Genom užívá dva jazyky současně, proč to někdy nezkusíte také?

David Klinghoffer

(Z http://www.evolutionnews.org/2013/12/genome_composes080111.html přeložil bezplatně David Mašek – 3/2014. Vyšlo na stránkách Evolutionnews 13. prosince 2013.)

Přeložení článku do češtiny stálo 0 Kč.

Děkuji každému, kdo pomáhá dosvědčovat Boží stvoření a jeho lásku bez darwinistických slátanin a evolučních lží!
Pavel Kábrt


Image: Gabriël Metsu, The Letter-Writer Surprised/Wikicommons.

Výzkumníci ze státní Washingtonské univerzity, která je místní hnací silou ve vzdělávání, zjistili, že genetický kód se skládá ne z jednoho, ale ze dvou jazyků (Scientists discover double meaning in genetic code).

Od doby, kdy byl v roce 1960 rozluštěn genetický kód, vědci usuzovali, že byl používán výhradně pro záznam informací o bílkovinách. Vědci z Washingtonské univerzity byli ohromeni zjištěním, že genomy užívají genetický kód k sepisování dvou odlišných jazyků. Jeden popisuje, jak jsou tvořeny bílkoviny a druhý dává buňce pokyny k řízení genů. Jeden jazyk překrývá druhý, což je důvodem toho, proč ten druhý zůstával tak dlouho neobjeven.

„Po více než 40 let jsme usuzovali, že změny DNA týkající se genetického kódu mají dopad pouze na to, jak jsou tvořeny bílkoviny,“ říká Stamatoyannopoulos. „Nyní víme, že tato základní domněnka o čtení lidského genomu byla pouze jednou polovinou pravdy. Tyto nové objevy upozorňují na skutečnost, že DNA je neuvěřitelně mocným zařízením pro ukládání informací, které příroda plně využila neočekávanými způsoby.“

Genetický kód používá 64písmennou abecedu zvanou kodony. Tým z Washingtonské univerzity zjistil, že některé kodony, nazvané jimi duony, mohou mít dva významy, jeden se týká bílkovinné posloupnosti a druhý řízení genů. Vypadá to, že tyto dva významy se vyvinuly ve vzájemném souladu. Pokyny k řízení genů, zdá se, pomáhají stabilizovat určité prospěšné vlastnosti bílkovin a způsob, jakým jsou tvořeny. [zvýraznění přidáno]

Ale počkat! Jeden jazyk pro bílkoviny druhý pro řízení genů – dvě rozdílné funkce. A ony se „vyvinuly ve vzájemném souladu,“ bez záměru či řízení? No, ono je to potřeba, pokud předpokladem je, že všechno ve výrobním procesu života se takto vyvinulo. Copak k tomu hodláte říct?

Přemýšlejte ale, jak nepravděpodobné to je. Představte si, že napíšu článek v jednom jazyce o tématu A, ale důmyslně zvolím má slova tak, že tento článek bude možno přečíst i v jiném jazyce, a bude obsahovat informace o příbuzném ale odděleném tématu B. Přemýšlejte chvíli o tom, jaký důvtip by to vyžadovalo – a nejen to, ale ta předvídavost s vědomím a představením si složitého, vzdáleného cíle by byla jen prvním krokem v celém procesu. V mysli vyvstane cíl a ta jej pak přeloží do skutečné podoby.

Takové věci se nedějí „ve vzájemném souladu“ bez inteligentního činitele, majícího v mysli dvojí účel, který si dokáže představit a přemýšlet o tom, jak ho dosáhne.

Naši vědci z Washingtonské univerzity tvrdí, že byli „ohromeni“? To by tedy měli být. Nyní si jako myšlenkový experiment představte, že místo dvou současně operujících jazyků by byly tři. Nebo čtyři. Pět? Proč ne? Konečně, jak říká Dr. Stamatoyannopoulos, po 40 letech si vědci nevšimli, že jsou jazyky dva. Při kterém čísle se zastavíte a řeknete si: tohle vyžadovalo záměr?

********

PřílohaVelikost
00627-16.3.2014-genom_uziva_dva_jazyky_soucasne_proc_to_nekdy_nezkusite_take.doc91.5 KB
Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Pieter

že Eva zahryzla do jablka bola náhoda, alebo plán ?
že ludstvo spustlo tak, že ho bolo potrebné vyhladiť potopou bola náhoda, alebo plán ?

Hrábě nám to isto zodpovie.

Re: Genom užívá dva jazyky současně, proč to někdy nezkusíte ...

