Chromozomy fosilních rostlin vypadají moderně
Brian Thomas, M.S.
(Z http://www.icr.org/article/8052/ přeložil M. T. – 4/2014. Překlad stál 117 Kč. Článek byl publikován na stránkách ICR 16. dubna 2014.)
matkou hromada omylů.
Evolucionista popře ta fakta!
Jelikož jde o pouhé zlomky, prozrazuje nám většina fosilií jen náznaky dávných forem života, jako třeba jediný segment ze stopky lilijice či izolovaný hadrosauří zub. Ale na fosilizovaném kmenu stromové kapradiny, objeveném nedávno ve Švédsku, jsou patrné všechny podrobnosti, což do značné míry vypovídá o jeho původu.
V článku v časopisu Science popsali tři autoři ze Švédska výborně zachovanou (včetně struktur uvnitř buněk) podezřeň královskou (jde o kapradinu – pozn. edit.) v jurské hornině1. Voda bohatá na minerály infiltrovala její pletiva rychleji, než se vůbec mohla začít rozkládat.
Tým nařezal fosilii na tenké plátky a umístil je pod mikroskop; v buňkách kapradiny byla patrná „cytoplazma vázaná na membránu, granule cytosolu (a) možná i amyloplasty“. Stejně vzácný byl nález buněčných jader „s jasně zřetelnými jadérky“, drobnými strukturami ve všech jádrech.
Našli dokonce chromozomy strnulé v různých fázích buněčného dělení včetně profáze, telofáze, metafáze a možná anafáze.
Badatelé srovnali fosilní chromozomy s chromozomy současně žijících kapradin podezřeně královské a nenašli žádné rozdíly. „Přinášíme zde přímé paleontologické důkazy o dlouhodobé genomické stasi v této čeledi, patrné ze zvápenatělého rhizomu (drobná kořenová struktura) podezřeňovité rostliny ze švédské spodní jury, s dobře zachovaným původním buněčným obsahem, včetně jader a chromozomů“1.
Jak je to jen možné, že po údajných 180 milionech let evolučního kouzlení, neodarwinistický motor přírodního výběru prospěšných mutací nezpůsobil u této kapradiny žádné změny? Světe div se, tato rostlina zůstává stejná.
Během téhož údajného období prodělal prý nějaký chlupatý malý savec dlouhou cestu vývoje až k člověku – příběh z oblasti evoluční sci-fi, počítající se zásadní reorganizací desítek bytostně specifických tělesných orgánů - , zatímco u podezřeně královské se nezměnil ani jediný chromozom.
Autoři studie napsali, že tento fosilní nález „představuje pozoruhodný příklad evoluční stase mezi rostlinami“1. Místo slova „pozoruhodný“ snad měli použít slovo „nemožný“.
Navíc, není „evoluční stase“ oxymorónem? (oxymóron – protimluv, pozn. edit.) Evoluce by měla znamenat „stálou změnu“, zatímco „stase“ znamená „žádná změna“. Vypadá to, že se ve vědci, který vykládá totální nedostatek evoluce evolucí, odehrává něco nevědeckého.
Podobnost mezi živou podezření královskou a jejím fosilním protějškem zřetelně demaskuje problém evolučních milionů let. Proč jsou si tyhle kapradiny tak podobné? Protože jejich předky byly kapradiny, které Bůh stvořil před pouhými několika tisíci lety, podle svého vlastního autentického svědectví2.
Odkazy
1. Bomfleur, B., S. McLaughlin, and V. Vajda. 2014. Fosilized Nuclei and Chromosomes Reveal 180 Million Years of Genomic Stasis in Royal Ferns. Science. 343 (6177): 1376-1377.
2. Genesis 1:12.
Příloha | Velikost |
---|---|
00669-14.5.2014-chromozomy_fosilnich_rostlin_vypadaji_moderne.doc | 891 KB |
Pro Pieter
Do ktorej z dvoch kategórií poľná zver/nebeské vtáctvo patria dinosaury ?
Hrábě by ti povedal,ale poviem ti to aj ja. Do ,, nebeskej mladozemskej " predsa! (irónia)
?
Genesis 2/19(Hospodin Bůh totiž zformoval ze země všechnu polní zvěř i všechno nebeské ptactvo a přivedl je k Adamovi, aby viděl, jak je pojmenuje.
Do ktorej z dvoch kategórií poľná zver/nebeské vtáctvo patria dinosaury ?
Re: Takže supernova
Vlasto, supernova je stadium zaniku hvězdy, nikoli vzniku.
Takže supernova
Vznikají - viz fotografie akrečních disků v mlhovinách. Problém je, že vy si představujete vznik hvězdy jako když se zapne žárovka. Tedy jen nepatrný zlomek skutečného procesu formování hvězdy...
která kdysi dávno zazářila na nebi a lidé ji uviděli, během miliónů let postupně zvyšovala svojí svítivost a pak najednou během pár dní zhasla? To je divné, ne? Mělo by to být v řádu alespoň několika tisíců let, když už tedy platí to, říkají vědci. V.S.
Belfi
zacinam mit pocit, ze jsi za to placenej. a cim vetsi kravinu reknes, tim vic dostanes. priznej se ze je to tak
Taky mám ten pocit.
Kdyby mi Trubýš ten kšeftík přihrál, přestala bych mu říkat Trubýš
Dancing with the moonlight knight.
Hrabě
Stále stejná lež. Nevidíme to, ale určitě to existuje....
V tom případě dle vaší primitivní logiky je tvrzení - Bůh existuje - lež. Hm.. zajímavé
Nebo proto, že žádné nevznikají.
Vznikají - viz fotografie akrečních disků v mlhovinách. Problém je, že vy si představujete vznik hvězdy jako když se zapne žárovka. Tedy jen nepatrný zlomek skutečného procesu formování hvězdy...
