Další důkazy, že Australopithecus byl vymřelým lidoopem

Michael J. Oard

10208-Dal353237_d367kazy__382e_Australopithecus_je_jen_vym345el253_lidoop

(Z http://creation.com/more-evidence-australopithecus-an-extinct-ape přeložil M. T., editace Pavel Kábrt - pavelkabrt@seznam.cz – 6/2015. Translated with permission from Creation.com - přeloženo s povolením od Creation.com. Článek vyšel v časopisu Creation 27(2):14-14 v srpnu 2013. Anglickou verzi časopisu je možné si objednat zde. Na stránkách CMI jsou i další české články zde. CMI – Creation Ministries International /Mezinárodní kreacionistická služba/ je celosvětovou organizací, která se řadí ke kreacionistickým organizacím mladé Země a doslovného výkladu Bible /jako jsou např. ICR, CRS, AiG aj./. Zabývá se rozšiřováním vědecké pravdy o stvoření světa Bohem v protikladu k evolucionistické víře, že svět se stvořil sám. Cílem je oddarwinizovat vědu a společnost odplevelit od evolucionistických báchorek, lží a smyšlených materialistických bohů-stvořitelů.)

Australopithecus je od 20. let 20. století propagován jako klíčový chybějící spojovací článek mezi člověkem a lidoopy, navzdory velkému množství dat, která ukazují, že je specifickým vymřelým lidoopem.1,2 Sir Solly Zuckerman, britský anatom, zjistil, že velmi málo vědců chce slyšet, že Australopithecus nebyl chybějícím spojovacím článkem. Přestože bylo do schématu údajné lidské evoluce přidáno několik nových ´druhů´, je do něj stále dosazován i Australopithecus.3

Hromadí se důkazy, že Australopithecus byl lidoop

Přibývají další a další důkazy toho, že Australopithecus není ničím jiným než vymřelým lidoopem. Tvrdilo se, že A. afarensis (druh, ke kterému patří slavný fosilní exemplář Lucy) chodil vzpřímeně, existují však morfologické důkazy toho, že Lucy chodila po čtyřech tzv. kotníkovou chůzí, jako dnešní lidoopi.4,5 Lucy měla také lidoopí mozek, čelisti, končetiny i vnitřní ucho.6 Nedávná analýza zubů A. bahrelghazali odhalila, že se tento ´druh´ živil hlavně trávami a ostřicemi, tedy typem kvetoucích rostlin,7 což připomíná spíše jídelníček zvířat, a nikoli stravu na cestě ke stravě lidské. I další našli důkazy toho, že A. afarensis je stejně jako Ardipithecus ramidus lidoopem.8

Lucy šplhala po stromech

Představa, že Lucy chodila vzpřímeně a byla na cestě k tomu stát se člověkem, utrpěla ještě jednu trhlinu. Nedávno byla objevena lopatka dalšího A. afarensis, a z této lopatky podobné lopatkám lidoopů vyplynulo, že Lucy šplhala po stromech.9 I když nález pochází z mladého jedince, lze přesto aplikovat jeho závěry i na jedince dospělé. Někteří tvrdí, že se lopatka podobá lopatkám lidoopů, protože Lucy byla malého vzrůstu, z nového nálezu však plyne, že je tomu tak proto, že Lucy opravdu žila na stromech.10

Přiměl tento nález paleoantropology, aby přehodnotili status Lucy a vyřadili ji z´rodokmenu člověka´? Odpověď zní ne. Prostě prohlásili, že Lucy chodila jak vzpřímeně tak zároveň žila na stromech či že schopnost šplhat po stromech je evolučním ´pozůstatkem´, který ještě chvíli přetrvával, zatímco se u Lucy ´vyvíjela´ schopnost chůze po zemi.11 V doprovodném článku hodnotícím celý výzkum se v Science na závěr píše:

„Ramenní kosti mladého australopitheka se podobají kostem dnes žijících lidoopů, což svědčí o tom, že šplhání po stromech bylo stále pro tyto dvounohé rané předky člověka důležité.“12

Takže to vypadá, že Australopithecus, zejména A. afarensis, zůstane chybějícím spojovacím článkem navzdory svým převažujícím opičím znakům včetně schopnosti chůze po čtyřech a šplhání po stromech. Jinak by evolucionistům zůstalo v jejich paradigmatu obrovské intelektuální vakuum, a jak jsem si jist, to by bylo pro ně velmi nepříjemné. Zdá se, že slova Sira Sollyho Zuckermana stále platí:

