Hejno motýlů pohřbívá Darwina

(Upoutávka k filmu na DVD)

David Coppedge

(Z http://www.creationresearch.org/members-only/creation_matters/CM16%2004%... přeložil M. T. – 9/2011. Článek vyšel v Creation Matters, ročník 16, číslo 4, červenec/srpen 2011)

Miliardy motýlů se zářícími lehounkými křídly v pestrých barvách se rojí nad Darwinem tak, že nemůže dýchat. Obrazně samozřejmě. Nový dokumentární film společnosti Illustra Media Metamorfóza ( Proměna) (1) ponechává však Darwinově teorii skutečně málo prostoru a je silným argumentem pro inteligentní plán. Už dnes je tento film oslavován jako mistrovské dílo.

Metamorfóza se zaměřuje zejména na nejkrásnější stránky motýlů a jejich úžasných životních cyklů od vajíčka přes housenku a kuklu po létající hmyz, přidává cenné informace a krásnou hudbu, a otevírá tak nové obzory ve výzkumu motýlů. Animace založené na zobrazení kukly pomocí magnetické rezonance poprvé v dějinách ukazují, jak se uvnitř během deseti dnů orgány housenky rozkládají a opět sestavují v motýlí tělo. Na elektronogramech vidíme zvětšená tykadla, složené oči, nohy a křídla motýlů. Na úžasných detailních záběrech kladení vajíček, housenčích svlékání, tvoření kukly i líhnutí motýla jsme svědky jevů, které jsou laici jen zřídkakdy s to pozorovat. Příběh tahů monarchy stěhovavého na mexická zimoviště je vyprávěn pomocí jedněch z nejúžasnějších záběrů, které kdy byly natočeny – jsou na nich miliony motýlů za letu nad odlehlými horskými lesními koloniemi objevenými teprve v 70. letech 20. století.

Metamorfóza představuje 46 minut fascinující vědy o motýlech a pak se ptá: jak mohly takové přírodní podivuhodnosti vzniknout? Mezitím už však obraz i doprovodný komentář poskytly divákovi tak silnou základnu prokazující správnost teorie inteligentního plánu, že mu budou připadat následující argumenty proti darwinovské evoluci téměř trapně akademické. Jsou však formulovány dobře: neodarwinizmus nedokáže vysvětlit původ dvou tělesných plánů (housenky a motýla) v témž genomu, v procesu, který jeden organizmus zničí a přebuduje ho v jiný. Připomíná to proces, ve kterém by se auto uzavřelo do garáže, recyklovalo své součásti, a pak se vynořilo jako vrtulník.

Tahle rozverná analogie se vlastně vyjadřuje ještě velmi zdrženlivě, vysvětluje filozof biologie Dr. Paul Nelson, protože motýl je ještě složitější. Housenka vstupující do kukly pak vlastně vstupuje do rakve, pokud nemá plán a koordinovaný proces, jak se druhou stranou dostat ven. Většina housenčích tkání je totiž spotřebována a přeměněna na orgány, které nemají v housence žádnou analogii. Vývojová bioložka Dr. Ann Gaugerová dodává, že neřízenými procesy jako je evoluce, bez schopnosti mířit k určitému cíli, nelze vysvětlit ani jeden tělesný plán, natož dva.

Poselství Metamorfózy však nevyznívá negativně – pouhým konstatováním bankrotu darwinovské teorie. Nelson a Gaugerová ukazují, že motýli představují pozitivní příklad inteligentního plánu. Jedinou silou schopnou dosáhnout konečného cíle je inteligence, říkají. To, že tímto konečným výsledkem je také velmi krásný, esteticky působivý motýl s barevnými křídly připomínajícími umělecké dílo, je už jenom třešničkou na dortu.

Ve filmu Metamorfóza hovoří spolu s Nelsonem a Gaugerovou zasvěceně i znalci z oboru – lepidopterolog Ronald Boender, vedoucí katedry entomologie Thomas Emmel a profesor biologie Richard P. Stringer. V bonusovém dodatku k hlavnímu filmu odpovídá Dr. Emmel, který přes 20 let rok co rok navštěvuje kolonie monarchů v Mexiku, na mnoho dalších otázek týkajících se motýlů, a diváci se mohou také projít třemi americkými pavilony chovajícími motýly.

