Irská katolická církev kryla kněze, kteří zneužívali děti

Irská katolická církev kryla kněze, kteří zneužívali děti
Zpráva z iDnes
(http://zpravy.idnes.cz/zahranicni.asp?c=A091126_172201_zahranicni_ipl)
26. listopadu 2009 17:22, aktualizováno 20:13

Irská katolická církev po desetiletí kryla pohlavní zneužívání dětí kněžími dublinské arcidiecéze. Vyplývá to ze zprávy komise, kterou ustavila irská vláda, aby prošetřila chování církve a státu k obviněním ze zneužívání dětí kněžími. Už před půl rokem potvrdilo jiné šetření zneužívání a týrání dětí v katolických internátních školách.

Irští kněží zneužívali děti_1.jpg
Věřící v St. Mary's Cathedral v Dublinu. Ilustrační foto AP

"Při posuzování případů pohlavního zneužívání dětí bylo starostí dublinské arcidiecéze zachovat věc v tajnosti, vyhnout se skandálu a ochránit pověst církve. Všechno ostatní, včetně blaha dětí a spravedlnosti pro oběti, bylo podřízeno těmto prioritám," uvádí se ve zprávě.

Rozšiřte šetření

Maeve Lewisová, která zastupuje jednu skupinu obětí, vyzvala ministra spravedlnosti, aby šetření rozšířil na všechny arcidiecéze v zemi.
Vyšetřování zahrnulo léta 1975 až 2004. Po většinu období bylo podle zprávy politikou církve "neptat se, nemluvit". Situace se prý zlepšila až po roce 1996.

Materiál o 720 stránkách se zabývá případy 46 kněží, na něž postižení podali 320 stížností. Do obtěžování nebo znásilňování chlapců a dívek ale bylo od roku 1940 zapletených 150 dublinských kněží.
Jedenáct z nich už bylo usvědčeno. Dalších 33 je označováno jen jedním jménem a jména dvou jsou začerněna, protože dublinský soud rozhodl, že zveřejnění jejich jmen by mohlo poškodit jejich šance na spravedlivý proces.

Tisíce dětí byly bity a znásilňovány

Autoři uvádějí, že ze vzorku 46 kněží je víc než jasné, že zneužívání bylo velmi rozšířené. Jeden kněz prý připustil, že zneužil přes 100 dětí, a jiný řekl, že se zneužívání dopouštěl každé dva týdny po 25 let.
Vyšetřovatelé během tří let prozkoumali 60 tisíc záznamů, které církev do té doby držela v tajnosti. Odevzdal je až dublinský arcibiskup Diarmuid Martin, kterého Vatikán vyslal v roce 2004 do irské metropole s pověřením se skandálem skoncovat.

Skandál kryli arcibiskupové i kardinál

Mezi záznamy bylo i přes 5 500 záznamů, které se Martinův předchůdce kardinál Desmond Connell pokoušel skrývat pod zámkem v soukromém arcibiskupském trezoru.

Komise zjistila, že tři dublinští arcibiskupové - John Charles McQuaid (1940-1972), Dermot Ryan (1972-1984) a Kevin McNamara (1985-1987) - policii neinformovali o případech zneužívání dětí kněžími a místo toho se snažili vyhnout se skandálu překládáním kněží z farnosti do farnosti. Teprve Connell v roce 1995 povolil policii nahlédnout do 17 záznamů.

Irští kněží zneužívali děti_2.jpg
Arcibiskupové, kteří kryli zneužívání dětí kněžími dublinské arcidiecéze

Zpráva odmítla tvrzení církevní hierarchie, že nevěděla ani o zločinném charakteru zneužívání dětí ani o jeho rozsahu. Vyšetřovatelé našli dokumenty, podle nichž církev uzavřela v roce 1987 pojistku pro případ potřeby krýt náklady na obhajobu a čelit požadavkům na kompenzace.

Zpráva byla hotova už před několika měsíci, ale její zveřejnění bylo pozdrženo, dokud z ní soud nevyjmul některé detaily, které by mohly ztížit soudní stíhání. Soud to udělal minulý týden.

Vláda pochybení státních agentur zmiňované ve zprávě uznala. "Ať byly historické a společenské kořeny tohoto zacházení jakékoli, vláda se jménem státu bez výhrad a jednoznačně omlouvá za nedostatky v přístupu k této záležitosti.

Provinilci musejí stanout před soudem a irský lid musí vědět, že toto se už nikdy nestane," uvedlo v prohlášení irské ministerstvo spravedlnosti. Dublinský arcibiskup Diarmuid Martin, který k odhalení skandálu přispěl, se ve čtvrtek obětem omluvil a řekl, že nad tím, co se stalo, cítí bolest a hanbu.

Kam dál?

• V irských katolických školách bili a znásilňovali děti, tvrdí zpráva
• Irské katolické řády ustoupily vládě a slíbily větší odškodné obětem týrání

Poznámka Pavla Kábrta:
Jak vidíme, neblahé důsledky evoluční ideologie poznamenaly i katolické Irsko, kde v evoluční teorii (jistě i uvnitř církve) věří více lidí (63 %) jak v ateistickém Česku.

