Achillovy paty evoluce - citát

Pavel Kábrt

Jak už víte, pracujeme na překladu knihy Achillovy paty evoluce. Při dnešním pročítání jedné části textu mne zaujal výrok informačního teoretika Huberta Yockeye, který není kreacionistou. Výrok se týká tématu Vznik života a je velmi inspirativní:

"Výzkum vzniku života je unikátní v tom, že jeho výsledek už byl autoritativně přijat ... . Co ještě zbývá na práci je objevit takové scénáře, které by detailně popsaly mechanizmy a procesy, za kterých ke vzniku života došlo."
(Yockey, H.P., A Calculation of the probability of spontaneous biogenesis by information theory, J. Theor. Biol. 67:377–398, 1977.)

Tato myšlenka ovšem platí o celé evoluční teorii. Už v první dekádě 20. století bylo předem řadou vědců rozhodnuto, že svět vznikl sám od sebe evolucí. A basta, je to tak, svět se udělal sám. Do dnešní doby zbývá už jen "drobnost": zjistit jak.

Dnes večer (sobota 18. 4. 2015) má být na české televizi Richard Dawkins v Hydeparku. Nemám nejmenší chuť tohoto ateistického lháře prolhaného, který svými kecy ve svých knihách způsobil prokazatelně smrt nejméně jednomu mladému člověku, poslouchat.

Průměr: 4 (4 votes)
Customize This