Cliff! – 18: Promiňte, Dr. Dawkinsi – Kýchání do tajfunu

Představujeme Vám Cyklus filozoficko-teologických úvah Clifforda Goldsteina. Námi vybraný díl (převzatý z www.hopetv.cz) polemizuje s ateistou a radikálním darwinistou Dr. Dawkinsem.

Další díly naleznete ZDE.

Průměr: 3 (3 votes)

proTrituruss

Přeji pěkný den,

Vaše: "Biblické citace" - Nespletl jste to trochu? Ach tak - Vy máte zřejmě na mysli - citace v bibli, které byly opsané z Chammurapiho zákoníku - že? Smile
Vaše: "Jarrého hudba se mi velmi líbí, stejně jako Mike Oldfield, Vangelis, Enya, Leonard Cohen apod." - Docela dobré.
Smrt však dává přednost takovým jako je např.: Andrea Bocelli, Il Divo, Anna Netrebko, Camilla Kerslake, Gwenno Saunders či Katherine Jenkins.

Ale, kdyby bylo Smrti dnes tak kolem dvaceti, tak by to rozhodně byla Trance music. Evil

DEATH333

pro Zvráceného zneuživatele smrti zabitých dětí

Vaše: "Pokud se dopouští zla křesťan jedná se o rozpor s křesťanstvím - s příkladem Ježíše Krista, evangelii a Novým zákonem - bez ohledu čím se zaštiťuje a čím to okecá." - Takže, podle Vás je křesťanem nedopouštějícím se ZLA jen ten, kdo NEUPOSLECHNE svého "boha", když tento zcela jasně nařizuje:

"Nesmíš se nad ním slitovat a ušetřit jej. Nesmíš ho krýt, musíš ho popravit. Sám na něj vztáhneš ruku jako první, aby zemřel, a pak se připojí všechen lid. Ukamenuj ho k smrti".
nebo
"Projděte městem za ním a bijte! Nemějte slitování, nešetřete je. Staré i mladé, dívky, ženy i děti – všechny pobijte".

Protože jinak, když svého "boha" uposlechne - tak se ZLA dopouští a toto ZLO je tak zcela v souladu s tím, co Váš "bůh", ve kterého Vy věříte, skrze bibli HLÁSÁ.

Vy to máte opravdu docela dost popletené - Váš "bůh" nařizuje zabít - křesťan tedy zabije - a Vy tvrdíte, že se jedná o rozpor s křesťanstvím?
Když poslechne příkaz svého "boha"? A to je podle Vás nějaký rozpor?

Takže vše výše uvedené, co Váš "bůh řekl či bůh přikazuje" - zapsané v bibli - je pro Vás nepodstatné?

No, Vy to máte v té Vaší hlavě tedy pěkně zmatené.

Vaše: V případě nacistických koncentračních táborů, opírající o Darwinovu teorii, nejde o žádný rozpor. Naopak, vše je v naprostém souladu." - Vy zcela evidentně neumíte vůbec správně vyhodnotit text.
Trpíte snad dyslexií - jste dyslektik?
To by pak totiž mnohé vysvětlovalo.
Protože jinak jen opravdu bezesmyslný "člověk" může dokazovat špatnost darwinismu či evoluce na textu Adolfa Hitlera, který přitom rozhodně nebyl darwinistou a ani evolucionistou.

A navíc je v tom vkopírovaném textu A.H. jasně napsáno:
"Při stejných podmínkách udržování života a možnosti rozmnožování by se ta horší část množila tak rychle, že by lepší část byla následně nucena ustoupit do pozadí. Je tedy nutno provést korekturu ve prospěch těch lepších. To však zařizuje sama příroda tím, že slabší části vytváří tak špatné životní podmínky, že již tím je omezován jejich počet.

Takže, jste si tak vlastně sám popřel Vaše tak nesmyslné tvrzení uvedené výše. Nebo, jste snad opravdu tak tupý, že si myslíte, že by snad "sama příroda" postavila koncentráky?

Kdybyste měl alespoň tolik rozumu, že byste byl schopen rozlišit to, co je to ta "Darwinova teorie" a co je to "sociální darwinismus" - a byl schopen si tak vůbec uvědomit, že to není to samé!

