Důkazy o tom, že lidé a dinosauři mohli žít v téže době

Vyšlo 20. října 2011 v Chinese Academy of Sciences

(Z www.laboratoryequipment.com/news-Evidence-that-Humans-Dinosaurs-May-Have... přeložil M. T. - 10/2011)

Poznámka:
Upozorňuji čtenáře, že tento článek není psán kreacionisty. Naopak, kreacionisté jsou vůči nálezům v Chongqing zdrženliví, i když koexistenci dinosaurů a lidí akceptují jako samozřejmost a existuje pro ni bezpočet důkazů. Kritický postoj kreacionistů vůči následujícímu článku najdete např. zde: http://www.answersingenesis.org/articles/2011/10/22/news-to-note-10222011.
Pavel Kábrt

Tým čínských a amerických vědců objevil ve světě ojedinělý důkaz o výskytu lidských bytostí a dinosauřích stop v odlehlém okresu čínského města Chongqing (Čongčing); píše se o tom v článku zveřejněném v Čínském geologickém bulletinu, předním čínském akademickém časopisu.

V oblasti zmíněného okresu Qijiang (Kidžang) Lianhua Baozhai (Lianhua Baožaj), což znamená čínsky „Pevnost lotosových hor“, se nalézá velké množství dinosauřích stop jakož i dobře zachovaná pevnost a historický nápis svědčící jednoznačně o tom, že dávní Číňané si zde postavili sídliště a dlouho zde žili, říká Xing Lida (Čing Lida), jeden za tří badatelů zde pracujících, jakož i jeden doktorand z fakulty biologických věd univerzity v kanadské Albertě.

Číňané tu zřejmě žijí už více než 700 let, a pukliny v bahně, čeřiny a stopy kachnozobých dinosaurů považovali za žilkoví lotosových listů respektive útvary vytvořené vodou a lotosem. Proto pojmenovali tuhle krajinu Pevnost lotosových hor, říká Čing Lida čili Činhua.

„Výzkum dokládá, že dinosauřích stop si staří Číňané všímali a integrovali je do svých toponym a folklóru, takže názvy míst a folklór mohou být hlavními vodítky při hledání dinosauřích stop“, říká Čing.

Podle zmíněného článku zahrnují dinosauří stopy z Pevnosti lotosových hor, nejrozsáhlejší skupina stop křídových dinosaurů v jihozápadní Číně, 350 až 400 otisků nohou různého tvaru včetně vydutých, vypouklých, i otisků prostupujících více vrstev.

„Našli jsme spoustu zajímavých památek, které místní obyvatelé spojovali s lotosem. Čeřiny, pukliny v bahně i stopy kachnozobých dinosaurů vytvořily obraz pole porostlého lotosem, což vedlo k tomu, že si místní vyprávěli o ‚rašení zlatého lotosu ze země‘“, říká Čing.

Čen-ju, další z badatelů v rámci projektu jakož i archeolog Muzea hlavního města Pekingu říká, že oblast našeho zájmu byla hlavní dopravní spojnicí mezi Čínou a dalšími asijskými zeměmi, kde se dařilo buddhizmu.

„Tohle náboženství chová lotos ve zvláštní úctě, protože symbolizuje mír a pokoj. To je dalším důvodem toho, že obyvatelé nazvali zmíněné místo po téhle květině; mysleli si, že si tím zajistí Buddhovo požehnání“, říká Čen.

Okres Či-džang tvořil v oněch dávných časech hranici říše a zažíval mnoho válek. Od doby dynastie Chan (202 př. Kr. až 220 po Kr.) skýtala Pevnost lotosové hory možnost úkrytu, jak o tom svědčí nápisy z dob různých, i pozdějších, dynastií, říká Čen.

Adrienne Mayorová, třetí z účastníků projektu jakož i historička vědy a klasická folkloristka na Stanfordově univerzitě, konstatuje, že případ Pevnosti lotosové hory dokazuje, že dinosauří stopy ovlivnily dávný čínský folklór, což by pro nás mohlo být vodítkem při hledání dalších stop.

