Genetický výzkum potvrzuje biblický časový rámec

Jeffrey Tomkins, Ph.D.

(Z http://www.icr.org/article/genetics-research-confirms-biblical/ přeložil Pavel Kábrt – 2/2014. Vyšlo na stránkách ICR 9. ledna 2013. Dr. Tomkins je výzkumným spolupracovníkem. Doktorát v genetice obdržel na Univerzitě Clemson, Jižní Karolína, USA.)

Děkuji každému, kdo pomáhá zvěstovat Kristovo evangelium bez darwinistických slátanin!
Pavel Kábrt

Vzrušující výzkum z léta 2012 popisuje variace DNA v úsecích kódujících proteiny ve spojitosti s populačním růstem. Jedním ze závěrů výzkumu je, že se lidský genom začal prudce diverzifikovat ne více než před 5 000 roky.1, 2 Toto pozorování těsně souhlasí s biblickým časovým rámcem rozrůznění lidí po potopě. Ale další studie, publikovaná v časopisu Nature, zpřístupňuje ještě rozsáhlejší údaje, které neúmyslně potvrzují nedávnou lidskou historii popsanou v Genesis.3

Rozdíly v lidské DNA mohou být charakterizovány napříč populacemi a etnickými skupinami, při použití mnoha technik. Jedna z těchto genetických technologií, která v tomto smyslu podává nejvíce informací, se zabývá analýzou variací DNA v genomových oblastech kódujících proteiny. Proměnlivost v těchto oblastech je nižší, než mnohem početnější genetické odchylky, ke kterým dochází v regulačních, nekódujících oblastech. Badatelé mohou statisticky kombinovat tyto informace s demografickými daty, které získají z růstu populace napříč celým světem, a tím dostanou časové rámce (měřítka) vztahující se k lidské genetické diverzifikaci.4

To, co dělá tento typ výzkumu unikátním, je, že evoluční vědci typicky začlení obrovské časové rámce, které dostanou od paleontologických autorit, či jiné dlouhé časové scénáře, aby tak kalibrovali modely genetických změn během času. Ale studie, založené na vypozorované dynamice světové populace, nespoléhají na tento předsudek, a jsou proto mnohem přesnější a realističtější.

Ve své zprávě z roku 2012 v Science, analyzovali genetici sekvence DNA 15 585 úseků genů kódujících proteiny v lidském genomu u 1 351 Euroameričanů a 1 088 u Afroameričanů na málo časté variace DNA.1, 2 Tato nová studie zpřístupnila řídce kódující variace v 15 336 genech u 6 500 lidí – je to téměř třikrát větší rozsah dat ve srovnání s první studií.3 Nová studie byla provedena oddělenou skupinou výzkumníků.

Výsledky publikované v Nature přináší druhé velkolepé potvrzení těch úžasných informací z Bible, které přinesla už první studie. Vědci potvrdili, že se lidský genom začal prudce diverzifikovat ne více jak před 5 000 roky. Ještě k tomu zjistili, že význačné hladiny variací jsou spojeny s degradací lidského genomu, a ne nějakým vzestupným evolučním procesem. To těsně zapadá do výzkumu provedeného genetikem Johnem Sanfordem z Cornellovy univerzity, který biologicky realistickým genetickým modelováním populace ukázal, že genomy ve skutečnosti devolvují během času v procesu, který se nazývá genetická entropie.5

Podle Bible byla předpotopní celosvětová populace redukována na Noemovy tři syny a jejich manželky, což vytvořilo efekt hrdla láhve, ze kterého pochází všechno lidstvo. Záhy po celosvětové potopě bychom očekávali rychlou diverzifikaci, pokračující až do současnosti. Podle Písma to nezačalo dřív jak před 5 000 roky. Také bychom očekávali, že lidský genom bude devolvovat či degradovat v důsledky hromadění nevratných genetických chyb během času. A nyní, dvě materialistické výzkumné studie, potvrzují tyto biblické předpoklady.

Odkazy

1. Tomkins, J. 2012. Human DNA Variation Linked to Biblical Event Timeline. Creation Science Update. Posted on icr.org July 23, 2012, accessed December 31, 2012.
2. Tennessen, J. et al. 2012. Evolution and Functional Impact of Rare Coding Variation from Deep Sequencing of Human Exomes. Science. 337 (6090): 64-69.
3. Fu, W, et al. Analysis of 6,515 exomes reveals the recent origin of most human protein-coding variants. Nature. Published online before print, July 13, 2012.
4. Keinan, A and A. Clark. 2012. Recent Explosive Human Population Growth Has Resulted in an Excess of Rare Genetic Variants. Science. 336 (6082): 740-743.
5. Sanford, J. C. 2008. Genetic Entropy and the Mystery of the Genome, 3rd ed. Waterloo, NY: FMS Publications.

