Jenom blbej intelektuál může říct, že Bůh není

Autor: Richard Tesařík
převzato z: http://www.oase.estranky.cz/clanky/zivotni-pribehy/richard-tesarik_-

Frontman skupiny Yo Yo band a protagonista televizního pořadu Bailand Richard Tesařík poskytl obsáhlý rozhovor příloze sobotních Lidových novin Relax. Na otázku LN ohledně svojí víry zpěvák odpověděl…

LN: Pokud vím, jste věřící….

Věřím, že je Bůh. To, jak je ten svět úžasný, sofistikovaný, není samo sebou. To bere dech. Jen se na nás podívejte, jak spolu mluvíme, přece nevěříte, že se něco splašilo a udělalo nás to jen tak náhodou…

Věřím v Boha a nepředstavuji si ho jako dědka v košili. Já nevím, jak vypadá, ani nevím, jestli obklopuje celý vesmír, jen vím, že je. Existuje. A hotovo. A jenom blbej intelektuál může říct, že Bůh není. To je přece nabubřelost.

LN: Věřící tvrdí, že se jim v nějakém okamžiku dal Bůh poznat a oni prozřeli. Stalo se to i vám?

Mně se to taky stalo. Jsem sice pokřtěný, ale vlastně jsem nebyl doma k víře moc vedený. Měli jsme to tak, že někteří se modlili a někteří ne. Navíc jsem vyrůstal v době, kdy se tomu všichni posmívali. Jenže pak jsem o tom začal víc přemýšlet a došlo mi, že nic není jen tak.
Vezměte si třeba počítač a lidský mozek – vždyť ten počítač bez vašeho programování neudělá nic. To znamená, že když má člověk v sobě jakési programy, tak logicky musel být někde i programátor, a to je pro mě Bůh. Proč se to lidi stydí přiznat?

PřílohaVelikost
Jen blbej intelektuál může říct, že Bůh není.doc25.5 KB
Průměr: 5 (1 vote)
Customize This