Hadi byli vždycky hady

Frank Sherwin, M. A.

Z http://www.icr.org/article/8631 přeložil M. T., editace Pavel Kábrt - pavelkabrt@seznam.cz – 10/2015. Článek vyšel na stránkách ICR 9. února 2015. ICR – Institute for Creation Research /Institut pro výzkum stvoření/ byl založen v USA roku 1970 a patří k nejstarším kreacionistickým organizacím mladé Země a doslovného výkladu Bible /jako jsou např. CRS, AiG, CMI aj./. Zabývá se výzkumem a rozšiřováním vědecké pravdy o Božím stvoření v protikladu k evolucionistickým báchorkám, jak svět stvořil sám sebe.

Evoluční teorie je zkázonosná ďábelská lež, jejíž hlasatelé už 150 let doufají, že Darwinův bláznivý nápad, jak příroda stvořila sebe samu, bude jednou vědecky potvrzen – i přesto, že celý ten evolucionistický mýtus se dnes v důsledku vědeckého pokroku hroutí na všech stranách.

Pavel Kábrt

Je to stará historie. V sedimentárních horninách objeví paleontologové zvíře či rostlinu, a to posune původ onoho organizmu dále zpět o mnoho milionů let - ale je to stále rostlina či zvíře vědě již známé. Samozřejmě, někteří z těchto fosilizovaných tvorů jsou vymřelí, to však nesvědčí o tom, že se vyvinuli.

Tentokrát jsou předmětem nedávného neočekávaného objevu hadi; nález údajně posouvá dobu jejich prvního výskytu zpět o dalších 65 milionů let.1 Evolucionisté byli šokováni objevem čtyř hadích fosilií, ze kterých je ta nejstarší (Eophis underwoodi) podle evolučního datování stará celých "167 milionů let". Před těmito objevy byla nejstarší fosilie hada stará pouhých "102 milionů let".

Kreační vědci tvrdí, že hadi byli vždycky hadi. Evolucionisté říkají, že se hadi vyvinuli z nějakého předka, který hadem nebyl - evidentně mnohem déle než před 167 miliony let. Problémem je naprostý nedostatek důkazů o tom, že se "moderní" hadi vyvinuli z předků, kteří hady nebyli. Fosilie přechodných tvorů podobných hadům neexistují; existují pouze sporné teorie a dohady.

Už po desetiletí jsou evolucionisté poněkud vedle, pokud jde o původ hadů.

• "Bohužel je fosilní historie hadů velmi kusá, takže je nutné rekonstruovat přibližně mnoho z jejich evoluce na základě srovnávací anatomie moderních forem".2
• "Původ hadů je stále nerozřešeným problémem."3
• "Zoologové se dohadují o evolučním původu hadů."4
• Dokonce ještě i letos roku 2015, po tak dlouhé době, evolucionisté stále tápou, "Debata je daleko od nalezení řešení."5

Může tedy překvapit, že téma neexistence skutečných důkazů o evolučních proměnách dominuje dalšímu článku ohledně týchž hadích fosilií? "Hadi v těchto skupinách ´jsou stále ještě příliš hady, o jejich příslušnosti k hadům nelze pochybovat...´"6 Dříve v témž článku pisatel konstatoval, že "Pozůstatky jeví velkou podobnost s moderními hady, kteří patří do spíše nejasných skupin, a má se za to, že jde o jaksi primitivní členy hadí rodiny jako je třeba skupina zvaná anilioidi..."Ale evolucionista Allaby nikdy nemluví o čeledi Aniliidae jako o "primitivní".7 Debata pokračuje.

Dokud budou světští vědci důvěřovat darwinizmu, nedočkáme se rozřešení otázky původu u žádného zvířete ani rostliny. Možná by měli tihle evolucionističtí hadi ten svůj zastaralý příběh nějak upravit.

Odkazy

1. Dunham, W. Remarkable fossils push back snake origins by 65 million years. Reuters. Posted on Reuters.com on January 27, 2015, accessed January 28, 2015.
2. Colbert, E. et al. 2001. Colbert's Evolution of the Vertebrates, 5th Ed. New York: Wiley-Liss, 154.
3. Stahl, B. 1985. Vertebrate History. New York: Dover Publications, Inc.,318.
4. Miller, S. and J. Harley. 2013. Zoology. McGraw-Hill, 357.
5. Benton, M. 2015. Vertebrate Paleontology. Malden, MA: Wiley Blackwell, 252.
6. Blaszczak-Boxe, A. 2015. Oldest Known Snake Fossils Identified. Live Science. Posted January 27, 2015, accessed February 2, 2015.
7. Allaby, M. 2014. Oxford Dictionary of Zoology. UK: Oxford University Press, 32.