Takže si to shrneme:

1. Archeologický výzkum potvrzuje, že veškeré velké civilizace (Babylón, Egypt, Asýrie atd.) začaly přibližně před 5 tisíci lety. Dále potvrzuje, že před námi nežili žádní primitivní hlupáci, ale lidé s vyspělejší civilizací a technikou než máme my dnes (viz jejich stavby, které bychom nepostavili, i nálezy ukazující na vyspělou techniku).

2. Paleontologický výzkum potvrzuje, že všechny zkameněliny v zájmu antropologů jsou buď naprosto lidské, nebo patří opicím. Těch lidských zkamenělin (kostí a koster), ať už kostí našich bratří Neandertálců či jejich výrobků, nebo nálezů kostí různě vytrubovaných předků člověka, je zoufale málo, aby se tím dal věrohodně vyplnit pobyt rozumného člověka na zemi po údajné stovky tisíce let. Nedávné výzkumy lidských lebek z Gruzie, Dmanisi, tento fakt znovu jasně potvrdily a vyvrátily mnoho let trvající evoluční fantazie o různých druzích člověka vyvíjejících se zemi. Evoluční antropologie je jedna z nejchaotičtějších oblastí celé evoluční dějepravy, kde se hypotézy mění rychleji než počasí a vědci spolu hádají víc než v jiných oborech.

3. Molekulární biologie a genetika postupně rozbíjejí imaginární evoluční strom života kreslený darwinisty od Darwina, protože výsledné analýzy genetických sekvencí jsou zcela neslučitelné se starými, darwinistickými morfologickými daty. Evoluční paleoantropoložka Mary Leakey prohlásila už před mnoha lety: „Všechny ty stromy života s jejich větvemi našich předků, to je kupa nesmyslů.“ Moderní molekulární data její výrok potvrzují.

4. Genetický výzkum kombinující poznatky z demografických studií na různých etnikách se zjištěnými odchylkami DNA sekvencí kódujících proteiny potvrzuje, že k rozrůznění lidstva došlo ne dříve než někdy před pěti tisíci lety před současností, tedy to, co potvrzují i matematické modely růstu lidské populace. (viz článek zde výše)

5. Evoluční teorie o člověku dostala na frak také v mnoho let vytrubované maškarádě s „odpadními geny“ (junk genes), kterých měl mít dle evolucionistů člověk v genomu až přes 90 %, jenže nyní víme, díky skutečné vědě, že mají svoji funkci, a jak se ukazuje, obrovsky důležitou funkci. Evolucionisté mnoho let touto hloupostí dokládali pravdivost evoluce, která údajně (inteligentní stvořitel by to přece neudělal, říkali) zanechala v lidském genomu obrovský odpad starých, už více nepoužívaných genů. Nic z toho už není pravda! A to další, kde se zatím nechce evolucionistům měnit kabáty, ale budou muset, je dlouho vytrubovaná podobnost mezi lidským a šimpanzím genomem (1-2 %!). Tím opět lidem dlouho nalhávali, že člověk a šimpanz musejí mít společné předky, protože se „téměř vůbec od sebe neliší“ (evolucionisti by si měli občas zajít do ZOO podívat se do pavilónu primátů, jak vypadají, a pak na oční kliniku, no a neškodilo by cestou stavit se u psychiatra či faráře).

6. Matematické výpočty mnoha vědců, modelující růst lidské populace, zcela jasně popírají časový rámec mnoha stovek tisíců let existence člověka na zemi. Kdyby zde byl člověk milión let, už by se dnes množství našich těl nevešlo ani do prostoru mezi Zemí a Měsícem – proto také mají moderní demografové strach z přelidnění, dovedou totiž růst populace matematicky modelovat. Matematika je ovšem velkým nepřítelem evoluční teorie i v mnoha dalších oblastech, např. v pravděpodobnostních výpočtech. Dr. Morris trefně píše: „/Evoluční/ nápad mívá z některých důvodů přesvědčovací kvalitu a pro mnoho lidí se jeví jako rozumný – až do okamžiku, než je prověřen kvantitativně (matematicky)!“ Ale sami evolucionisté napadli evoluční teorii z pozice matematiky už dřív (Mathematical Challenges to the Neo-Darwinian Interpretation of Evolution).

7. Dalo by se pokračovat tím, jak lingvistické studie lidských jazyků, znalosti řemesel a zemědělství, matematiky a astronomie a nejrůznějších dovedností, písemné a architektonické památky, stáří živých stromů, nejstarší mumie, izotopová měření pomocí 14C atd. atd. – to vše dokazuje, že lidé začali zaplňovat tuto zemi ne dříve jak po celosvětové potopě, někdy v pátém tisíciletí před námi, jak zapsala Bible - a nemá pravdu fantastická darwinistická slátanina, že člověk na této zemi existuje už mnoho set tisíců let.