PřílohaVelikost
Irská katolická církev kryla kněze, kteří zneužívali děti.doc89.5 KB
Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

To se mi snad jenom zdá.....??????????????????.....

Poznámka Pavla Kábrta:
Jak vidíme, neblahé důsledky evoluční ideologie poznamenaly i katolické Irsko, kde v evoluční teorii (jistě i uvnitř církve) věří více lidí (63 %) jak v ateistickém Česku.

???????????????????????????????????????????????????????????

cirkevni zlociny

Spanelska katolicka cirkev se minulych 50. let podilela na kradezich a obchodovani s detmi. Zrejme take v dusledku zhoubneho vlivu evolucni teorie.

http://massive-error.blogspot.com/2011/11/300000-babies-stolen-from-thei...

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2049647/BBC-documentary-exposes-...

http://www.guardian.co.uk/world/2011/jan/27/spanish-babies-stolen-clinic

Nalejte čistého vína

za kterou Jedinou Pravou Ježíšovu Slovu Věrnou Církev tento web kope?
Že se ptám, samozřejmě za "křesťany". Za těch pár posledních co se nezpronevěřili Ježíšovu učení.
Pravda je jedna-ta naše. Ježíš je jeden - ten, co ho máme ochočeného.

Čo to tu zasa je?

Milý Vladko!
Neviem, z čoho usudzuješ, že je na týchto stránkách ohovárána katolícka církev. A keby bola v určitých prípadoch možno oprávnene. Napríklad v tom smere, že pápežská akadémia vied je semenišťom evolučných a ateistických nezmysľov, že církevná vrchnosť podporuje nepriamo válečné zbrojenie a ďalšie. Aj keď ja sám sem píšem niekedy niečo, čo nesúvisí s teóriou evolúcie či kreácie, myslím, že sa niekdo pustil ešte ďalej.
A to ešte vysvetľovať v 21.storočí rozdiel v existencii Boha a víl. To som skutočne nečakal, na takúto nepatrnú úroveň diskutujúcich som sa štúdiom nepripravil.

Katolíci a protestanti

Som si na 100% istý, že v KC to funguje morálne ešte stále omnoho lepšie ako v protestantských cirkvách. Samotná protestantská autorka R. Brown píše, že každý druhý protestantský pastor má okrem svojej ženy ešte priateľky. (odvolávala sa na nejaký výskum, kotrý sa robil)

Odkazujem Kábrtovi, nech KC ohovára až vtedy, keď budú na tom protest. cirkvi morálne na tom lepšie ako KC.

Okrem toho kauzy KC nijak nesúvisia z touto stránkou (nesúvisí to s evolúciou ani kreacionizmom)

Katolíci a nekatolíci

vidím, že ale tu pekne ohovárate katolíkov.

poviem vám jednu naozaj pravdivú zaujímavosť. Tie vaše protestantské letničné hnutia - obnova v Duchu svätom, alebo krst v Duchu svätom sú satanistické obrady. Kňaz vykonávajúci takýto obrad je satanista, ktorý infiltroval do protestantskej cirkvi.

A potom veriaci nemajú charizmy od Boha ale od diabla.

Nehovorím, že aj do KC by nejaký satanisti neinfiltrovali, ale určite je to zanedbateľný počet. Vážení protestanti prestúpte na katolícke vieru, lebo o niekoľko rokov nebudete chodiť v protestantských kostoloch na bohoslužby ale na okultistické obrady.

autorka - protestantka píše o infiltrácii satanistov
http://www.divinerevelations.info/czech/Prisel_osvobodit_zajate_R_Brown.pdf

autor - katolík - píše o letničných hnutiach
http://vierafilozofia.sk/krestanstvo-viera-filozofia/1/satanizmus-kresta...
http://www.vierafilozofia.estranky.sk/stranka/diskusia

takže druhý krát si nechajte vážení protestanti ohováranie katolíkov pre seba a radšej prejdite ku KC.

Maeve Lewisová, která

Maeve Lewisová, která zastupuje F50-522 exam jednu skupinu obětí, vyzvala ministra spravedlnosti, aby šetření rozšířil na všechny arcidiecéze v zemi.Vyšetřování zahrnulo léta 1975 až 2004. Po většinu období bylo podle zprávy politikou církve "neptat se, nemluvit". Situace se prý zlepšila až po roce 1996.Materiál JN0-331 exam o 720 stránkách se zabývá případy 46 kněží, na něž postižení podali 320 stížností. Do obtěžování nebo znásilňování chlapců a dívek ale bylo od roku 1940 zapletených 150 dublinských kněží.Jedenáct z nich už bylo usvědčeno. Dalších 33 je označováno jen jedním jménem a jména dvou jsou začerněna, protože dublinský soud rozhodl, že zveřejnění jejich jmen by mohlo poškodit jejich šance na spravedlivý proces
642-072 exam

Geologická datace nemá s

Asi se mnou nebudeš souhlasit - a netvrdím, že to co těď řeknu platí vždy a všude, ale po určité době, kdy ET prorazila v biologii jako majoritní paradigma bylo evolučním vysvětlením ( jako opakem stvořitelského ) odkojeno několik generací vědců různých oborů, kteří se tak stali přesvědčenými ateisty či evolucionisty. Výsledkem je stále sílící trend vysvětlovat o vědecké obory, které nemají nic společného s evoluční biologií či paleontologií evolučně a z hlediska evolučního paradigmatu, tak aby vznila jakási propojená teorie všeho, jejíž jednotlivé obory zapadají do schématu.