PřílohaVelikost
00814-3.11.2015-hadi_byli_vzdycky_hady.doc80 KB
Průměr: 1 (1 vote)

Přátelé

Přátelé,
článek je o hadech a o tom, že hadi byli vždy hady, i dle zkamenělin. Není o potopě, o mokrém seně ani o evoluční vědě, jak se polité kamení změní za milióny let na lidi, města a raketoplány. Prosím, přejděte na obecnou diskuzi, nemáte-li už k hadům co víc říct. Děkuji, Pavel Kábrt

Obrázek uživatele Route 66

Re: Hrábě

Ostatně tak nějak se evolučním rybičkám přeci vyvinuly nohy. Když jim vysychaly tůňky a tudíž se musely plácat přes souš...
Nebo ne ?

llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Ano, to je PRAVDA. Sám jsem to viděl na vlastní oči.
Teda zatím jenom ve filmu. A pamatuji si jej dobře, neb nám odpadlo několik hodin vyučování, když jsme na něj se školou šli. Povinně. Byla to bomba! Stali "jsme se svědky přeměny druhů!", jak bylo v tom filmu sděleno, když štika, nebo co, vyskočila z vody a mazala si to do džungle, jelikož ji mezi tím narostly nožičky, rypáček a zakroucený ocásek.....
Musela to být pravda pravdoucí, přeci by nám, tehdy dětem pravdomluví evolucionáři nelhali! No ne? Big smile

"Ježíšek je, jenže my to nesmíme říkat, abychom byli připuštěni na vyšší stupeň všeobecně vzdělávacích škol. A zapřeme-li ho docela, možná i na školu vysokou"
Yvonka - sestřenice pionýra Vasila Krátkého

Hrábě

muhehehehe. Big smile Za to některé evoluční dinosauří masíčko vydrží i
65 000 000 let...
Big smile

Mohl bys mi dát odkaz na zdroj, který tvrdí, že se našlo zachovalé dinousauří maso? Nebo zas jen lžeš?

Voda opadala postupně, na některých místech se mohly plácat docela čerstvé rybičky, které nestihly uplavat do moře.

Už jsi někdy viděl třeba pavouka nebo vlaštovku, jak jí ryby? Ale vlastně proč ne. Mezi soubor všech ostatních biblických pohádek to zapadá dokonale.

Rovněž je možné, že Noe měl zásobu takových rostlinných plodů, dnes již vyhynulých, které žrali i masožravci

Big smile Big smile Big smile Big smile Big smile Big smile

No hlavně že už vyhynuly... Kreacionismus a důkazy, to opravdu nejde k sobě... Smile

Dále se na arše mohli rozmnožit někteří drobní hlodavci, jako jsou krysy, myši a podobně. Některá zvířata se množí velmi rychle.

Ale no tak... Už tak nemáš kam všechny ty zvířata na tu archu nacpat a ty ještě chceš, aby se tam rychle množily...?

A dále, je možné, že masožravci před potopou byli pořád schopni přijímat rostlinnou potravu, neb Bůh povolil konzumaci masa až po potopě.

Ale to je nějaké divné. Ty tvrdíš, že všechny fosílie jsou výsledkem celosvětové potopy. Jak je tedy možné, že v útrobách některých fosílií se podařilo identifikovat masitou stravu, když to bůh povolil až po potopě?

Možností je spousta.

Jasně. Možné je taky to, že někteří zástupci fauny se během potopy vznášeli ve vzduchu, aby pak po potopě zase přistáli na zem a mohli naplnit žaludky masožravých přeživších z archy.
Jedna fantasmagorie za druhou a všechny na h****... Smile

Re: HDB

to sis vymyslel, tohle v bibli nikde napsane neni, nebo se pletu? popripade mi ukaze kdes to cetl

Obrázek uživatele Hrabě Monte Cristo 2011

čulis

Udává se, že rozklad např. lidského těla začíná již asi 4 minuty po smrti, a to díky chemickým a fyzikálním procesům v těle (autolýza), při nichž začnou nekontrolovaně pracovat různé trávicí enzymy. Nejdříve tyto enzymy zasáhnou orgány, kde je enzymů velké množství (játra) nebo obsahují mnoho vody (mozek), postupně však enzymy natráví celé tělo. Nejprve není tento proces patrný, ale po několika dnech se na kůži vytvoří puchýře a popraská kůže.[2]

Brzy se však začnou uplatňovat i organizmy a začíná biologický rozklad. Tělo obratlovců nejdříve kolonizují rozkladači – bakterie a dále tzv. cukrové plísně (známé rody Mucor, Penicillium). Obě skupiny jsou v těle přítomny již za života (bakterie v trávicím traktu, plísně na sliznicích a na kůži), ale k masovému šíření do těla jim obvykle brání imunitní systém. Po smrti rychle využívají vzniklé situace. Cukrové plísně se živí, jak název naznačuje, převážně volně přítomnými cukry, ale i aminokyselinami.[3]