Původní hudba k filmu od Marka Lewise zahrnuje i vokální party zpívané prvotřídními afroamerickými pěvci; příslušné skladby si pak mohou zájemci vychutnat znovu i v bonusovém dodatku v koncertním provedení. Film se prodává jako DVD a Blu-Ray na webu „Metamorphosis the Film“ (1), na kterém si návštěvníci mohou také prohlédnout 4minutovou reklamní ukázku zde: http://www.metamorphosisthefilm.com/

Hejno motýlů pohřbívá Darwina.jpg

Odkazy

1. Harned, J. (editor). 2011. Metamorphosis: The Beauty and Design of Butterflies.
Illustra Media, La Mirada, CA. www.metamorphosisthefilm.com/

Průměr: 3 (2 votes)

pro George

Přeji pěkný den,

Vaše: "Z toho co pises by se totiz dalo usoudit, ze uz samotne tyto informace povazujes za ZLO, ktere je nutne znicit." - Zřejmě jste to asi psal zbytečně, protože jste nepochopil, co Vám tím Smrt chtěla sdělit.

Takže zdůrazním:
- "tak Smrti jde spíše o ty "hlavy"" - !O HLAVY! - To ostatní (uzly, kořeny), jak jsem ostatně psala, jsou vedlejší (avšak vítané) ztráty.
- "návody na výrobu bomb, a to i z mrtvých dětí, mučení, znásilňování žen a dětí, vraždy atd." - Tím jsem neoznačovala jen nějaké "dokumenty", ale přímo prováděné skutky - jako např. Vyhlédneme si dítě, zabijeme dítě, ... naplníme .. zašijem ... a nejlépší umístění je ..., odpálení provádějte nejlépe až při ... - už přijeli - BUM - "bůh" stál při nás - vidíte kolik je těch mrtvých - to je úspěch - Allahu Akbar.

Porozuměl? Nebo snad potřebujete ještě nějak expresivně vysvětlit skutek: Jak přivést k poslušnosti ženu za pomocí kyseliny?

Vaše: "Ja ale vyraznejsi rozdil vidim vlastne jen v tom, ze "oficialni mista" tyto informace podle vseho mohou pouzivat, protoze to na rozdil od tech "neoficialnich" maji "dovoleno" - takze vlastne mohou konat ZLO ve jmenu DOBRA ..." - Takže, o "info" Smrti nejde, to jsem Vám snad již vysvětlila a snad jste z toho pochopil, že takové "skutky" o které jde Smrti především se u "oficiálů" nedějí.

Vaše: "obsahove vychazi a cerpa ze zkusenosti SPECNAZ." - Smrt má raději Vympel.

DEATH333

Pekny den i Tobe.

Za prve - ja jsem clovek od ktereho se mnohem spis ocekava(s prihlednutim k tomu jakou "komunitu" jsem kdysi reprezentoval), ze bude "bojovat" za svobodny pristup k informacim, nez ze bude informace nicit. Wink

Za druhe - to uz bude na delsi psani. Jsem nicmene rad, ze sis vybrala zrovna materialy z teto oblasti, nebot nahodou patri zrovna k tem, o ktere ja sam enormni zajem. A tak Ti o nich muzu prozradit i par veci (i kdyz zdaleka ne vsechny, to by bylo spis na e-mail a na ten Ty nemas cas), ktere mozna sama nevis.

Z toho co pises by se totiz dalo usoudit, ze uz samotne tyto informace povazujes za ZLO, ktere je nutne znicit. Jenomze realita je takova, ze rada dokumentu minimalne podobnych tem, ktere tu zminujes, pochazi z archivu organizaci, ktere naopak (podle vseobecne rozsirene predstavy) reprezentuji DOBRO. Pokud temhle... budu psat "oficialnim mistum"... tedy neco vadi, tak to rozhodne nejsou ty informace/dokumenty jako takove - je to pouze skutecnost, ze k nim ziskal pristup i nekdo "zvenci". Kdy samozrejme muze jit i o jedince, kteri je nasledne budou zneuzivat, o to zadna.