Aby mohl člověk vyznávat evoluční dějepravu, musí svůj rozum i vědecká fakta zašlapat do bláta darwinistického snění – ale pssst, říkejte jim, že dělají vědu, ať nás nepokoušou. Pavel Kábrt

PřílohaVelikost
00639-23.2.2014-geneticky_vyzkum_potvrzuje_biblicky_casovy_ramec.doc156.5 KB
Průměr: 3.7 (6 votes)
Obrázek uživatele Eva

Samain

ad - Dala bych si nějaké to utrpeníčko s mladým zajícem - jsem masochistka?

Ne, jsi sadistka.
Big smile Big smile Big smile

Kdyby byly dveře vnímání očištěny, bylo by vidět všechno takové, jaké to je...

Re: Genetický výzkum potvrzuje biblický časový rámec

Jde komentovat. Ale pro registrované uživatele. Co by byly komukoliv platné nějaké hanlivé, sprosté řeči anonymů? Ale myslete si, co chcete... Z internetových diskuzí běžných serverů se moc chytrého člověk nedozví, za to si přečte spoustu bahna.

Re: Genetický výzkum potvrzuje biblický časový rámec

Doba ledová, je doba ledová..

PS: Pan Hájek z protiproudu z tohodle článku udělal ještě věčí slátaninu, bohužel tam vládne fašismus a nelze komentovat.. proč, je evidentní..

Obrázek uživatele Eva

Re: Evo,

ad - Ale chtěl bych tě vidět, jak se hrabeš na třeba na Kláštorisko na kole nebo běžkách
_______________________

Nemusím všechno...Smile....¨
Před lety jsem si při výšlapu na Warscheneck zdevastovala kolenní vaz, takže od té doby pěkně jen piánko "kolmo" jižní Čechy, Jizerky, Šumava, Vysočina.....bohatě stačí a uspokojuje.

Kdyby byly dveře vnímání očištěny, bylo by vidět všechno takové, jaké to je...

Re: Evo,

Běžky, kolečko...to je jiný kafe..... Smile ....to můžu.

A to jako není pachtění, jo? Ale chtěl bych tě vidět, jak se hrabeš na třeba na Kláštorisko na kole nebo běžkách Smile
Nebo na Rysy třeba Smile Už tě vidím v živých barvách.

... pachtění se pěšky v horku v dešti ...

V dešti to ještě jde ale v horku to ne. Já jsem totiž teploplachej.

Obrázek uživatele Eva

Re: Evo,

To je podle mapy u Hradce? Tam to moc prozkoumané nemám.
Vandrování - to mě nikdy nebralo. Jednou jsem absolvovala - a stačilo. Sice byly pěkné chvilky, ale vykoupené tak šíleným utrpením....hrůza. Jestli něco nesnáším, tak to je pachtění se pěšky v horku v dešti s rancem na zádech.
Běžky, kolečko...to je jiný kafe.....Smile....to můžu.

Kdyby byly dveře vnímání očištěny, bylo by vidět všechno takové, jaké to je...

Evo,

Tak tam jezdíme s kamarády dvakrát za rok na víkend....a koukat na noční oblohu.

Dřív jsem víc vandroval po vysočině a teď jezdím tak 4x do roka sem:

Kohoutov - Rabiš

Obrázek uživatele Eva

Jura

ad - Myslíš pod Náměští? Něco jsem tam v 70 letech navandroval ale Skřípinu si nevybavuji.
____________________________________________

Ano, lokalita směr Březník - Kuroslepy. Sjedeš ze silnice na lesní cestu a proti proudu Oslavky dojdeš k tzv Skřípině /jméno je podle druhu trávy, které v té oblasti roste/. Krásné místo, dodneška tam fungují tábory pro děti o prázdninách. Tak tam jezdíme s kamarády dvakrát za rok na víkend....a koukat na noční oblohu. Před pár lety tam spadl vojenskej vrtulník (USA nebo Anglie? nejsem si jistá...), možná si pamatuješ, všichni se zabili. Mají tam pomníčky. Naletěli na dráty.

Kdyby byly dveře vnímání očištěny, bylo by vidět všechno takové, jaké to je...

Evo,

Znáš Skřípinu na Oslavce? Jsi od Brna, tak bys měl....

Myslíš pod Náměští? Něco jsem tam v 70 letech navandroval ale Skřípinu si nevybavuji. Sad

Obrázek uživatele Šriber

Hrabě

Obdivujete vesmír a krásu, ale vesmír je dílem svého Stvořitele.

Proč je smrtící?

To je mi ale logika, rozplývat se nad krásou stvoření a nechápat, že krása nemohla vzniknout náhodným bastlením hmoty

Aby bylo jasno, připadá ti nelogické rozplývat se nad krásou kosmu a přitom nechápat, že krása nemůže vzniknout náhodně?

vzýváte smrtonosnou ideologii

Jakou smrtonosnou ideologii Jura vzývá?

Raději volíte smrt, než život

Co je tobě do toho?

Místo Boha uctíváte hmotu.

Jak jsi přišel na to, že Jura uctívá hmotu?

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Customize This