„Témata chybějícího spojovacího článku a příbuznosti člověka se zvířaty jsou stále natolik vábivá, že asi bude vždy těžké vypudit ze srovnávacího studia primátů, žijících i fosilních, onen druh mýtů, které je neozbrojené oko schopno vykouzlit na základě představ, ve kterých přání je otcem myšlenky.“13

Podobné články v angličtině

Pro další četbu v angličtině

Videa v angličtině k tomuto tématu

Odkazy a poznámky

 1. Zuckerman, S., Beyond the Ivory Tower: The Frontiers of Public and Private Science, Taplinger Publishing Company, New York, 1970.
 2. Oxnard, C.E., Uniqueness and Diversity in Human Evolution: Morphometric Studies of Australopithecines, University of Chicago Press, Chicago, IL, 1975.
 3. Catt, J.A. and Maslin, M.A., The prehistoric human time scale; in: Gradstein, F.M., Ogg, J.G., Schmitz, M. and Ogg, G. (Eds.), The Geological Time Scale 2012, Elsevier, New York, pp. 1011–1032, 2012.
 4. Richmond, B.G. and Strait, D.S., Evidence that humans evolved from a knuckle-walking ancestor, Nature 404:382–385, 2000; doi:10.1038/35006045.
 5. Oard, M.J., Did Lucy walk upright?, J. Creation 15(2):9–10, 2002; creation.com/lucy.
 6. Wood, B., A precious little bundle, Nature 443:278–280, 2006.
 7. Bower, B., Early hominid had unusual diet: eating grasses, sedges goes back at least 3 million years, Science News 182(12):14, 2012.
 8. Rak, Y., Ginzburg, A. and Geffen, E., Gorilla-like anatomy on Australopithecus afarensis mandibles suggests Au. afarensis link to robust australopiths, Proceedings of the National Academy of Science 104(16):6568–6572, 2007.
 9. Green, D.J. and Alemseged, Z., Australopithecus afarensis scapular ontogeny, function, and the role of climbing in human evolution, Science 338:514–517, 2012.
 10. Green and Alemseged, ref. 9, p. 515.
 11. Bower, B., Fossil puts Lucy’s kind up a tree: contested analysis of shoulder portrays hominid as a climber, Science News 182(11):16, 2012.
 12. Larson, S., Did australopiths climb trees?, Science 338:478, 2012.
 13. Zuckerman, ref. 1, p. 94.


PřílohaVelikost
00775-dalsi_dukazy_ze_australopithecus_byl_vymrelym_lidoopem_-_konecna_verze_pro_cmi.doc209 KB
Průměr: 3.7 (3 votes)

Foton

Přesunul jsem svoji reakci do obecné diskuse.

Obrázek uživatele Foton

culis

Kde v tomto příspěvku píšu, kterým jsem do diskuse vstoupil, že chci přivést geologa?

Svojim návrhom: "Byl byste ochoten tuto konkrétní problematiku pohybu vápencového masivu při potopě prodiskutovat s nějakým geologem....."
...Svoj návrh na geológa si napísal preto, že si ho chcel. Ešte stále nič o tom nevieš? Smile (ok, budeme to riešiť cez doktora)

Foton

Byl byste ochoten tuto konkrétní problematiku pohybu vápencového masivu při potopě prodiskutovat s nějakým geologem tak, abychom my ostatní geologičtí nedoukové mohli tuto debatu sledovat? Tím myslím s někým, kdo geologii studoval a je tam tedy předpoklad, že o problematice něco ví. Navrhuji web www.geology.cz a v horní liště potom odkaz "zeptejte se geologa".

Ty trpíš kongenitální hypotyreózou?

Kde v tomto příspěvku, kterým jsem do diskuse vstoupil, píšu, že chci přivést geologa?

A invektivy jsi zdůvodnil jak?

Obrázek uživatele Foton

KTE

Čo z toho máš, že si sem zas vrazil tú projekciu? -Niekto iný "tu neumí číst". Smile

Prepáč, ale nemám záujem vlatniť projektor značky KTE. Big smile

...

Trojica je podvod neumí číst. Což je jedna z vlastností, kterou sdílí s Fotonem.

Obrázek uživatele Trojica je podvod

Foton

Veď si písal, že chceš geológa. Ty nevieš, čo píšeš?

Ateisti nevedia myslieť...

Obrázek uživatele Foton

culis

Ten dotaz se týkal tvých invektiv. Buď jsi dement, nebo se vykrucuješ.(vyber si)

Tie invektívy som zdôvodnil. Netreba sa na ne viac pýtať. Smile

Nechtěl jsem ho sem přivést. Jsi schizofrenik? (možná nechápeš psaný text a ani to, na co se tě ptám. V tom případě jsi dement.)

