Antievoluční tajemství bonobího genomu

**

Jeffrey Tomkins, Ph. D.

(Z http://www.icr.org/article/6908/ přeložil M. T. – 7/2012. Článek byl publikován na stránkách ICR 29. června 2012)

Hromadné sdělovací prostředky nedávno oznámily dokončení sekvenování bonobího genomu. Bonobové jsou blízkými příbuznými šimpanzů. Většina referátů v denním tisku však bohužel překroutila údaje v původním článku v časopisu Nature (1).

Řada populárněvědeckých článků pokoušejících se přiblížit laikům zmíněný výzkum začala okamžitě oslňovat veřejnost prohlášeními, že bonobí genom je téměř shodný s lidským. Tyto zprávy však zapomněly zdůraznit, že velká podobnost sekvencí DNA byla pozorována pouze u vybraných segmentů bonobího genomu, o kterých se už dávno vědělo, že se u lidí i lidoopů velmi podobají.

Genetici totiž vynechali velké části tohoto genomu, jen aby mohli tvrdit, že jeho DNA je velmi blízká lidské. Vybrané oblasti DNA, které byly srovnávány, se nazývají „jediný exemplář“, což znamená, že obsahují vyšší úrovně genů. Jsou tedy srovnávány pouze oblasti jediného exempláře, které jsou společné šimpazům, bonobům i lidem – všechno ostatní se vynechá. Jak potom mohou genetici s čistým svědomím říkat, že bonobí a lidské genomy jsou si velmi podobné, když srovnávají právě jenom podobné části oněch genomů, a ty odlišné ignorují?

Populární tisk se bohužel nezaměřil na nejdůležitější výsledky výzkumu bonobího genomu. Genové sekvence společné lidem a lidoopům totiž vykazují významný podíl úkazu zvaného výběr neúplných linií (ILS). To znamená, že genové sekvence se nedají sladit s předpokládaným evolučním rodokmenem (evolučním stromem).

Podle evolucionistického dogmatu jsou prý bonobové vzdálenějšími příbuznými lidí než šimpanzi. Ale z celkového počtu genů, u kterých byla zjištěna podobnost s lidmi a šimpanzi, nezapadá do „klasického“ rodokmenu plných 25 procent. Významná část bonobích genů se totiž podobala více lidem než šimpanzům a naopak.

Stejná anomálie ILS popírající evoluci charakterizovala nedávno nasekvenovaný genom gorilí. ICR News referoval o tom, že z gorilího genomu „není jasné, kudy se ubíral vývoj od údajného společného předka lidí a různých primátů“ (2). Jinými slovy, ani gorilí ani bonobí genomové sekvence nesvědčí o nějakých evolučních vztazích. Naopak, zdá se, že oba primáti byli stvořeni jako jedineční živočichové.

Lidské a lidoopí genomy nejsou zdaleka natolik příbuzné, jak se běžně tvrdí. Nedávné porovnání kompletních genomů a veškeré DNA ukázalo, že lidský a šimpanzí genomy jsou podstatně méně totožné, než se běžně tvrdí (3).

Další z nových studií hodnotila kvalitu většiny klíčových komparativních výzkumů lidské a šimpanzí DNA v posledním desetiletí. Vyplynulo z ní, že čísla o značné podobnosti DNA jsou dosahována tak, že se prostě vypustí velké množství dat nepodobných (4).

Evolucionistické paradigma o společném předkovi lidí a lidoopů tak dostává trhliny s každou novou zprávou o sekvenování lidoopího genomu, tedy v rozporu s tím, co tvrdí média. Současná kultura by jistě mohla mít prospěch z toho, kdyby se zamyslela nad bezpečně ověřeným faktem, že stvoření lidí a opic bylo stvořením jedinečných a unikátních druhů.

Odkazy

1. Prüfer, K. The bonobo genome compared with the chimpanzee and human genomes. Nature. Posted on nature.com June 13, 2012.
2. Tomkins, J. 2012. Gorilla Genome Is Bad News for Evolution. ICR News. Posted on icr.org March 9.
3. Tomkins, J. 2011. Genome-Wide DNA Alignment Similarity (Identity) for 40,000 Chimpanzee DNA Sequences Queried against the Human Genome is 86-89%. Answers Research Journal. 4:233-241.
4. Tomkins, J. and J. Bergman. 2012. Genomic monkey business—estimates of nearly identical human-chimp DNA similarity re-evaluated using omitted data. Journal of Creation. 26:94-100.

