100 jasných argumentů proti evoluční teorii

Přednáší Ing. Michal Rod

Průměr: 1.7 (6 votes)

Re: RE: - Ostrava....

Mně je teda hodně divné, že věčný bůh stvořil jen tento svět. Nebo že by .....? Kdo ví kolikátý jsme jeho pokus. Asi jeden z prvních, když vidím, co se na zemi děje a na co všechno mu někteří Vlastové a Pavlové skočili. No, po terraformingu takovým nějakou legendu dát musel. Teď asi tvoří někde jinde hluboko ve vesmíru a na nás nemá čas. Teda slíbil, že se vrátí a to pak bude tóčo. Pak se bude oddělovat zrno od plev. A takoví, co zůstali u první legendy pochválení nebudou. Hlavně za to, že promrhali to, co on jim dal do vínku. Intelekt.

Re: 100 jasných argumentů proti evoluční teorii

bod 14 a 16 to su ale lahodky, zabudli pri svojej presne vedeckej cinnosti a empirie este na poly, kde to jaksi nefunguje, ktovie preco?

A samozrejme zabudli, ze boh casom musel sposobit vychylenie osi Zeme sposobujuce rocne obdobia...

Dalej postupne spomalenie rotacie Zeme kedy den trval max. 8 hodin, to boli fukoty,az po dnesnych 24 hodin....A na to prisiel kedy, ze je to dobre?
Ono makat 8 hodin sa asi vtedy nedalo denne.

Preto asi spomaluje stale rotaciu Zeme...

A apropos, kedy to tu Zem stvoril? Ved este stale ten proces neskoncil.
Statickost vesmiru sa jaksi nedokazala, a statickost Zeme...no to uz hadam okrem par exotov na tejto stranke asi za fakt nikto nepovazuje.

Re: 100 jasných argumentů proti evoluční teorii

hej hlavne bod c.2 a bod c. 4 to treba riadnu fantaziu, kam sa hrabu vsetky vedecke teorie.

RE: - Ostrava....

Ano, přesně tak Bůh tvořil. Nejprve zemi a nebe a poté vše ostatní tak, jak Jste nám to tady hezky pěkně vypsal. A přesně tak to sedí i na všechny vědecké poznatky, na které jako lidé přicházíme. Děkuji tedy za spolupráci. Doufám, že Vás to příliš neotravovalo, to všechno takto hezky zkopírovat. Ono to je prostě radost, něco takového číst a uvědomovat si, jak podivuhodně to Bůh kdysi tvořil. Je to prostě úžasné, toto svědectví lidí, kteří o tom věděli před několika tisíci lety, jak to vše probíhalo při stvoření. Je to jedinečné svědectví, které tu můžeme po těch letech dnes mít. Takže ještě jednou díky O(s)trava. V.S.

Re: Ono je to těžké ........

Zatímco kreacionistická věda v tom má jasno:

1 Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi.
2 Země byla pustá a prázdná a nad propastnou tůní byla tma. Ale nad vodami vznášel se duch Boží.
3 I řekl Bůh: „Buď světlo!“ A bylo světlo.
4 Viděl, že světlo je dobré, a oddělil světlo od tmy.
5 Světlo nazval Bůh dnem a tmu nazval nocí. Byl večer a bylo jitro, den první.
6 I řekl Bůh: „Buď klenba uprostřed vod a odděluj vody od vod!“
7 Učinil klenbu a oddělil vody pod klenbou od vod nad klenbou. A stalo se tak.
8 Klenbu nazval Bůh nebem. Byl večer a bylo jitro, den druhý.
9 I řekl Bůh: „Nahromaďte se vody pod nebem na jedno místo a ukaž se souš!“ A stalo se tak.
10 Souš nazval Bůh zemí a nahromaděné vody nazval moři. Viděl, že to je dobré.
11 Bůh také řekl: „Zazelenej se země zelení: bylinami, které se rozmnožují semeny, a ovocným stromovím rozmanitého druhu, které na zemi ponese plody se semeny!“ A stalo se tak.
12 Země vydala zeleň: rozmanité druhy bylin, které se rozmnožují semeny, a rozmanité druhy stromoví, které nese plody se semeny. Bůh viděl, že to je dobré.
13 Byl večer a bylo jitro, den třetí.
14 I řekl Bůh: „Buďte světla na nebeské klenbě, aby oddělovala den od noci! Budou na znamení časů, dnů a let.
15 Ta světla ať jsou na nebeské klenbě, aby svítila nad zemí.“ A stalo se tak.
16 Učinil tedy Bůh dvě veliká světla: větší světlo, aby vládlo ve dne, a menší světlo, aby vládlo v noci; učinil i hvězdy.
17 Bůh je umístil na nebeskou klenbu, aby svítila nad zemí,
18 aby vládla ve dne a v noci a oddělovala světlo od tmy. Viděl, že to je dobré.
19 Byl večer a bylo jitro, den čtvrtý.
20 I řekl Bůh: „Hemžete se vody živočišnou havětí a létavci létejte nad zemí pod nebeskou klenbou!“
21 I stvořil Bůh veliké netvory a rozmanité druhy všelijakých hbitých živočichů, jimiž se zahemžily vody, stvořil i rozmanité druhy všelijakých okřídlených létavců. Viděl, že to je dobré.
22 A Bůh jim požehnal: „Ploďte a množte se a naplňte vody v mořích. Létavci nechť se rozmnoží na zemi.“
23 Byl večer a bylo jitro, den pátý.
24 I řekl Bůh: „Vydej země rozmanité druhy živočichů, dobytek, plazy a rozmanité druhy zemské zvěře!“ A stalo se tak.
25 Bůh učinil rozmanité druhy zemské zvěře i rozmanité druhy dobytka a rozmanité druhy všelijakých zeměplazů. Viděl, že to je dobré.
26 I řekl Bůh: „Učiňme člověka, aby byl naším obrazem podle naší podoby. Ať lidé panují nad mořskými rybami a nad nebeským ptactvem, nad zvířaty a nad celou zemí i nad každým plazem plazícím se po zemi.“
27 Bůh stvořil člověka, aby byl jeho obrazem, stvořil ho, aby byl obrazem Božím, jako muže a ženu je stvořil.
28 A Bůh jim požehnal a řekl jim: „Ploďte a množte se a naplňte zemi. Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami, nad nebeským ptactvem, nade vším živým, co se na zemi hýbe.“
29 Bůh také řekl: „Hle, dal jsem vám na celé zemi každou bylinu nesoucí semena i každý strom, na němž rostou plody se semeny. To budete mít za pokrm.
30 Veškeré zemské zvěři i všemu nebeskému ptactvu a všemu, co se plazí po zemi, v čem je živá duše, dal jsem za pokrm veškerou zelenou bylinu.“ A stalo se tak.
31 Bůh viděl, že všechno, co učinil, je velmi dobré. Byl večer a bylo jitro, den šestý.

