Audiozáznam rozhovoru Pavla Kábrta na rádiu TWR (11.11.2006)

Pořad si pustíte kliknutím play v políčku šedého přehravače.

Prosím, omluvte dva přebrepty v tomto audiozáznamu, které jsem zjistil dodatečně z audiozáznamu:
1. Průstřel byl nalezen u lebky bizona, nikoli mamuta
2. Komety ztrácíme ne tím, že přejdou z parabolické dráhy na hyperbolickou, ale proto, že vlivem gravitačních anomálií přejdou z eliptické dráhy na parabolickou či hyperbolickou.

Děkuji, že kvůli těmto přebreptům neshodíte vše, co tam bylo řečeno,
Pavel Kábrt

Průměr: 4.3 (4 votes)

Já pochybuji,že primární

Já pochybuji,že primární snaha všech evolucionistů směřuje k odmítnutí stvoření.Stvoření je prostě věc,bez které se současné exaktní přírodní vědy obejdou.Nic víc ,nic míň.
Jinak souhlasím,já jako nevěřící člověk prostě NECHCI přijmout,že jsem byl kýmsi vybrán pro imaginární účel a přizpůsobit této víře celý svůj život ..Je to moje svobodná volba a stejně tak respektuji,že vy toto přijmout CHCETE.A jsem rád,že už žijeme v době,kdy je mi tato svobodná volba umožněna.A potom se logicky navzájem lišíme v náhledu na vývoj v přírodě..Vy tam na základě svých informací vývoj nevidíte,já na základě jiných informací ano..

Obrázek uživatele Ondra

RE: Nechápu...

Zdravim,


Nevěřící člověk tohle NECHCE přijmout, proto hledá důkazy pro to, že Boha nepotřebujeme. Hledá důkazy pro to, že se to vytvořilo všechno samo i bez Stvořitele. A tím důkazem má být mimo jiné podobnost mezi jednotlivými druhy živočichů (jak ve stavbě těla, tak i v genetické výbavě), na základě které předpokládá jejich příbuznost a vývoj od jednoho k druhému.

Ano, přesně!

Skutečně se to dá použít jako důkaz evoluce, ale já osobně v tom evoluci nevidím a vůbec přitom nemusím být za blázna, protože tohle skutečně je pouze otázka pohledu. Evolucionista vidí všude a ve všem evoluci, zatímco já vidím pouze různé tvory, které se dají seřadit podle podobnosti, ale ne proto, že jsou příbuzní, ale prostě proto, že Bůh je takhle stvořil.

Nechával jsem tady dokument o Darwinovi (kde je ukázáno, že pěnkavám se zobáčky mění rok od roku - žádné miliony nejsou potřeba), nevim, jestli to někdo viděl. Čili jediné co v tom vidim, je variabilita. A už vůbec nevidim, že ptáci se vyvinuly z plazů, atd.

Nechápu...