Ja ale vyraznejsi rozdil vidim vlastne jen v tom, ze "oficialni mista" tyto informace podle vseho mohou pouzivat, protoze to na rozdil od tech "neoficialnich" maji "dovoleno" - takze vlastne mohou konat ZLO ve jmenu DOBRA a... rozdily mezi tim DOBREM a ZLEM se nam pomalu ale jiste zacinaji tak nejak rozmazavat. Dale je zapotrebi zamyslet se nad tim, jak to vlastne s tim "unikem" informaci v praxi je a neni a zda ciste nahodou se tyto informace v nekterych pripadech k teroristum atd. puvodne nedostali prave s pozehnanim ci jen tichym souhlasem "oficialnich mist". Tak treba USA s Talibanem jiste nikdy nespolupracovaly?

A abych jen tak neplkal - nahodou mam takove tuseni, ze jisty manual venovany problematice vedeni taktickeho vyslechu (fyzicke tyrani, psychicke tyrani, vystavovani extremnim teplotam etc.) obsahove vychazi a cerpa ze zkusenosti SPECNAZ. Nahodou mam takove tuseni, ze jisty manual venovany problematice pripravy tezko odhalitelnych vybusnin z bezne dostupnych zdroju a jejich praktickemu vyuziti (sabotaze atd.) pochazi z "dilny" CIA a stale se tam pouziva (pri vycviku). Kdyz se to vezme kolem a kolem, vlastne mam hodne ruznych tuseni...

Oficialni mista tedy jinymi slovy rikaji, ze nekdo.. rekneme vojak.. muze klidne mit pristup k informacim o tom jak mucit jine lidi a muze jich i v praxi vyuzivat dle libosti, ovsem jakmile se v zasade tytez informace objevi nekde jinde, tak uz je to ZLO a je zapotrebi neprodlene zasahnout a znicit je. Pod to ovsem ja osobne nemam chut se podepsat. Pokud skutecne pocitujes tak silnou potrebu bojovat proti temto materialum a nikoliv pouze proti ZLYM lidem (a ja ted fakt nevim - je ten chlapek ze SPECNAZ zly, protoze muci lidi nebo hodny, protoze to prece ma "dovoleno"), musela bys zacit posilat letadla i na ponekud jina mista a nemusim asi dodavat, ze pak by Tve "fungovani" nejspis vzalo hodne rychly konec.

pro Eva

Přeji pěkný den,

Vaše: "Jestli ne, tak se omlouvám za chybně pochopenou informaci." - Absolutně v poho. Smile Když Smrt nesdělí vše, tak nemůže očekávat, že ten zbytek někdo správně pochopí - takže to není Vaše chyba.

Vaše: "Omlouvám se, jestli Vás tím nějak obtěžuji..." - Vy jste poslední dobou nějaká vztahovačná. Minule jsem napsala, že jste "kritizovala" a Vy hned: Že to Smrti vadí" - což nebyla pravda, protože nevadí a teď napíši: "Navíc z Vaší nepochopitelně dlouhé diskuse o "některá kráva" a "znění" - a Vy hned, že tím myslím, že "obtěžujete" - což též není pravda, protože neobtěžujete. Kdybych chtěla být rýpavá, tak bych si u těchto Vašich reakcí tu "Vaší amatérskou analýzu textu" též neodpustila.

Smrt jen narážela na to, že tak velmi jasné pojmy nechápete nebo zřejmě schválně nechcete pochopit, aby nám všem tak bylo jasné, že komplikovat se dá úplně každý pojem, a to přesto, že Vám to Stoura a další vcelku logicky vysvětlili již v úvodu té diskuse a ne, že by tím Smrt sdělovala, že by jí to obtěžovalo. Jen si klidně komplikujte dál. Smile

Víte, že třeba hodinářské "komplikace" jsou tím nejcennějším, co můžete v hodinkách dostat? Máte hodinky? Jenže ty má skoro každý. Ale máte hodinky s komplikacemi? To už je jiné kafe.
Tyto nádherně složité funkce mechanických hodinek jako například tourbillon - kompenzující vliv zemské gravitace na přesnost chodu, to je prostě něco fascinujícího.
No, a Vy jste prostě taková zdejší "komplikace" - sice asi ne "tourbillon", ale "repetice" jistě. Díky.

