Bájivá lhavost-videorozhovor

Pseudologia phantastica neboli bájivá lhavost je psychická porucha, kterou už od Darwina trpí evoluční mytologové a darwinističtí bájotvorci. Touto poruchou, kterou psychiatři nazývají také syndromem Barona Prášila, trpěl už sám Charles Darwin, jak sám o sobě píše ve svém životopisu. Rád vyprávěl lidem smyšlené příběhy a dělalo mu radost, když tomu lidé uvěřili a mohl je tím podvést. Evoluční teorie, vyučovaná na školách, není nic jiného, než takový obludný podvod. Podvod jménem "věda", který připravil o život milióny lidí ve 20. století a další milióny díky darwinistickým nesmyslům, např. v medicíně, umírají stále ještě i dnes. Např. potraty jsou obhajovány lživou teorií, že lidské embryo je do určité doby ne úplně člověkem, je polozvířetem, které je možno beztrestně zabít.

Průměr: 5 (2 votes)

Vtip

Velmi mě pobavilo, když pan Kábrt mluví o tom, jak vědci z jednoho zubu dokáží vytvořit obrázek celého člověka. Obzvláště, když se to snaží ilustrovat na filmovém plakátu k filmu Rise of the planet of the apes (čas 7:15).

Ale ono to není poprvé, kdy se pan Kábrt snaží vydávat filmovou tvorbu za vědeckou teorii.

Nejhorší den pro vědu bude, až se nebude na co ptát.

Kábrt - k videu...

Pustil jsem si ze zvědavosti prvních 30 sec. videa k článku (víc zvědavý jsem vážně nebyl..), pan Kábrt zde uvádí na otázku „ Jak rozumět termínu evoluční teorie“, že evoluční teorie nemá žádnou definici - a začíná Velkým třeskem… ,
přesto, že mu byla jíž tak 10 x předána na zlatém podnose pěkná Drsoňmanova definice:

Jestliže uvnitř druhů existuje variabilita (což existuje a Darwin dokládá pozorováními) a současně podmínky prostředí (biotické i abiotické) a omezená dostupnost zdrojů neumožňuje, aby všichni jedinci přežili a/nebo se dokázali rozmnožit (což platí a Darwin to dokládá pozorováními), pak jedinci, kteří v rámci existující variability nesou znaky, jež jim umožní lépe a efektivněji odolat podmínkám prostředí a využít omezeně dostupné zdroje, než jedincům bez těchto znaků, budou lépe přežívat a efektivněji se rozmnožovat (tzn. budou "přirozeně vybráni = naturaly selected" neboli "zvítězí v boji o život = win the struggle for life" neboli "přežijí ti nejzdatnější = survival of the fittest") a znaky, které jim to umožnily, předají svému potomstvu (= tyto znaky budou "přirozeně vybrány" = "naturaly selected"). A tak se to bude opakovat dál z generace na generaci.
____________________________________________________________
… Takže Drsoňmana rychle zabanovat (už dávno banovaný je..), nikdo na nějaké definice není zvědavý, když přece žádné neexistují, že ano…

Znovu - nejen k tomu sputniku:

Narazil jsem na pěkný článek týkající se přímo tohoto článku i pana Dostála, zejména závěr je myslím dosti poučný..:

https://nazory.aktualne.cz/komentare/facebook-utoci-siri-lzi-a-hoaxy-rus...
____________________________________________________________

Internet nejen u nás používá jak mladá, tak starší i stará generace. Ti nejstarší jsou nejzranitelnější. Internet je pro ně leckdy záhada, stejně jako počítač, něco nad jejich chápání, nad jejich technické možnosti. Zřejmě jsou náchylnější internetu (třeba Facebooku) věřit; byli přece zvyklí, že co je psáno, to je dáno.

Setkal jsem se s dámou, vysokoškolačkou, která mě přesvědčovala, že "kauza Brady" byla připravována proti Miloši Zemanovi několik měsíců předem a že on jen "spadl do pasti". Vzdělaná pětasedmdesátnice. Na otázku, odkud to má, odvětila: "No, z internetu – a říká to tam víc lidí."

Jak se bránit? Je to lehké i těžké zároveň. Ověřovat si zdroj. Zapojit kritické myšlení, znovu začít přemýšlet. Spoléhat se na ověřená, kontrolovaná, editovaná média (i ta chybují, ale většinou ne záměrně). Nenechat se blbnout a nestát jen o ty zprávy, které vyhovují mně, mým obavám, mým preferencím, mému libidu. Myslet. Hledat pravdu.

Upozornění

Některým "oponentům" neodpovídám, mám špatné zkušenosti z jejich reakcí na mé slušné odpovědi. A to opakovaně. Ať si o mně myslí, že jsem darebák nebo hlu-pák nebo obojí!

Upozorňuji, že zítra budu celý den v Praze a že proto nemohu reagovat na žádné připomínky nebo dotazy. Takže "nashledanou" nejdříve v pondělí.