Nechápu jednu věc. Proč se evolucionisté snaží vyvrátit stvoření tím, že na světě kromě člověka existují i další inteligentní tvorové a že člověk a šimpanzi a jiní primáti jsou si podobní. I kdyby existovali mnohem vyspělejší tvorové než je člověk, kteří by ho v naměřeném IQ strčili do kapsy, a i kdyby byli třeba šimpanzi k nerozeznání od člověka, myšlenku stvoření to prostě nevyvrátí. V Bibli není nikde napsané, že by byl člověk v něčem lepší než zvířata. A nikde tam není napsané, že by si nás Bůh vybral kvůli naším schopnostem a kvalitám. Právě naopak, dočteme se tam, že Bůh nás miluje I PŘES TO, jak jsme nedokonalí a maličcí. Bůh stvořil úžasný vesmír, nádhernou Zemi a na ní vše živé i neživé, neuvěřitelné množství živých tvorů, a jako vrchol stvoření udělal člověka. Vrchol stvoření ne proto, že by byl člověk ze všech živých tvorů nejdokonalejší, ale proto, že si ho stvořil jako objekt své lásky, obraz sebe sama, někoho, kdo s Ním může žít v obecenství. Žádný jiný tvor nemá tuto výsadu. Ne kvůli naší dokonalosti, ale kvůli JEHO dokonalosti. Ne kvůli naší lásce, ale kvůli JEHO lásce. Nejde o materiál, ze kterého jsme stvoření, ani o náš intelekt, ale o ÚČEL za kterým jsme byli stvořeni. Je to stejné, jako kdybych doma měla 20 stejných nebo podobných hrníčků, ale jen jeden bych si vybrala na speciální účely.
Nevěřící člověk tohle NECHCE přijmout, proto hledá důkazy pro to, že Boha nepotřebujeme. Hledá důkazy pro to, že se to vytvořilo všechno samo i bez Stvořitele. A tím důkazem má být mimo jiné podobnost mezi jednotlivými druhy živočichů (jak ve stavbě těla, tak i v genetické výbavě), na základě které předpokládá jejich příbuznost a vývoj od jednoho k druhému. Skutečně se to dá použít jako důkaz evoluce, ale já osobně v tom evoluci nevidím a vůbec přitom nemusím být za blázna, protože tohle skutečně je pouze otázka pohledu. Evolucionista vidí všude a ve všem evoluci, zatímco já vidím pouze různé tvory, které se dají seřadit podle podobnosti, ale ne proto, že jsou příbuzní, ale prostě proto, že Bůh je takhle stvořil.

reply this post

People deserve good life and loans or credit loan would make it better. Just because freedom relies on money.

Slyšels rekonstrukci zvuku neandrtálského "e"

Triturus

Já v tomhle plus fosilních hominidech taky jedu ve velkém..Majitelé mnoha netových knihkupectví musí pochrochtávat jen při vyslovení mého jména... Smile

Slyšels rekonstrukci zvuku neandrtálského "e" vytvořeného podle anatomické stavby jeho mluvidel? v tomhle případě se na to tedy hodí citát z Hřebejka - Tolik práce a přitom taková blbost,viďte ?... Smile

čulis

Škoda, že ten text nejde zkopírovat - knihu bych si koupil, ale v poslední době jsem jich koupil tolik, že si musím dát oraz a taky není jediná na niž mám zálusk Sad

čulis

Díky. Jelikož se o toto téma už delší dobu zajímám, tak většinu těch pokusů z různými druhy komunikace s lidoopy ( vždy to nebyl jen Ameslan, ale i psaní na zjednodušené klávesnici se symboly - což bylo ale méně úspěšné, protože techniku šimpanzi hůře zvládali + několik dalších metod ) vč. anatomické přičiny v uložení hrtanu + mozkových indizpozicí dobře znám - bohužel jde všechno o informace z knih, takže sem nemůžu hodit odkaz a okopírovat to sem celé, to by asi Pavel nerozdýchal - i tak jen to zkrácené hodnocení, co jsem sem dal bylo nadmíru dlouhé na diskuzi.

Ale určitě tam najdu i nové informace - hlavně v té části o lingvistice - mě osobně zajímají Chomského teorie, škoda jen, že v této oblasti, společně s memetikou je tak málo empirie na úkor spekulace a vystává tak často víc otázek než odpovědí při srovnání různých názorových škol.

sedaha

Asi si nerozumíme = i když sám vyznávám křesťanství, neměl jsem tím příspěvkem primárně v úmyslu vůbec dokazovat platnost křesťanství, jen jsem to demonstroval právě na skupině, která je mi nejbližší, ale podobné mechanismy a principy fungují v náboženstvích OBECNĚ a v tom smyslu, jsem o tom rovněž psal. Tak nevím proč máte pořád nějakou utkvělou představu nepřítele = představu, že křesťan musí každou větou dokazovat Boží existenci. O to mi vůbec primárně nešlo, ostatně bych se do toho v rámci zdejší délkou omezené možnosti diskuze ani nepouštěl - to považuju za předem stracenou investici času a energie. Takže sorry, ale pláčete na nesprávném hrobě.

Customize This