Darwinismus a degradace genomu

Jerry Bergman, Ph.D.

(Vydala Společnost pro výzkum stvoření (CRS, USA) ve svém čtvrtletníku (CRSQ) v r. 2005, sv. 42, č. 2)

Výňatek

Prověřování mutací DNA/RNA ukazuje, že mutace nejsou schopny poskytnout nějaké významnější hodnoty informace. Naopak, mutace produkují zhoršování informace v genomu. To je ovšem v protikladu k předpovědím neodarwinistického modelu o původu přírody. Proti této degradaci genomu působí přírodní výběr, který pomáhá zachovat status quo. Degradace má své mnohé příčiny, dvě z nich jsou probírány zde v tomto článku.

1) Mutace mají tendenci produkovat vysoký nepoměr některých nukleotidových bází jako je thymin

2) Mnoho mutací probíhá jen v relativně několika málo místech genu nazývaných „hot spots“ (horká místa), a zřídkakdy proběhnou v jiných místech, nazývaných „cold spots“ (studená místa).
Velmi intenzívní přehled literatury nevydává žádný jasný příklad mutace, při které byla získána prospěšná informace. Naproti tomu existují tisíce škodlivých mutací, které tak podporují hypotézu, že jen velmi málo mutací je prospěšných. Tato zjištění podporují stvořitelský model o původu přírody.

Celý článek v angličtině najdete zde: http://www.trueorigin.org/mutations01.asp

PřílohaVelikost
Upoutávka na článek-Darwinismus a degradace genomu.doc30.5 KB
Ještě nehodnoceno. Buďte první :-)

Futurama

Na těchto stránkách: http://www.futuramania.cz/ je ke stažení díl Clockwork origin včetně titulků, který je celý věnován kreaci - evoluci. Doporučuji:)

Customize This