Io chrlí lávu na evoluční pitomosti

Io chrlí lávu na evoluční pitomosti from Pavel Kabrt on Vimeo.

Průměr: 3.4 (5 votes)

Ondro

Molekula vody se skládá z atomu kyslíku a dvou molekul vodíku. Znamená to tedy, že tzv. biblické potopě musela předcházet celosvětová katastrofa kyslíková a celosvětová katastrofa vodíková?

Host

Já to myslel spíš ve formálním smysl = že tedy neřekl JEN SVŮJ OSOBNÍ SUBJEKTIVNÍ NÁZOR (větu holou), ale že se to pokusil oddůvodnit, kdežto ty jsi to nijak nerozebíral (jak píšeš KTE CITOVAL jakýsi závěr ...).

Tzn. zaměřil jsem se pouze na formální stránku srovnání vašich sdělení aniž bych řešil platnost či pravdivost obsahů.

AD : "To mají říci totéž co pan Brian Thomas?Samozřejmě,že jejich zpráva bude logicky mluvit o kontaminaci.Jinak to nejde."

Víš, ale on to teoreticky lze přechýlit i úplně obráceně. Jde tudíž o dvojsečné tvrzení = to mají kreacionisté říci totéž co evoluční kritikové Briana Thomase ? Samozřejmě (z hlediska jejich předpokladů víry a vidění světa), že jejich zpráva bude stejně logicky muset mluvit o absenci kontaminace. Jinak to z jejich pohledu ani nejde.

Přesně jak píšeš :

Obě strany věří své víře.Evolučníci desetimilionům let a z toho ta závěrečná zpráva a zastáncům kreace,jako panu Thomasovi tento nález jen potvrzuje pravdivost Bible.

AD : FABULACE

Ano, ta může být jak záměrná, tak něchtěně ovlivněná předpoklady víry ve stvoření, či víry ve slepé evoluční procesy. Myslím, že to na obou stranách psychologicky funguje úplně stejnými mechanismy. Obojí mohou být předem zaujatí, skrze své předpoklady a světonázor.

KTE tu označil Briana Thomase za úmyslného, vědomého fabulátora a jako logický důkaz uvedl mj. to, že pan Thomas jistě není tak hloupý, aby neuměl používat Google.
Já osobně pořád nevím, nechci nikoho definitivně vinit, když nemám absolutně nezvratné důkazy, ale jen logické deukce. Já se v těchto podobných případech většinou přikláním spíše k neúmyslné fabulaci skrze autosugesci vlastních názorů a to i proto, že vážně nerad někoho viním ze lži, protože si nechci vzít na triko, že bych někomu neoprávněně křivdil. Někdo možná vidí můj postoj jako opatrnický či alibistický, nebo rádoby se všemi zadobře, ale tak to není - já prostě nemám rád konflikty a rád s lidmi vycházím a snažím se u nich předpokládat ty lepší motivy. To je celý důvod, proč se k tomu všemu stavím tak opatrně.

Ale musím dodat, že vyjádřené pochybnosti KTE mou důvěrou v některé zde uvedené věci a tvrzení otřásly, zvlášť, když se k tomu např. Pavel vůbec nevyjádřil, ač jsem doufal, že tak učiní.

Obrázek uživatele Stoura

to Ondra - tolik vody

ad: Já jsem se ptal, kde se vzalo tolik vody.

Že by to nějak souviselo s poměrným zastoupením prvků a sloučenin ve Sluneční soustavě? Celkem dobrou zásobárnou (a zároveň ukázkou materiálu) jsou komety.

Obrázek uživatele Ondra.

KTE

Svět také muselo postihnout celosvětové katastrofální zalesnění, protože povrch souše stále značnou měrou pokrývají lesy.

Právě jsi vystřihl krásného "uzenáče" (red herring).

Co bylo dřív (ve smyslu existence), voda nebo les? Les bez vody by nikdy neexistoval.... Proto tvůj příklad s lesem není na místě. Já jsem se ptal, kde se vzalo tolik vody.

No odlesnění zde bylo

dle historiků,bylo před nástupem osvícené a jedné z nejschopnějích panovníků koruny České-císařovny a královny České Marie Terezie,bylo území království Českého skoro zcela odlesněno.Až nařízení císařovny o lesním hospodaření dalo základ dnešním lesů na územích bývalé monarchie.Vůbec celý ekonomický poradní tým císařovny byl výkvětem hospodářských reforem,z kterých těžíme dodnes.Silniční síť,geodézie především,školní docházka,poštovní a úřady atd.Mezitím musela císařovna vézt 2 velké války o slezské dědictví.No kdybych měl srovnávat ze současností,tak ekonomický tým Marie Terezie by se nám velmi shodil.

Host

KTE nepronesl holé tvrzení Triturre?

no já bych řekl,že ano.KTE citoval jaký závěr udělal výzkumný tým sestavený s vědců spíše s evolučním přesvědčením,no tak jaký oni mají mít na nález pohled?To mají říci totéž co pan Brian Thomas?Samozřejmě,že jejich zpráva bude logicky mluvit o kontaminaci.Jinak to nejde.Vědec s pohledem kreačním,samozřejmě řekne-překvapivé,ale žádná záhada,kosti nebudou staré přes 60 milionu let,ale budou nejspíše staré jen pár tisíc let.To není o fabulaci či podvodech jak mluví stále KTE.Obě strany věří své víře.Evolučníci desetimilionům let a z toho ta závěrečná zpráva a zastáncům kreace,jako panu Thomasovi tento nález jen potvrzuje pravdivost Bible.

Host

Ondro

Svět také muselo postihnout celosvětové katastrofální zalesnění, protože povrch souše stále značnou měrou pokrývají lesy.

Obrázek uživatele Ondra.

KTE

zdravim,

Pokud je nějaký zásadní rozdíl mezi "biblickým kreacionismem" a "kreacionismem mladé Země", pak se omlouvám - myslel jsem "kreacionismus mladé Země" jako učení vycházející z doslovné interpretace biblického textu.

To je v poho...

----------------------
Za v současnosti vědecky absolutně nehájitelná tvrzení považuji zejména následující:

1. Vesmír, sluneční soustava a planeta Země byly stvořeny zhruba před šesti tisíciletími.

2. Druhy (baraminy) byly stvořeny již hotové zhruba před šesti tisíciletími.

3. Jedinou velkou katastrofou, která se na Zemi odehrála, byla tzv. biblická potopa, přičemž tato potopa zformovala současnou geologii planety a ze suchozemských druhů ji přežily jen druhy plavené na Noemově kocábce.
-------------------------------------------

Říct, že Země nevykazuje skoro ŽÁDNÉ následky po vodní katastrofě, není zrovna moudré. Např. pokud se podíváš na globus (na to modré), tak jeden argument pro potopu je "na světě"

Host

Ano, tak jsem to samozřejmě nemyslel. Máš nezadatelné právo své názory svobodně vyjadřovat. Ostatně to zde dělám i já i mnozí další zde. Rozdíl mezi KTE byl v tom, že on nepronesl jen holé tvrzení, ale snažil se pro ně rovněž doložit důkazy formou citací zdrojů. Tak nic ve zlém, já nechci srovnávat to jak různí lidé různým způsobem využívají své právo se vyjádřit, natož jejich motivy. Smile

Triturre

to já vím,ale když se obecně a subjektivně vyjadřuje KTE,tak proč bych naopak nevyjádřil svůj subjektivní názor já. Smile

Host

Customize This