Evolucionisti zase v úzkých, ale žádné strachy, oni se z toho vylžou

Máš ptačí mozek - tak to teď už neplatí, protože papoušci jsou stejně tak inteligentní jako lidoopi. Ptačí mozky, i když malinké, mají více mozkových buněk než mozky opic.

Podle http://www.dailymail.co.uk/news/article-3640017/Bird-brains-No-parrots-j... zpracoval Pavel Kábrt - 6/2016. Vyšlo na stránkách Daily Mail 14. června 2016.

Colin Fernandez
vědecký dopisovatel Daily Mail

Mnoho let byli ptáci (a někteří lidé) posmíváni, že mají "ptačí mozek".

Teď ale vědci zjistili, že ptáci jsou nejenom tak chytří jako lidoopi, ale že dokonce jejich mozky mají víc buněk než ty opičí, navzdory své malé velikosti.

Vrány a papoušci prokazují mnohé podivuhodné dovednosti, jako je používání nástrojů, sebe rozpoznání v zrcadle a v případě papoušků schopnost naučit se používat lidská slova.

Po mnoho let vědce zaměstnávalo tajemství, jak s tak malými mozky mohou ptáci provádět tyto intelektuální dovednosti.

Nyní ale vědci objevili, že ve svých malých hlavách mají ptáci napěchováno mnohem více mozkových buněk než lidoopi, opice nebo dokonce savci, jejichž mozky váží mnohokrát více.

Vědci z Univerzity Karlovy v Praze měřili množství mozkových buněk u 32 různých ptačích druhů, včetně vran, papoušků, emuů a sov.

A zjistili, že průměrný ptačí mozek má dvakrát tolik buněk na jeden gram než má mozek průměrného savce.

Použili zařízení s názvem izotropní frakcionátor, které je schopno počítat neurony. Pomocí tohoto přístroje spočítali mozkové buňky u různých ptáků - a zjistili, že ptáci jsou v mozkové kapacitě absolutní přeborníci.

Třeba takový maličký králíček obecný (pták), který sice váží devítinu váhy myši, má 2,3 krát více mozkových buněk. Ale těžkou váhou mezi ptačími mysliteli jsou vrány a papoušci.

Třeba takový mozek havrana váží 10,2 gramů, ale má 1,2 miliardy mozkových buněk. Pro srovnání, mozek kapucínské opice váží asi 4x tolik, 39,18 gramů, má ale jen 1,1 miliardy neuronů.

Celý článek v angličtině je zde.

[Připomeňme, že podle evoluční mytologie se savci vyvinuli desítky miliónů let po vzniku ptáků a tím pádem i dinosaurů (konkrétní číslo není známo ani ideologickému oddělení Darwinovy sekty, protože se stále mění a evolucionisti se moc nechlubí s tím, že podle zkamenělin moderní ptáci létali dinosaurům nad hlavou). Kupodivu (pro evolucionisty, ne pro kreacionisty) toto však neplatí o ptačím mozku, jak nám sdělil článek: vývoj mozku ptáků totiž předběhl mozek savců. Ale to je u evoluční báchorky celkem běžné, že některé části těl předběhly ve vývoji svoje moderní nositele a jsou složitější u dávných "primitivů" než u později "více vyvinutých". Připomeňme třeba oko trilobita nebo medúzy čtyřhranky. Žádné strachy, prolhaná Darwinova parta si s tím poradí, už v tom mají 150tiletou praxi! Nazvěme to třeba mozaikovou evolucí nebo zrychlenou partikulární evolucí a je to z krku a evoluční mýtus platí dál coby věda pravá ořechová.]

PřílohaVelikost
956-18.6.2016-evolucionisti_zase_v_uzkych_ale_zadne_strachy_oni_se_z_toho_vylzou.doc416.5 KB
Průměr: 3.7 (3 votes)
Obrázek uživatele JHK

Tolik let mezi zvířaty a -

https://www.stream.cz/#/slavnedny/10011262-den-kdy-jane-goodallova-zahaj...

- myslet si, že jsou podobní člověku. Sad

No a korunu tomu dal ten "vědec", když řekl, že by se měli i lidmi nazývat.

Nástroje používají také někteří ptáci - asi také lidé..... Emoce mnohem výraznější mají velryby - ještě že nejsou tak podobní lidem...... V.S.

Obrázek uživatele Anonymous Two

Vlasta

Vlasta: ... nemá nějakou zvláštní cenu a smysl přemýšlet nad tím, o čem článek píše.

