Klasická polystrátová fosilie

Klasická polystrátová fosilie
John D. Morris, Ph. D., prezident ICR
(http://www.icr.org/i/pdf/af/af0910.pdf)
(Přeložil M. T. z časopisu Acts & Facts, roč. 38, č. 10 – říjen 2009, str. 15, přeloženo 1/2010).

klasicka_polystratova_fosilie_1_0.jpg

Před lety zveřejnil časopis National Geographic pozoruhodnou fotografii polystrátové fosilie, zkamenělého stromu, který prochází vertikálně několika vrstvami hornin v Tennessee. Jeho kořeny trčí v uhelné sloji, nad ní je vrstevnatá jílovitá břidlice a tenké vrstvy bohaté na uhlík. Zastánce některé z forem evoluce /uniformitarianismu/ by věřil, že trvalo velmi, velmi dlouho, než se tato posloupnost vrstev utvořila (mnohem déle než trvá růst, smrt a následný rozklad mrtvého stromu), ale zde těmito vrstvami prostupuje vzhůru jedna jediná fosilie. Tenhle jeden zkamenělý strom svědčí o tom, že neplatí mantra evolucionistů: „přítomnost je klíčem k minulosti“.

Specifické vrstvy obklopující tuto fosilii nám poskytly klíč k celé této historii. Podle uniformitarianismu je zapotřebí mnoho let, než se v bažině nahromadí silná vrstva rašeliny. Tenhle typ prostředí se zásadně liší od prostředí marinního, v němž se ukládají malé šupinkovité částečky. Předpokládá se, že za „mnoho miliónů a miliónů let“ působením tepla a tlaku v důsledku postupně se ukládajících mořských sedimentů se rašelina přeměnila v uhlí.

klasicka_polystratova_fosilie_2_0.jpg

Strom byl dospělý, ale nemohl růst v místě, kde se kolem něj ukládala břidlice, která ho obklopovala, jelikož stromy nežijí pod mořskou hladinou dlouho. Navíc musíme k době života stromu přidat dobu potřebnou pro nahromadění břidličnatých sedimentů, jakož i dobu potřebnou k dostatečně hlubokému pohřbení veškerého materiálu, ze kterého se vytvořilo uhlí a k vytvoření tlaku, který by vygeneroval dostatek tepla k přeměně rašeliny v uhlí. Žádný dnes možný scénář by nemohl vysvětlit takovýto sled událostí, je-li správná evolucionistická interpretace historie země.

Kreacionisté hned poznali informační hodnotu téhle pozoruhodné fosilie, avšak evolucionisté ji jako obvykle ignorují. Pojem polystrátová („procházející mnoha vrstvami“) používají pouze kreacionisté. Ve standardní literatuře ho najdete jen zřídkakdy, i když podobné koncepty najdete často. National Geographic si bohužel účtuje za užití svých fotografií nemalý poplatek, a tak mohli kreacionisté užít tuhle jen výjimečně. Fosilie vypadala dosti křehce, a jelikož je známo mnoho polystrátových zkamenělin, nikdy jsme se nesnažili o její přemístění.

Nedávno se však kreacionista Ian Juby rozhodl zkusit ji prozkoumat. K jeho velkému překvapení tam stále byla a vypadala ještě lépe než jindy. Mnohem zajímavější je však fakt, že fosilizovaný strom stál v sousedství četných dalších stromů. Svědčí to o tom, že proběhla rozsáhlá dynamická událost, která vyvrátila, přenesla a pohřbila mnoho stromů ve vzpřímené poloze.

/Poz. editora: Tyto polystrátové „stromy“ jsou jen zkamenělé holé kmeny, bez větví a kůry a jen se zbytky kořenů, a je jasné, že na dané místo byly přeneseny, nikoli že zde rostly. Po světě se jich vyskytuje hodně./

Právě taková událost se stala na sopce Mount St. Helens /hora sv. Heleny je na severozápadě USA, ve státě Washington, poz. editor/ roku 1980, kdy výbuch pokácel vzrostlý les. Kmeny stromů byly zaneseny do jezera Spirit Lake. Po několika letech nasakování vodou klesly kmeny na dno kořeny dolů, v poloze, jakou by měly zaživa, ne však na místě, kde kdysi rostly. Dnes stojí na dně tohoto jezera desítky tisíc vzpřímených stromů. Pomalu je přikrývají jemné částečky vulkanického popela a jílu, a kdyby příští erupce zahřála spodní organickou vrstvu kůry, přeměnila by se patrně v uhlí a chovala by se tak podle scénáře znázorněného na fotografii.

Erupce na Mount St. Helens nás poučila v mnoha ohledech o účincích dynamických procesů. Poskytla nám model pro porozumění geologickým katastrofám v minulosti, jichž jsme nebyli svědky, a předvedla nám účinky, které pro nás byly dříve záhadou. Naše chápání možných událostí během velké Potopy za dnů Noemových se podstatně rozšířilo včetně poznatku, že během takovéto katastrofy lze očekávat rychlou tvorbu sedimentů i pohřbení fosilií. Čím více důkazů nám věda poskytuje, tím více tyhle poznatky podporují biblické vysvětlení historie země.

PřílohaVelikost
Klasická polystrátová fosilie.doc331 KB
Průměr: 1 (1 vote)

?

toje blbost

fASD

Je to fakt hustý; nejstarší pták je Archeoptarix, jojo

Obrázek uživatele Ondra

Pro.....(oni ví pro koho to je) :)

pokud chcete věřit, že pocházíte z neživé buňky, tak budiž. je to sice pro mě neuvěřitelná věc...já věřim tomu, že nás opravdu někdo měl rád a stvořil svému obrazu.
v neživé buňce není informace pro nejjednodušší živou buňku!!! (kdo by ji tam dal či jak a proč by se tam objevila). já vim, už jsem to tady říkal. sice nejsem odborník....ale tohle je podle mě nesilnější argument proti evoluci.

