Chybné evoluční předpovědi - evoluce proteinu

Cornelius G. Hunter

Z https://sites.google.com/site/darwinspredictions/protein-evolution přeložil M. T., editace Pavel Kábrt - pavelkabrt@seznam.cz – 12/2015. Článek vyšel na stránkách DarwinsPredictions, jejichž smyslem je rozšiřování vědecké pravdy o Božím stvoření v protikladu k evolucionistickým báchorkám, jak svět stvořil sám sebe.

Naším cílem je oddarwinizovat vědu a společnost odplevelit od zhoubných mýtů, lží a neexistujících materialistických bohů. Svět nestvořily atomy vzniklé výbuchem ničeho, shoda okolností, záření a milióny let, ale živý, milující a vysoce inteligentní Bůh. Ten nám nabízí osvobození od hříchu, bláznění i smrti vírou v jeho syna, Ježíše Krista a pomoc vybřednout z pavědecké propagandy myšlenkových fekálií, kterými sekta prolhaných darwinistických darebáků už 150 let terorizuje lidskou společnost.
Pavel Kábrt

*******

Úvod

Série článků hodnotí 22 klíčových předpovědí evoluční teorie [které se nesplnily] z celého spektra různých kategorií. Článek vždy začíná stručným úvodem do povahy vědeckých předpovědí a typických námitek, které evolucionisté vznášejí proti tomu, aby se evoluční předpovědi zkoumaly. Článek dále představuje jednotlivé předpovědi v sedmi kategoriích: raná evoluce, evoluční příčiny, molekulární evoluce, původ ze společného předka, evoluční fylogeneze, evoluční cesty a chování. Nakonec jsou v závěru ony různé předpovědi shrnuty, je zhodnocen jejich vliv na schopnost evoluce vysvětlovat různé jevy i na to, jaké tyto nesplněné předpovědi mají dopad na evolucionistické ambice kolem jejich teorie.

Z této řady evolučních předpovědí uvádíme další předpověď, která opět nevyšla; jinou takovou chybnou darwinistickou předpověď jsme uveřejnili zde.

Evoluce proteinu

Geny kódující proteiny tvoří jen malý zlomek genomu vyšších organizmů, ale jejich produkty - proteiny jsou nesmírně důležité pro fungování buněk. Jsou dělníky stojícími skoro za všemi funkcemi buněk včetně trávení jídla, syntézy chemikálií, strukturální podpory, přeměny energie, buněčné reprodukce a tvorby nových proteinů. A jako jemně vyladěný stroj odvádějí proteiny svou práci velmi dobře. Proteiny jsou ve všem živém a musely být přítomny už ve velmi raných fázích evoluce. Takže evoluce předpovídá, že se proteiny vyvinuly tehdy, když se život poprvé objevil, či nedlouho poté. Ale navzdory ohromnému badatelskému úsilí věda jasně ukazuje, že podobná evoluce proteinů je astronomicky nepravděpodobná.

Jedním z důvodů, proč je evoluce proteinů tak obtížná, je fakt, že se většina proteinů vyznačuje mimořádně specifickou jemnou uspořádaností v prostředí, které je jinak pro zdatnost dosti drsné. To znamená, že je pro přírodní výběr obtížné dovést mutace k požadovaným proteinům. Však také ve čtyřech různých studiích provedených odlišnými skupinami používajícími odlišné metody vyšlo, že by bylo třeba zhruba 1070
evolučních pokusů, aby to dospělo dostatečně blízko k tak zpracovatelnému proteinu, až by na něm mohl aktivitu převzít přírodní výběr a definitivně vyladit jeho design. Například z jedné studie vyšlo, že by bylo třeba 1063 pokusů na relativně krátký protein (Reidhaar-Olson). A k podobnému výsledku (potřebných 1065 pokusů) se došlo cestou srovnávání proteinových sekvencí (Yockey). Další studie zjistila, že je třeba od 1064 až 1077 pokusů (Axe) a z jiné studie vyšlo, že by bylo třeba 1070 pokusů (Hayashi). V tomto případě byl protein pouze součástí většího proteinu, který byl jinak nedotčen, což přispělo ke snadnějšímu výzkumu. Navíc jsou tyto odhady optimistické, protože pokusy zjišťovaly jen proteiny s jedinou funkcí, zatímco skutečné proteiny zastávají mnoho funkcí.