V přírodě brzy následují i další fáze. Těkavé látky lákají k tělu zástupce hmyzu (bzučivkovití, masařkovití), které nakladou vajíčka, z nichž se brzy vylíhnou larvy a živí se proteiny ve svalech a tuky. Další skupiny živočichů se poměrně záhy specializují na konzumaci nikoliv těla samotného, ale rozkladačů v něm usídlených (tzv. mikrobivorové živící se hyfami hub a bakteriemi). Jiné druhy loví kořist větší velikosti: larvami much a podobně.[3]

V poslední fázi na těle mrtvého obratlovce obvykle zbývá jen kůže, kosti a některé další tuhé a tím pádem těžko stravitelné části. Někteří jsou však schopní konzumovat i tento typ potravy: konkrétně kožojedi (Dermestidae), moli (Tineidae), určité skupiny roztočů (Acari) a podobně.

muhehehehe. Big smile Za to některé evoluční dinosauří masíčko vydrží i
65 000 000 let... Big smile

Děkuji za zpřesňující informace o délce trvání potopy. Takže si to shrneme. Potopa byla kataklyzmatická událost, provázená přesuny kontinentů, vlnami tsunami a masivními sopečnými erupcemi. Uprostřed tohoto kataklyzmatu 382 dnů plavaly rostlinné koberce se zdechlinami, které po 382 dnech byly poživatelné nejen pro mrchožrouty, ale i pro masožravce, kteří mršiny nežerou

Voda opadala postupně, na některých místech se mohly plácat docela čerstvé rybičky, které nestihly uplavat do moře. Ostatně tak nějak se evolučním rybičkám přeci vyvinuly nohy. Když jim vysychaly tůňky a tudíž se musely plácat přes souš...
Nebo ne ? Crazy

Rovněž je možné, že Noe měl zásobu takových rostlinných plodů, dnes již vyhynulých, které žrali i masožravci. Dále se na arše mohli rozmnožit někteří drobní hlodavci, jako jsou krysy, myši a podobně. Některá zvířata se množí velmi rychle. A dále, je možné, že masožravci před potopou byli pořád schopni přijímat rostlinnou potravu, neb Bůh povolil konzumaci masa až po potopě. Možností je spousta.

------------------------------------------------------------
Přehodnocení pekla

Kábrt

Odpovídat Vám mi dalo velké sebezapření, děkujte i za těch pár slov, které jsem Vám z milosti obětoval. PK

Těch několik málo nicneříkajících slov, které jste mi s tím velkým sebezapřením obětoval, opět ukázalo, že pro obhajobu kreacionismu nemáte absolutně nic a zmůžete se jen na mlácení do slaměných panáků Smile

Pavel Kábrt

A PROSÍM, UŽ MĚ NEOTRAVUJTE. PK

Moc mě to mrzí, ale vaší žádosti se bohužel nevyhovuje. Jsou to věcné dotazy bez vulgarismů a bez urážek boha. Máte na výběr ze tří možností. Můžete mě z výše uvedených příčin zabanovat, nebo moje dotazy ignorovat, no a nebo na ně odpovídat.

Znovu Vám napovím: kreacionisté učí, ne na základě Bible, ale skutečných faktů z přírody (např. z výzkumu následků erupce sopky svaté Heleny ve státě Washington v roce 1980), že při potopě na hladině plavaly ohromné koberce kmenů stromů, ze kterých postupně, po jejich ponoření a zasypání sedimenty, vzniklo uhlí. Samozřejmě všechny tyto rostlinné koberce se neponořily!! Klesly spolu s ustupující vodou potopy na pevnou zem při konečné fáze potopy. Netvrdím, že na nich přežila živá zvířata, ale nezkažené zdechliny určitě,

Děkuji za zpřesňující informace o délce trvání potopy. Takže si to shrneme. Potopa byla kataklyzmatická událost, provázená přesuny kontinentů, vlnami tsunami a masivními sopečnými erupcemi. Uprostřed tohoto kataklyzmatu 382 dnů plavaly rostlinné koberce se zdechlinami, které po 382 dnech byly poživatelné nejen pro mrchožrouty, ale i pro masožravce, kteří mršiny nežerou. Možná po 382 dnech hnilobných procesů získaly zdechliny velmi ceněnou archivní příchuť a specifické neodolatelné aroma. Luxusní a chutné zdechliny se navíc shodou přírodních okolností nahromadily v dostatečném množství u Araratu, aby se masožravci hned po opuštění archy mohli v klidu nažrat. A vsadil bych se, že na ty rostlinné plovoucí trsy všechny ty mršiny vylezly samy a pevně se držely.

