Hlupáctví darwinistických fanatiků je naprosto neomezené

Je užitečné čas od času si připomenout, do jakých krajností sahá hlupáctví a slepota darwinistické fanatické party neboli Darwinových darebáků


Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)
Obrázek uživatele Foton

Telesto

.

1) Na počátku se nohy vůbec NEdotýkají.

Už v tomto bode je nezmysel začínať s akýmkoľvek pokusom o evolučné vysvelenie ozubeného prevodu, pretože mnoho ďalších druhov hmyzu majú nohy oddelené a žijú vpohode ďalej. Uživia sa, rozmnožujú sa...

2) V další fázi se dotýkají BEZ VELKÉHO tření.

.....Prečo by malo k tomu dôjsť? Akú výhodu tým získal?
....Kde sú jedince tohoto druhu chrobáka fixované len s touto zmenou? Poprosím nejaký odkaz na ne.
....Koľko párov bází v DNA sa muselo zmeniť aby k tomu došlo? Ako tieto zmeny postupne prebiehali? Alebo prebehli naraz?

3) V další fázi se objevují výstupky - díky osové symetrii do sebe zapadají

...Akú evolučnú výhodu tým získal? Zabezpečí mu to viac potravy alebo vyššiu reprodukčnú schopnosť?
....Kde sú jedince tohoto druhu chrobáka fixované len s touto a predošlou zmenou? Poprosím nejaký odkaz na ne.
....Koľko párov bází v DNA sa muselo zmeniť aby k tomu došlo? Ako tieto zmeny postupne prebiehali? Alebo prebehli naraz?

4) V další fázi se zoubky zvětšují a postupně se eliminuje potenciální "přeskakování" zubů

....Koľko párov bází v DNA a ako sa muselo zmeniť aby k tomu došlo? Ako tieto zmeny postupne prebiehali? Alebo prebehli naraz?

5).....

A čo ďalšie medzistupne? To chceš tvrdiť, že to boli len tieto 4 skokové? Aké výhody pre organizmus prinášali tie mnohé ďalšie drobné zmeny ktoré si nespomenul? Ako prebiehala ich postupnosť v genotype? ....Jedna drobná zmena v genotype zvládnuteľná pre náhodné procesy, užitočná v tvorbe ozubeného prevodu, musela vypôsobiť nejakú zmenu vo fenotype. Jeden, maximálne niekoľko zmien párov bází naraz, a neskôr fixácia do populácie. Na to potrbovala mať každá nejakú výhodu. Ty už si spomenul len celé balíky zmien zhrnuté do 4-och bodov.

Porosím teda bližší popis. Zmeny fenotypu prebiehajú v genotype a to nieje jednoduchá záležitosť. Zdanlivo drobná zmena vo fenotype vyžaduje často rozsiahlu a komplexnú zmenu v genotype. A tá sa neodohrá naraz šibnutím prútka podľa niekoho predstáv zhrnutých do 4-och bodov.

Obrázek uživatele Foton

Václav Dostál

Jáj, on zas do toho mieša evolučné algoritmy. Ako obyčajne hrušky s jablkami. -V evolučných algoritmoch naprogramovaných ľuďmi existuje ohodnocovacia fitness funkcia plná špecifickej informácie, vytvorenej inteligentným programátorom. Výsledok procesu EA je priamo závislý od tejto funkcie. Vo výsledku nevznikne nič, čo by sa od nej priamo neodvíjalo.
....Aby som to skrátil: dá sa bez okolkov povedať, že EA pre vznik ozubeného prevodu obsahuje vo fitness funkcii všetky potrebné informácie pre jeho vznik. Akurát EA pracuje trochu inak ako bežné programy. V prírode neexistuje žiadna ohodnocovacia funkcia, v ktorej by boli zakódované informácie pre vznik ozubeného prevodu. Takže asi tak....