Přesto, že by podle propočtů mělo vznikat 5 bilionů nových hvězd ročně. Nemáte však ani jednu.
Jistě, ale z toho celkového počtu jsme schopni zaznamenat maximálně desítky ba spíš ještě méně, i těmi největšími teleskopy co máme.
Navíc jak už jsem psal, tak by bylo nutno prozkoumat celou hvězdnou oblohu. Vzhledem k tomu, že je katalogizováno jen velmi zhruba 0,002% všech rozlišitelných hvězd, tak hledat právě zažehnuvší hvězdu je jako hledat jehlu v kupce sena.
Vám chybí důkazy, že všechny hvězdy ve vesmíru vznikly samovolně, samy od sebe, jen působením fyziky a chemie.
Vyplývá to z nám známých fyzikálních zákonů. A složitého modelování systémů. Ale o tom se nemá cenu před vámi zmiňovat, když nejste schopen pobrat ani středoškolské učivo, těžko budete chápat složité modelování systémů. A samozřejmě raději pomlčme o důkazu, že všechny hvězdy ve vesmíru stvořil neviditelný a nehmotný Bůh jen svým slovem
„Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.“
– Jan Werich
Telesto
Lžete, že je v našich silách pozorovat denně miliardy nových hvězd. Nic takového pochopitelně není pravda, když i ty nejmodernější dalekohledy, které máme nedokáží zobrazit všechny hvězdy i naší Galaxie. Natož potom vzdálených galaxií.
Aha, takže je to zase stejná písnička. "Nemůžeme to pozorovat, ani v jednom případě, ale určitě, jistojistě to vzniká!" A hlavně po nás nechtějte důkaz takového procesu! To byste si dovolili hodně.
To je jako se vznikem života. Stále stejná lež. Nevidíme to, ale určitě to existuje....
Pozorování vzniku hvězd je krajně nepravděpodobné, protože jich vzniká v dosahu našich dalekohledů velmi málo.
Nebo proto, že žádné nevznikají. Přesto, že by podle propočtů mělo vznikat 5 bilionů nových hvězd ročně. Nemáte však ani jednu.
Jenže to byste pochopil, pokud byste měl alespoň primitivní logické uvažování a alespoň základní informace o astronomických pozorování, které vám zcela chybí.
Vám chybí důkazy, že všechny hvězdy ve vesmíru vznikly samovolně, samy od sebe, jen působením fyziky a chemie.
------------------------------------------------------------
Přehodnocení pekla
Písmo musí platit!
Hospodin, váš Bůh, vás rozmnožil; je vás dnes takové množství jako hvězd na nebi.
Dt 1,10
Hraběti
ale když chci vidět to, co by podle vaší vlastní ideologie mělo vznikat jak na běžícím pásu, každý den, tak to je najednou strašný problém....
A právě v tomto tkví vaše lež. Nikdo netvrdí, že je ze Země možné sledovat zrod hvězd jako na běžícím pásu. To jen vy to tvrdíte, že to tvrdíme. Je to ovšem lež. Jak jsem vám názorně ukázal, tak pozorování zrodu hvězd je krajně nepravděpodobné.
Lžete, že je v našich silách pozorovat denně miliardy nových hvězd. Nic takového pochopitelně není pravda, když i ty nejmodernější dalekohledy, které máme nedokáží zobrazit všechny hvězdy i naší Galaxie. Natož potom vzdálených galaxií.
Tudíž je to jasné. Kecy o vznikání nových hvězd jsou sprosté lži! Nemáte to o o co opřít, neb nejste schopni pozorovat jednotlivé hvězdy.
Vznik hvězd je podpořen předpovědmi z matematicko fyzikálních modelů a potvrzení těchto předpovědí na základě pozorování např. právě akrečních disků nebo složení hvězd.
Prázdné fleky na mapě netřeba katalogizovat. Stačí, že tam žádná hvězda nebyla. Nu a až tam bude, tak máte vzniklou hvězdu.
Vidím, že vaše logické myšlení pokulhává po všech stránkách. A jakpak byste asi chtěl poznat, že ta hvězda tam nebyla, když byste nikde neměl poznamená, že před tím to bylo prázdné místo.
Řekněme, že zaměříte dalekohled na nějaké místo a najdete hvězdu, která není doposud v žádném katalogu. Zapíšete ji. A jakpak prosím zjistíte, že ta hvězda tam byla i před deseti lety?
Toto by mělo fungovat. Nefunguje, protože žádné hvězdy nevznikají a tak se jen vymlouváte.
Pozorování vzniku hvězd je krajně nepravděpodobné, protože jich vzniká v dosahu našich dalekohledů velmi málo. V nejlepším případě desítky za rok. V obrovském množství miliard hvězd je to jako hledat jehlu v kupce sena. Zvláště, když je zkatalogizováno naprosto zanedbatelné množství hvězd.
Jenže to byste pochopil, pokud byste měl alespoň primitivní logické uvažování a alespoň základní informace o astronomických pozorování, které vám zcela chybí. Nepočítám tedy, že to vůbec budete schopen pochopit. A jsem přesvědčen o tom, že budete dále lhát jako když tiskne...
„Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.“
– Jan Werich
Re: KTE
Na lidské tuposti nic estetického neshledávám...
Podle mne ale Hrabě není tupý. Část příspěvků tak sice vyznívá, ale část je překvapivě inteligentní. Takže si myslím, že tu tupost jen hraje pro zvýšení efektu.
Podobně, jako když ti šermíři při svém utkání hrají nenávistně krutou řež.
A podobně jako pan Thomas nebo Kábrt, kteří z apatitu či či jiného šutru vyrobí pouhým převyprávěním čvachtavě měkkou tkáň.