700leté dějiny pevnosti jsou ve světě ojedinělým jevem a zrcadlí se v nich čínská tradiční filozofie vztahu mezi člověkem a přírodou, říká Adrienne.

PřílohaVelikost
00459-21.10.2011-dukazy_o_tom_ze_lide_a_dinosauri_mohli_zit_v_teze_dobe.doc37.5 KB
Průměr: 3 (4 votes)

Re: Co na sebe?

K tomuto žávažnému zjištění bych doporučila vodku: http://www.warehouse1.cz/beluga-noble-vodka-6x0-7l-40?path=77. Je osvědčená - zapíjím s ní každou závažnou informaci týkající se lidské rasy...

Obrázek uživatele Eva

Drsoňman

ad - Ano, uznávám, že existuje zanedbatelná pravděpodobnost, že to tak nebylo.
___________________________

Zajímalo by mě, jaká to je uznávaná skutečnost (pravděpodobnost), která - byť tím zanedbatelným procentem - vyvolává v evoluční teorii pochybnost.

Kdyby byly dveře vnímání očištěny, bylo by vidět všechno takové, jaké to je...

Ked v USA nasli na

Ked v USA nasli na stredozapade hrobku neznameho kovboja z 19. storocia, nasli pri nej aj plechovku Redbulu. Vedci sa domnievaju ze ide o nedavny odpad zrejme nejakeho turistu ale kreacionisticky vedci v tom maju uplne jasno. Kostra kovboja nemoze byt starsia ako 25 rokov (redbul vznikol 1987) a tym sa jednoznacne potvrdzuje ze kovboji z 19 storocia su mytus.

To: Minerva

Nádhera. Už aby ten konec světa byl. Kdy, že to teda bude? Ale teď už doopravdy. Já Vám o sobě napovím, že můj nick není tak úplně náhodný.

Včera jsem ale psal pitomosti.

Vesele jsem si zaměnil Mars a Merkur, ani si nikdo nevšim. Sad Samozřejmě, že Merkur je vnitřně zahříván slapovými silami vznikajícími díky jeho malé vzdálenosti od Slunce.

Budiž mi omluvou, že jsem v neděli by poněkud znaven z letošní první cyklo-akce s následnou návštěvou občerstvovací stanice, ta mě dorazila úplně. Smile

indos

Ano, naprosto přirozená zrz. Smile
Budu se těšit.

To: Minerva

To ne, fakt zrz? To dá rozum, že ta černá nejlíp pasuje k zrzavým vlasům. Jsem ztracen. Asi dorazím v těch ploutvích ať mě (nedejbože) nepřehlédnete. Smile - já se pak převleču

Pekařův císař

Smile

PS: Vydržte než se to načte celé, nascroluje se to na kýžené místo.

Obrázek uživatele Eva

George

Pokud jde o piti, tak jsem myslim zcela pripraven... mam tu i takove lahve, ktere nekoupis v cele EU. Tongue Jinak si ale vezmu teplaky. Cool

jiříku, já si vezmu hlavně foťák...Smile...

Kdyby byly dveře vnímání očištěny, bylo by vidět všechno takové, jaké to je...

2 Šriber & indos

2 Šriber - já vím. Big smile
2 indos - to jsem ráda, doufám, že nemáte nic proti zrzkám. Wink

To: Minerva

Nemůžu se dočkat.

Hned ráno jdu do banky uložit tu korunu. Smile

To: Šriber
Já taky. Někteří zdejší uživatelé by mohli vyprávět. Smile
A potom, je to příjemnější než někomu dokolečka dokola vysvětlovat třeba, že Mars může být (vlastně by bylo divné kdyby nebyl) zahřívám slapovými silami se Sluncem. V tomto nesmírně obdivuji a vážím si sisyfovského úsilí ostatních.

Obrázek uživatele Šriber

Minerva

Jsi nenapravitelná koketa...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Customize This