Nejsi daleko od pravdy Smile

+

Obrázek uživatele JHK

Je naprosto nesmyslné se domnívat, že se mozek nějak vyvinul

Proto ani nemá nějakou zvláštní cenu a smysl přemýšlet nad tím, o čem článek píše. Kdo ví, co říkám, pochopí to. Jak se může vyvinout vědomí? Jak se může nějak vyvinout schopnost přemýšlet? Má tuto schopnost snad neživá hmota? Ani kdyby člověk poskládal jak by jen chtěl hmotu - myslet nebude. K přemýšlení a uvědomění si něčeho je třeba prostě takovým být. Už hned, od začátku, ne nějakým postupným vývojem.

Tuto demagogii, kterou tu evolucionisté šíří svými zcestnými názory skrze nějaký výklad zkamenělin - že se nějak něco vyvíjelo - pošlapává veškerou rozumnou logiku a pohled na to, kdo a co je člověk, pošlapává to historii národů a to především historii národu Izraele, která je zdokumentovaná v Bibli, uvrhuje to mnohé běžné křesťany na cesty zcestných pohledů na Boží dílo, kdy se pak tito řídí těmito nesmyslnými závěry, že se to vše během několika miliard let vyvinulo, ačkoli - k tomu není ani jediný rozumný důkaz, že tomu tak skutečně bylo.

Spíše naopak se potvrzuje, že žádný vývoj nějakých utvořivších se buněk nikdy neproběhl, což ale tito lidé nemohou vstřebat, protože se drží této "evoluční nedokázané hypotézy" rukama nohama jen proto, aby nemuseli přemýšlet nad reálnými skutečnostmi pravdivě a přistupovat k faktům tak, aby fakta zůstala fakty a ne aby je tito lidé svými vykrouceninami a neustálým omýláním devastovali, že to tak prostě muselo "nějak" proběhnout, protože to holt nelze jinak - tak těmito nicneříkajícími řečmi bránili spoustě lidem k přístupu k pravdivému a skutečnému pohledu na to, jaký je tento svět a co v něm a jak funguje a jakým způsobem. Což je velmi velmi smutné. V.S.

Fernetti

no tak to jste me ovsem uprimne dost zklamal. myslel jsem, ze jako kreacionistu by vas to melo zajimat vic nez me...

Nemám nejmenší zájem s Vámi diskutovat...přejděte na veřejnou diskuzi, ale ani tam nemám zájem s Vámi diskutovat. PK

Tento svět byl stvořen Bohem.

Celý svět, vše živé i neživé vydává svědectví o tom, jaký je Bůh-Stvořitel, který tento svět učinil.

Každý živý tvor je důkazem této tvorby, každý list na stromě, každé semeno skryté v jádru. Každá sněhová vločka, každá šiška na jehličnatém stromě, každý květ, který lidé denně zašlapou do země, každý vrabec, každý stařec, vydávají svědectví o Boží moci v jejich životech. Každý den vydává svědectví o Bohu - Stvořiteli, slunce s měsícem a nespočetné zástupy hvězd. To vše vydává každý den svědectví o jediném Bohu, který vše učinil a který člověka miluje. Důkazem této lásky je Boží Syn, důkazem této lásky je Izrael, vyvolený národ na tváři země, kterému se tento Stvořitel nechal poznat jako Bůh všemohoucí a i jako Spasitel národů. Kdo má uši k slyšení slyš, jak Bůh mluví ke každému člověku.

pavel kabrt

no tak to jste me ovsem uprimne dost zklamal. myslel jsem, ze jako kreacionistu by vas to melo zajimat vic nez me- co to ten baramin vubec je, kolik druhu (rodu, celedi...?) zahrnuje, kolik jich bylo na arse...
kdybych byl vami, tak by me treba zajimalo, zda me presvedceni, ze urcity pocet zvirat se musel na archu vejit, obstoji. ovsem mam takovy pocit, ze kreacionistum o overovani jejich dogmatu vubec nejde. mam pravdu? overujete si jako kreacionista vase tvrzeni?
a mne tady budete vytykat, ze nevim nic o kreacni "teorii"...
no bodejt bych nevedel, kdyz:

a) o ni nemaji jasno ani sami kreacioniste
b) zadna kreacni teorie vlastne vubec neexistuje
c) a z definice teorie ani existovat nemuze...

muzete mi aspon priblizit, jak to s temi udajnymi baraminy bylo pred svetovou potopou? existovali uz od sameho pocatku, nebo vznikly kratce pred potopu stmelenim nekolika pribuznych zivocisnych druhu do jednoho baramina?

Re: Evolucionisti zase v úzkých, ale žádné strachy, oni se z ...

Nyní ale vědci objevili, že ve svých malých hlavách mají ptáci napěchováno mnohem více mozkových buněk než lidoopi, opice nebo dokonce savci, jejichž mozky váží mnohokrát více.

Co to dokazuje, že mají ptáci více mozkových buněk?

než lidoopi, opice nebo dokonce savci,

Tak to vypadá, že jste dosud nepochopili, že lidoopi a opice jsou savci.
Vlastně co se divím.

k tématu i mimo téma (proto do obecné diskuze)

mily pane, maji tedy kreacioniste nejak ty baraminy rozklasifikovane? dokazete kazdy druh priradit ke konkretnimu baraminovi?
kolik tech baraminu vubec bylo?

