Darwinův omyl

Darwinův omyl.jpg

Tuto knihu lze stáhnout v PDF zde:

http://tracker.cztorrent.net/torrent/darvinuv-omyl-lide-a-dinosauri-zili...

Je k tomu však potřeba program "utorrent.exe", který je ke stažení zde: http://www.utorrent.com/downloads

Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)
Štítky:
Obrázek uživatele Ondra

DEATH333

Zdravim,

Ano, taky bych použil "co si člověk neudělá sám, to nemá".

Ovšem v této záležitosti je to nemožné, ponevač nejsem vědec, archeolog, atd. Tudíž se musim spoléhat na teorii.

Pro zjištění pravdy je ověřování informací velmi důležité. Napsat blbosti umí totiž i malé děti a prostým ověřením to rychle zjistíte.

Máte pravdu. Musim říct, že je velice nešťastné (a hloupé) šířit mylné informace. Zvlášť laik potom není schopen rozeznat zda jde o pravdu nebo lži. Když už někdo šíří informace, tak si má z jiných nezávislých zdrojů ověřit zda to tak ve skutečnosti je! Člověk potom plýtvá čtením informací, které jsou stupidně napsané (viz. když jsem četl "evoluce podvod století").

pro Ondra

Přeji pěkný den,

když budete dál číst pohádky, tak jistě dojdete ještě k lepším výsledkům Wink. Pokud vím, tak třeba mluvících hadů je tam taky spousta. A to by v tom byl čert, aby to nebyla pravda - když už je to v tolika pohádkách Smile

No, vážně bych vám doporučil vlastní zkušenost. Je to jak se sexem. Číst je jedna věc, ale praxi nic nenahradí Cool.

Pro zjištění pravdy je ověřování informací velmi důležité. Napsat blbosti umí totiž i malé děti a prostým ověřením to rychle zjistíte.

Obrázek uživatele Ondra

DEATH333

Zdravim,

Četl jsem, že kosti dinosaurů nevykazují vyší stáří než 10 - 12 tisíc. Máte na mysli toto řešení? Smile

pro Ondra

Přeji pěkný den,

Vaše: "Může to někdo objasnit??" - už jsme o tom spolu přeci mluvili. Jednoduché vědecké datování kostí to velmi lehce vyřeší. Jenže ti, kterým se to nehodí, ho neuznávají. A pokud si to dobře vybavuji, tak Vy jste říkal, že to je pro Vás složité. Jenže bez toho se v historii utopíte. Takže si musíte vybrat. Buď, se v tom na opravdové vědce spolehnete nebo se to prostě naučíte a pak, až si to sám vyzkoušíte už prostě budete vědět.

A VĚDĚT je to podstatné.

Mimochodem, ten slibovaný starší dokument, kde si ti věřící studenti s dinosauří kostí v ruce, z hrůzou uvědomují, že si právě sami vědecky dokázali, že to, co jim máma s tátou povídali (6000 let) není pravda a následky pro učitele, který je něco takového naučil, se mi zatím nepodařilo nikde najít. Myslím, že se jednalo o německý dokument Bible proti Darwinovi, ale 100% jistotu bohužel nemám.

Obrázek uživatele Ondra

re: nadpis

Zdravim,

nechtěl jsem Vašeho nicku dotknout Wink

Ale opravdu uvítám, když někdo vysvětlí, jak je to s těma vykopávkama....

Nadpis

Mě zas tolik hustý ten nadpis nepříjde Smile

Obrázek uživatele Ondra

zamyšlení nad knihou....kdopak to ví?

nadpis "Archeologické vykopávky dokazují - Lidé a dinosauři žili ve stejné době"

Ehm, to je divné. Nejde náhodou o "hustý" nadpis, aby přilákal co nejvíce čtenářů? Podobně jako kniha "evoluce podvod století".

