Hawkingův kvazidůkaz o nepotřebnosti Boha

Stephen Hawking

Hawkingov argument:

Veľkým treskom vznikla hmota, priestor aj čas. Keď sa rozbehol čas v momente veľkého tresku, bola to udalosť, ktorú nemohol spôsobiť ani vytvoriť nič, ani nikto, lebo pred veľkým treskom neexistoval čas, takže nebol čas, v ktorom by Boh mohol vytvoriť Vesmír. -Nemôžeme zistiť, čo bolo pred veľkým treskom, pretože žiadne "pred" veľkým treskom nebolo. Konečne sme našli niečo, čo nemá príčinu, pretože neexistoval čas, v ktorom by mohla existovať príčina. Pre mňa to znamená, že neexistuje možnosť stvoriteľa, pretože neexistuje čas, v ktorom by mohol stvoriteľ existovať.

Odpoveď: zde

Průměr: 5 (1 vote)

Martin

Tvůj příspěvek je potěšením pro všechny, kteří se nespokojí s tím, co hlásá materialisticky založená společnost.
Osobně jsem byl první polovinu života ateista, druhou polovinu hledám Krista. Takže se dokážu vcítit do postoje nevěřících, ale i věřících.
Ještě jednou díky...

jak vyvrátit nevyvratitelné?

I já jsem donedávna věřil v logicky dovoditelná fakta jako evoluci a neexistenci boha a v BB. Tohle přeci tvrdí moderní vědy,které logicky došly k potvrzení tohoto. Zlomový okamžik je (pro mne tedy alespoň) zveřejnění faktů o indovi Prahladu Janim, který nejí a nepije už několik desítek let a toto ochotně prokázal tím, že se pod dohledem vědců a BBC nechal zavřít do skleněné místnosti a tam si 3 týdny meditoval. Bez vody a bez jídla.
VĚDA PRO TO NEMÁ VYSVĚTLENÍ !!!
Tato zásadní trhlina v nepotopitelném Titaniku zvaném Materialisticky založené vědy mne doslova šokovala a nabyl jsem postupně přesvědčení, že všechna dosavadní vědecká tvrzení mají stejnou pravdivost a nevyvratitelnost jako tvrzení o obsahu železa ve špenátu,kde ho bylo až do nedávna podle tvrzení vědců nejvíce ze všech potravin. Prostě jedni vědci během studií přejímají pravdy od jiných vyučujících vědců a tímto systémem došla věda k svému dosavadnímu stavu, že je naprosto a stoprocentně maaterialisticky pojatá a nepřipouští si že by se mohla mýlit. V zlomovém bodě, kdy byli vědci konfrontováni s případem existence člověka který nejí a nepije vědci pouze prohlásili, že věda pro tento jev nemá vysvětlení. Dále je ale raději o věci ticho. Svět ovládaný materialisty ve všech sférách nestojí o změnu.

Šťoura

Pěkná logika, ale myslím, že to moc nesouvisí alespoň s tím, co jsem psal já. I když na druhou stranu, jestliže to to dokazuje, že většina věřících žije v bludu, pak je tu velký prostor pro ten vnitřní rozpor Smile

Obrázek uživatele Minerva

Ondra

A vy byste měl vědět, že protivníkem zla není vždycky dobro. V takovém případě se buď nepřiklánějte ani na jednu stranu, nebo si zvolte menší zlo - s tím však velice opatrně.

ॐ असतो मा सद्गमय

Obrázek uživatele Foton

Ondra

Fotonovi

Skontroloval som to tu od mojej poslednej návštevy....
Paaani..... Tá DEATH toho tu vždy nakecá.... Toooľko bezobsažného balastu na pár riadkoch.... -Neskutočné.

Smrt přeci VÍ a nebojí se říct. To by si měl vědět, Fotone Wink

Obrázek uživatele Foton

Všeobecne

.

Skontroloval som to tu od mojej poslednej návštevy....
Paaani..... Tá DEATH toho tu vždy nakecá.... Toooľko bezobsažného balastu na pár riadkoch.... -Neskutočné. Smile

(...ostatní ateisti inak nič...)

Obrázek uživatele Šriber

Bludy

Celý ten spor o bludech začal Fotonem, u něhož se snad všichni shodneme, že v bludy věří...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Obrázek uživatele Stoura

To Eva, František - život v bludu

Podle mne se nedá jednoznačně a pravdivě říci, že všichni věřící žijí v bludu. Dokázat by se to dalo pouze o většině z nich.

Důkaz:
Na Zemi žije asi 2 miliardy muslimů, něco přes miliardu římských katolíků a asi miliarda dalších křesťanů (dohromady o něco víc než muslimů)

Skupiny, které jsem vyjmenoval, se skládají z věřících lidí. Každá ze skupin věří nějakým Pravdám, které jsou v rozporu s Pravdami ostatních skupin (například jmenujme otázku, jestli byl Ježíš Bohem - část odpoví ano, jiná část ne).
Protože obojí pravda být nemůže, musí ti, kteří dali špatnou odpověď, žít v bludu. A protože vždy najdeme soubor otázek, které vydělí se mnou jmenovaných více než 4 miliard lidí menšinové skupiny v nějaké otázce, musí většina věřcích odpověďět špatně. To znamená, že většina věří ve špatnou - bludnou myšlenku - věří bludu.

Všimněte si, že v tomto důkazu je úplně jedno, na čí straně je pravda - výsledek na tom vůbec nezávisí.

Obrázek uživatele Eva

František

ad - nacházíte kousek pravdy, s niž se obtížně smiřujete

Františku - mýlíte se - to není "kousek" - to je pravda úplně celá....Smile)))))))))))))))))))))
a smiřuji se s ní opravdu hooodně obtížně...Smile))))))))))no ale co nadělám, i to je život....: -)))

Kdyby byly dveře vnímání očištěny, bylo by vidět všechno takové, jaké to je...

Customize This