Prečo si sem teda prišiel s požiadavkou na geológa? (keď si to nechtěl) Smile

Ne, ty jsi tvrdil, že jsem ho sem chtěl přivést.

Veď si písal, že chceš geológa. Ty nevieš, čo píšeš? Smile

Foton

Vidím, že ti to nedá spať.
Lebo aj je. Smile
Dokáž, že moja poznámka bola ad Hominem. Wink

To nebol doaaz, ale ad hominem. Čiže aký "dotaz", tká odpoveď

Ten dotaz se týkal tvých invektiv. Buď jsi dement, nebo se vykrucuješ.(vyber si)

Chcel si ho sem priviesť, nechcel?
...Znovu: Si schizofrenik? (alebo možno nechápeš otázku, ktorú sa ťa pýtam. V takom prípade si dement)

Nechtěl jsem ho sem přivést. Jsi schizofrenik? (možná nechápeš psaný text a ani to, na co se tě ptám. V tom případě jsi dement.)

Ja som netvrdil, že to "slibuješ". Si vôbec schopný pospájať si správne myšlienky na základe čítaného textu tej otázky a pochopiť jej predmetný obsah? Shock (to je vážna diagnóza, ak nie.)

Ne, ty jsi tvrdil, že jsem ho sem chtěl přivést. A to jednoznačně není pravda. Máš poruchu Brocova i Wernickeova centra? To je velmi vážná diagnóza Fotone.

Obrázek uživatele Foton

culis

Vidím, že ti to nedá spať. Smile

...

V tvém příspěvku z 19:19 jste tento můj výrok označil jako ad hominem.

Lebo aj je. Smile

Já poté uvedl tato tvá hodnocení oponenta a otázal se, jestli moje poznámka je víc ad hominem, než vaše.

Dokáž, že moja poznámka bola ad Hominem. Wink

Komedie to skutečně je, protože místo odpovědi na poměrně jednoduchý dotaz jste vypotil tento bezobsažný blábol.

To nebol doaaz, ale ad hominem. Čiže aký "dotaz", tká odpoveď. Wink

Já jsem říkal, že sem přivedu geologa?

Chcel si ho sem priviesť, nechcel?
...Znovu: Si schizofrenik? (alebo možno nechápeš otázku, ktorú sa ťa pýtam. V takom prípade si dement)

Můžete do diskuse zkopírovat ten úsek mého příspěvku, kde tohle slibuji, nebo tvrdím?

Ja som netvrdil, že to "slibuješ". Si vôbec schopný pospájať si správne myšlienky na základe čítaného textu tej otázky a pochopiť jej predmetný obsah? Shock (to je vážna diagnóza, ak nie.)

Nějak jste opomněl můj dotaz.
Mohl byste doložit, jak se ZO VŠETKÉHO A VŽDY vykroutím? To by přece neměl být problém při takové frekvenci.

Doložil si si to aj teraz sám v tomto tvojom poslednom "príspevku". Buď si dement, alebo sa vykrúcaš. (vyber si)

Foton

Vy berete nějaké léky, které vám bezdůvodně zvyšují sebevědomí?

Snažíš sa s tým ad hominem, snažíš. Smile

V tvém příspěvku z 19:19 jste tento můj výrok označil jako ad hominem. Je to pravda?

Já poté uvedl tato tvá hodnocení oponenta a otázal se, jestli moje poznámka je víc ad hominem, než vaše.

Kedy už konečne zapojíš aj šedú kôru a nie iba obsah hrubého čreva?

Ty však stále meleš iba svoje vývratky. Chutia ti?

Si až tak neskutočne tupý?

Vaše odpověď je tato

Pekne zahováraš liekami. Big smile (komédia)

Komedie to skutečně je, protože místo odpovědi na poměrně jednoduchý dotaz jste vypotil tento bezobsažný blábol.

Chcel si to. Alebo si schizofrenik? Smile

Zeptám se znovu, snad to bude srozumitelné.

Já jsem říkal, že sem přivedu geologa?

Můžete do diskuse zkopírovat ten úsek mého příspěvku, kde tohle slibuji, nebo tvrdím?

Lepšiu výhovorku si si už nevedel nájsť? Smile

Nějak jste opomněl můj dotaz.
Mohl byste doložit, jak se ZO VŠETKÉHO A VŽDY vykroutím? To by přece neměl být problém při takové frekvenci.

Customize This