Vaše: "Za prvé - je to duševní gymnastika. Šťoura mě udržuje "furt ve střehu" ." - Jo, jo - to on umí.

Vaše: "Death...takhle uvažuje kdejaký masový vrah..." - Tak tohle ovšem bylo pod úroveň. Zřejmě jste zcela nepochopila význam věty. Je-li někdo masový vrah, tak prostě "nesplnil" a je mimo skupinu, která "plní" to, co jsem napsala. Už je to jasnější?
Cupovat Vás nebudu - třeba jste se jen nesoustředila - nicméně zklamaný povzdech je zcela na místě!

Vaše: "To ostatní nestojí za řeč." - A zase jste se vyhnula "čarodějnici". Copak? Nechcete si přiznat pravdu - že je to ZLO? Nebo, že by Vám ty chudinky nestály fakt ani za řeč?

Vaše: "Takže, jestli nejste proti - nechme to plavat," - Klíďo.

Vaše: "PS - té bajky si nevšímejte, je lživá. Vrány přece nemluví, to dá ROZUM..." - Proč? Náhodou to je dobrý. To by si měli předčítat Nosotonda s Hostem každý den, třeba by jim něco důležitého o odlišných docvaklo.

A mimochodem s tou mluvící vránou - kdo ví? Posílám - na oplátku za toho "pavouka" - anglicky nesouhlasící kočku, co jsem dnes po připojení do ČR objevila. Fakt hustý.

Dokonce už i kočky vědí, co odpovědět na otázku, zda "bůh" existuje. Laughing out loud

http://www.stream.cz/mazlove/Ciciny/620204-mluvici-kocka-nebo-si-spis-st...

Obrázek uživatele Šriber

Eva

Dobro a zlo jsou relativní, ale to neznamená, že neexistují. Dobro je to, co prospívá, zlo je to, co škodí. Samozřejmě každému prospívá a škodí něco jiného (proto se jedná o relativní pojmy), ale tady je celkem spolehlivým měřítkem většina - ovšem drtivá většina, ne 60:40...

Já osobně nemám v oblibě jednorozměrné vidění světa, ale preferuji dvojrozměrné: dobro/zlo a svoboda/řád.

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

sriber

Chtěla jsem tím říct, že dobro a zlo jsou až neskutečně relativizovatelné pojmy. Do důsledků vzato - dobro ani zlo neexistuje. Jsou to dvě strany téže mince.
Dobro end zlo je prostě blbost na entou a je úplně jedno, kolik stránek o tom tématu Death popsala.

Bavit se o toleranci ...tolerance neznamená milostivě někomu "dovolit" myslet si co chce.
"Tolerance" pochází z latinského slova "tolerare" a znamená doslova STRPĚT, to znamená, snášet něco, čím TRPÍM. Je to tělesně či duševně bolestivý akt.
"Tolerance" zamotaná do zásad liberální sekulární společnosti je paskvil.

Čili - tolerovat něčí odlišnost, neznamená vedle něho žít s blahosklonnou mentální převahou...tak to nefunguje. Při tolerování - vždy cítíme bolest.

Ovšem - můžu odlišnost RESPEKTOVAT - to je pak jiný vztah.

TOLERUJI - někomu něco
RESPEKTUJI - někoho /osobnost/, něco /zákon/

Ta debata o dobru a zlu - je jen logorhea s nulovým efektem.

Papa, mějte se, příští týden sednu na ty sylogismy...Smile...

Obrázek uživatele Šriber

Eva

takhle uvažuje kdejaký masový vrah...

U masového vraha je celkem jedno jak uvažuje - podstatné je co dělá. Všeho zlého se očividně nevyvaruje, když je to vrah.

