Horor pro darwinisty: Lamarck se vrací z hrobu

Z http://www.discovery.org/multimedia/audio/2017/01/darwinian-horror-story... přeložil Pavel Kábrt - 1/2017, /pavelkabrt@seznam.cz/. Článek vyšel na stránkách EVOLUTION NEWS AND VIEWS 5. ledna 2017. Na webové stránky Evolution News and Views píší vědci, kteří ve svém výzkumu vycházejí z myšlenky inteligentního designu v přírodě (Discovery Institute). Nepatří k tzv. fundamentálním (biblickým) kreacionistům „Mladé Země“, jsou však v opozici vůči darwinismu. Protože vědecky popírají evolucionistické báchorky, jak svět stvořil sám sebe, některé články z ID zde občas uvádíme.

V tomto příběhu o ID (Inteligentní design) a budoucnosti je rozhovor Ray Bohlina s biologem Corneliusem Hunterem o vzrůstajícím problému, který neodarwinismu působí epigenetika. Moderní evoluční teorie dlouho trvá na tom, že tam, kde dochází k evoluci, jsou přítomny geny a genetické mutace a odmítla teorii přírodovědce Jeana-Baptiste Lamarcka ze začátku 19 . století, podle které nové tlaky prostředí mohou vypůsobit dědičné změny v populaci už během i jedné generace. Jak ale Hunter vysvětluje (zde v rozhovoru v angličtině), nedávné pokusy ukazují, že k tomu dochází a hlavními příčinami jsou epigenetické zdroje buňky. Co je pro hlavní evolucionistický proud ještě horší, epigenetické mechanizmy se nedají jen tak lehce vtělit do Darwinovy agendy bez představy účelného zaměření k nějakému cíli.

České články na tomto webu o epigenetice:

Darwinovy pěnkavy: odpovědi z epigenetiky
Epigenetika-impozantní odmítnutí evoluce
Lidská DNA je mnohem složitější, než se dříve myslelo, což působí evolucionistům zmatek, jak přiznávají vědci ze Spojeného království
Evoluční dilema
Neandertálec: odpovědí je epigenetika, nikoli evoluce

PřílohaVelikost
991-9.1.2017-horor_pro_darwinisty-lamarck_se_vraci_z_hrobu.doc33 KB
Průměr: 2 (4 votes)
Obrázek uživatele Šriber

Pavel Kábrt

Pavlíku, doporučuji ti, abys přestal ostatním něco doporučovat. Tvá doporučení jsou totiž mimo. To, co KTE napsal, je pravda. Vyvozovat z toho, že rozumí biologii méně než ty, jen ukazuje, jak mizerné jsou tvé znalosti...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

vjedec

KTE, doporučuji Vám, ponořit se do exponenciál a vyprdnout se na biologii, které rozumíte ještě méně než já, jak je i vidět z Vašeho komentáře. Ironií a ponižováním druhého docílíte ve svých mizerných vědomostech čeho? PK

Kábrte

Článek není ani tak o epigenetice, ale o dědivosti získaných znaků - to je pro zastaralý neodarwinistický model "mutace-selekce" nepřijatelné. Hlavní podstatou jest, že ke změně dochází pro Darwinistu nepřijatelně rychle, během jedné generace, a ne statisíců, jak vyžaduje Vaše oblíbená lež.

Z hlediska evoluční teorie je dost jedno, jakým mechanismem dochází k dědivosti. Darwin nevěděl nic o Mendelovi, o DNA, o mutacích. Podstatné je, že potomci se liší nebo mohou lišit od svých rodičů a že na působí selekce v prostředí s omezenými zdroji. Možná epigenetika může přinášet rychlou změnu, na rozdíl od modelu "mutace-selekce" však epigenetické změny lze jen obtížně fixovat, tudíž žádný turbo epigenetický vývoj se nekoná.

Tobě ale nemá smysl cokoli vysvětlovat, viď?

Re: Horor pro darwinisty: Lamarck se vrací z hrobu

Mozno po precitani knihy od Dawkinsa The Extended phenotype by musel pan Kabrt zmenit stanovisko voci Dawkinsovi a jeho neochote k epigenetike.