Nevím, nezabývám se tím, na našem webu o tom nějaké články jsou, zkuste si to dohledat, baraminologii mají kreacionisté propracovanou, něco najdete zde:
...

Docela typická kreacionistická odpověď na důležité téma.

Například podle pana Kábrta se Slunce otáčí kolem Země (1* za 24 hodin) ale touto otázkou se skutečně nebude zabývat páč pro něj není důležitá…

Nebo podle Vlasty se Slunce otáčí kolem Země 2* za 24 hodin a v noci se schovává do stanu (vyčetl to z bible), ale proč by se tím měl dále zabývat, když to z bible jasně vyčetl…
Jak? No stojí za to si to připomenout Smile

Aha, mám tedy vaší odpovědi rozumět tak, že dle vašeho názoru - slunce oběhne Zem 1 x za den ?
...
Napsal uživatel Vlasta (neověřeno) dne Pá, 09/25/2015 - 11:57. :
Jednou svítí - to je den, a podruhé, když nesvítí - to je tma-noc. V.S.
Problém je s měsícem, který do toho fušuje a svítí někdy i v noci. A někdy se snaží i přes den, a dokonce se snaží svítit místo slunce - to je potom zatmění, protože měsíc tolik nesvítí.
Je to jako žárovka v tmavém pokoji. Když svítí je světlo a když nesvítí je v místnosti tma. Ale žárovka je pořád v té mistnosti.

Napsal uživatel Vlasta (neověřeno) dne Ne, 09/27/2015 - 09:47. :

Jen bych doplnil s tím sluncem, že to je jen můj soukromý
pohled, který jsem si odvodil na základě toho příkladu se žárovkou. Na základě vědeckého postupu - kouknu a vidím.
Jinak samozřejmě můj biblický pohled je jiný - slunci Bůh na nebi postavil stan. Takže slunce večer jde spát, proto je tma - a pak ráno zase vstává. Samozřejmě bez stanu - bez střechy nad hlavou to nejde, proto žalmista píše, že slunci Bůh postavil stan a připodobnil slunce k rekovi a ženichovi. Slunce na obloze slaví svoji cestu jako rek anebo jako ženich.
Bůh slunci na nebi postavil stan. Ono jak ženich z komnaty vyjde, vesele jako rek, když běží k cíli. Vychází na jednom okraji nebes, probíhá obloukem k druhému konci a nic se neskryje před jeho žárem.
Job zase ukazuje, že slunce je živé a když mu Bůh rozkáže, tak prostě nevyjde na oblohu. Anebo přestane svítit. Slunce je prostě poslušné Boží řeči - poslouchá jak hodinky. Člověk má s poslušností dost často problém.
Slunci rozkáže – a nesmí vzejít, zapečeťuje i hvězdy,
Kniha Zjevení nadto ještě ukazuje, že na slunci sídlí "slunečný" anděl
A viděl jsem jednoho anděla, jak stojí na slunci a volá mocným hlasem na všechny ptáky letící středem nebes: „Pojďte, slétněte se k veliké hostině Boží!
Takže tento podivný vesmír se svými taji je díky Božím andělům ještě podivnější a podivuhodnější, než bychom si my lidé mohli myslet. Někteří vědci nám totiž spoustu věcí neumí vysvětlit. Až teprve Bůh nám udává věci na pravou míru.
Proto je nejen dobré, ale i rozumné věřit tomuto Bohu, který se lidem pravdivým a stálým ukázal a kteří pak svědčili o tomto Bohu svým životem. O tomto pravém Bohu se svědčí v Bibli. Všichni ostatní "bohové" jsou jen lidské výmysly a nemají s pravdou nic společného.

KTE

Jistěže nic o evoluční teorii nevíš. Kdybys o ní něco věděl, pak bys věděl, že i kdyby papoušci byli stokrát chytřejší než Hrábě a Vlasta dohromady, nebylo by to s evoluční teorií nijak v rozporu

Jasně, evoluční teorie není nikdy s ničím v rozporu, evoluční teorie se totiž ze všeho vylže.

ET je jako CHuck Norris, taky dokáže všechno, ale jenom ve vtipech.

Informace

Komentáře, které se netýkají obsahu článku, budu mazat. Pokud jste článek nečetli, tak je o překvapení, že ptačí mozky, které se dle evoluční báchorky vyvinuly před savčími mozky, mají více neuronů než savčí. Prosím, k tomu se vyjadřujte, ostatní Vaše nutkavé a neodbytné myšlenky, byť jsou k nemístným komentářům druhých, prezentujte zde. Děkuji za pochopení. PK

Customize This