Evolution vs. God

**

Pavel Kábrt

Zatím je toto video (Evoluce versus Bůh) jen v angličtině, ale můžete si zapnout české titulky - doporučuji se na to podívat, protože to jsou jen krátké rozhovory s různými lidmi o evoluci. Studentům a vědcům jsou zde kladeny jednoduché otázky: jste ateista? věříte v evoluci? můžete dát nějaký příklad přeměny druhu? můžete dát příklad, kde lze evoluci pozorovat v akci? můžete jmenovat nějakého význačného ateistu?

Je pozoruhodné, jak studenti vysokých škol, i přírodovědeckých předmětů, ale i profesionální vědci jsou naprosto zaskočeni, když mají dát nějaký důkaz evoluce! Všichni dotázaní velmi rozhodně až s chloubou řeknou "ano, v evoluci věřím", ale když mají dát důvod, proč v ní věří a příklady evolučního procesu, jsou úplně v koncích.

Jednoho vědce se tam moderátor ptá, jestli by dal nějaký příklad evoluce, a on odpovídá: tisíce, mohu vám dát tisíce. A moderátor říká: stačí mi jeden, prosím o jeden. A ten vědec odpovídá: já vám ale mohu dát tisíce příkladů evoluce. A moderátor dál naléhá: prosím jen o jeden příklad evoluce, jen jeden, jediný - a ten vědec zalapá po dechu a neumí říct ani jeden příklad.

No a zlatou evoluční korunu tomu dá jedna vědecká pracovnice, která také neumí o evoluci, ve kterou pevně věří, nic kloudného říct, ale nakonec řekne: víte, kreacionistům chybí fantazie, chybí jim představivost! Tak to je opravdu skvost, taková perla evolučního myšlení. Tato dáma také na otázku, jestli by jmenovala nějakého význačného ateistu, řekla "Isaac Newton" - myslel jsem, že spadnu ze židle, když jsem to slyšel. Newton byl velmi aktivní křesťan!!

Celé toto video je paradoxně uvozeno i zakončeno výrokem Richarda Dawkinse:

„Víra je velký zbabělý útěk, velká výmluva, jak se vyhnout potřebě přemýšlet a vyhodnotit důkazy.“

Tento výrok je vlastně v celém tom videu zesměšněn. Právě ti dotázaní (i profesionálové) ukazují tím, že věří v evoluci aniž jsou schopni vykoktat byť i sebemenší důkaz pro ni, že tento výrok je ateistická lež.

Zcela jistě je toto velmi reprezentativní ukázka, jakým způsobem dnes lidé "na evoluci věří". Věří pevně, ale nevědí vůbec proč a neumí říct žádná fakta pro evoluci. Nádherné video, které končí výzvou všem dotázaným, aby přestali věřit na nesmysly a odevzdali svůj život živému Bohu, který stvořil je samé i tento svět a Ježíši Kristu, který nás vykoupil z hříchů.

Zde to je:

http://www.youtube.com/watch?v=U0u3-2CGOMQ

Průměr: 3.4 (10 votes)

...

Mě by zajímalo, kolik toho o přírodních vědách skutečně ví například Route 66.

Re: Odpověď na tuten článek ;) ;)

ty vole. hrozny hovna povídás.
udělej si pořádek v tom co je adaptace a evoluce.

Odp: Odpověď na tuten článek ;) ;)

heh,b lbci v tomto kontextu nejsou vulgaritou
ba, co vic, vulgaritav kontextu,nasich kusiku a anonymu2 ,jsou toliko realitou . zano

Odp: Odpověď na tuten článek ;) ;)

priteli klusiku. cist,cist,cist a,pozor, jeste jednou cist a zaroven premyslet,premyslet, premyslet a opet pozor(!) jeste jednou PREMYSLET....zano
a az teprve pote radit nazory jinych do kategorii , jako jsou napr." vulgaritaa blbosti.vis?

kdyby jsi byl byval byl takto cinil, byval by si byl zjistil, ze na ty tve, zrejme s vykulenyma vocima vobjevene "prafdy", bylo byvalo bylo i na techto strankach davno uz odpovezeno a ty tvoje dokola opakujici se nesmysly byly byvaly uz davno vyvraceny.
chtelo by to trochu inovace,flexibility , neb se vy kuci usati tocite porad dokola. a dokolecka. zano Wink

Odpověď na tuten článek ;) ;)

Ahoj, dnes trošku spamuji -- ale raději odpovídám článkem, který jsem před pár dny napsal Wink ;)

http://www.klusik.cz/cs/article/popleskavaci-po-ramenou-v-ramci-kreacionismu

Obrázek uživatele Hrabě Monte Cristo 2011

Pěkný dokument.

Je evidentní, že evoluční víra má znaky ideologie, jsou to sofistikovaně uspořádané argumenty, které vytvářejí iluzi, že se jedná o vědecký fakt. Při bližším zkoumání zjistíme, že evolucionisté žádné důkazy nemají, jen slepou víru v něco, co se nikdy nestalo.

P.S. Jedinou výhradu bych měl k autorově teologii věčného pekla či nesmrtelné duše, v které jak všichni víte nevěřím, neb se domnívám, že teze o věčném smažení hříšníků vychází ze špatného porozumění některých Biblických pasáží.

------------------------------------------------------------
Přehodnocení pekla

Vlasto,

Já myslím, že k uvěření. Rodič chce, aby mu to dítě věřilo. Je hodně věcí, které si pak člověk může ověřit osobní zkušeností. Některé však do smrti ne. Přesto jim však třeba do smrti věří. Do smrti poslouchá nebo čte: "Již brzy ....". Některým je takové čekání už tak dlouhé, že nakonec uvěří, že ten okamžik již nadešel a udělají si modlu z někoho, kdo vede často těžko nebo vůbec nepochopitelné řeči, které si i často protiřečí, nebo vůbec nebyly myšleny tak, jak byly nakonec pochopeny. Už to je skoro 2000 let.

EVO,

Nápodobně. Smile

Obrázek uživatele Eva

Jura

ad - Určitě. My dva prostě žijeme na stejné planetě ale každý v trochu jiném světě.

Měj se Juro. Tentokrát to kafe bylo docela fajn.
...Smile...

Kdyby byly dveře vnímání očištěny, bylo by vidět všechno takové, jaké to je...

Pro Jura

Jsou mu předkládány k uvěření různé pravdy

K uvěření, nebo k uvědomění si? Jestliže dítě uhodí paličkou na svůj palec a palec bude bolet a poteče z něj krev, bude pak slovo rodičů pravdivé, když rodič říkal jen, dej pozor s tím kladívkem, nebo se ti něco stane? Stalo se? A co tím asi rodič myslel, s tím stane se. Něco příjemného, nebo naopak něco nepříjemného. Bylo to jen pouhé konstatování, nebo to bylo především varování - dej pozor! ??. V.S.

Customize This