Jelikož se z darwinismu stal uznávaný světonázor, vznikla potřeba hodnotit i jiné věci a obory jeho optikou.Tato teorie často nahrazuje mezery dalšími pomocnými teoriemi či filosofickými mosty, které si vypůjčuje právě od zdánlivě nesouvisejících oborů. Je jasné, že má-li nějaká teorie vysvětlit vznik všeho, tak nemůže být vázána na jeden specializovaný obor, ale je zde nutnost stále těsnější provázanosti a závislosti díky nimž různé obory doplňují mezery v mozaice.

A tak se stalo, že se začala evolučně interpretovat Historie (původ člověka a bilogické mechanismy řídící vznik kultury a civilizace), Psychiatrie ( oblast zabývající se tzv. rannými centry v mozku a rudimenty zvířecího chování v nás ), Psychologie ( Behavioralismus a jiné školy předpokládající, že člověk je jen vyšší primát a že pochopení kořenů lidského chování je třeba hledat u lidoopů ), Sociologie ( sociální darwinismus ), Geologie ( interpretace délek geologických období tak aby korespondovala s evolučním datováním a obráceně = tautologický svazek ), Astronomie ( možnost vniků života na jiných planetách či teorie panspermické evoluce z kosmu ), Matematiku a Fyziku a Logiku( simulace různých modelů pravděpodobnosti ), Archeologie, dokonce i Právo ( nedávno byla uznána italskému vrahovi jako polehčující okolnost, to, že v sobě měl gen zla a agresivity, což je údajně relikt pračlověka v nás ), Filosofie ( mnoho v systému teoretických konstruktů má ryze filosifické základy ), Anatomie ( vznik bipedie a léčba jejích poruch - srovnávací anatomie primátů ),Chemie ( vznik života spontální chemickou cestou v prapolévce ), atd.

Tak i Evoluční idea je závislá na jiných oborech, jako na svých nástrojích. Mnozí popularizátoři a teoretikové ET interpretují výsledky teréních či laboratorních výzkumů jiných oborů v evolučním světle a snaha je i z opačné strany.

Je ale pravda, že ne všichni lékaři,historikové, psychiatři, psychologovém matematici a fyzikové, geologové, filosofové,chemikové a sociologové jsou ateisty anebo evolučními neodarwinisty. Tito jsou však v měnšině vůči opačnému trendu.

A to není žádná konspirace - jako nás dřív učili chápat svět z hlediska třídního boje a marxismu-leninismu, tak i dnes se děti už od ZŠ učí v různých předmětech vysvětlení mnoha jevů v souladu s evoluční ideou. Zrovna nedávno jsem se docela zlobil, že není možné sehnat dětskou knížku či film na DVD o přírodě aniž by do toho nebyla zamontována evoluce.

Takže tak asi

Možná bys měl napsat to samý co mě i Kábrtovi,

neb jeho profilování evolucionistů je stejné jako to moje vůči němu:-) Je tu ještě ten rozdíl, že já neútočím jako první...

Věř, že se už stalo, a nikoli jedenkrát a možná se budeš divit, on to i uznal. Cituji ( snad se nebude zlobit, když ukážu kreacionismus s lidskou tváří Smile :

"...a trochu se i stydím, když vidím, že změna je možná a podívám se na svůj život, třeba v jiných oblastech, kde po léta zápasím o změnu, a NIC."

" ...musím říct upřímně, že Tvoje příspěvky mají o mnoho vyšší úroveň jak v podávaných faktech tak i slušnosti, než ty moje žvásty."

tak a teď dostanu BAN Smile

"Nicméně těžko pak v metodách

"Nicméně těžko pak v metodách datování založené na rozpadu různých izotopů"
Kolik si myslíte,že musí být učiněno předpokladů (neověřitelných) při stanovování stáří vzorku touto metodou?Jakým způsobem byl vytvořen základní geologický model, který ovlivňuje právě stanovení a vymezování jednotlivých předpokladů?Tak také o tom se píše i v odkazu,který jsem Vám minule přidal.

Já znám jen geology,kteří jsou (vědomě či nevědomě) ovlivněni potřebou dlouhých věků při stanovování celé řady těchto předpokladů.Pak znám další (a jejich počet roste), kteří jsou ovlivněni potřebou krátkých věků a to z pohledu tzv. "mladé Země".Čili musím už z principu oponovat i tvrzení,že poznávání a určování stáří Země (a vše co s tím souvisí) lze při současném stavu a možnostech právě geologické vědy činit nezávisle.A vůbec se nemusí jednat o formulaci "zaritý evolucionista".

Customize This