Vznik života

Já jen , aby to zde nezapadlo jako řečnický dotaz.. Smile

Toníku,Howto,Fotone - máte laboratorní důkaz možnosti stvoření vzrostlého stromu,nebo nosorožce?Jen hypotézu bez důkazů?

Neberte to ve zlém, ale jak

Neberte to ve zlém, ale jak byste se díval na zcela nepoučeného laika, který vyvrací důkazy přírodních nebo společenských věd? Tak to děláte k vaší škodě právě vy vůči poznání Boha.

Já mám naopak Toníku pocit,že na těchto stránkách je to dost lidí , kteří jsou biologií zcela nepoznamenaní a snaží se na biologii aplikovat svoje znalosti fyziky,nebo společenských věd... Smile

K té metodě argon - argon - nestačilo by prostě napsat, že je v principu správná a funguje,je testovatelná,navíc vyvinuta fyziky v oboru,který pracuje s důkazy ,které by i vás mohli uspokojit ? Já vím,problém je , že potom by bylo nepříjemné,že ta mladá země není to pravý oříškový...
Ale přísahám Darwinovi, že tvůj případný důkaz vyvracející tuto metodu pošlu na katedru fyziky Univerzity Karlovy a napíšu sem potom vyjádření konkrétního znalce v oboru.
Jinak verš dobrý, ale obávám se, že se tím daly balit jen holky z matfyzu... Smile

Obrázek uživatele V.V.

Nosotondo

Nosotondo, vzdyt to neni moje predstava, tohle podle me tak nejak vyplyva z nazoru stoupencu ID a "starozemskych" kreacionistu, nebo se mylim? Aspon se mi zdalo, ze debata o 1. stvorene bunce nebo bohem dirigovane "evoluci" k tomu tak nejak smeruje.

"Přeji si, abyste mi říkali Velký vezíre."

Bůh Stvořitel

Pane V.V.
Vy si antropomorfizujete Boha. Snažíte se vtěsnat jeho všemohoucnost, vševědocnost, všudypřítomnost a nekonečné milosrdenství do našich ubohých odlesků jeho nekonečné slávy.

Pokud chcete něco vědět o Bohu, zkuste TQ Summa proti pohanům. To je dílo, kdy na jedno tvrzení je 5, 10 i více důkazů, pro našince odkojeného moderní dobou až příliš obtížné. Nebo třeba něco lehčího, abyste se neztrapňoval vašimi představami. Neberte to ve zlém, ale jak byste se díval na zcela nepoučeného laika, který vyvrací důkazy přírodních nebo společenských věd? Tak to děláte k vaší škodě právě vy vůči poznání Boha.

A k tomu věku, to je z logického hlediska také nedokonalé. I tenhle jednoduchý vtip více dokládá Boží atributy, než různé zbytečné disputace o konkrétních jevech Božího stvoření.
Bože, co je pro tebe milion let? Vteřinka. A Bože, co je pro tebe milion korun? Haléřek. Bože dej mi haléřek. Počkej vteřinku.

A40-A39

Příteli Čulisi!
Tak jsem myslel, že se na izotopy zapomene. Kdysi (v roce 1973)jsem napsal básničku "Milovaná částice". Jedním z veršů například bylo:
Naučím Tě Avogadrovo číslo a v rezonančím to maximu a Tebou navždy splynu ve složené jádro...
Ale vážně slibuji, co jsem slíbil a odvolávám, co jsem odvolal.

Obrázek uživatele V.V.

Re:

Marpefi: "ale světové evolucionistické špičky...jasně a férově přiznávají, že evoluce prokázaný fakt rozhodně není! (makro)"

Prosim, vyjmenujte mi jich pet, v lepsim pripade i s odkazy na tato jejich tvrzeni.

Ad buh-mechanik co stvoril 1. bunku - pro mne ponekud zvlastni predstava, to jako stvoril Zemi, pak se par set milionu let babral s prvni bunkou, potom si dal na skoro dve miliardy let oraz, nez vyrobil bunku eukaryotickou, dalsi miliardu let potom designoval mnohobunecne organismy... A pak uz to bezelo samo od sebe nebo do vyvoje zivota porad zasahoval? Zasahuje potom jeste i dnes? A to i do vedeckych pokusu a studii, ktere ukazuji, ze organismy se vyvijeji? To aby lidstvo zmatl nebo vyzkousel pevnost nasi viry?

"Přeji si, abyste mi říkali Velký vezíre."

Marpefi

Tady zase záleží, co si představuješ pod pojmem prokázaná. Podle vás totiž ani neexistuje žádný scénář, kde by mohla být evoluce prokázána. Ať najdeme jakékoliv množství fosílií v různých vývojových fázích, pro vás to nikdy nebude znamenat prokazatelnost Darwinovy teorie. Jak jsem psal Nosotondovi - Důkaz evoluce pro vás prostě neexistuje. Podle mě prokázána je. Máme fosílie z vrstev, ve kterých se předpokládá jejich výskyt. V nejstarších vrstvách jen jednoduché organismy, s přibližování k současnosti stále složitější a navíc ve shodě s předpokladem vývoje - Že se z dinosaurů vyvinuli ptáci, z plazů savci, z ryb obojživelníci a pak plazi. Co víc chcete? Aby vám sám bůh řekl, že neexistuje?

Customize This