Cituji z pasáže o rozkladu těla obratlovců

Udává se, že rozklad např. lidského těla začíná již asi 4 minuty po smrti, a to díky chemickým a fyzikálním procesům v těle (autolýza), při nichž začnou nekontrolovaně pracovat různé trávicí enzymy. Nejdříve tyto enzymy zasáhnou orgány, kde je enzymů velké množství (játra) nebo obsahují mnoho vody (mozek), postupně však enzymy natráví celé tělo. Nejprve není tento proces patrný, ale po několika dnech se na kůži vytvoří puchýře a popraská kůže.[2]

Brzy se však začnou uplatňovat i organizmy a začíná biologický rozklad. Tělo obratlovců nejdříve kolonizují rozkladači – bakterie a dále tzv. cukrové plísně (známé rody Mucor, Penicillium). Obě skupiny jsou v těle přítomny již za života (bakterie v trávicím traktu, plísně na sliznicích a na kůži), ale k masovému šíření do těla jim obvykle brání imunitní systém. Po smrti rychle využívají vzniklé situace. Cukrové plísně se živí, jak název naznačuje, převážně volně přítomnými cukry, ale i aminokyselinami.[3]

V přírodě brzy následují i další fáze. Těkavé látky lákají k tělu zástupce hmyzu (bzučivkovití, masařkovití), které nakladou vajíčka, z nichž se brzy vylíhnou larvy a živí se proteiny ve svalech a tuky. Další skupiny živočichů se poměrně záhy specializují na konzumaci nikoliv těla samotného, ale rozkladačů v něm usídlených (tzv. mikrobivorové živící se hyfami hub a bakteriemi). Jiné druhy loví kořist větší velikosti: larvami much a podobně.[3]

V poslední fázi na těle mrtvého obratlovce obvykle zbývá jen kůže, kosti a některé další tuhé a tím pádem těžko stravitelné části. Někteří jsou však schopní konzumovat i tento typ potravy: konkrétně kožojedi (Dermestidae), moli (Tineidae), určité skupiny roztočů (Acari) a podobně.[

No to musela být po 382 dnech skutečně nutričně vyvážená a hodnotná mňamka pro hladovějícího masožravce. Tleskám tvrdé experimentální vědě v kreacionistickém podání.

Re: Culis

Jakýkoliv biologický materiál, který je mokrý (při potopě dle biblického popisu pršelo)a plave na vodě, se za 382 dní stane naprosto nepoživatelným. Navíc pokud by měl být těsně nad hladinou moře ve vysoké vlhkosti. Nebo máme věřit tomu, že se samy od sebe že stromů udělaly vory se střechou a v nich se zázrakem objevilo suché seno?
Mimochodem, sušil jste někdy seno? Pokud se vám zapaří, tak už ho dobytek nežere.

Pane Kábrt, nevěřte tři a půl tisíce let starým pohadkám.

Nejhorší den pro vědu bude, až se nebude na co ptát.

Phobos

Njn, není nad seriózní věcnou diskuzi

Odpovídat Vám mi dalo velké sebezapření, děkujte i za těch pár slov, které jsem Vám z milosti obětoval. PK

Culis

Jako křesťan, který se řídí Ježíšovými radami a učením o lásce i k těm největším pitomcům a posměváčkům, spíše než touhou svého vlastního zrádného srdce, vykašlat se na ně, se přemůžu a odpovím Vám, přestože je to velké sebepřemáhání.

Neposlechl jste moji dobře míněnou, neironickou a naprosto realistickou radu, sednout si a přemýšlet o situaci krátce po potopě. Znovu Vám napovím: kreacionisté učí, ne na základě Bible, ale skutečných faktů z přírody (např. z výzkumu následků erupce sopky svaté Heleny ve státě Washington v roce 1980), že při potopě na hladině plavaly ohromné koberce kmenů stromů, ze kterých postupně, po jejich ponoření a zasypání sedimenty, vzniklo uhlí. Samozřejmě všechny tyto rostlinné koberce se neponořily!! Klesly spolu s ustupující vodou potopy na pevnou zem při konečné fáze potopy. Netvrdím, že na nich přežila živá zvířata, ale nezkažené zdechliny určitě, stejně jako množství rostlinné stravy (tu též Noe měl na palubě lodi, všiměme si, že i současní zemědělci shromažďují zásoby potravy, třeba na zimu).

Potopa, pro Vaši informaci, trvala 382 dnů. Ostatní přenechávám Vaší evoluční imaginaci, která je téměř nekonečná. Zkuste svoji imaginaci, místo na mýtus o kamení politém vodou a přeměněném na lidi, uplatnit na historický zápis Bible - zápis lidí méně prolhaných než jste Vy a Vaše darwinistická parta - hodně si tím ulevíte a osvobodíte se. A PROSÍM, UŽ MĚ NEOTRAVUJTE. PK

Customize This