Chci jen přiblížit jak něco podobného probíhá v praxi. Každý známe youtoube. samozřejmě digitální video šidí oko ale taky místo toho aby posílala jen proud obrazovích dat, posílá taky změny v obraze které jde dobře popsat matematicky. a někdy právě dojde k tomu že se jeden obrázek použije několikrát.

zkrátka samo to nejde, musí být záměr

Vlasta

že Eva zahryzla do jablka bola náhoda, alebo plán ?
že ludstvo spustlo tak, že ho bolo potrebné vyhladiť potopou bola náhoda, alebo plán ?
oplatí sa plytvať energiou a nervami na tomto blogu ak neexistuje náhoda ?

evoskeptik

Ty části které nejsou vědecky dokázané určitě.

Aha, takže je to nějak tak, jak jsem předpokládal. Vady "nedokázanosti" nevykazuje jen evoluční teorie, ale ještě celá řada dalších vědeckých oborů.

Uhlíkem 14C v diamantech se mohu zabývat v případě, bude-li dodán odkaz na seriózní informace - kdo, kdy, kolik a za jakých okolností 14C v diamantech naměřil.

Obrázek uživatele Šriber

evoskeptik

darwinismus uctívá přirozený výběr a náhodné mutace

Jak se to uctívání projevuje?

přikazuje hledat a hlásat důkazy pro darwinismus, zakazuje hledat důkazy proti němu

Jsou ty příkazy a zákazy někde uvedené?

nejspíš darwinisté věří že když na počítači nasimulujete mozkové frekvence, je to důkaz že vědomí má i počítač a duši lze vyrobit uměle proto je vlastně nesmrtelná

Jak jste na to přišel?

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Obrázek uživatele Samain

Re: KTE, Šriber

Šriber:
darwinismus uctívá přirozený výběr a náhodné mutace, přikazuje hledat a hlásat důkazy pro darwinismus, zakazuje hledat důkazy proti němu.

To co jste napsal je lež.
Krom toho, výběr a mutace existují.
Mutace můžeme sledovat. Třebas pestrobarevný chov andulek je kompletně založený na barevných mutacích. V přírodě se tito ptáčci vyskytují pouze v zeleném zbarvení.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Andulka_vlnkovan%C3%A1

Dancing with the moonlight knight.

Obrázek uživatele Samain

Vlastíku

Dva ptáčci počnou jiného ptáčka. To je ale náhoda. A ještě k tomu jinak zbarveného, to je ale náhoda.

Ano. Pokud dva ptáčkové, pocházející z celých generací stejně zbarvených ptáčkú zplodí jinak zbarveného ptáčka, je to náhodná mutace.

Vidíte jak jste to hezky pochopil Smile

A když se lidem narodí černoch, to je také náhoda?

No fujky - to jsem netušila, že ste takový rasista!

A když hodíte do vzduchu kámen a strefíte mouchu, také náhoda?

Pokud nejste Anton Špelec Ostrostřelec, tak ano.
Od této části přestávám rozumět smyslu vašeho příspěvku.

Jinak přeji veselou náladu u mých komentářů, a co nejpříjemnější den, až se u něho budete bavit, což bude zajisté také zcela náhodné, docela rád bych se pobavil s Vámi. Zdraví zcela náhodně a náhodný Vlasta. S.

Mně lidé, kteří nedokážou logicky myslet moc nebaví.
Pokud jde o tu náhodu a náhodný - víte že tady jste se (asi ovšem naslepo) strefil? Kdyby ten závod vyhrála jiná spermie vašeho tatínka, mohla tu být místo Vlasty třebas Maruška Wink .

Dancing with the moonlight knight.

KTE, Šriber

KTE:
Ty části které nejsou vědecky dokázané určitě. Ale např. radiometrické datování, jak si vysvětlujete uhlík C14 v diamantech?

Šriber:
darwinismus uctívá přirozený výběr a náhodné mutace, přikazuje hledat a hlásat důkazy pro darwinismus, zakazuje hledat důkazy proti němu.
Co se týká posmrtného života nevím, nejspíš darwinisté věří že když na počítači nasimulujete mozkové frekvence, je to důkaz že vědomí má i počítač a duši lze vyrobit uměle proto je vlastně nesmrtelná.

Obrázek uživatele Šriber

evoskeptik

Poučte nás a prozraďte nám, kdo je v darwinismu uctívám, co přikazuje, co zakazuje, jak je to s posmrtným životem...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

evoskeptik

Vyškrtneme ze školních osnov i kosmologii a geologii?

Customize This