Viděl bych to následovně. Podle toho co tu máme, jsou min. dvě skupiny archeologů. Jedni (řekl bych početnější skupina) NENALÉZAJÍ kosti dinosaurů a lidí dohromady nebo, aby to odpovídalo, že žili ve stejné době. A nebo že by nalézali? Akorát to udělají tak, že když najdou kostru člověka a dinosaura dohromady, tak jednu zahrabou, aby to nepodávalo důkaz, že lidé a dinosauři žili dohromady? Ne, tomu nevěřim! Druhá skupina jsou ti, kteří údajně nalézají pozůstatky lidí a dinosaurů zřejmě dohromady nebo prostě tak, že to odpovídá, že žili ve stejné době. Zřejmě obě skupiny archeologů kopají na jiných místech Smile Pač kdyby kopali současně na stejném místě, tak by mě zajímalo co by našli....

Může to někdo objasnit??

Pro Stoura

Píšete:
"To jako, že takovýto člověk důvěřuje Kristu v tom, že ho nechytnou - že ho Kristus ochrání, aby jej nechytli? Takto jste to myslel? Ano, tak jsem to myslel. Na to jste jednoznačně (ano-ne) neodpověděl."
No vidíte, kladete teda otázky,nějak nechápu jak to souvisí s rozdíly mezi učením J.K. a jiných náboženství. Ale abych neodbíhal, na Vaši otázku:
"Nebo si myslíte, že zloděj či vrah, věřící Kristu, že ho nechytnou, je správným kandidátem spasení?"
jsem odpověděl že:
""Správným kandidátem" je každý člověk bez vyjímky, tak jak se o tom píše v Božím Slově na mnoha místech. Jde spíše o to, zda je kdo ochoten tuto zprávu evangelia přijmout a skutečně jí uvěřit."
Tedy není těžké z tohoto sdělení pochopit odpověď, je dle mne jednoznačná.

Dále mj. píšete:
"Pokud žádnou činností nelze dosáhnout požadovaného výsledku, je IMHO zbztečné takové činnosti provozovat. Stejně jako je zbytečné pro získání zlata vyfukovat tabákový dým do umyvadla s vodou. (Pro neznalé - to byl odkaz na Cimrmana)"
Aha, a já myslel, že jsem Vám popsal (nebo alespoň naznačil) i k čemu tyto činnosti slouží. Jinak řečeno vymezil pozici těchto činností vůči aktu spasení a o tom byl Váš dotaz.

Obrázek uživatele Stoura

tp pepa: jak stála otázka

Pokud jsem dobře četl, vysvětlení bylo toto:

Ten nejpodstatnější je v tom,že Budha a mnozí ostatní hledali pravdu,cestu i život.Ježíš se sám za tuto pravdu,cestu i život prohlásil a jak křesťané věří také jí byl už ve svém lidském těle.To může pro někoho vypadat jako projev pýchy a arogance,pro někoho jako tvrzení opravdového Boha.

Bral jsem to jako tehdejší dobovou zyklost a nic světoborného. Za Boha se tehdy prohlašoval kdekdo (nejznámější jsou faraoni a císař). Ježíš se z toho tedy vymykal maximlně tím, že podobné prohlášení neměl vyfutrované penězi a armádou (na což také v konkurenci ideí doplatil).

To jako, že takovýto člověk důvěřuje Kristu v tom, že ho nechytnou - že ho Kristus ochrání, aby jej nechytli? Takto jste to myslel? Ano, tak jsem to myslel. Na to jste jednoznačně (ano-ne) neodpověděl.

ke zbytku: neptal jsem se na motivaci liturgických činností (kterou jste hezky popsal) ale na jejich potřebnost/zbytečnost ve světle prohlášení Anonyma Tedy žádným svým skutkem tohoto nemůžeme dosáhnout a to je zcela zásadní rozdíl oproti všem ostatním světovým náboženstvím.