Václav Dostál - Re: Artex

Dnes u nás nehrozí útlak vyvíjený křesťany (ovšem farizejskými křesťany), ale potlačování názoru, že kristovství do vědy PATŘÍ.
______________________________________________________________

Pokud jste vědec pane Dostále, musí jít předsudky stranou, není možné mít předsudky ani ateistické ani teistické. Pokud byste totiž během bádání už předem věděl, že musíte prokazovat ateismus nebo teismus, je to od základu špatně.

Příklad je jasně vidět třeba u vámi vzpomínaného minulého totalitního režimu, kdy byli vědci takovým předsudkům vystaveni a vedlo to zcela nepochybně k zakrnění vědeckého bádání.

Re: Bájivá lhavost-videorozhovor

Len by ma zaujimalo, ako by podla Vaclava vyzeralo ucenie v Starom Egypte, kedze este krestania si svojho boha nevymysleli (a este sa ani nenarodili), ako by asi vyzerala ich ucebna osnova o vzniku sveta.

Mozno by ucili, ze az vznikom prvych krestanov sa odhali ako vznikol vesmir.

Obrázek uživatele Anonymous Two

Václav Dostál

Nic proti názoru, ale tvrdit, že kristovství a stvoření světa mají být předmětem vědeckého bádání, považuji za redukci víry na takové zvěcnění obrazu Boha, o jaké usiluje například Richard Dawkins.

+

Re: Artex

Vaclave, ty jsi uplne mimo. Jakekoliv nabozenstvi do vedy nepatri (stejne jako do ni nepatri ateismus) prave z podstaty toho, ze je to veda. Pokud by tam patrilo, halt se tomu bude muset rikat nejak jinak, ale "veda" to proste uz nebude - stejne jako kdyz si budete s kamarady na hristi cutat s kopacakem, tak to nebude "ledni hokej".

Veskere narky o udajnem utlaku, diskriminaci, bla bla bla... neprameni z niceho jineho, nez neschopnosti (neochoty) tuto uplne jednoduchou vec pochopit.

Jasne, muzete onomu cutani s kopacakem rikat "ledni hokej" a stat si za tim, ze to ledni hokej je. Ovsem fakt nevim jaky smysl pak ma chodit a brecet, ze vam to ostatni nechteji uznat, ze jste sikanovani, ze vas maji za blazny atd.

Artex

Vyjdu od Vašeho konce:
To je ovšem průvodním jevem každé úspěšné ideologie. Morálka je jen pro ty "dole".
Dnes je "nahoře" (vládnoucí) v názoru na vědu to, že ateismus je správný, kdežto "náboženství" je "mimo" a tudíž musí být vytlačeno či potlačeno. Jinak řečeno: Většina nesmí utlačovat menšinu. Ani ideologicky.

Souhlasdím, že v historii touha po bohatství a moci provázela a provází celou historii křesťanství včetně vlády nad duševním a duchovním bohatstvím a upírání i tohoto bohatství prostým lidem. Proto se vynořovali různí reformátoři, např. Jan Hus. Proto pronásledovaní puritáni utekli do "Nového světa" a tam založili demokracii.
Odlišme morálku některých křesťanů od kristovské morálky = Kristovy morálky.
Také farizejský křesťan, který "káže vodu a pije víno" nevejde do toho království, o němž mluví.

Dnes u nás nehrozí útlak vyvíjený křesťany (ovšem farizejskými křesťany), ale potlačování názoru, že kristovství do vědy PATŘÍ. Součástí tohoto kristovství je ovšem i stvoření světa a stvoření nové reality ("nového nebe a nové země"), což je pro ateisty nepřijatelné a proto (což je horší) je pro ně nutné lidi věřící ve stvoření toho i onoho alespoň zdiskreditovat.

Václav Dostál

Souhlasím s Vámi, ovšem s tím, že ani ateismus by se neměl vnucovat.

Je spousta náboženství s ještě větším počtem bohů ale jen jeden ateismus. Je proto správné poukazovat na to, že existence ani jednoho z bohů nebyla prokázána. Tedy, že jde vždy jen o víru. Ze stejného důvodu nemůže být žádná víra ani její prameny součástí vědy. Z pohledu vědy je tedy jedno, co je psáno ve svatých knihách.
Co se týče demokracie, tak ta musí být liberální. Většina nesmí utlačovat menšinu. Pokud ovšem neútočí na základy demokracie. Ani většina si nemůže odhlasovat totalitu.
Co se týče morálky křesťanů, mám o ní vážné pochybnosti. Doby, kdy křesťané měli absolutní většinu ve společnosti, se nevyznačovaly vyšší úrovní morálky. Myslím, že se traduje Kristovo prohlášení, že spíš projde velbloud uchem jehly, než by se bohatec dostal do království nebeského. A přitom touha po bohatství a moci provázela a provází celou historii křesťanství zejména od té doby, co se stalo oficiálním náboženstvím Římské říše.
To je ovšem průvodním jevem každé úspěšné ideologie. Morálka je jen pro ty "dole".

Customize This