PřílohaVelikost
00532-28.7.2012-antievolucni_tajemstvi_bonobiho_genomu.doc87.5 KB
Průměr: 3 (4 votes)

Death zapoměla na jednu věc.

A to jsou jen maličkosti - které stejně nechápete a pořád budete dál plácat něco o nějakém "plánovači".

Jenže, ten není potřeba - to z čeho je každý složen - vzniká působením přírodních zákonitostí - každý den.

Smrt je pořád na cestách a tak nemá tolik času, ale na Vaše: "Máte nějaký důkaz?? Ukažte!"
- má jednoduchou odpověď: Podívejte se do zrcadla.
Obsahujete skoro vše - to co Smrt vyjmenovala a pokud si tedy nemyslíte, že jste mrtvý, tak každý z těch základních kamenů života musí být živý.

Jak jednoduché, že?
DEATH333
Zapoměla vysvětlit, jak se tyto chemické sloučeniny tak bezvadně naučily slučovat do celků, které se pak tak bezvadně poskládaly do DNA a následně do chromozomu. No, snad nám to někdy vysvětlí - doufejme. ))) V.S.

Re: Hrabě

Jak

čolku,

... ty mě taky.

Juro

Končím dnešní výchovnou lekci, jdi to v pokoji vstřebat. Děkovat mi nemusíš, jednou to oceníš.

A ostatní pokorně prosím, aby teď se mnou sklonili hlavy k modlitbě za obměkčení Jurova zatvrzelého srdce..

Tonda

" Tím nechci říct, abyste hřešili jako Pussy Riot veřejnými souložemi v obchodních domech nebo onanií jako přítel jednoho z kandidátů na prezidenta, pan Brus."

A zapoměl jsi dodat, že tato skupina s názvem "Kočičí (také ve smyslu číča = ku..da, pí..a) nepokojná vzpoura" souložila v muzeu před dětmi a taky, že si jedna z číč strkala v supermarketu do vagíny kus zmrzlého kuřete. Brrrrrrrr, to asi nebylo příjemné, žel nemohu to vyzkoušet Smile

Co se týče veřejného onanování, tak mám pocit, že pro některé je daleko víc vzrušující mentální masturbace Tongue

Nosotonda

Hele Nedrsoňmanuj, jo ?

Žalud mu můžu láskyplně říkat jen já, od tebe by to také mohl chápat jako urážku Tongue

Noso tondo,

- Nedá se říct, že nemáš pravdu. Snaž se i nadále, ať je tomu poněkud alespoň trochu snad možná jakkoliv poznat, vo co go!

Vezmu si to k srdci. Myslel jsem, že to víš. Smile

Žalud

Nedá se říct, že nemáš pravdu. Snaž se i nadále, ať je tomu poněkud alespoň trochu snad možná jakkoliv poznat, vo co go!

Noso tondo,

- Přesvědčeni o existenci bohů je ten největší lidský blud.
S tím samozřejmě souhlasí křesťané po celém světě všech dob: Je jediný všemohoucí, nekonečný, věčný Bůh, který miluje i ty, kdo jej popírají, odpouští i těm, kteří se rouhají, jen ne proti Duchu svatému.

To samozřejmě platí pro všechna monoteistická náboženství. Jenže je jich víc a každé považuje toho svého za jediného pravého. Takže je a bude stále řeč o bozích.

Dub

Milý příteli!
Vaše: Přesvědčeni o existenci bohů je ten největší lidský blud.
S tím samozřejmě souhlasí křesťané po celém světě všech dob: Je jediný všemohoucí, nekonečný, věčný Bůh, který miluje i ty, kdo jej popírají, odpouští i těm, kteří se rouhají, jen ne proti Duchu svatému.
Prosím tě tedy a vás všechny ateisty, abyste se v rouhání vyhnuli hříchům proti Duchu svatému. Tím nechci říct, abyste hřešili jako Pussy Riot veřejnými souložemi v obchodních domech nebo onanií jako přítel jednoho z kandidátů na prezidenta, pan Brus.

Customize This