Tento konzervativní odhad 1070 pokusů nutných k vývoji jednoduchého proteinu je astronomicky vyšší než počet pokusů, které jsou proveditelné. A vysvětlení toho, jak by evoluce mohla uskutečnit velké množství pokusů či nějak se vyhnout tomuto požadavku, předpokládají apriorní existenci proteinů, a znamenají tedy dokazování v bludném kruhu. Například jeden článek odhadl, že by evoluce mohla uskutečnit 1043
takových pokusů. Ale tato studie předpokládala, že jsou k dispozici veškeré dějiny Země místo omezeného časového okna, které by evoluce ve skutečnosti měla. A co je ještě důležitější, předpokládala apriorní existenci velké populace bakterií (předpokládala, že byla země zcela pokryta bakteriemi). A, samozřejmě, bakterie jsou plné proteinů. Ovšem platí, že takové bakterie by neexistovaly dříve, než by se vyvinuly první proteiny (Dryden). I za těchto nápomocných a nerealistických předpokladů je velikost o dvacet sedm řádů nižší než je nutný požadavek.

Uvážíme-li tedy těchto několik zásadních problémů, jsou vyhlídky, že evoluce dospěje k proteinům cestou začínající náhodnými kroky, jak vysvětlil jeden evolucionista, "krajně nepravděpodobné" (Tautz). Či, jak to vyjádřil jiný evolucionista, "I když snad může být původ prvních dávných genů vystopován zpět až k nějakým prekurzorům v takzvaném ´světě RNA´ před miliardami let, jejich původ zůstává záhadou" (Kaessmann).

Odkazy

Axe, D. 2004. “Estimating the prevalence of protein sequences adopting functional enzyme folds.” J Molecular Biology 341:1295-1315.

Dryden, David, Andrew Thomson, John White. 2008. “How much of protein sequence space has been explored by life on Earth?.” J. Royal Society Interface 5:953-956.

Hayashi, Y., T. Aita, H. Toyota, Y. Husimi, I. Urabe, T. Yomo. 2006. “Experimental Rugged Fitness Landscape in Protein Sequence Space.” PLoS ONE 1:e96.

Kaessmann, H. 2010. “Origins, evolution, and phenotypic impact of new genes.” Genome Research 10:1313-26.

Reidhaar-Olson J., R. Sauer. 1990. “Functionally acceptable substitutions in two alpha-helical regions of lambda repressor.” Proteins 7:306-316.

Tautz, Diethard, Tomislav Domazet-Lošo. 2011. “The evolutionary origin of orphan genes.” Nature Reviews Genetics 12:692-702.
Yockey, Hubert. 1977. “A calculation of the probability of spontaneous biogenesis by information theory.” J Theoretical Biology 67:377–398.

PřílohaVelikost
00820-6.12.2015-chybne_evolucni_predpovedi_-_evoluce_proteinu.doc43.5 KB
Průměr: 1 (2 votes)

Drsoňman

Když mi budou Hrábě nebo vy či jiný blázen vyhrožovat bohem, budu se ohrazovat, jak uznám za vhodné. Jinak jsem si vždycky myslel, že se bůh dokáže bránit sám. Asi jsem se spletl. Vy se pletete hodně a často.

Nemám nejmenší zájem Vás z těchto stránek vypudit, jen Vás velmi uctivě a slušně prosím, abyste nepoužíval vůči Bohu hrubé výrazy, které nás věřící urážejí a dost bolí, protože si Boha vážíme a ctíme ho více než sebe. Ohrazujte se jak chcete vůči Bohu, ale jde to i slušně. Výrazy typu "Na vašem bohu mi nesejde či nezáleží" a podobné jiné mi [až tolik] nevadí. Děkuji za pochopení - i pochopení toho, že zde pravidla určuji já, ne Vy.

Buďte si jist, že kdyby ten Bůh, který "neexistuje", chtěl, okamžitě by Vás zabil, v jedné vteřině, nebo něco jiného třeba horšího (v Bibli jsou takové případy zdokumentovány). Můžete být jen velmi vděčen, že Vám stále dává šanci, Bible o tom mluví, že Bůh někdy dlouho čeká, často je to v případě obzvláště hloupých lidí. A určitě se nepleťe v jednom: že budete vždy vysmátý, mladý, zdatný, zdravý, namyšlený a prostě v pohodě. To se určitě nepleťte. Nepřeju Vám nic zlého, ale jsem v letech, kdy vím, co říkám. A mladých arogantních vysmátých drzých a hloupých frajírků je mi jen a jen líto, protože vím, co je čeká, chudáky. Moje slova ovšem nyní Váš mozek nebere, nemáte na to nastavené buňky a asi se jen smějete - o smíchu ovšem se také říká jedno velmi moudré přísloví, nebudu Vám ho zde opakovat. PK

Re: Chybné evoluční předpovědi - evoluce proteinů Václav Dostál

Drsoňmanna jsem se ptal, zda bylo A nebo B. Odpověď zněla: "Ne". Tož to je "paráda"!