SSK

Očekávám, že se mi odpovědi opět nedostane buď vůbec ...

Očekáváte správně. PK

Obrázek uživatele SSK

Pavel Kábrt

jedním příkladem jsou Darwinovy pěnkavy nebo drsnokřídlec březový, kteréžto příklady jste vy evolucionisti vytrubovali jako důkazy evoluce a epigenitika vám ten důkaz zrušila, a další věci

Jak nám "epigenitika ten důkaz zrušila"? Očekávám, že se mi odpovědi opět nedostane buď vůbec nebo s plácáním čehosi o neochotě komunikovat.

"pro toho člověka všechny články budou nevhodné, i kdybych se rozkrájel".

Vy neustále přehlížíte jeden důležitý fakt. Já vám vždy řeknu, proč je daný článek "nevhodný" nebo ten či onen argument chybný. Tím se má argumentace liší od vaší. Před chvílí jsem vám např. jasně sdělil, že ony články jsou "nevhodné", protože naprosto neřeší a nezodpovídají to, na co jsem se ptal.

Já samozřejmě rozumím tomu, že člověku, který neustále předkládá argumenty již dávno vyvrácené, hloupé, lživé nebo snadno vyvratitelné, musí (už z definice) připadat, že žádný jeho argument není dost dobrý.

PS: Už víte, proč Dawkins "nemá rád" epigenetiku nebo jeho argumentaci raději zapomenete? Ona totiž nezapadá do toho, jak vy si představujete, že epigenetika ničí darwinismus.

----------------------
S úctou, SSK.

Re: Horor pro darwinisty: Lamarck se vrací z hrobu

aby sme si to ujasnili, kedze epigeneticke geny su zvratitelne, Darwinovym pinkam sa po demetylovani genu vratia spat a tej istej pinke sa zobak uz pocas jej zivota upravi ako jej predkovi....

O svata prostoto....

SSK

Klasika. Něco plácnete, někdo to zpochybní, tak plácnete ještě něco, co s tím nijak zvlášť nesouvisí, a když to vyjde najevo, tak utečete, mela si stále tu svou nepodloženou písničku.

Já si samozřejmě myslím velmi dobře a podloženě, že epigenetika zpochybňuje evoluci (jedním příkladem jsou Darwinovy pěnkavy nebo drsnokřídlec březový, kteréžto příklady jste vy evolucionisti vytrubovali jako důkazy evoluce a epigenitika vám ten důkaz zrušila, a další věci), ale Vy asi neumíte číst mezi řádky, kde jsem Vám naznačoval, že s lidmi Vašeho smýšlení nechci diskutovat. Protiví se mi to, protože způsob Vaší argumentace mi připadá nepoctivý, jalový. Proto jsem se ani neomluvil, že jsem použil nevhodné články, protože jsem si v duchu říkal "pro toho člověka všechny články budou nevhodné, i kdybych se rozkrájel". Asi tak. PK

Obrázek uživatele SSK

Pavel Kábrt

Je možné, že jsem zvolil špatné články. Neřešme to už,

Klasika. Něco plácnete, někdo to zpochybní, tak plácnete ještě něco, co s tím nijak zvlášť nesouvisí, a když to vyjde najevo, tak utečete, mela si stále tu svou nepodloženou písničku.

Dawkins nemá epigenetiku rád, když evoluci nezpochybňuje. Asi to bude mít jiný důvod

Pět sekund googlení: Epilogue to the Mouse’s Tale — on “epigenetics”

----------------------
S úctou, SSK.

SSK

Je možné, že jsem zvolil špatné články. Neřešme to už, platí stejně to, co jsem napsal předtím, že pro zaníceného evolucionistu neexistuje a existovat nikdy nebude NIC, co by mohlo evoluční teorii vyvrátit. Netuším pak ale, proč Dawkins nemá epigenetiku rád, když evoluci nezpochybňuje. Asi to bude mít jiný důvod, ale neřešme to už. Děkuji. PK

Customize This