

Nevím, jestli se shodneme i dále, ale já tvrdím (a historie také), že to jistě nebyla jen eugenika (stanovování méněcenných ras) či křesťanský antisemitismus (apatie papeže Pia XII., aktivní účast náboženských institucí na označování židů), ale spíše kombinace všeho (včetně okultismu - doporučuji pojem Vril), co se nacismu hodilo.

Zkuste prostě získat více informací než jen z filmu a než z těchto web stránek.
------------------------------
A dnes dodávám, že stačí také zapojit prostou paměť, aby jste mohl použít informace, které Vám někdo již dal a buď si je uchovat a nebo pokud s nimi nesouhlasíte, tak je jasně vyvrátit.

Customize This