Co se v roce 2011 serveru www.kreacionismus.cz podařilo?

V roce 2011 náš server nejen opět zvýšil návštěvnost, ale co je podstatné, začal ovlivňovat mínění veřejnosti, která se o problematiku stvoření x evoluce zajímá. Konkrétně se jedná o tyto oblasti.

1) Priorita školství: Je s podivem, že někteří učitelé již začínají o kreacionismu diskutovat a to dokonce na metodickém portálu. Posun českého školství od 60 let zamrzlého socialistického realismu je patrný např. na tomto návrhu: "Komentář k indikátoru: P-9-5-02-1 - Uvede, že člověk se nevyvinul z dnes žijících lidoopů, ale měl s nimi společné předky. Jak vznikl život z neživé hmoty? Louis Pasteur dokázal, že život vzniká zase jen ze života a navíc stejného druhu. Kde se vzala informace obsažená v DNA? DNA je proti nejdokonalejším lidským programům jako profesorská práce proti poznámce prvňáčka. Jak se vyvinul mnohobuněčný život? Jak se buňky dokonale adaptované na samostatné přežití naučily spolupráci a specializaci? Jak se vyvinulo sexuální rozmnožování z mnohem efektivnějšího asexuálního dělení a jak mohly vzniknout náhodným procesem (evoluce není schopná plánování)komplementární pohlavní orgány samců a samic. Kde je jakýkoliv velký vynález, který vznikl díky evolučnímu příběhu?"

2) Priorita věda: Je opět s podivem, že obyčejný občan - nevědec Pavel Kábrt vzbuzuje takový zájem u vědců, byť "negativní". Viz. Bludný balvan. Je totiž obecně známo, že kdyby naše stránky neměly alespoň nějakou argumentační váhu, vědci by se jimi vůbec nezabývali. Někteří je však doslova studují, např. Prof. Hořejší a možná i další.

3) Priorita církve: Bylo opět s podivem, že náš kreacioismus dokázala ignorovat naprostá většina registrovaných církví. Letos však oficielně podpořil kreacionismus emeritní biskup Rudolf Bubik, jehož církev se kreacionismu začala intenzivně věnovat v rámci pravidelných příloh časopisu Život v Kristu. Rádio TWR se opět odvážilo odvysílat besedu s Pavlem Kábrtem, viz. zde.

Závěrem lze jen poděkovat všem čtenářům za dosavadní přízeň a popřát vám zároveň hojnost požehnání do Nového roku 2012.

Láskyplné předávání bludného balvanu - 2011 rok sv. ŠtěpánaLáskyplné předávání bludného balvanu - 2011 rok sv. Štěpána

Průměr: 3 (1 vote)
Customize This