Ne, je negace.
Not (A or B) = not A and not B

Takže podle mě chtěl Drsoňman říci, že neplatí ani jedna z vámi nabízených možností.
Kdybyste to svoje nebo myslel ve smyslu xor, tak byste před něj napsal čárku.

Nejhorší den pro vědu bude, až se nebude na co ptát.

Doporučuji

buď nereagovat na žádné (!) Drsoňmanovy "příspěvky" nebo všechny (!) jeho "příspěvky" mazat!

Obrázek uživatele Hrabě Monte Cristo 2011

Potrefená husa...

Napsal uživatel Hrabě Monte Cri... dne Po, 12/14/2015 - 13:07.
a místo toho většinová elita evolučních ideologů dělá, jako by se nechumelilo a dál vymývají lidem mozky svou lží, za kterou nemohou očekávat nic jiného, než spravedlivý Boží hněv...

Napsal uživatel Drsoňman dne Po, 12/14/2015 - 15:20.
Když mi budou Hrábě nebo vy či jiný blázen vyhrožovat bohem, budu se ohrazovat,

Big smile

------------------------------------------------------------
Přehodnocení pekla

Drsoňman

Dobře víte, co si nepřeji. Zapomeňte na jakékoliv hrubé invektivy vůči Bohu a podobné průpovídky. Je to i k Vašemu dobru. Děkuji. Mně a kreacionistům můžete nadávat do libosti, Boha vynechte, prosím. Ještě jednou děkuji. PK

Pavel Kábrt

Jinak moje námitky beze zbytku platí. To, že kreacionisti vydávají názor pana Yockeyho, který o nemožnosti evoluce vůbec nic nepsal, za důkaz proti evoluci, zůstává faktem. Škoda, že čtou jenom to, co se jim líbí, ale už ne to, co se jim nelíbí...

Pavel Kábrt

Chápu. Co mi tedy váš bůh může líbat, abych nebyl zablokován? Šos je v pohodě? Děkuji za odpověď.

Informace pro Drsoňmana

Ještě jednou tu někde zopakujete onu hrubost vůči našemu Bohu, a zablokuji Vás. Děkuji za pochopení. PK

Drsoňman

Jen aby bylo mezi námi jasno: naprosto se mi hnusí odpovídat na Vaše komentáře, důvod k tomu jsem Vám napsal už dříve, a tím je Vaše prolhanost, která nezná mezí. Nemám tedy žádný zájem opět se dozvědět v jiném gardu, že "odpad" ve Vašem evolucionistickém slovníku znamená důležitou funkci - ne, fakt, na tohle nemám pajšl. Odpovídám Vám jen proto, že nechci, aby Vaše bláboly pod článkem zůstaly osamoceny a vypadalo to, že to jsou pravdy horoucí bez kreacionistické schopnosti reagovat. Tak to jen aby bylo jasno, proč se vůbec zde s Vámi zahazuji.

Nyní k věci: Je zjevné, že jste článek vůbec nepochopil, jinak byste slovo selekce nemohl použít. Pokud to šlo, pročetl jsem si jen zběžně alespoň Abstracty k článkům, které jsou psané evolucionisty, a které Vy jste označil za "kreacionistické výpočty". Nemám důvod Vám odpovídat na otázku, proč Vaši kolegové používají v pokusech in vitro třeba tuším 139 aminokyselin pro protein, a ne jen dvě nebo tři pro di/tripeptid. To se musíte zeptat jich. Je evidentní, že jste nepochopil merit článku - článků. Hubert P. Yockey, Vámi označený za kreacionistu (chacha!) má výpočty, o kterých článek mluví. Nebudu Vám to tu psát, můžete si to přečíst sám a nadávat tomuto evolucionistovi do blbých kreacionistů. Základní moje informace je: žádnou selekci při vzniku prvních proteinů nemůžete použít! - to jste buď nepochopil, nebo spíše opět vylhal.

Tady je jedna z těch myšlenkových perel Vás evolucionistů od Huberta P. Yockey:

Hubert P. Yockey, evolucionista, http://www.hubertpyockey.com/hpyblog/about/
What should be taught in science classes is why the origin of life is one of science’s unsolvable problems. Information theory and coding theory show why life could not originate proteins first, RNA first, in a pond or ocean, on a rock or on other planets. Life originated, but must be taken as an axiom [something we know to be true, but cannot prove]. For a more detailed explanation, contact Dr. Yockey.

Tak ho kontaktujte, ať neblábolíte nesmysly. Neříkám to stoprocentně, ale je vysoce pravděpodobné, že už Vám zde nebudu na nic odpovídat, záleží na obsahu Vašich keců. PK

Hrábě

za kterou nemohou očekávat nic jiného, než spravedlivý Boží hněv...

Váš bůh mi může políbit prde1.

Customize This