Obrázek uživatele Telesto

Re: Václavovi

Avšak o něco níže vyplývá, že mají: velmi podobnou strukturu, ale tu mají aspoň z valné části stejnou i s jinými algoritmy,

Jenže evoluční algoritmy mají jistá specifika, které je právě jako evoluční jasně charakterizují. A právě tyto charakteristiky řadí genetické algoritmy do skupiny evolučních algoritmů.

V rozebíraném článku jsou velké zmatky v pojmech. Když ještě navíc zapletele "evoluční strategii" je zmatek dokonalý. Jde o strategii samovolné (makro)evoluce - což by byl nesmysl nebo o strategii při tvorbě algoritmů či programu?

Žádný zmatek tam není. Tam ho vidíte jen vy. A to hlavně proto, protože berete každé slovo naprosto doslova. Vy asi musíte pěkně zuřit, když si dáváte moravského vrabce nebo španělského ptáčka.

je zmatečná: strategie je zcela něco jiného než algoritmus.

Není na tom vůbec nic zmatečného. Evoluční strategie je totiž terminus technicus.

Je zbytečné mě odkazovat na wiki, když jsem rozebral VÁMI doporučené články (a odhalil jejich zmatečnost).

Hm... Takže, že tam píšete nesmysly, omyly a chyby je ve skutečnosti moje vina, protože jsem vám doporučil špatné články. Hezké! Jen co je pravda...

Já jsem naivně myslel, že vám jde o to psát fakta a poctivě přistupovat ke studovanému tématu. Navíc např. to, že genetické algoritmy nepatří mezi evoluční algoritmy se ani v těch článcích, ze ktrých jste čerpal, vůbec nepíše. Tudíž jste si to vymyslel...

Na Vaši přípasdnou reakci nebudu reagovat

To pochopitelně nemusíte...

„Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.“
– Jan Werich

Foton

Prosím, přečti si (v "Ozubeném převodu v přírodě"), co Telsto vymyslel za algoritmus jak k tomu podle něj došlo.

Re: Václavovi

"Podle celé věty se jeví, že jde o jiné algoritmy než výše definované evoluční algoritmy. "
Avšak o něco níže vyplývá, že mají: velmi podobnou strukturu, ale tu mají aspoň z valné části stejnou i s jinými algoritmy,
V rozebíraném článku jsou velké zmatky v pojmech. Když ještě navíc zapletele "evoluční strategii" je zmatek dokonalý. Jde o strategii samovolné (makro)evoluce - což by byl nesmysl nebo o strategii při tvorbě algoritmů či programu? NEODPOVÍDEJTE - jde o to druhé: což znamená, že algoritmy jsou vytvářeny záměrně , tvůrce volí strategii.
Vaše: Evoluční strategie je jedním typem evolučních algoritmů stejně jako genetické algoritmy. je zmatečná: strategie je zcela něco jiného než algoritmus.
Je zbytečné mě odkazovat na wiki, když jsem rozebral VÁMI doporučené články (a odhalil jejich zmatečnost).
Na Vaši přípasdnou reakci nebudu reagovat

Obrázek uživatele Foton

Re: Václavovi

Evolucionista nikdy na požiadanie nepopíše postup, ako mohol ten ozubený prevod vzniknúť. Preto sú podobné diskusie zbytočné. Vždy sa bude len obkľukami vykrúcať a tvrdiť "takto nejak to mohlo byť". To je všetko. Tvrdenia ako "dôkazy".

Obrázek uživatele Telesto

Re: Václavovi

Odkzoval jste na dva články a zvláště ten druhý obsahuje omyly a nepravdy. Nevidím na tom "zvláště" opravdu nic nevhodného...

Vyjmenujte je je prosím konkrétně - a pokud možno všechny.

Některé vyjmenovat můžu, ale určitě ne všechny - nezlobte se.

Podle celé věty se jeví, že jde o jiné algoritmy než výše definované evoluční algoritmy. Genetické algoritmy napodobují v současnosti pozorované změny (označené jako „vývoj“) existujícího živočišného druhu. Evoluční algoritmy však napodobují (simulují) předpokládaný vývoj (evoluci) od jednoho živočišného druhu k jinému.