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Death

- Kde jste sebrala něco o tom, že je Smrt analytička textů a že bych tedy něco neměla dělat?
............................
Rozuměla jsem Vaší informaci tak, že monitorujete weby, nebo se mýlím?
Jestli ano - tak analýza textů je automatický předpoklad. Jestli ne, tak se omlouvám za chybně pochopenou informaci.

- Znovu Vám opakuji, že toto téma nebylo určeno Vám, protože Vy z toho skutečně nevycházíte a že, ne Smrt, ale to Vy, jste se do toho vmanipulovala sama.

Ne Death. Chybně, až nepochopitelně amatérsky jste analyzovala a reagovala na text mého komentáře. Nemluvím o tématu, které možná nebylo určeno mě, ale o tom, že rozdělujete souvětí v MÝCH komentářích na jednotlivé věty a komentujete je izolovaně a bezkontextně. To děláte samozřejmě i jiným diskutujícím, ale mluvím teď za sebe. Berte to jen jako info, je mi to celkem jedno...

- Navíc z Vaší nepochopitelně dlouhé diskuse o "některá kráva" a "znění" jsem pochopila, že Vy si dokážete vysvětlovat i to zcela zřejmé velmi nezřejmým způsobem a tak si vůbec nedokáži představit, jak byste pochopila to, co mám ohledně tolerance, dobra a zla skutečně na mysli.

Omlouvám se, jestli Vás tím nějak obtěžuji...
Za prvé - je to duševní gymnastika. Šťoura mě udržuje "furt ve střehu"....-)...
A za druhé - to není MOJE diskuse. Na diskusi totiž musí být minimálně dva.
A za třetí - to že něco nechápete, neznamená, že je to nepochopitelné.
Nekonečné diskuse o "některých krávách" a "znění" jsou někdy poučné, někdy humorné, často je to jen hra...je to taková neutralizace té drsnější, nevirtuální reality, kterou se zabývám profesionálně.

- Mysli jak chceš, ale čiň jen to dobré a všeho zlého se vyvaruj.

Death...takhle uvažuje kdejaký masový vrah...
...takže nic, žádné cupování nebude, jen mírný povzdech...
...ach jo...

To ostatní nestojí za řeč.

Takže, jestli nejste proti - nechme to plavat, tyhle hovory H jsou fakt zbytečné a ducha-prosté....zlaté krávy a znění...!...: -)))))))))))))
************************************************

Bílé vrány se vyjímají ve společnosti těch černých určitý čas mírně exoticky, jsou obdivovány a okukovány, ale později se kvůli své odlišnosti stanou nechtěným zdrojem rozporů v hejnu. Černé vrány jsou neklidné a zlobí se, proč bílá vrána není stejně černá jako ony. Začnou bílé vráně dávat najevo, že bílá barva není ta správná a že by se sebou měla něco dělat. Přesvědčují bílou vránu, že bílá barva způsobuje nesprávný pohled na svět. Bílá vrána je trochu zmatená, protože nechápe, co od ní černé vrány požadují, a tak - aby černé vrány nedráždila a nepopouzela, odletí do ústraní a mlčí...

http://www.youtube.com/watch?v=ZKmZEWRq7nc&feature=related

PS - té bajky si nevšímejte, je lživá. Vrány přece nemluví, to dá ROZUM...Smile...
Pa.

pro George

Přeji pěkný den,

Vaše: ""Root" je prezdivka pro "superuzivatele" - Takže moje "hlavy". Já měla root za ten "kořen, uzel" - a tak mi u Vás - myslícího digitálně Smile - to "zabíjet" - ve spojitosti s důležitou částí internetu - nepřišlo nijak divné.

Vaše: "A to vis, myslis si to, mas si to myslet... ?" - Cíle jsou zcela na mě - to vím a komu předán info, je také na mě. Takže, tohle je v pohodě. Nicméně, nedělám si žádné iluze o tom, když už info pustím (byť do prověřených sítí), kde skončí.
Jenže, pro Smrt je důležité to následné, co sama nemůže vykonat a tak nic jiného než info pustit, nezbývá.