To, že se tomu říká "sociální darwinismus" a Vy - díky Vašim tak hrubým neznalostem byť i jen základních poznatků - si to přiřazujete k Darwinovi, by se snad ještě - vzhledem k absenci jakékoli Vaší vyšší inteligence - dalo pochopit (hlupák vidí "darwinismus" a tak VĚŘÍ, že Darwin), ale když už se snažíte proti tomu "bojovat", tak byste si měl alespoň zjistit, že to přeci se samotným Darwinem nemělo původně vůbec nic společného a že je to přitom myšlenka někoho úplně jiného.

A navíc tato poměrně propracovaná myšlenka Herberta Spencera (správně by se to totiž mělo jmenovat sociální spencerismus) není zas až tak původní, protože vycházel z práce reverenda Thomase Roberta Malthuse, který svými publikovanými spisy poskytl myšlenkový základ pro bezohledný raný kapitalismus - s tezí, že neúspěšným lidem nemá smysl pomáhat, protože sociální problémy se tím totiž jen zhoršují. A jaká to podoba s tím, co jste opsal od Hitlera.

A ještě maličkost - tyto své myšlenky publikoval Spencer o pár let dříve, než vydal Darwin svou teorii o původu druhů.
To, proč se tomu říká "sociální darwinismus" ačkoli to s Darwinem vlastně nemá nic společného - by už na Vaší veletupost bylo asi moc, nicméně kdybyste přeci jen chtěl vědět, co že to vlastně tak kritizujete, tak Vám Smrt doporučí si zjistit něco o tom, kdo to byl Houston Chamberlain či Arthur de Gobineau a pak třeba pochopíte, kde že to ten Hitler - v otázkách "nadřazené rasy" a "přežití nejschopnějších" vlastně čerpal inspiraci.

Kdybyse nebyl jen zvrácený zneuživatel smrti zabitých dětí - ale dokázal i přemýšlet, tak by Vám došlo, že nacismus a A.H. zvláště - využil vše, co se mu hodilo, a to od velké hospodářské krize, prohrané první světové války a nutnosti Německa za to platit reparace přes protižidovské křesťanství a "stvořitele a pána" až po nacionalismus a rasismus, a to vše navíc korunováno okultismem - a že tedy pokládat za samozřejmé, že za to vše může jen nějaká "evoluce" - je jen Vaše totální magořina.

Smrt říká: Nicméně není divu, že píšete to, co píšete - Vaše neznalosti všeho - jsou totiž flagrantní.

DEATH333

Obrázek uživatele Minerva

George

Ne, jezdit za ním nebudu. Jak jsem psala - pokud ho potkám, bude tanec. Nehodlám však pomáhat tomu, aby k tomu setkání došlo.

ॐ असतो मा सद्गमय

Obrázek uživatele Minerva

Trituruss

Pro začátek mám světlejší pleť, rovné vlasy, zelené oči, tmavší vlasy, a užší nos. Wink

ॐ असतो मा सद्गमय

Obrázek uživatele Šriber

Trituruss

Takže z toho plyne, že tvůj asi ne ?

Ne, to z toho vůbec neplyne. Můj otec má dobrý hudební vkus - ať už je to Oldfield nebo AC/DC...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Šriber

"Vzájemná podoba je malá..."

No je fakt, že Rachelle Lefevre má moc baňatou špičku nosu Smile

"Jeden z oblíbenců mého otce..."

Takže z toho plyne, že tvůj asi ne ?

Obrázek uživatele Šriber

Trituruss

A cos myslel, jestli tedy mohu vyzvídat ?

Vzájemná podoba je malá...

Mike Oldfield

Jeden z oblíbenců mého otce...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Šriber

"ale to není to, co jsem myslel..."

A cos myslel, jestli tedy mohu vyzvídat ?

Obrázek uživatele Šriber

Trituruss

A dělá ti zle i česnek, stříbro a UV záření ?

Ne...
Česnek mi chutná, stříbro je můj oblíbený barvený kov a UV záření je pro mě stejně škodlivé, jako pro kohokoliv jiného...

Lépe ?

Dle mých kritérií ano, ale to není to, co jsem myslel...

"Co jste zač?", zeptal se Erich postavy zahalené tmou.
"Říkají mi Šriber", zněla odpověď.

Customize This