Pokud žádnou činností nelze dosáhnout požadovaného výsledku, je IMHO zbztečné takové činnosti provozovat. Stejně jako je zbytečné pro získání zlata vyfukovat tabákový dým do umyvadla s vodou. (Pro neznalé - to byl odkaz na Cimrmana)

Pro Stoura

Zdravím Vás, píšete:
"I ostatní náboženství říkají, že cesta vede přes přijmutí toho, co nabízejí a v mnohých z nich se nezaručuje dosažení výsledku (vizme třeba Buddhovo tápání při hledání pravé cesty). I některá jiná náboženství připouštějí svobodnou vůli - podobně jako Křesťanství s patřičnými duchovními sankcemi za nesprávné jednání. Nebo si myslíte, že zloděj či vrah, věřící Kristu, že ho nechytnou, je správným kandidátem spasení?
(i když - někde jsem četl, že v jednom z nedávno objevených apokryfních evangelií nabádal Ježíš učedníky k trpělivosti, důslednosti a cílevědomosti úkladného vraha, takže možná ano)"
Takto ale otázka nestála, řešili se zásadní rozdíly mezi učením J.K. a ostatními náboženstvími. Že jsou některé rysy podobné (či se tak může někomu jevit) o tom byla zmínka také. Ten zásadní rozdíl mezi Kristem a např.Budhou (jejich učením) tu byl zmíněn též. Z tohoto pohledu Vaši reakci poněkud nechápu. Také nechápu Vaši otázku:
"Nebo si myslíte, že zloděj či vrah, věřící Kristu, že ho nechytnou, je správným kandidátem spasení?"
To jako, že takovýto člověk důvěřuje Kristu v tom, že ho nechytnou - že ho Kristus ochrání, aby jej nechytli? Takto jste to myslel?
"Správným kandidátem" je každý člověk bez vyjímky, tak jak se o tom píše v Božím Slově na mnoha místech. Jde spíše o to, zda je kdo ochoten tuto zprávu evangelia přijmout a skutečně jí uvěřit.
Dále píšete:
"Podle Vás je tedy pokání, půst, zpověď, modlitba, mše, křest a další praktické skutky křesťanů zcela zbytečná činnost? Hmmmm ...."
Pokání je automatickou a klíčovou součástí té chvíle, kdy se rozhodnete opravdově přijmout nabízený dar dobré zvěsti evangelia, tedy zcela nezaslouženého přijmutí formy smíření se s Bohem skrze oběť J.K. Půst je jistě důležitý pro duchovní život (kdy dochází k oslabení prosazování vůle těla vůči duchu a tedy následně i duši), nikoliv ovšem klíčový pro spasení. Zpověď hříchů knězi (tak jako je praktikováno např. u ŘKC) byla k učení J.K. přidána později. Modlitba je vlastně rozhovor s Bohem a je přirozenou součástí zbudovaného a dále rozvíjeného vztahu. Mše je známá forma bohoslužby praktikovaná v rámci ŘKC. Křest ve vodě a v DS je nedílnou součástí učení J.K.
Shrnuto - žádným způsobem si nemůže nikdo spasení zasloužit, je to dar z milosti a bez podmínek určený pro každého člověka, kdy pokání je součástí tohoto procesu. Křest vodou přijímáme na znamení své víry, křest DS přijímáme jako další důležitou součást tohoto vztahu. Společná bohoslužba a účast na ní je dalším požehnáním, které má mj. sloužit také pro rozvoj našeho vztahu s Bohem a mezi sebou navzájem. Další praktické služby mohou sloužit nám, ale nikoliv k tomu, abychom mohli být před Bohem svatější, či lepší. To už jsme dokonale skrze oběť J.K., není co vylepšovat. Ovšem, současně platí, že přirozeným projevem této změny znovuzrození jsou pak i praktické skutky a jejich naplňování v souladu s informacemi obsaženými v bibli. Tedy, že tyto skutky plním nikoliv ze strachu (obav) z trestu (třeba i duchovních sankcí), nýbrž proto, že se to stává přirozenou součástí mého života.

Customize This