Genetické algoritmy jsou podskupinou evolučních algoritmů. Také nevím, proč tam pletete nějaké živočisné druhy... Nedává to smysl.

Přitom u žádného existujícího druhu nebyla v přírodě pozorována žádná změna na jiný druh.

Byla...

Zde jde o simulaci už v přírodě existujících sítí, což potvrzuje příslušnost ke genetickým algoritmům a nikoli k evolučním, jak se snaží navodit uvedení druhů algoritmů – viz níže.

Zde vám úplně uniká podstata genetických algoritmů. Neuronové sítě jsou něco zcela jiného. S tím, jestli něco existuje nebo ne to vůbec přece nesouvisí. Neuronové sítě vůbec nepoužívají generace, populace jedinců ani mutace...

“Když kolem roku 1963 začali – tehdy ještě studenti – Hans-Paul Schwefel a Ingo Rechenberg na Technické univerzitě v Berlíně s napodobováním vývoje v přírodě, byli přesvědčeni, že jejich metoda nejlépe napodobuje evoluci v živé přírodě. Proto svoji metodu nazvali takto obecně evoluční strategie. Postupem času se však ukázalo, že tento způsob řeší jen určitý typ úloh, zejména ve stavebním a strojním inženýrství. Genetické algoritmy nejsou tedy podřazené evolučním strategiím, ale naopak je svojí popularitou zastiňují.“
Tady máme přímé svědectví, že evoluční algoritmy nemají nějaký poddruh zvaný genetické algoritmy. Je to ovšem zmatek. Mohou mít velmi podobnou strukturu, ale tu mají aspoň z valné části stejnou i s jinými algoritmy, tedy vůbec se všemi algoritmy

To z toho citovaného textu vůbec nevyplývá. Víte, že evoluční strategie není to samé jako evoluční algoritmus? Evoluční strategie je jedním typem evolučních algoritmů stejně jako genetické algoritmy.

A tak dále...

PS: https://en.wikipedia.org/wiki/Evolutionary_algorithm

„Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.“
– Jan Werich

Re: Václavovi

Ve svém příspěvku jsem odkazoval na text "Ozubený převod v přírodě" a pro jistotu jsem podotkl, že některé původní diskuzní příspěvky jsem dal do jiného textu "Kreativní informace" - kdyby je náhodou nějaký pečlivý čtenář kontroloval Neodkazoval jsem na žádné jiné své texty ("které obsahují naprosto zásadní a základní chyby a zcela tristní omyly (nepravdy)..."). Takže slovo "zvláště" jste použil naprosto nevhodně.
Jaké "tristní omyly či nepravdy" obsahuje můj text "kreativní informace"? Vyjmenujte je je prosím konkrétně - a pokud možno všechny.

Obrázek uživatele Telesto

Václavovi

Václave, když už chcete psát něco o pravdivosti nadpisu (tedy "Hlupáctví darwinistických fanatiků je naprosto neomezené") tak mě vážně zaráží to, že sem v tom samém příspěvku vložíte odkaz na vámi vytvořené články, které obsahují naprosto zásadní a základní chyby a zcela tristní omyly (nepravdy)... Zvláště kreativní informace - ta teda píše...

Hm... zajímavé

PS: Přeju pevné zdraví...

„Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.“
– Jan Werich

Václav Dostál

Milý Václave,
děkuji, že jsi sem napsal. Když jsem sem dával znovu o ozubeném převodu v přírodě, samozřejmě jsem si hned na Tebe a Tvůj důkladný rozbor ozubení z minulé doby vzpomněl. Jinak i já jsem nyní prodělal a ještě prodělávám nepříjemný kašel, musel jsem zrušit řadu akcí. Buď brzo zdráv, modlím se za Tebe, Pavel K.

Customize This