Ukázka kreacionistické vědy.

Ono je to těžké ........

něco mluvit o Evoluci, když někdo přijímá prakticky bez důvodu, že evoluce buňky v člověka proběhla, bez toho, aby k tomu měl nějaký rozumný důvod. Tedy - myslím tím, že by k tomu měl někdo tak rozumný důvod, který by naprosto bez jakéhokoli problému vysvětlil naprosto vše, co se v tomto světě dělo a děje a bude dít. Ono to je totiž těžké - nějakou evoluční teorií vysvětlit to, že je člověk takový jaký je, že jsou zvířata taková jaká jsou, že jsou dějiny takové jaké jsou, že jsou tu různé víry ve všelicos, že jsou tu různé nevíry, že se člověk chová tak a jiný jinak, atd. atd. atd. atd. Evoluční teorie toto vysvětlit nemůže, protože k tomu nemá potřebné metody a zkoumá jen hmotné věci. O duševních - či duchovních věcech nemá tedy ani ánunk. Kdyby o nich ánunk trochu měla, musela by spoustu věcí poopravit a zkorigovat, jenomže ona tuto zpětnou vazbu nemá a tak si myslí, že všechno, co řekne a bude tvrdit, má oporu v tom světě, takovém, jaký i dnes je.

To se pak není co divit, že dochází k takovým výstřednostem, kdy se evoluce děje i bez toho, aby byl dostatečně vysvětlen vznik života, potažmo vzniku vesmíru jako takového. Nikdo neví, jak život vzniknul, ani jak vesmír, ale všichni si jsou naprosto jisti, že se neživá hmota stala živou, za přispění neživých přírodních procesů - při fukotu větru, světla blesků a střídání dne a noci za svitu slunečních paprsků, které ohřívaly vznikající buňky v mořích. V.S.

Přírůstek lidí otázka?

Dobrý den,
1,ve vzorci pro přírůstek obyvatelstva jsem si nevšiml proměnlivé úmrtnosti před rozmnožení -> (hlado)mory, války...
-toto se týká matematického modelování(dnes to nejsou ty výkyvy tak časté, ale zas takhle zjednodušeně, na tak dlouhé období, je nesmyslné ) a ačkoliv tuším že inženýr se získá bez problémů na zemědělce, tak od vyučujícího(ač bývalého) bych očekával obecnější porozumění svého předmětu..
2,Pojem důkazy je také dost zavádějící, ačkoliv oproti těm maniakům, kteří se snaží ukázat nesmyslnost bible je to pochopitelné.

Re: 100 jasných argumentů proti evoluční teorii

Za těch stotisíc let rodu Homo nelze postřehnout, že k evoluci dochází, či došlo. - někdo tu říkal, tuším George, že evoluce je všade vidět. Možná se tedy mýlí..... a vidět není. Co pak s tím?

Je to jako tvrdit, že žádné bakterie neexistují, protože je nevidím.

Re: Jak je to tedy s tou evolucí?

Za těch stotisíc let rodu Homo nelze postřehnout, že k evoluci dochází, či došlo. - někdo tu říkal, tuším George, že evoluce je všade vidět. Možná se tedy mýlí..... a vidět není. Co pak s tím?

Je to jako tvrdit, že žádné bakterie neexistují, protože je nevidím.

Re: JHK

ano evoluciu je vidiet...

Ked si len zoberieme, ze podla kreacionistov stvoril vesmir boh, je lahke polemizovat, ze zasluhy zhrabol, len kolaudacia neprebehla...
Ano on totiz ten vesmir nestvoril, a ak by sme brali doslovne a bol za stvorenim boh, je to stale prebiehajuci proces, dokoncenie vyvoja a podciarknem slovo vyvoj neskoncilo.

Takze ak si ujasnime pojem, ze vesmir este dokonceny nie je, ze stale prebieha vyvoj, je velmi tazke napisat, ze boh stvoril vesmir.
Navyse este stale nevieme, co ak rozpinanie vesmiru dosiahne kriticky moment, co sa stane.
So Zemou je to rovnako, tektonicke dosky, vulkanicka cinnost, neustale posuvanie kontinentov(a to este nespominam Pandeu? to je zasa len vyvoj, stale prebiehajuci.
S faunou a florou rovnako...preto ak niekto napise ze ET, ci vyvoj nepozoruje, ma klapky na ociach.
A ak by sa trocha co len okrajovo venoval teme, ktorej nerozumie, zato ju s urputnostou odmieta, zistil by , ze ak napise, ze vyvoj nepozorujeme, tak klame.

Customize This