Vaše: "Za prve je to docela odvazne tvrzeni." - Proč? Sorry, Smrt nehodlá v tomto závodit, ale - návody na výrobu bomb, a to i z mrtvých dětí, mučení, znásilňování žen a dětí, vraždy atd. - to prostě je rozdíl. A jestli ne - a Vy jste při svých "toulkách" našel něco podobného, tak pak Smrt vůbec netuší, proč jste nelikvidoval či se alespoň nesnažil likvidovat také. Že by se ve Vás Smrt až tak spletla? Sad

DEATH333

"Root" je prezdivka pro "superuzivatele" (v prostredi OS Windows se rika "administrator"), odvozeno od root uctu (= uctu spravce systemu) - proto jsem pouzil vyrazu "zabijet"...

Nejste-li paranoidní, tak to neznamená, že Vás nesledují. Jste-li paranoidní, tak je to jasné - sledují Vás.

Pokud jde o me, tak v tom mam davno jasno. Smile Ale psal jsem o necem jinem...

...takže si mohu svobodně zvolit - kdo, co - bude předmětem mého zájmu a pak se také mohu svobodně rozhodnout - komu, co - předám...

A to vis, myslis si to, mas si to myslet... ? Smile

To Smrt chápe, ale zkuste si uvědomit, že mezi tím, co jste našel při svých "toulkách" Vy a tím, co vidí a hodlá zlikvidovat Smrt, je velmi velký (přímo propastný) rozdíl.

Za prve je to docela odvazne tvrzeni. Smile Za druhe - v cem vlastne ze je ten "velmi velky rodil"?

pro George

Přeji pěkný den,

Vaše: "Mno, co s Tebou mam delat." - Mno, se Smrtí nic nenaděláte. Wink

Vaše: "Pokud maji kvuli proti terorismu/pedofilii/nabozenskemu extremismu ... prijit lide o soukromi, tak to beru tak, ze teroriste/pedofilove/nabozensti extremiste uz vyhrali." - To souhlasím - ti totiž vyhráli již dávno - nyní se již jen (a bohužel jen) občas napravují škody.

Vaše: "Nebo je dost mozna cely tenhle "boj" (vcetne toho Tveho - kdo vi?) jen zaminka a ve skutecnosti jde o to ziskavat nad lidmi stale vetsi a vetsi kontrolu?" - Tak Smrti o něco takového jistě nejde (ani netuším, co bych si s tou kontrolou počala), proto jsem také pořád jen soukromnice, takže si mohu svobodně zvolit - kdo, co - bude předmětem mého zájmu a pak se také mohu svobodně rozhodnout - komu, co - předám.
A musím říci, že v oboru, kterému se Smrt věnuje, jsem takových lidí, a to včetně "oficiálů", potkala většinu.

A jinak ohledně Vaší paranoi - Nejste-li paranoidní, tak to neznamená, že Vás nesledují. Jste-li paranoidní, tak je to jasné - sledují Vás. Smile

Vaše: "ALE - nikdo o me napriklad nemuze rict, ze bych nekdy neco znicil, smazal nejaka data atd. Natoz pak zpusobem, ktery tu popisujes." - To Smrt chápe, ale zkuste si uvědomit, že mezi tím, co jste našel při svých "toulkách" Vy a tím, co vidí a hodlá zlikvidovat Smrt, je velmi velký (přímo propastný) rozdíl.

Vaše: "A ze by me snad napadlo i zabijet "rooty"... no tak to si nedokazu vubec predstavit. Mam svoji uroven i nejake zasady, rekneme "eticky kodex"." - Myslíte-li "rootem" to, co já "serverem - uzlem", tak Smrti jde spíše o ty "hlavy" - zcela dle svých zásad a Etického kodexu a ty "rooty" jsou vlastně jen takové vedlejší ztráty. "Rooty" se dají nahradit, ale ty ZLÉ "hlavy" naštěstí ne.

Vaše: "Takze premyslej o sobe - premyslej digitalne... " - Těžko, jsem totiž jen obyčejná Smrt.

Customize This