Co způsobilo vznik složitého života na Zemi? Výkaly!

Co způsobilo vznik složitého života na zemi? Výkaly! (možná)
Taro Gomi
Scientific American, 29. listopadu 2007: http://www.60secondscience.com/archive/biology-news-articles/what-gave-r...

Přeloženo za jediným účelem: abychom ještě lépe pochopili, jak si z nás evoluční ideologové dělají blázny.

Přeložil M. T. – 12/2007

Vždycky jsem věděl, že výkaly jsou klíčem ke složitosti života – proč myslíte, že nejlepší vtipy jsou o prdění? Vědci dlouho hledali vysvětlení evoluční exploze života, k níž došlo před 500 milióny let během kambria; tato populační exploze pak vytvořila předky složitého života.

Biogeochemik Graham Logan tvrdí, že tvorové produkující výkaly, kteří se objevili asi 40 miliónů let před začátkem kambria, byli klíčem, který umožnil jednobuněčným organizmům expandovat. Než vznikli kadící tvorové, spotřebovaly bakterie většinu z přítomného kyslíku. Plankton produkoval kyslík pomalu, ale bakterie ho prý většinu spotřebovaly, aby mohly rozložit mrtvý plankton. Nedostatek kyslíku pak neumožňoval vícebuněčnému životu řádně se rozvinout.

Pak přišli kaďoši, aby situaci zachránili. Když se na scéně objevili tvorové produkující výkaly, živili se planktonem místo bakterií a ukládali své výkaly na dna moří. Bez dostatku planktonu jako potravy a s menším přístupem k výkalům na dnech oceánů, populace bakterií hladověly a jejich stavy se snižovaly, nechávajíce více kyslíku jiným tvorům. Logan zaštiťuje svou teorii výzkumem obsahu izotopů uhlíku 12 a 13 v horninách z období kambria tvořených mrtvými kadícími tvory.

Zvířata, která požírají jiná zvířata, mají v sobě větší procenta uhlíku 13. Před obdobím kambria byly úrovně 13C velmi vysoké, což podporuje názor, že bakterie požíraly velké množství mrtvého planktonu. Jakmile se však objevila kadící zvířata, úrovně 13C klesly, protože pro bakterie bylo méně potravy.

Tohle je pouze jedna z inspirativních představ mezi mnoha, jež vysvětlují explozi života v kambriu, ale já ji oficiálně přijímám. Takže ode dneška, když řeknu lidem, že musím jít utrousit „zázrak života“, budou vědět, o čem mluvím.

PřílohaVelikost
Co způsobilo vznik složitého života na zemi-výkaly.doc26.5 KB
Průměr: 5 (1 vote)

Lejna

... jak to zpívá Jarek Nohavica : " Jsme jen navezená mrva v Boží stáji ...". Stejně je to ironie - vše pochází z prvků země = z hlíny - i my, a co děláme celý život ? Jen tu hlínu převážíme z hromady na hromadu, a nakonec v ní sami skončíme !!! Smile

A výsůedkem desatera je trest

A výsůedkem desatera je trest smrti za sbírání klestí v sobotu. Zlatá EU. Smile

Ale tohle se pochopit dá

Desatero Božích přikázání má 279 slov.

Deklarace nezávislosti Unie třinácti severoamerických států z roku 1776
má 300 slov.

Směrnice Evropské unie o dovozu karamelových bonbónů má 25 911 slov.

Zřejmě je něco špatně...

P. K.

Je vidět, že jsi nic

Je vidět, že jsi nic nepochopil..........

Houna

Tak a máme to i potvrzeno!Nejsme nic, nic neznamenáme.Z houen jsme povstali a houno po nás zůstane.
Další z hezkých pohledů evoluční teorie na zázrak života. Smile

Customize This